ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Pencere-Sey
Düşünme Becerileri 10 Cilt - Yeşim Kesgül Sercan

Düşünme Becerileri 10 Cilt - Yeşim Kesgül Sercan

Pencere-Sey
%0 indirim 345,00 TL 345,00 TL
( / adet)
%
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
DSACategoryId/60001501/2147483645/9914/80224072/9932
Düşünme Becerileri 10 Cilt - Yeşim Kesgül Sercan

PENCERE SEY DÜŞÜNME BECERİLERİ 10 CİLT

 


Açıklama

 

 


TOPLAM 10 CİLTTİR


YÖNLERLE DÜŞÜNELİM


Pedagog Prof. Dr. Oya G. Özkardeş

Resimleyen: Buket Gencer


3. Baskı, Ekim 2013, İstanbul.

29,5 x 21 cm., 48 sayfa, iki renk.

110 gr birinci hamur kağıt, karton kapak. 

ISBN: 978-975-6624-22-7

Barkod: 9789756624227


Düşünme Becerileri Dizisi'nin beşinci kitabıdır. Çocuğumuzun nesnelerin uzaydaki konumlarını algılama becerisinin gelişmesini, ileri/geri, yukarı/aşağı, sağ/sol, ana ve ara yönler gibi kavramları çeşitli akıl yürütme çalışmalarında kullanabilecek ölçüde ayrıntılı olarak kavrayabilmesini amaçlayan eğlenceli çalışmalardan oluşmuş bir alıştırma kitabıdır.


Kitabı kullanırken nelere dikkat edilmesi gerektiği, nasıl daha verimli olacağı “Kullanırken...” bölümünde ayrıntılarıyla anlatılmaktadır. İlköğretim 2. sınıftan itibaren kullanılabilir. Ayrıca daha büyük olup bu konularda çeşitli güçlükler yaşayanlar için de yararlı olacaktır. Herhangi bir sorunu olmayan çocuğun gelişimini güçlendirmek içinde uygundur.HARFLERLE DÜŞÜNELİMPedagog Dr. Yeşim Kesgül Sercan


4.Baskı 

Aralık 2014, İstanbul

29,5 x 21 cm., 48 sayfa, iki renk

110 gr. birinci hamur kağıt, karton kapak

ISBN : 975-6624-19-1

Barkod : 9789756624197


Düşünme Becerileri Dizisi’nin ikinci kitabıdır. Okuma yazmayı öğrenmiş olan çocuğa, bu becerisini kullanarak daha da geliştirme olanağı verir. Harfler aracığıyla problem çözme, uslamlama, akıl yürütme gibi düşünme becerilerini kazandırmayı ve geliştirmeyi amaçlayan çok çeşitli çalışmalardan oluşmuş eğlenceli bir alıştırma kitabıdır. 

Kitabı kullanırken nelere dikkat edilmesi gerektiği, nasıl daha verimli olacağı “Kullanırken...” bölümünde ayrıntılarıyla anlatılmaktadır. İlköğretim 2. ve 3. sınıf öğrencileri için uygundur. Ayrıca daha büyük olup bu konularda çeşitli güçlükler yaşayanlar, özellikle dil ve okuma yazma alanında zorluğu olanlar için her yaşta uygundur. Çalışmalar pek çok bilişsel alanı da geliştirecek nitelikte olduğundan herhangi bir güçlüğü olmayan çocuğun var olan yetilerini güçlendirmek için de yararlı olacaktır.


TAKVİM


Pedagog Dr. Yeşim Kesgül Sercan

Resimleyen: Buket Gencer


2. Baskı, Haziran 2012, İstanbul.

29,5 x 21 cm. , 32 sayfa, iki renk baskı.

110 gr birinci hamur kağıt, karton kapak. 

