Çim ve Çit Makası

Çim Makası Fiyatları

Çim makası çit ve çimlerin kesilmesini ve onlara şekil verilmesini sağlayan işlevsel ürünlerdir. Bitkilerden verim elde edebilmek için bakımlarının doğru yapılması gerekiyor. Özellikle ağaç dallarının budanması, yıpranmış yerlerinin kesilmesinde etkin rol oynayan bir ekipmandır. Bitkilerin gelecek mevsime hazırlanması için kullanılır. Uzun, keskin bıçakları fonksiyonel özellikleriyle budama işleminin sorunsuz tamamlanmasını sağlar. Alüminyum yapılı bıçaklar, iç içe geçmiş vidalarla dizayn edilmiştir. Makasın sap kısmı yumuşak yapıda oluşturulmuştur. Pratik kullanımlı çim makası çeşitleriyle bitkilerin en üst kısımlarına çok rahat ulaşılabilir. Sivri ve keskin uçtan oluşan çim makasları hem paslanma hem de küflenmeye karşı dayanıklıdır. 

Makas, yüksek derecede karbon maddesinden oluşur. Yüksek karbon maddesinden oluştuğu için otların bıçağa yapışması da engellenmiş olur. Makasların üzerinde teflon kaplama vardır. Düz, ince yapıdaki bahçe çim makası çit ve çimleri zararlı otlardan arındırır. Çim makasları çok geniş alanlarda kullanılır. Aynı zamanda balkonlardaki saksıların içlerindeki bitkiler içinde kullanılabilir. Çitleri budama ve çimleri biçme işlemlerini kolaylaştırdığı için bahçe düzeninin de kolaylık sağlar. Şık ve hafif tasarımlardan oluşan çim makasları; çit budama ve çim biçme işlerini keyifli hale getirir. Bitkilerin sağlıklı yapıya kavuşmasında etkin rol oynar. Ergonomik yapıda olup çok yer kaplamamaları ürünün kullanışlılığını artırır. Belirli ay ve aralıklarda bitki cinsine göre otların temizlenmesi gerekir. Bitkilerdeki güçsüz dalların güçlendirilmesi için çim makasıyla budanmaları şarttır. 

Çim Makası Çeşitleri

Çim makasları çeşit bakımından çok zengindir. El çim makası elle tutularak pratik şekilde makasların budanmasını sağlar. El çim makaslarının kullanımı çok basittir. Elle kavranarak basit adımlarla çim ve çitlerin budaması yapılır. Elektrikli çim makası kolay kullanılabilirliğiyle dikkat çeker. Elektrikle çalıştırılan makine çim ve çitlerdeki tüm yabancı maddeleri temizler. Akülü çim makinesi güçlü ve kompakttır. Çok güçlü ve yönlü çim makinesidir. Akülü çim makineleri tek elle kullanılabilmektedir. Çimlere şekil verme ve onların budanmasını sağlayan iki bıçaktan oluşur. Çift etkili bıçaklardan oluşan bu alet, çit ve çimlerin üzerindeki otlarla çalıların şekillendirilmesiyle budamasını yapar. Akülü olduğu için şarj edilip kullanılabilir. Güçlü bıçaklarıyla çim ve çitlerin dallarıyla otları kolayca kesilir. 

Döner saplı çim makası çeşitleri akülü olarak üretilmiştir. Ekipmanın döner sapı, pratik şekilde çit ve çimlerin düzenlenmesini sağlıyor. Bu tür makaslar, dalgalı ve teleskopik saplı olarak tasarlanmıştır. Döner saplı çim makaslarının kullanım alanları çok geniştir. Şarjlı çim makası çeşitleri isminde de anlaşılacağı üzere şarj edilebilir şekilde üretilmiştir. Makas şarj edildikten çim ve çitleri temizler. Şarjlı çim makası fonksiyonel özellikte tasarlanmıştır. Çimlik alanları kusursuz şekilde temizlemek için kullanılır. Tüm çim makaslarla çimler keyifli şekilde temizlenir. Çim makasları her yerde kullanılıyor. Bazıları elektriksiz olarak çalıştırılır. Bazılarıysa aküsü ya da kendisi şarj edilerek kullanılır. Kullanıcılarına konfor ve kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Elde ağırlık yapmaması ürünün diğer önemli özelliğidir. Elde kolayca kişiyi yormadan çalıştırılabilir. Ürünün elinizi tam kavraması çok önemlidir. Eli tam kavradığında üründen alınan verim üst seviyeye çıkar. Fayda maksimizasyonu üst düzeydedir. Çim budama aletlerinde makasların bölümlerinin kesicilik işlevi yüksek düzeyde olmalıdır. Özenle üretilen çim makaslarını kullanırken kullanıcı çok yorulmaz. 

