Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Çukur - Yamaç'ın Dönüşü - Gökhan Horzum

Doğan Kitap
81,18 TL
( / adet)
Satıcı: Hepsiburada
Resmi Satıcı
Kampanyaları Gör 2
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (17)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

96,03 TL
99,90 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/1501702/1502318
Çukur - Yamaç'ın Dönüşü - Gökhan Horzum
“Çukur” kendimize dönüp baktığımız yerdir. 
Gökhan Horzum içimize baktığımız yerleri yazdı, “Çukur”u!
Ercan Kesal

Bir bataklığı kurutarak kurdu Çukur’u İdris Koçovalı. 
Çıktığını düşünürken yeniden Çukur’a düştü Yamaç Koçovalı. 
Üstelik bu sefer yalnız da değil, sevdiği kadınla birlikte. 
İşte aşağı yukarı buralarda “Çukur” başladı. 

Bir aile. Bir mahalle. Bir aşk. Bir suç draması...
Bu kitap benim yazarken çok sevdiğim, sizin de seyrederken sevdiğinizi tahmin ettiğim bazı sahnelerin birleşimi. “Çukur”un ana hikâyesinden kopmamaya çalıştım. Ama asıl derdim “Çukur”un birinci sezonunun köşe taşı sayılacak sahnelerini bir araya getirmekti. Bu kitabı bir aile albümünün sayfalarını çevirir gibi okuyabilmenizi sağlamışsam görevimi yerine getirmişim demektir. 
Gökhan Horzum

Dramatik kurgusu ve ünlü oyuncuları ile milyonları ekran başına kilitleyen Çukur - Gökhan Horzum tarafından kitaplaştırılıyor ve okuyucular ile buluşuyor. Dizinin de senaristliğini üstlenen Gökhan Horzum, Çukur'un hikâyesini bu kez kitap sayfalarına döküyor. Çukur dizisinin ilk sezonundan kesitlerin yer aldığı Çukur - Yamaç'ın Dönüşü kitabında dizide yer almayan başka olaylar da bulunuyor. Gökhan Horzum'un kitap hakkındaki açıklamalarına bakıldığında, dizinin ilk sezonuna sadık kalınan bir kitabın okurlarla buluşacağı anlaşılıyor. Fakat Gökhan Horzum, Çukur - Yamaç'ın Dönüşü kitabında senaryonun dışında eklemeler olduğunu da belirtiyor. Diziyi izleyenler, bu kitap ile aynı olayları daha farklı bir biçimde değerlendirme şansı bulunuyor. Bu yüzden kitap hem diziyi izleyenlere hem de izlememiş olanlara sesleniyor.

Çukur'un Konusu 

Kitapta, Yamaç'ın babası İdris Koçovalı'nın kontrol ettiği ve İstanbul'un en belalı mahallelerinden biri olan Çukur'da yaşanan hikâyeler anlatılıyor. Dizide Aras Bulut İynemli'nin canlandırdığı Yamaç karakteri kitabın da ana karakterini oluşturuyor. Kitabın genel seyri Yamaç karakteri ve yaşadıkları ile şekilleniyor. Ailesinden ve belalı mahallesinden uzakta bir hayat kurmak isteyen Yamaç, bir dizi olayların sonunda tekrar mahallesine ve ailesine dönmek zorunda kalıyor. Çukur'dan çıktığını düşünürken yine aynı yere dönüyor. Dizinin ilk sezonunu izleyenlerin de hatırlayacağı gibi Yamaç'ın aile bağları onu mahalleye giderek daha bağlı hâle getiriyor. Olaylı olması ile bilinen mahallede, doğal olaral Yamaç karakterinin de başından farklı olaylar geçiyor. Aile içindeki ilişkiler, mahallede yaşananlar dizinin bu kadar sevilmesini sağlarken kitapta da bu beklentiler karşılanıyor. 

Çukur dizisinin ana hikâyesinden kopmayan kitapta, Çukur'un ilk sezonunun köşe taşı sayılacak sahneler bir araya getiriliyor. Ayrıca Gökhan Horzum'un kaleme aldığı kitapta diziden çok özel fotoğraflar da yer alıyor. Dizinin senaristi ve kitabın yazarı Gökhan Horzum da kitabı yazma amacını "Bu kitabı bir aile albümünün sayfalarını çevirir gibi okuyabilmenizi sağlamışsam görevimi yerine getirmişim demektir." sözleriyle ifade ediyor. Uzun yıllardır oynadığı dizi ve filmler ile Türk sinemasında önemli bir yer edinen Ercan Kesal'ın, Çukur - Yamaç'ın Dönüşü kitabının önsözünde imzası bulunuyor. Ercan Kesal, dizinin başrolleri arasında yer alıyor ve Yamaç'ın babası, mahallenin saygı duyulan ismi İdris Koçovalı'yı canlandırıyor. Bu yüzden İdris Koçovalı karakteri kitapta da sık sık karşımıza çıkıyor. Ercan Kesal yazdığı önsözde kitabı “Çukur kendimize dönüp baktığımız yerdir. Gökhan Horzum içimize baktığımız yerleri yazdı, Çukur'u!" sözleri ile tarif ediyor. 

Yamaç'ın Hikâyesi

Bir aileyi, bir mahalleyi merkezine alan Çukur - Yamaç'ın Dönüşü tabii ki aşktan da bahsediyor. Çukur'u aklından silmeye ve mahalleden uzak durmaya çalışan Yamaç, mahalleye döndüğünde hayatında birçok değişiklik yaşanıyor. Bu değişikliklerden yalnızca kendisi değil sevdikleri de etkileniyor. Yamaç başına gelen olaylardan sevdiklerini uzak tutmaya çalışsa da etrafında olanlar sevdiklerini etkilemeye devam ediyor. Ailesi ve sevdikleri için uğraşan Yamaç, bir gün bu mahalleden uzaklaşabileceği umuduyla başına gelen her olayla mücadele ediyor. Fakat birilerini yenmeye çalıştıkça karşısına çözülmesi gereken daha fazla sorun çıkıyor. Bu durum da Yamaç'ın git gide mahalleye olan bağlılığının artmasına neden oluyor. Çukur'un başına gelenler sonrasında mahalleli tarafından kurtarıcı olarak görülen Yamaç, üzerinde bu rol varken mahalleden uzaklaşamıyor. Sevdiği kadını da bu olayların ortasında bırakmaktan dolayı her ne kadar vicdan azabı duysa da ailesinin ve mahallenin ona biçtiği rolü kabul etmek zorunda kalıyor. Tüm yaşananlara göğüs germeye çalışan Yamaç, sevdiklerini bazen yanında bulurken bazen karşısında buluyor. Aşk, güven, aile, sadakat gibi olayların işlendiği kitap, herkesi Yamaç'ın hikâyesine tanıklık etmeye çağırıyor. 

Sayfa Sayısı 396
Boyut Normal Boy
Basım Dili Türkçe
Yazar Gökhan Horzum
Cilt Durumu Ciltsiz
Yayın Tarihi 2019
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000NH9O1
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön