Çocuk Klozet Kapağı

Çocuk Klozet Kapağı

Çocukluk döneminde en önemli aşamalardan biri de çocuklara tuvalet eğitimi vermektir. 2 yaş döneminden itibaren başlayan bu eğitim için en önemli ve gerekli olan araçlardan biri de çocuk klozet kapağı modelleridir. Oturaklı modellerden merdivenli modellere, basamaklı modellerden renkli modellere, desenli modellerden tutamaklı modellere varana kadar birçok çeşidi mevcuttur. Hem kullanımı kolay olan hem de çocukların tuvalet eğitiminde oldukça önemli bir yere sahip olan ürünler arasında yer alır. Çocukların kaliteli, hijyenik ve tam olarak ev ortamında tuvalet eğitimini alması için mutlaka bu kapaklar temin edilmelidir. Çocukların fiziksel yapısı ile yetişkin klozet kapakları henüz uyumlu değildir. Çocukları tuvalet eğitimi süresince korkutmamak, daha kolay alışmalarını sağlamak adına kapak kullanımına yer verilmesi gerekir. Takılması çok basit olan ve çocukların da ilgisini çeken bu modeller hayat kurtarıcı parçalar arasında da yer alıyor. 

Oturaklı Çocuk Klozet Kapağı Modelleri

Klozet kapaklarında yer alan oturma kısmı henüz küçük yaş grubunun fiziksel özelliklerine uygun değildir. Burada devreye giren klozet kapağı çocuk oturaklı modeller sayesinde çocuklar çok konforlu bir şekilde klozete alışmaya devam ederler. Hem çocukları tuvalet eğitimine alıştıran hem de korkmadan bu süreci titiz bir şekilde tamamlamayı hedefleyen ürünlerdir. Mutlaka her evde bulunması gereken ürünlerden biri olan klozet kapakları oturaklı iken daha kullanışlıdır. Oturak kısımları pofuduk ve yumuşak malzemeler kullanılarak tasarlanır. Böylece çocuklar oturdukları zaman hiçbir şekilde sertlikle karşılaşmaz ve oldukça yumuşak bir şekilde tuvalet ihtiyaçlarını giderebilirler. Oturak kısmı özellikle yumuşak tasarlanan bu modeller çocukları tuvalet eğitimine daha ılımlı şekilde yaklaştırmaktadır. Böylece bu süreç çocuklar için korku dolu olmaktan çıkar ve günlük bir eylem haline gelir. Tuvalet eğitimi vermekte zorlanan ve çocuğu korkan anne ve babalar için bu oturaklı modeller oldukça idealdir ve son derece uygun fiyatlara sahiptir. 

Merdivenli Çocuk Klozet Kapağı Modelleri 

Normal klozet modelleri klasik boyutlara sahip olmasına rağmen çocuklar için oldukça büyük kalmaktadır. Çocukların tek başına klozete çıkıp oturması neredeyse imkansız ve tehlikelidir. Burada devreye giren çocuk klozet kapağı merdivenli modeller mevcuttur. Minik merdivenlerden oluşan klozet kapağı merdivenden ayrılarak kullanılabileceği gibi birleşik bir şekilde de kullanılabilir. Çocukların çıkarak klozete erişim sağlamasına yardımcı olur. Klozetin ön kısmına monte edilen mini merdivenler bir ya da iki basamaktan meydana gelir. Çocuklar ister tek başına ister ebeveyn yardımıyla bu mini merdivenleri rahatlıkla tırmanır ve klozete çok daha güvenle oturabilir. Merdiven ile montalı olan ya da merdiveninden ayrı şekilde montalanan modelleri bulabilirsiniz. Kız çocuklar için daha çok pembe ve beyaz tonlarında, erkek çocuklar için daha çok mavi ve yeşil tonlarına merdivenli modellere ulaşabilirsiniz. 

Renkli Çocuk Klozet Kapağı Modelleri

Çocukların tuvalet eğitiminde yer verilen çocuk klozet oturağı modelleri renkli olduğunda çok daha sevimli ve korkutucu olmayan bir hava sunar. Çocuklar için renkli ve desenli modeller her zaman daha ilgi çekicidir. Kızlar için kırmızı, pembe ve sarı gibi daha dişil renk tonları tercih edilir. Erkek çocuklar için daha maskulen renkler olan mavi, yeşil, lacivert gibi renk tonları tercih edilir. Tek renk ve düz desenli modellerin yanı sıra rengarenk olan modeller ve çeşitli desenler taşıyan modeller de mevcuttur. Kullanımı çok kolay olan ve çocukların da ilgi odağı haline gelen klozet kapakları ile banyo ve tuvaletlere de dekoratif bir hava da katabilirsiniz. Tek renk ve tek boyuttan oluşan modellerin yanı sıra üç boyutlu modeller ve adaptörlü modeller de mevcuttur. Fiyatlarında ise elbette kullanıma ve markasına göre, kalitesine ve otomatik olma durumuna göre farklılıklar meydana gelebilir. 

