Direksiyon Kilitleri

Direksiyon Kilidi

Araç direksiyon kilidi araçların daha güvenli bir şekilde park yerinde bırakılmasını sağlayan ürünlerden biridir. Çok işlevsel olan bu kilitler araçların direksiyonlarının sabitlenmesi görevini yerine getirir. Direksiyonun hareketinin kısıtlanması için kullanılan bu kilitler aracın yerinden oynatılmasının da önüne geçer. Birçok farklı nedenle kullanılan direksiyon kilitlerinin son derece önemli faydaları vardır. Direksiyon kilidi alırken öncelikle ürünlerin kalitesi ve araca uygunluğu dikkate alınmalıdır. Bu ürünlerin güvenlik nedeniyle alındığı unutulmamalıdır. Bu nedenle de kalite ve sağlamlık kilitler açısından büyük bir önem taşır. Kullanıcı gereksinimlerine en iyi şekilde karşılık veren direksiyon kilitleri aracınızın daha güvenli koşullarda park edilebilmesine yardımcı olur. Özellikle bilmediğiniz bir yerde aracınızı bırakmanız gerekiyorsa son derece önemli araçlar arasındadır. Bu kilitlerin düzenli olarak kullanılması özellikle hırsızlık karşısında önemli bir caydırıcılık ortaya çıkarır. Hırsızların arabanızı götürmesine engel olurken verebilecekleri zarar seviyesini de en aza indirecektir. Direksiyon kilitleri son derece önemli ve araç güvenliğini en yüksek seviyede sağlayan aletlerdir. 

Direksiyon Kilidi Modelleri Nelerdir?

Direksiyon kilitleri birçok farklı modelde üretilir. Bu kilitler özellikle araçların direksiyonları ile tam uyumluluk gösterecek şekilde tasarlanmaktadır. Farklı araçların kullanımına uygun olması için mutlaka modeller ve araç markaları göz önünde bulundurularak tasarlanması sağlanır. Araç modeline uygun olmayan kilitler yeteri kadar işlevini yerine getiremez. Bu aletler yanında direksiyon pompaları da araç güvenliği açısından önem taşır. Her bakımdan araç sahiplerinin gereksinimlerine yanıt veren araç direksiyon pompaları ve kilitleri uzun yıllar hırsızlara karşı en önemli belirleyiciler arasında yer alır. Oto direksiyon kilidi modelleri de seçilirken mutlaka kendi araç marka ve modelini dikkate almanız gerekir. Bununla birlikte sağlamlık derecesini de dikkate alarak bir model seçimi yapabilirsiniz. Direksiyon kilitleri içerisinde birçok modelden bahsedilebilir. Bu modellerin en bilineni geleneksel kilitlerdir. Bu kilitler çok tercih edilir ve çubuk şeklindedir. Bunun yanında uzatılabilir kolları ve kancaları sayesinde çok rahat bir şekilde kullanılabilirler. Kapalı kilit sistemleri ise daha çok direksiyonu tamamen kapatan kilitlerdir. Bunlar çelik bir kapaktan meydana gelir. Direksiyonun üst kısmını tamamen kavrar ve yüksek seviyede güvenlik sağlar. Kapalı sistem kilitleri kesmek mümkün değildir. Çelik direksiyon kilidi sağlamlık derecesi en yüksek olanlardır. Profesyonel bir kullanım sunar. Bu aletlerin yapımında güçlendirilmiş çelikler kullanılır ve dış kısımlarında da dayanıklı kauçuklardan yararlanılır. Bu da kilit sistemlerini son derece yüksek standartlarda kullanabilme imkanı sunar. 

Direksiyon Kilidi Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Direksiyon kilidi ne işe yarar? Sorusuna araçların direksiyonlarını sabitlemek için kullanılan aletlerdir şeklinde bir yanıt verilebilir. Araç güvenliği için son derece önemli olan direksiyon kilitlerini alırken belli başlı noktalara dikkat etmeniz gerekir. En fazla önem vermeniz gereken detaylar arasında şunları saymak mümkündür:

  • Direksiyon Kilitlerinde Sağlamlık 

Direksiyon kilidi seçerken sağlamlık son derece önemli bir kriterdir. Kilitlerin kullanıcı beklentisine en iyi şekilde yanıt vermesi gerekir. Direksiyon kilit demiri çelikten olmalı ve hırsızlık karşısında kolay kolay kırılmaması gereken bir yapıda olmasına dikkat edilmelidir. Özellikle darbelere karşı en dayanıklı modeli almanız gerekir. 

  • Görünür Boyutlar Seçilmeli

Direksiyon kilidi satın alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise bu kilitlerin mutlaka görünür boyutlarda olmasıdır. Görünür olduğunda caydırıcılık yönü de kuvvetli olacaktır. Hırsız direksiyonda kilit gördüğünde kapıyı zorlamayacak ya da pencereyi kırmaya çalışmayacaktır. Gördüğü anda aracınızdan uzaklaşacaktır. Bu nedenle direksiyon kilidi alırken görünür olmasına dikkat etmelisiniz. 

