Direkler

Araba direkleri, araçların yan iskeletini üst ön ve arka sisteme bağlamak için kullanılıyor. Her marka ve model araç için farklı olan direkler, bütün hâlinde veya parça parça bulunabiliyor. Farklı renk boyalarla renklenen direkler, ihtiyaç hâlinde istenen renge boyanabiliyor. Marşpiye bulunduran direkler bulunabildiği gibi kimi parçalar ise komple tek bir bütün olarak üzerinde tüm sacı taşıyabiliyor.

Kamyonet, otomobil, minibüs gibi farklı tasarım ve boyutlardaki araçlar için farklı direkler alınması gerekiyor. "Ön direk" ve "arka direk" adıyla çeşitlenen ürünler, üzerinde yakıt deposu deliği de taşıyabiliyor. Tek ve çift kabin araçlar için ayrı ayrı satılan direkler, genellikle L şeklinde hazırlanıyor. Montajı uzman kaportacılar tarafından yapılan parçalar satın alınırken orijinal yedek parça bulunması, önem arz ediyor. Komple alınan parçalar kadar mevcut hasara, değişmesi gereken bölgeye göre tekli parçalar da rağbet görebiliyor. Araba direkleri fiyatları, parçanın markasına, büyüklüğüne, taşıdığı özelliklere, cila ve boya gereksinimine göre değişebiliyor. Yerden tavana kadar tek parça bulunan direklerin üst ve ön kısmı birleştiren parçaları, kısmen daha uygun fiyatlarla alıcı buluyor. Tek parça direkler, yan kısmı kapladığından cam oyuntusu, kapı tasarımı ve yakıt deposu eklentileri sebebiyle daha fazla ince işçilik gerektirebiliyor ve bu durum da fiyatların değişmesinde etken oluyor. Camların direklerle birleşeceği alanlar, plastik ile kaplanıyor. Direk plastikleri de kategoride kullanıcılara sunuluyor. Yan, ön ve arka direkler için ayrı alternatifler bulunduğu gibi plastikler de bu şekilde çeşitleniyor. Arabanın temelini, iskeletini oluşturan direkler, doğru monte edilmediğinde veya yanlış parça alındığında sağlamlığından ödün vererek risk oluşturabiliyor. Bu nedenle montajın uzmanlar tarafından en doğru şekilde yapılması ve orijinal, doğru yedek parça seçimi hayati önem taşıyor.

Farklı markaların farklı garanti süreleri ile kullanıcılarla buluşturduğu direkler, marka güvencesi ile araçlara takılıyor. Sabit durması, gevşememesi, sallanmaması ve sağlam olması gereken araç direkleri, doğru montaj ile ilk günkü görünüme kavuşabiliyor. Kullanıcıların boya ve cila ile görünüşte ayırt edemeyeceği kadar hasarsız görünen araç, doğru işlem yapıldığında sağlamlıkta da orijinal araç kadar iddia gösteriyor. Kullanıcıların, yeni ürün alırken araçlarının tam ihtiyacı olan parçayı incelemesi; direği, uygun rengi, araç markasını, model yılını bilerek satın alması tavsiye ediliyor. Parçaların elektrolit çinko kaplama işlemi ile korunması öneriliyor. İkinci el araç alırken de hasarlı iskelet alınarak ürün tamir ettirilebiliyor. Seçim esnasında sağlamlık, ana kriter olurken tekli ve bütün parçalar arasında fiyat farkı da dikkat çekiyor. Kullanıcıların kendi başına montaj için çabalamaması gerektiğinin altı çiziliyor. Hem güvenlik hem de sağlamlık sorunu oluşacağından kusursuz tamir için kaportacılardan destek alınabiliyor. Özel araçlar yardımı ile iskeletteki hasarlı parça alınarak yenisi vidalama veya kaynak ile takılabiliyor. Ağır sanayi aletlerinin kullanıldığı montaj esnasında uzmanların da koruyucu aksesuar ve giysilerden destek alması gerekiyor. Uygun ürün seçildikten sonra parçanın montajı birkaç saat ile birkaç gün arasında değişebiliyor. Değiştirilen parçanın eklenmesinin ardından boya ve cila da zaman alabiliyor. İstek hâlinde kullanıcılar, boya yaptırmadan da aracı teslim alabiliyor.

Siz de farklı modeldeki araba direkleri arasından seçim yaparken uzman yardımı alarak sipariş verebilirsiniz. Doğru ürün seçilmediği durumlarda montajda problem yaşayabilir; gerekli performansı alamayabilirsiniz. Aracın tam ihtiyacı olan gerekli parça öğrenildikten sonra hem plastik hem de metal aksamın tedarik edilebileceği ürünler arasından dilediğiniz araba direğini seçebilirsiniz. Kamyonet, minibüs veya otomobil için ihtiyacınız olan tüm araba iskelet parçalarını kategoride görebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Direkler

1183 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 1183 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/20003812/60001490/60007121