Çocuk Klozet Kapağı

Tuvalet eğitiminin başlıca gereklerinden biri olan çocuk klozet kapağı ve lazımlıklar, çocuğunuzun yaşına göre uygun boyut ve modellerde üretilir. Hatta sadece boyut ve modellerle kalmayıp, bu eğitimin daha kolay verilebilmesi adına çocuğun ilgisine yönelik birçok desenle süslenir. Çocuğun sevdiği bir süper kahramandan, hayvandan ya da renkten birçok seçenek klozet kapakları içerisinde bulunur. Üstelik yetişkin klozet kapaklarının çoğuna oranla, çocuk klozet kapaklarının genelinde vücuda temas eden yerler yumuşak süngerle kaplıdır ve çocuğunuzun ilk tuvalet deneyimlerinde konforlu ve rahat bir kullanım imkanı sunar. Klozetinize, büyükler için kullanılan klozet kapaklarının içine monte edilmiş, düğmesi ile çıkarılabilen çocuk klozet kapakları bulunduğu gibi, monte edilmeyen, direkt klozet üzerine yerleştirilen çocuk klozet kapağı adaptörleri de bulunabilir. Seyahatlerde özellikle taşınabilir olanlar sizin için büyük kolaylık sağlayacaktır.

Klozet Kapağının Tuvalet Eğitimindeki Önemi

Çocukların artık kendi benliklerini kazanmaya başladıkları, bazı konularda artık yardım almadan işlerini kendilerini görecekleri ve karakterlerinin oturmaya başladığı zamanlardaki önemli eğitimlerden birisi tuvalet eğitimidir. Çocuğun kendi başına başardığı ve kontrol altına alabildiği bir ihtiyacını sorunsuzca gerçekleştirebilmesi adına, ebeveyni ona uygun ortam ve koşulları sağlamalıdır. Tuvalet eğitiminde de çocuğun boyutuna oranla çok büyük olan klozetinizi, çocuk klozet kapakları ile onlara uygun bir hâle getirebilirsiniz. Artık tuvalet ihtiyacını beziyle kontrolsüz bir şekilde gidermek yerine, ebeveyninden bağımsız şekilde, kendi kontrolü ile yapabilecektir ve bu onun karakter oluşumunun ilk adımlarında önemli bir yer tutar. Kolayca temizlenebilen, taşınabilen ya da tak çıkar mekanizmalı çocuk klozet kapağı ile ebeveyn için bu süreç kolay bir hâl alacaktır. 

Çocuk Klozet Kapağı Seçimi

Çocuklar için üretilen birçok üründe dikkat edilmesi gereken ilk nokta genellikle üretimde kullanılan malzemenin kalitesidir. Çocuk klozet kapaklarının birçoğunda insan sağlığına zarar vermeyen plastik malzemeler tercih edilir. Birçok üretici de bu alana uygun ISO belgelerini bulundurmaya özen gösterir. Sağlıklı bir seçimin yanında, klozet kapağının boyutu da önemlidir. Sipariş verirken ürünün boyutları hakkında bilgi sahibi olmanız, çocuğunuz yaşına göre tercihte bulunmanız sizin adınıza yararlı olabilir. Bazı klozet kapaklarının yanlarında tutma sapları bulunur ve bu da tercihinizi etkileyebilir. Çocuğunuz henüz çok küçükse ve klozet kapağı onu tedirgin ediyorsa, tuvalet eğitiminde lazımlık kullanabilirsiniz. Yine birçok model ve boyut ile üretilen lazımlıklar, bir klozetten çok koltuğu andırır ve çocuğun tuvalet alışkanlığını edineceği ilk zamanlarda onun ilgisine yönelik desenler ile süslenir. Çocuğunuzun boyu, kilosu gibi etkenleri göz alarak hem klozet kapağı hem de lazımlık alışverişinizde size uygun ürünleri tercih edebilirsiniz. Çocuğunuzun ilgi duyduğu bir süper kahramana, renge ya da birçok şeye yönelik tercihte bulunmanız da çocuğunuzun tuvalete olan ilk adımlarında kayda değer bir önem taşır.

Tuvalete İlk Adımda Güvenli Tercih

Çocuk için yeni bir alan olan ve hijyenin sağlandığı, bu sebeple de bazı zamanlarda ıslak zeminlere sahip olabilen banyolar çocuklar için tehlikeli bir alana dönüşebilir. Bu sebeple, çocuk klozet kapağı almanın yanında, çocuğun kendisinin hem ebeveynin desteğine ihtiyaç duymadan hem de güvenli bir şekilde klozete ulaşabilmesi adına gerekli olan bir diğer şey ise çocuk basamağıdır. Bir basamak üzerine çıkarak klozetle olan uyumsuzluğunu gideren çocuk, hem tuvalet anında hem de öncesi ve sonrasında düşme tehlikesi yaşamadan bu durumu atlatabilir.

Çocuğunuzun tuvalete doğru giden ilk adımlarında ona gerekli desteği vermek ve en doğru en sağlık biçimde yönlendirmek için ilk edinilmesi gereken şeylerden biri çocuk klozet kapağı veya lazımlıktır. İhtiyacınıza yönelik her boyutta ve modelde bulunan çocuk klozet kapağı ve lazımlığı ile çocuğunuzun tuvalet eğitimi için geç kalmadan hemen bir tanesine sahip olun! Siz de çocuğunuz için özenle üretilen birbirinden farklı klozet kapağı ve lazımlık çeşitlerine hepsiburada.com farkıyla hemen sahip olabilirsiniz!


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Çocuk Klozet Kapağı

98 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Markalar A-Z
  1. Rulopak Çocuk Klozet Kapakları
  2. Softy Çocuk Klozet Kapakları
  3. Alper Banyo Çocuk Klozet Kapakları
  4. Doğuş Banyo Çocuk Klozet Kapakları
  5. Harlem Çocuk Klozet Kapakları
  6. Marine Çocuk Klozet Kapakları
  7. Arçe Çocuk Klozet Kapakları
  8. Evcazım Çocuk Klozet Kapakları
  9. Hiper Çocuk Klozet Kapakları
  10. Lider Çocuk Klozet Kapakları
  11. Saban Çocuk Klozet Kapakları
  12. Elitra Çocuk Klozet Kapakları
  13. Erol Teknik Çocuk Klozet Kapakları
  14. Hobby Life Çocuk Klozet Kapakları
  15. Pazar İstanbul Çocuk Klozet Kapakları
  16. Plastik Dünyası Çocuk Klozet Kapakları
  17. SKS Çocuk Klozet Kapakları
  18. Çelik Ayna Çocuk Klozet Kapakları
  19. Aksesuaros Çocuk Klozet Kapakları
  20. Creavit Çocuk Klozet Kapakları
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002028/455418/60000509/18021958/60003583
Başa dön