  • Araca Uyum

Direksiyon kilit çeşitleri arasından model seçerken aracınıza uygunluk derecesine de dikkat etmeniz gerekir. Aracın marka ve modeline en uygun ola kilitleri tercih etmelisiniz. Direksiyon üzerinde tam bir uyum ortaya çıkarmalıdır. 

  • Direksiyon Kilitlerinde Kalite

Direksiyon kilidi alırken mutlaka çelik ya da dayanıklılığı kanıtlanmış metallerden üretilen ürünleri almalısınız. Bu ürünlerin kalitesinin yüksek olması aracınızın güvenlik düzeyi ile yakından ilgilidir. Herhangi bir keski ile kesilemeyen, koparılamayan ya da eğilmeyen materyallerden üretilen kilitleri tercih etmeniz büyük bir önem taşır. 

Direksiyon Kilidi Avantajları Neler?

Direksiyon debriyaj kilidi gibi güvenlik düzeyini artıran kilitleri kullanmak her araç için oldukça gereklidir. En önemli avantajı da hırsızlar için önemli bir caydırıcılık özelliğine sahip olmasıdır. Güçlü bir kilit kullandığınız takdirde hırsızlıklar araçlarınız üzerinde çok fazla uğraşmak istemeyecektir. Özellikle görünür özelliklerde bir kilit tercih etmek aracınızın böyle bir durumdan en az zarar ile kurtulmasını sağlar. Arabanın çalınmasını engelleyecek en önemli aletlerden biridir. Özellikle araçlarını yabancı bir yere park eden kişiler için direksiyon kilitleri son derece önemlidir. Bu şekilde bilmediğiniz yerlerde kilitler sayesinde araçların güvenlik düzeyi biraz daha artırılabilir. Seçimlerinizde eğer üniversal kilitleri tercih ederseniz bu kilitler büyük ihtimal ile araçlarınıza uyum sağlar. Bu şekilde birden fazla aracınız var ise dönüşümlü olarak da kullanabilme şansı bulabilirsiniz. Kilit çeşitleri içerisinde yalnızca araba ya da kamyonet gibi araçlar bulunmaz. Aynı zamanda direksiyon kilidi motor gibi araçlar için de özel olarak tasarlanmaktadır. Yani aracınızı bir yere park ettiğinizde motosikletinizi rahatlıkla koruma şansı bulabilirsiniz. 

Direksiyon Kilidi Montajı ve Kullanımı 

Direksiyon kilidi nasıl çalışır? Sorusu kullanıcılar açısından son derece önemli bir konudur. Bu aletleri temin etmek kadar doğru bir şekilde kullanmak da büyük bir önem taşır. Öncelikle satın aldıktan sonra mutlaka direksiyon kilitlerini en iyi şekilde kullanmayı öğrenmeniz gerekir. Direksiyon pedal kilidi takarken zorlanmanız kilitleri düzenli olarak kullanmayı istemekten vazgeçmenize neden olabilir. Bu kilitleri satın aldığınızda mutlaka kolay takılabilen ve çıkarılabilen bir model olmasına önem vermelisiniz. İşlevsellik en çok önem vermeniz gereken konular arasında yer alır. Direksiyon kilidi hangi pedala takılır sorusuna bu kilitlerin modellerini göz önünde bulundurarak yanıt vermek gerekir. Bu kilitler genel olarak araçların fren ile debriyaj pedallarına takılarak kullanılırlar. Temelde hepsinin çalışma prensibi hemen hemen aynıdır. Kilidi direksiyon pedalları arasından geçirmeli ve sonrasında kilit kısmını takmalısınız. Ancak bunu yaparken dikkat etmeli ve direksiyon yüzeylerine zarar vermemelisiniz. Kullanım sırasında gerekirse kilitlerin alt kısımlarından kumaş parçası da kullanabilirsiniz. Direksiyon kilitlerinin anahtarını kaybetme durumunda ise çilingirden yardım istemeniz gerekir. Fakat genel olarak bu kilitler yedek anahtarı ile birlikte satışa sunulur. Bu nedenle de anahtarı kaybolan bir kilidi diğer anahtar ile açma imkanı da vardır. 

Direksiyon Kilitleri Ne Kadar?

Araçlarınızın daha güvenli bir şekilde park alanında saatlerce beklemesi için direksiyon kilidi kullanmanız önemlidir. Direksiyon kilidi ne kadar? Sorusuna farklı yanıtlar verilebilir. Bu ürünler farklı modellerde araçlar için değişik özelliklerde üretilir. Bu nedenle de direksiyon kilidi fiyatları hakkında net bir bilgi vermek mümkün değildir. Fakat ulaşılabilir fiyatlarda satışa sunulan araç aksesuarları arasında yer alırlar. 

Direksiyon Kilidi Ne İşe Yarar?

Hırsızlıklara karşı araçlarınızın daha iyi bir şekilde korunmasına yardımcı olur. 

Direksiyon Kilidi Güvenli Midir?

Bu kilitler sayesinde araçlarınızı hırsızlıklara karşı daha korumalı hale getirebilirsiniz. 

Direksiyon Kilidi Kullanımı Basit midir?

Direksiyon kilidi kullanımı basittir. Fakat bu aletleri kullanmadan önce üretici notlarını okumanız gerekir. Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Direksiyon Kilidi

95 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 95 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/253574/20024866/20024964