Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Lopus Yayınları
Devletin Gizli Sahipleri Heyet 1 - Halil Yaşar Kollu

Devletin Gizli Sahipleri Heyet 1 - Halil Yaşar Kollu

Lopus Yayınları
50,00 TL %8
46,00 TL
( / adet)
%
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (25)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

49,00 TL
50,00 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501689/9939/1510775
Devletin Gizli Sahipleri Heyet 1 - Halil Yaşar Kollu

Lopus Yayınevi tarafından 2016 yılında yayımlanan Heyet, gizli tarih meraklılarının elinden bırakamayacağı bir üçlemenin ilk kitabı olarak kitapseverlerin karşısına çıkıyor. Kitabın yazarı Halil Yaşar Kollu, yeni kuşak yazarlar arasında derin devlet temasına değinen isimlerden birisi olarak tanınıyor. Halil Yaşar Kollu araştırma, inceleme ve tarih üzerine kitaplar yazıyor. Devletin Gizli Sahipleri Heyet 1 heyecanlı ve merak uyandıran dokusu ile geçmişe ait tüm bildiklerinizi ve öğretilenleri yeniden sorgulatıyor. Dayatma bilgilerle tatmin olmayanların ve ezber bozmayı sevenlerin elinden bırakamayacağı Devletin Gizli Sahipleri Heyet 1, bir solukta okunacak kitaplar arasında yer alıyor. Gizli tarihe ilgi duyanların pek çok soruya cevap bulabileceği; aynı zamanda yeni soruların da çıkış noktası olacak bu eser, Mete Han'dan başlayıp Sultan Abdülhamit Han'a kadar geçen sürede Türklerin ve Türklüğün izlerini sürüyor. Tarihe ve stratejik oluşumlara bambaşka bir pencereden bakmanızı sağlayacak Devletin Gizli Sahipleri Heyet 1, hem kurgusu hem anlatım dili açısından sürükleyiciliği ile kitapseverlerin ilgisini çekiyor.

İhtiyarlar Heyeti 

Heyecan dolu Heyet üçlemesinin ilk  kitabı olan Devletin Gizli Sahipleri-Heyet, Mete Han'dan Fatih Sultan Mehmet'e kadar süregelmiş önemli olayları, stratejik kararları ve bilinçli oluşumları konu alıyor. Mete Han döneminde kurulmuş olan gizli istihbarat örgütünü ve perde arkasındaki seçilmiş kişileri "İhtiyarlar Heyeti" olarak tanıtan kitap, 16 Türk devletinin bu heyet tarafından kurulması ve yine bu heyet tarafından yok edilmesi üzerine yoğunlaşıyor. Bu süreç boyunca tarih sahnesinde yer almış pek çok ünlü ismin ise bu heyet tarafından görevlendirildiğine ve yönlendirildiğine dikkat çekiyor. Siyasetten dine; ordudan eğitime kadar pek çok alanda sadık hizmetkârları olan İhtiyarlar Heyeti'nin kuruluş amacı, devletin sinir merkezlerindeki rolü ve Fatih Sultan Mehmet dönemine kadar olan faaliyetleri, heyecan dolu bir kurgu ile Heyet'te gizli tarih sevenler ile buluşuyor.


Devletin Gizli Sahipleri Heyet

Halil Yaşar Kollu

 

Bugüne kadar okuduklarınızı unutun…

16 Türk Devletini, yine 16 Türk Devletinin yıkması tesadüf müydü?

Aslında yıkılan bir devlet yoktu, sadece ismi değiştiren bir HEYET vardı.

Meta Han 'dan bugüne kadar size anlatılmayan tarih, bu kitabın sayfaları arasında gizli.

Ve inanın sayfaları çevirdikçe şaşıracaksınız, bildiklerinizin sadece basit birer bilgi olduğunu göreceksiniz.

Gerçekleri öğrenmek için sadece ilk sayfayı okumanız yeterli.

İnanın bu kitabı elinizden bırakamayacaksınız!

(Tanıtım Bülteninden)

 

Kitap Hakkında:

Heyet I, tarihin bilinen ilk Türk devletinden Sultan Abdülhamit Han dönemine kadar süre gelen olayları anlatıyor. 16 Türk devletinin yıkılıp yerine yeni devletlerin kurulmasına da daha birçok şeye de aslında kurulan bir sistemin karar verdiği. Bu derin gücün kitaptaki ismi ise: “Heyet.” Yazara göre aslında ilk olarak Metehan zamanında Türkler bir istihbarat teşkilatı olan “İhtiyarlar Heyetini” kuruyor ve bu heyet bir sistem kuruyor. Yazar heyet hakkında bilgiler vererek, aslında tarihten tanıdığımız birçok kişinin bu “Heyet” tarafından yetiştirildiğini söylüyor. Metehan ile başlayan heyetin hamleleri Fatih Sultan Mehmet’e kadar devam ediyor. Daha sonra Heyet yer altına çekiliyor. Artık gözükmemeye başlıyor. Tekrar ortaya çıkması ise Sultan Abdülhamid devrine denk geliyor. Bu kitabında, yani “Heyet 1” kitabında, yazar Fatih Sultan Mehmet’e kadar yaşanan olayları anlatıyor. “Heyet II” isimli kitapta ise Abdülhamit devri ve sonrası anlatılmıştır.

Kitabın bir diğer özelliği ise akıcı olması. Okuyacağınız kitap yaklaşık olarak 300 sayfalık olmasına rağmen rahatlıkla bir günde okuyup bitirebileceğiniz bir kitap, didaktik olmasına rağmen sizi tarihte güzel bir yolculuğa çıkaracak. Kitapta tarihi bilgiler Hafız ve ustanın karşılıklı konuşmaları ile olmuş olması kitabın didaktik özelliğinin yanında ona roman havası da katarak akıcılığına büyük katkısı sağlıyor.

Tarihi bilgilerinizi gözden geçirmek, farklı bir bakış açısı edinmek adına Heyet I, sizi tarihte yolculuğa çıkaracak. Bu kitap ile gerçeklere bir adım daha yaklaşırken, elinizden bir an olsun bırakmayacaksınız!

 

 
Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 286
Yayın Tarihi 2016
Yazar Halil Yaşar Kollu
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV000001YCKI
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Bu Kategorideki En Çok Satan Ürünleri Karşılaştır
Medeni Bilgiler ve M. Kemal Atatürk'ün El Yazıları - Ayşe Afet Inan
Kaynak Yayınları Sakalar/iskitler - Bahtiyar Aydın
Kerem Gök - Uçak Kazaları
Sakarya - Selim Erdoğan
46,00 TL
20,47 TL
57,91 TL
%15
100,00 TL 85,00 TL
Satıcı
AYB KİTAP 9,8
Kaynak Yayınları 9,7
BiKitapSana 9,4
maçakitap 9,8
Değerlendirmeler
(45)
(74)
(109)
(162)
Basım Dili Türkçe Türkçe Türkçe Türkçe
Boyut Normal Boy Normal Boy Normal Boy Normal Boy
Cilt Durumu Ciltli Ciltsiz - Ciltsiz
Sayfa Sayısı 557 150 262 464
Yayın Tarihi 2020 2021 2018 2020
Yazar Ayşe Afet İnan Bahtiyar Aydın Kerem Gök Selim Erdoğan
Başa dön