Modern yaşamın stresinden arınmak ve zamanınızı keyifli bir şekilde geçirmek için yapabileceğiniz aktivitelerden biri olan balıkçılığı daha keyifli hale getirmeyi amaçlayan Daiwa, fonksiyonel ürünleri ile ön plana çıkar. Kaliteli yapıları ile uzun yıllar boyu kullanabileceğiniz Daiwa Balık Av Malzemeleri farklı modelleri ile her ihtiyaca cevap vermeyi başarır.

Oltanın Gücünü Belirleyen Daiwa Olta Makineleri

Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Daiwa olta makineleri arasında farklı ihtiyaç ve bütçelere uygun seçenekler mevcuttur. Balık avcılığını daha keyifli hale getiren Daiwa balık makineleri arasında karar verirken hangi bölgede balıkçılık yapacağınıza karar vermeniz önemlidir. Kıyı balıkçılığı için gücü daha az, başlangıç modelleri yeterli gelirken tatlı su ve tekne balıkçılığında profesyonel modelleri incelemek gerekir.

Makinenin kalitesi ve gücünü belirleyen en önemli etkenlerin başında bilya sayısı gelir. Makinenin gücünü ifade eden bilya sayısı, aynı zamanda hassaslığını da belirler. Büyük balıklar tutmak istiyorsanız bilya sayısı yüksek modellere öncelik verebilirsiniz. Küçük balıklar için düşük devir sayısındaki ürünler ideal olup hassas bir çekiş yapmanızı mümkün kılar.

Balıkçılık Keyfinizi Artıran Daiwa Kamış Modelleri

Daiwa kamış modelleri arasındaseçim yaparken kişisel tercihlerinizle beraber bazı ipuçlarını göz önünde bulundurarak kendiniz için ideal kamışı seçebilirsiniz.

 • Tercih edeceğiniz Daiwa kamış modeline karar verirken dikkat etmeniz en önemli etken, balık tutacağınız alandır. Balık tutacağınız bölge ve bölgede bulunan balık cinsleri, kullanmanız gereken kamış modelini doğrudan etkiler.
 • Daiwa oltalar arasında seçim yaparken kamışın özellikleri arasında yer alan atma mesafesi ve taşıma kapasitesini inceleyebilirsiniz. Atma mesafesi kamışın ulaşabileceği en uzak mesafeyi, taşıma kapasitesi ile tutabileceğiniz balıkların maksimum ağırlığını ifade eder.
 • Kullanacağınız kamışı belirlerken, tercih ettiğiniz yemlerin ağırlıklarını dikkate almanız son derece önemlidir. Hafif yemler için esnek kamışları kullanmak, ağır yemler için ise esnekliği az ve uzun kamışları kullanmak idealdir.
 • Kıyı avcılığı için mümkün oldukça uzun Daiwa kamışları incelemenizde fayda vardır. Tekne balıkçılığında ise oltanın kontrolünü daha kolay sağlamak için kısa modelleri tercih edebilirsiniz.

Balıkları Kendine Çeken Daiwa Yem ve Misinalar

Daiwa yem ve misinaların, pek çok farklı çeşidi olup tercih edeceğiniz ürüne avlayacağınız balığın cinsi ve bölgeye göre karar verebilirsiniz. Misina ile yemin doğal durması, özellikle küçük ve çekingen balıkları yakalarken son derece önemlidir. Denizin rengi, güneşin vuruşu, deniz bitki örtüsü gibi etkenlere göre değişebilmekle beraber beyaz renk misina ile sarı, turuncu tonlarında yemler balıkların oltaya gelmesini kolaylaştırır.

Yem ve misina ile uğraşmak yerine hazır takım ile çaparileri de tercih edebilirsiniz. Dikkat çekici duruşları ile ekstra yem kullanmadan balık tutabileceğiniz çapariler, tek kullanımlık olmayıp alacağınız ürünü alışkanlıklarınıza uygun seçerseniz uzun süre kullanabilirsiniz

Balık Avcılığında Verimi Artıran Daiwa İğneler

Olta kamışı ve makinesi ne kadar kaliteli olursa olsun balıkçılıkta istenilen sonuca ulaşmak için doğru iğne seçimi yapılması şarttır. Bazı püf noktalar sayesinde tercih etmeniz gereken Daiwa iğne modeline karar verebilirsiniz.

 • Alacağınız iğnenin keskin olması son derece önemlidir. Keskinliği yeterli olmayan bir iğne kullanıyorsanız balığı tutsanız dahi iğneden kaçma ihtimali ortaya çıkar.
 • Tutmayı hedeflediğiniz balıkların büyüklüğüne uygun numarada iğne almanız, balık tutmanızı kolaylaştırır. Küçük balıklar için büyük numaralı iğneleri, büyük balıklar için küçük numaralı iğneleri tercih etmelisiniz.
 • İğneyi daha uzun süre kullanabilmek için Daiwa paslanmaz iğneler arasından seçim yapabilirsiniz.
 • Tekli iğnelerin yanı sıra çoklu iğneler de mevcuttur. Balığın iğneye takılma ihtimalini artırmak için çoklu iğneleri kullanabilirsiniz.
ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Daiwa Balık Av Malzemeleri

1.305 ürün var
 1. Alt Kategoriler
  Diğer Kategoriler
 2. Markalar A-Z
  1. Daiwa
  2. Powerex
  3. Lineaeffe
  4. Remixon
  5. Savage Gear
  6. Discovery
  7. Okuma
  8. AlbaStar
  9. Spro
  10. Shimano
  11. Abu Garcia
  12. Yo-zuri
  13. Captain
  14. Strike Pro
  15. D.A.M
  16. Owner
  17. Effe
  18. Gamakatsu
  19. Youvella
  20. kendo
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Ürün Puanı
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Satıcı A-Z
 • Marka Daiwa
DSACategoryId/60001546/2147483604/22003834/1307055/daiwa
Başa dön