Çim Makasları Nerelerde Kullanılır?

Çim makaslarının kullanım alanları çok geniştir. Çim makasları, duvarların kenar kısımlarında yer alan hoş görüntü oluşturmayan çimlerin biçilmesini ve çiçek tarhlarının bahçe içinde aynı düzende kalmasını sağlayarak çimlerin verimli şekilde uzamasını sağlar. Çim biçme işlemi yapılırken makasın ulaşamadığı noktaları içinde akülü çim makinesi çeşitleri kullanılabilir. 

Küçük boyuttaki çim alanlarıyla inişli ve çıkışlı zeminlerin üzerinde makineler giremediği zaman biçme makaslarından yardım alınır. Biçme makaslarıyla budama çok kısa sürede tamamlanır. Çim makasları çok az yer kaplamaktadır. Ayrıca elde kolay tutulabilmesi ürünün fonksiyonelliğini daha çok ortaya çıkarıyor. Elde kolay tutulmasının en büyük nedeni hafif olmasıdır. Seyrek olan çimleri budak için küçük makaslar kullanılmalıdır. 

Ağaç budama en meşakkatli işlerdendir. Yalnızca kesme işlevini yerine getirir. Küçük budak ve dalların kolayca kesilmesinde etkin rol oynuyor. Örs budama makası olarak isimlendirilen bu makasların bıçakları hareketli yapıya sahiptir. Çok büyük ağaç dallarının kesilmesi için karşı-bıçak örs budama makasları görülür. Bu makas türleri, düzleştirilmiş bölümden oluşurlar. Bitkinin lif kısımlarını da kesme özelliği barındırmaktadır. Sert, kuru ölü odunların budanması için örs budayıcılar kullanılır. Örs budayıcılar, canlı bitkilere temas ederse bitkinin zarar görmesine neden olur. Anvil tipli budayıcılarsa üst üste yerleştirilen makas şeklindeki iki tane hareketli bıçaktan oluşurlar. Anvil tipli budayıcılar, dalların doğru şekilde budanmasını sağlar. Böylelikle bitkilerin verimsiz şekilleri özenle kesilir. Gövde ve dallarında taze dokusunun ortaya çıkmasında etkin bir ekipmandır. Çiçek, çalılık, meyve ağaçları ve gül yapraklarının uygun şekilde kesilmesi için kullanılırlar. 

Çim makası çeşitleri yaylı emniyet tipli olarak üretilir. Yaylı emniyet tipli çim makasları fonksiyonel ürünlerdir. İki metal arasına oluşturulan yayla budayıcı tutturularak makas elle aç-kapa şeklinde kullanılabilir. Bıçaklar kullanıcı tarafından uygulanan kuvvetle doğru orantılı ağız bölümünü harekete geçirir. Budama işlemleri tek seferde gerçekleşir. Çim makasları çok geniş ürün yelpazesinden oluşur. Kullanıcılar ihtiyaçlarına uygun ürünleri kolayca temin edebilirler. 

Akülü Çim Makinesi Özellikleri Nelerdir?

Akülü çim makineleri, çevre düzenleme amaçlı olarak çok kullanılır. Çevre düzenleme çerçevesi içerisinde birçok farklı alanlarda kullanılabilen ürünlerdir. Akülü çim makineleri, profesyonel anlamda yüksek yerlerde gerçekleşecek budama işlemleri için kullanılmaktadır. Yüksek çalışma gücüne sahip bu ürünler, kitlesel alanlarda da kullanılabiliyor. Akülü olarak tasarlanan çim makasları, budama işlemlerini hızlı şekilde gerçekleştirir. Kaliteli malzemelerden üretildikleri için çok dayanıklı ürünlerdir. Elektrik kullanılarak tek hamlede çok büyük kesimlerin yapılması sağlanır. Akü kapasitesi yüksekse cihazda uzun ömürlü olur. Bu özellikler cihazın ömrünü uzatan en önemli noktalardır. Çim makası satın alırken kullanılacak alan ve amaca göre hareket edilmelidir. 

Çim Biçme Makasıyla Bahçede Bakım

Çim biçme makası, bahçelerin etkin şekilde bakımını sağlar. Müstakil evlerin bahçelerinde hem yabani hem de zararlı otların temizlenmesi çok önemlidir. Bahçelerdeki çimler, bakım isteyen canlı topluluğudur. Sağlık açısından 5 cm’den çok uzayan çimler kesilmelidir. Çim makasıyla sararan kısımlar kolayca alınır. Çim makasları hem ahşap hem de plastikten üretilirler. Bazı makas türleri, 360 derece döner ağızdan oluşuyor. Makasın bıçak kısmı teflonla dizayn edilmiştir. Yapışmaz teflondan dizayn edilen makaslar, otların üzerinde durur. Hareket kabiliyetinin düşmesine en büyük engel olarak bilinir. Makinenin dalgalı ağız özelliği, kesimi güçlü gerçekleştirir. Makasın sap kısmındaki parmaklıklar ergonomik alanlardan oluşur. Güçlü gövde ve açılma aralığıyla dizayn edilen makaslar, paslanmaya karşıda dayanıklıdırlar. Çimler kolayca kesilip bahçe estetik görünüme kavuşturulur. Bahçe dekorasyonunda öne çıkan ekipmanlardandır. Çelikten yapılan modelleri, güçlü ve dayanıklı yapıda üretilirler. Çim biçme makası satın alırken; ürünün tüm çeşitleri incelenmelidir. Kullanıcı satın almayı istediği ürünün ihtiyacını karşılayıp karşılamadığına da bakılmalıdır. Çim biçme makasının ergonomik yapıda olması çok önemlidir. Ergonomik yapıda tasarlandıkları için kullanıcının bedeni yorulmaz. Bahçelerin düzenlenmesi ve çim, ağaç gibi bitkilerin arasındaki zararlı maddelerden uzaklaştırılması için budama, içme gibi işlemler kesinlikle yapılmalıdır. Çitlere estetik görünüm kazandıran önemli ürünlerdir. 

Çim Makinesi Çeşitleri ile Güzel Bahçelerin Oluşturulması

Çim biçme el makinesi, bahçe dekorasyonuna önemli katkılar sunuyor. Ekimi yapılan bitki ve ağaçlar zaman içinde büyür. Bitki ve ağaçlar büyüdükten sonra onların sağlıklı görünmesi için yapraklarıyla dallarında bakım yapılması ve bitki ve ağaçların sağlığı için uzayan dalların kesilmesi gerekiyor. Makas sayesinde zayıf çiçek gibi bitkiler de temizlenir. Bir bitkinin dalları sarktığı zaman güçsüzleşmeye başlar. Güçsüzleşen ağaçlar meyve verme konusunda verimsizleşir. Dalları bilinçsizce uzayan bitkilerden verim almak imkansızlaşır. Ağaç ve bitkilerin verimliliğini artırma noktasında önemli uygulamalardır. Bitkilerin sararan dalları alınarak sağlıklı hale getirilir. 

Güçlü, dayanıklı yapılı makine ve makasların sert bıçakları, çelik malzemelerden tasarlanmıştır. Bu çelik malzemeler makinenin dayanıklılığını ifade ediyor. Bahçelerde el çim makası; iki ya da tek elle işlem yapılamadığında kullanılır. Bahçe başka olmak üzere her alanda kolay kullanılır. Dişli olma özellikli olarak tasarlandığından kalın dal ve sert cisimlerde çok rahat kullanılır. Ot ve çitler için tek makas kullanımına olanak tanır. Çim makasları ve makineleri; çok amaçlı yapısı, uzunluk, dişli-dalgalı ağız yapısına göre dizayn edilir. Çim makasları ve makineleri; güçlü gövdelerden oluşur. Bitkilerin sağlıklı büyümesi adına işlevi kaybolan dalların kesimlerini gerçekleştirir. 