Desenli Çocuk Klozet Kapağı Modelleri 

Çocuklara tuvalet eğitimi verirken oldukça önemli bir yere sahip olan çocuk klozet lazımlık modelleri ile çocuklar tuvalet eğitimini daha pratik olarak alabiliyor. Anne ve babalar tarafından da onaylanan bu modeller içerisinde desenli seçenekler de yer alıyor. Çiçek desenlerinden hayvan desenlerine, geometrik desenlerden çizgi dizi karakterlerine, sevimli yaratıklardan sayı ve süper kahraman figürlerine varana kadar pek çok seçeneği bulabilirsiniz. Oldukça renkli ve desenli olan modeller çocuklar tarafından daha çok seviliyor ve kullanım rahatlığı ile kolaylığı da artış gösteriyor. Tüm bu modeller standart çocuk boyutlarına sahiptir. Üstelik kolaylıkla her yere taşınabilen mekanizmaları bulunur. Bu özelliği sayesinde tuvalet eğitimi boyunca gittiğiniz her yere klozet kapağını taşıyabilir ve eğitimi aksatmadan ya da ertelemeden devam edebilirsiniz. 

Çocuk Klozet Kapağı Nasıl Takılır?

İlk kez kullanacak olanlar tarafından en çok merak edilen sorulardan biri de çocuk klozet kapağı nasıl takılır sorusudur. Çok basit bir mekanizması vardır. Normal klozet kapağını kaldırmadan üzerine oturtabilirsiniz. Yan taraflarında yer alan klipsleri alt tarafa doğru kapatarak kapağı sabitleyebilirsiniz. Tutamaklı olan modeller bu açıdan çok daha fazla tercih edilir. Kapağı sabitledikten sonra çocukların tutunmasına da olanak sağlar. 

Çocuk Klozet Kapağı Nasıl Kullanılır?

Aynı zamanda çocuk klozet kapağı nasıl kullanılır ve her yere taşınır mı sorusu da ön plandadır. Mekanizması normal klozete uyum sağladıktan ve kurulduktan sonra artık çocuklar tarafından kullanılmaya başlar. Kesinlikle yaş grubuna uygun kişiler tarafından kullanılmalıdır. Ayrıca bu klozet kapakları çıkarılabilir olduğu için dilediğiniz her yere taşıyabilirsiniz. Temizliği de oldukça kolaydır. Her türlü temizlik ürünü ile ve su ile temizlenebilir ve kurulanarak tekrar kullanıma hazır hale getirilir. 

Çocuk Klozet Kapağı Fiyatları Nelerdir?

Çocuklara özel tasarlanan klozet kapakları modelleri oldukça uygun fiyatlara sahiptir. Çocukların tuvalet eğitimi için oldukça önemli bir yere sahip olan bu kapaklar eğitim başlamadan önce temin edilmelidir. 

Çocuk Klozet Kapağı Nasıl Seçilir?

Çocuk klozet kapağı nasıl takılır sorusuyla birlikte nasıl seçim yapılacağı da önemlidir. Seçim yaparken kaliteli bir markanın ürünü olmasına dikkat edilmelidir. Yanlarında tutamak olmasına dikkat edilmelidir. Ürünün doğru boyutlarda olması ve çocuğunuzun seveceği renk ve desenlere sahip olması da önemlidir. Birçok model ve çeşit içerisinden hem renk, desen ve boyut olarak uygun olanı bulmalı hem de kalite ve kullanım açısından amaca uygun olanları tercih etmelisiniz. 

Çocuk Klozet Kapağı Kullanımının Önemi Nedir? 

Çocukların tuvalet eğitimini korkmadan ve sağlıklı bir şekilde alabilmesi için çocuk klozet kapağı nasıl önem taşır, elbette fiziksel ve zihinsel bir önem taşır. Çocuklar kendilerini rahat hisseder ve korkacakları hiçbir şey olmadığını da anlarlar. 

  • Çocuk Klozet Kapağı Güvenli midir?

Çocukların bu süreçte rahat etmesi açısından kapaklar oldukça güvenlidir. Fiziksel açıdan güvenli olduğu kadar çocukların zihninde yer alan bariyerleri de ortadan kaldırır. 

  • Çocuk Klozet Kapağı Tutamaklı Olur mu?

Olması çok daha iyidir. Çocuklar otururken kenarlarından kolları ya da elleri ile destek alabilirler. Tutamaklı modellerin seçilmesi her zaman daha doğru bir seçimdir. 

  • Çocuk Klozet Kapağı Gerekli midir? 

Tuvalet eğitimini sağlıklı ve hijyenik bir şekilde tamamlayabilmek için kapak kullanımı gerekli bir durumdur. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Çocuk Klozet Kapağı

344 ürün listeleniyor
Arçe
Go İthalat
Nkp
Visam
Hacarlıoğlu
Masterr
Hatiç Store
VitrA
Softy
Trade Jam
Elitra
Hersey Evinizde
Gfc Life Store
Pekso
Ycate
Turkuaz
İdeal Standart
İdevit
Ideal Standard
Kale
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 37 / 344 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?