ISBN: 978-975-6624-23-4

Barkod: 9789756624234


Düşünme Becerileri Dizisi'nin altıncı kitabıdır. Çocuğumuzun takvimi; gün, ay, mevsim, yıl, kavramlarını çeşitli akıl yürütme çalışmalarında kullanabilecek ölçüde ayrıntılı olarak kavrayabilmesini, aynı zamanda yönergelere dikkatini yoğunlaştırma, anlama, kavrama, bilgiyi kullanma, akıl yürütme, mantıklı-eleştirel düşünme, var olan bilgiyi yeni duruma uyarlayarak yargıya varma ya da sorun çözme için gereken çok yönlü düşünme ve dil becerilerini geliştirmeyi de hedefleyen bir alıştırma kitabıdır.
Kitabı kullanırken nelere dikkat edilmesi gerektiği, nasıl daha verimli olacağı “Kullanırken” bölümünde ayrıntılarıyla anlatılmaktadır. İlköğretim 2. sınıftan itibaren kullanılabilir. Ayrıca daha büyük olup bu konularda çeşitli güçlükler yaşayanlar ya da herhangi bir sorunu olmayanlarda gelişimi güçlendirmek  için de yararlı olacaktır.NE YANLIŞ NEDEN YANLIŞ


Pedagog Dr.Yeşim Kesgül Sercan 

Resimleyen: Nur Akarsu


4. Baskı 

Haziran 2013, İstanbul

29,5 x 21 cm., 48 sayfa

110 gr. birinci hamur kağıt, karton kapak

ISBN: 975-6624-18-3

Barkod: 9789756624180


Düşünme Becerileri Dizisi’nin ilk kitabıdır. 

“Ne Yanlış Neden Yanlış”da İki tip çalışma sayfası vardır. 

1.Görsel çalışma sayfaları: Bir çok yanlış içeren resimlerden oluşmuştur.

2.Sözel çalışma sayfaları: Görsel çalışma sayfalarının içerdiği konular çerçevesinde çeşitli sözel
uslamlama sorular ve alıştırmalarından oluşmuştur.

Çocuğun görsel çalışma sayfalarındaki yanlışlıkları bulması, neden yanlış olduğunu açıklaması ve sözel çalışma sayfalarında istenen çeşitli alıştırmaları yetişkinle birlikte yapması istenmektedir. Usavurma, düşünme, doğruyu yanlıştan ayırma, doğru tahminde bulunma, sorun çözme becerilerinin geliştirilmesini hedefleyen çalışmalardan oluşmuş eğlenceli bir alıştırma kitabıdır. 

Kitabı kullanırken nelere dikkat edilmesi gerektiği, nasıl daha verimli olacağı “Kullanırken...” bölümünde ayrıntılarıyla anlatılmaktadır. Farklı biçimlerde kullanmak koşuluyla hazırlık, ilköğretim 1., 2. ve 3. sınıf öğrencilerine uygundur. Ayrıca daha büyük olup çeşitli güçlükler yaşayanlar için de kullanılabilir. Öte yandan herhangi bir sorunu olmayan çocuğun var olan yetilerini güçlendirmek için de yararlıdır.SOSYAL İLİŞKİ BECERİLERİ


Uzm. Pedagog Esra Erduran Duvarcı

Resimleyen: Hüseyin Duvarcı


2. Baskı, Şubat 2014, İstanbul.

29,5 x 21 cm., 32 sayfa, iki renk baskı.

110 gr birinci hamur kağıt, karton kapak.

ISBN: 978-975-6624-24-1

Barkod: 9789756624241


Düşünme Becerileri Dizisi'nin yedinci kitabıdır. Çocuğumuzun kendini ve çevresini tanıma, kendini ifade etme, başkalarının duygularını, düşüncelerini, sözlü-sözsüz, dolaylı-doğrudan iletilerini anlama, karşılıklı kabulü sağlayan toplumsal davranışlar ve kurallarla ilgili farkındalıkları arttırma, sosyal sorunlara çözüm üretebilme becerilerini geliştirmeyi hedefleyen çalışmalardan oluşmuş eğlenceli bir alıştırma kitabıdır. 
Kitabı kullanırken nelere dikkat edilmesi gerektiği, nasıl daha verimli olacağı “Kullanırken” bölümünde ayrıntılarıyla anlatılmaktadır. İlköğretim 2. sınıftan itibaren kullanılabilir. Ayrıca daha büyük olup bu konularda çeşitli güçlükler yaşayanlar ya da herhangi bir sorunu olmayan çocuğun gelişimini güçlendirmek için de yararlı olacaktır.YÖNLERLE DÜŞÜNELİM


Pedagog Dr. Yeşim Kesgül Sercan

Pedagog Prof. Dr. Oya G. Özkardeş

Resimleyen: Sibel Demirtaş 


5.Baskı 

Haziran 2015, İstanbul

29,5 x 21 cm., 48 sayfa, iki renk

110 gr. birinci hamur kağıt, karton kapak

ISBN : 975-6624-20-5

Barkod : 9789756624203


Düşünme Becerileri Dizisi’nin üçüncü kitabıdır. Çocuğun bir görevi yerine getirebilmesi için gereken dikkat, yönergeyi bütünüyle algılama, kavrama, akılda tutma, istenilen sıraya dikkat etme, tüm bilgileri birbiri ile ilişkilendirebilme gibi düşünme becerilerinin yanı sıra işitsel ve görsel dil becerilerini geliştirmeyi hedefleyen, eğlenceli çalışmaların yer aldığı bir alıştırma kitabıdır. 
Kitabı kullanırken nelere dikkat edilmesi gerektiği nasıl daha verimli olacağı “Kullanırken...” bölümünde ayrıntılarıyla anlatılmaktadır. İlköğretim 2. ve 3. sınıf öğrencileri için uygundur. Ayrıca daha büyük olup bu konularda çeşitli güçlükler yaşayanlar için de yararlı olacaktır. Öte yandan herhangi bir sorunu olmayan çocuğun var olan yetilerini güçlendirmek için de yararlıdır.DÜŞÜNÜP ÇÖZELİM


Pedagog Dr.Yeşim Kesgül Sercan 

Resimleyen: Buket Gencer

5. Baskı, Mart 2015, İstanbul

29,5x21 cm. 48 sayfa, İki renk 

110 gr. birinci hamur kağıt, karton kapak

ISBN : 975-6624-21-0

Barkod : 9789756624210


Düşünme Becerileri Dizisi’nin dördüncü kitabıdır. Anlama, kavrama, bilgiyi kullanma, akıl yürütme, mantıklı - eleştirel düşünebilme, var olan bilgiyi yeni duruma uyarlayabilme böylece yargıya varma ya da sorun çözme için gereken çok yönlü düşünme ve dil becerilerini geliştirmeyi hedefleyen eğlenceli çalışmaların olduğu bir alıştırma kitabıdır. 
Kitabı kullanırken nelere dikkat edilmesi gerektiği, nasıl daha verimli olacağı “Kullanırken...” bölümünde ayrıntılarıyla anlatılmaktadır. 7-10 yaş arasındaki çocuklar için uygundur. Ayrıca daha büyük olup bu konularda çeşitli güçlükler yaşayanlar için de yararlı olacaktır. Öte yandan herhangi bir sorunu olmayan
çocuğun var olan yetilerinin güçlendirilmesine de katkı sağlayacaktır..AKLINDA TUT


1.Baskı, Ağustos 2015, İstanbul.


29,5 x 21 cm., 52 sayfa, iki renK


110 gr. birinci hamur, karton kapak, 

ISBN: 978-975-6624-31-9

Barkod: 9789756624319


“Aklında tut” sözel işitsel belleği geliştirmek amacıyla hazırlanmış alıştırmalar içeren bir çalışma
kitabıdır. Çocuktan, ona söylenenleri (sayı, renk, şekil, sözcük, cümle vb.) istenen süre boyunca aklında tutması, bunlarla zihninde bir takım işlemler yapması ve kitabında uygun yerlere işlemesi istenir.
Bu çalışmalar aynı zamanda dikkat ve işitsel algı başta olmak üzere diğer bilişsel yetilerin de geliştirilmesine katkı sağlayacaktır. Alıştırmalar okuma yazma gerektirdiğinden okuma yazmayı sökmüş olan çocuklara uygulanabilir. Üst yaş sınırı yoktur Kitabı kullanırken nelere dikkat edilmesi gerektiği, nasıl daha verimli olacağı “kullanırken” ve “uygulama kılavuzu”   bölümlerinde ayrıntılarıyla anlatılmıştır.
“aklında tut”, bellek süreçlerinde sorunu olanlara destek olmak, bellekle ilgili bir sorunu olmayan ama öğrenme, dil, dikkat, işitsel algı gibi alanlarda zorluk yaşayanları geliştirmek gibi farklı amaçlarla kullanılabileceği gibi herhangi bir sorunu olmayan çocuğun var olan yetilerini güçlendirmek için de
uygundur.YÖNERGELERİ DİNLEYELİM 