Bir ağacın, bitkinin ürün vermesi için bakıma ihtiyacı vardır. Ağaç ve bitkilerin bakımlarını gerçekleştiren ürünlerdir. Birbirinden farlı modellerde tasarlanan ürünler; kurumuş ve hastalanmış olan dalları temizler. Ağaçlara bakım yapıldığı için ömrünü uzatır. Ağaçların kuru dallarından kolayca ayrılmasını sağlar. Dalların güçlü bir şekilde yeniden ortaya çıkarır. 

Çim makasları farklı ebatlarda üretilir. Çim makasları model bakımından zengin çeşitliliğe sahiptir. Ürünler arasında seçim yaparken kullanılacak alanın çok iyi ele alınması gerekiyor. Bazı makaslar otu kolayca biçerken bazılarıysa bitkinin kesimini zorlaştırır. Bunun için doğru ürün seçimi çok önemlidir. Çok amaçlı olan ekipmanların avantajları çok büyüktür. Çim biçme ve temizleme işlemlerinde aynı ürün kullanımına sağlar. Dolayısıyla çim temizleme ve biçme için ayrı ürün kullanmanıza gerek kalmaz. Çitlerde yetişmesi çok zor yerlere uzanmayı kolaylaştırır. Teleskopik özellikli modellerinde işlevselliği çok yüksektir. Yüksek boylu bitkilerle çitlerin üst bölümlerinin budanması çok kolaylaşır. Yüksek yere çıkmadan kolayca budanacak alana ulaşılır. Bitkilerin sapları istenilen ölçüde kısaltılır. Çim biçme makasları kullanıcıların ellerini tam kavradığı için budama yaparken acı ya da ağrı gibi durumlar hissedilmez. Makasın aparatları rahat tutuşu destelemektedir. 

Çim Makası Fiyatları

Çim makası fiyatları birçok unsura bağlı olarak belirlenir. Makasların modelleri ihtiyaç ve talepler doğrultusunda değişir. Çim makası fiyatları;

  • Marka,
  • Donanım,
  • Özellik gibi durumlara bağlı olarak farklılık gösterir. 

Özellikle fiyatlandırmada makasın donanımı ve özellikleri çok belirleyici etkenlerdir. Donanım ve özellikler arttıkça fiyatta artar. Basit işlemler yapan çim makaslarının fiyatları çok yüksek değildir. Çim makasları; akülü ve ergonomik modellerden oluşurlar. Akülü olanlar normallere kıyasla daha yüksek fiyatlıdır. Kesimin yanı sıra şekillendirmek içinde seçenekler vardır. Çim biçme makineleri; dal ve işe yaramayan otları kesmenin yanında ağaçlarla bitkileri şekillendirirler. Şekillendirme işlemiyle ağaç ve bitkilere görsel zenginlik katılmış olur. Çimler belirli bir boyuta geldikten sonra mutlaka kesilmelidir. Kesilmediğinde zararlı oluşumlar çimlerin içinde üremeye başlar. Bu durumda insan yaşamını tehlikeye sokar. Çimlerin sağlıklı olması ve düzgün görünmesi için makas ya da makinelerle düzenli aralıklarla biçilmesi gerekir. 

Çim Makası Çeşitleri Fonksiyonel midir?

Çim makası çeşitleri çok foksiyonel ürünlerdir. Bitki ve ağaçların bakımlı, sağlıklı görünmesini sağlar. 

El Çim Makası Nerelerde Kullanılır?

Bahçe ve tarlalarda biçme, kesme makinelerinin giremediği yerlerde kullanılır. 

Akülü Çim Makinesinin Kullanımı Kolay mıdır?

Akülü çim makineleri insan gücü gerektirmediği için kullanımları daha kolaydır. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Çim Makası Fiyatları

184 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 184 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483601/453962/34000003