Düşünme becerileri dizisinin yedinci kitabıdır. Verilen yönergeye dikkatini yoğunlaştırma, yönergeyi bütünüyle algılama, kavrama, akılda tutma istenen sıraya dikkat etme, bilgileri birbiri ile ilişkilendirebilme gibi düşünme becerilerinin yanı sıra dil becerilerini geliştirmeyi hedefleyen bir çalışma kitabıdır.


Kitabı kullanırken nelere dikkat edilmesi gerektiği, nasıl daha verimli olacağı “Kullanırken...” bölümünde ayrıntılarıyla anlatılmaktadır. Okula hazırlık dönemindeki çocuklar için uygundur. Ayrıca daha büyük olup bu konularda çeşitli güçlükler yaşayanlar ve okuma yazmayı pekiştirme gereksinimi olanlar için de yararlı olacaktır. Öte yandan herhangi bir sorunu olmayan çocuğun var olan yetilerinin güçlendirilmesine de katkı sağlayacaktır.


 

  SAÇMALAMACAÇocuğumuzun başta olgu, kişi ve nesne ilişkilerinde uyuşmayanı, yanlışı, beklenmeyeni, olanaksız olanı ayırt etme becerisini geliştirmek amacıyla hazırlanmıştır.

Aynı zamanda genel bilgi, düşünme, problem çözme, akıl yürütme, ilişki kurma gibi uslamlama ve dil becerilerini de geliştirecektir.

Sorularla, sohbetle yapıldığında oldukça neşeli, eğlenceli bir şekilde uygulanacak keyifli bir eğitim gereci olarak tasarlanmıştır.


Kitabı kullanırken nelere dikkat edilmesi gerektiği, nasıl daha verimli olacağı “Kullanırken...” bölümünde ayrıntılarıyla anlatılmaktadır.

İlköğretim 2. sınıftan itibaren kullanılabilir. Ayrıca daha büyük olup bu konularda çeşitli güçlükler yaşayanlar için de yararlı olacaktır. Herhangi bir sorunu olmayan çocuğun gelişimini güçlendirmek içinde uygundur.

Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltli
Sayfa Sayısı 430
Yaş Grubu 6 - 9 Yaş
Yayın Tarihi 2019
Yazar Yeşim Kesgül Sercan
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 1
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000WH894
Bu ürün hakkında soru bulunmuyor.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Bu Kategorideki En Çok Satan Ürünleri Karşılaştır
Sarıl Bana! - Gabriele Antonini
Utangaç Ayı Monti - Duncan Beedie
Elif’İn Uykusu Gelmiyor İlk Okuma Kitabım - Liane Schneider
Küçük Dahiler Aktivite Kitabı 1 – 3+ Yaş (Pedagog Onaylı) - Gülizar Ç. Çetinkaya - Ayça G. Derin
10,00 TL
%30
14,00 TL 9,80 TL
%26
8,00 TL 5,90 TL
%40
25,00 TL 15,00 TL
Sepette %14 indirimli fiyat
12,90 TL
Satıcı
Kırmızı Kedi Kitabevi 9,9
Hepsiburada
Hepsiburada
Hepsiburada
Değerlendirmeler
(1190)
(1266)
(429)
(219)
Basım Dili Türkçe Türkçe Türkçe Türkçe
Cilt Durumu Ciltsiz Ciltsiz Ciltsiz Ciltsiz
Sayfa Sayısı 24 40 24 48
Yayın Tarihi 2019 2017 2020 2020
Yazar Gabriele Antonini Duncan Beedie Liane Schneider Ayça G. Derin
Başa dön