En Ucuz ve Kaliteli Engelli Yatakları

Tekerlekli sandalye kullanan hastalar başta üzere fiziksel olarak çeşitli kısıtlılığı olan engelli kullanıcılar için özel olarak hazırlanan engelli yatağı, hem hastalara hem de bakıcılara büyük kolaylık sağlayan ürünler arasında ilk sırada yer alır. Standart yatak modelleri, özgürce hareket edebilme kabiliyetini kısıtlarken, engelli yatağı ise kullanıcıların tüm gereksinimleri göz önünde bulundurularak özel bir şekilde titizlikle hazırlanır. Bu ürünler ar-ge çalışmaları aşamasında engelli kullanıcıların istekleri ve şikayetleri dikkate alınarak hazırlandığından çok amaçlı kullanım imkanı da sunar.

Engelli yatağının en önemli özelliklerinden biri de her iki tarafında sert süngerlerin bulunması ve 12 cm'lik eninde dolgu şeridinin yer almasıdır. Bu özellik hastanın destek alarak yatağa kolay bir şekilde geçiş yapmasına yardımcı olur. Geçiş kolaylığının yanı sıra dengenin sağlanması ve güvenlik ihtiyacının karşılanması da yatağın sunduğu diğer avantajlar arasında yer alır. Yatağın sert süngerler ile çevrilmesinin nedeni ise standart olan yumuşak yataklarda geçişin denge sorunu yüzünden zor olmasıdır.

100 dansite visko elastik malzemeden hazırlanan engelli yatağının en üst katmanı, özel işlemlerden geçirilerek hastanın yatağa gömülmemesi için sertleştirilerek ideal bir yapıya ulaştırılır. Aynı zamanda alt katmana da vücut ağırlığının karşılanması için özel malzemeler yerleştirilir. Bu sayede konforlu bir doku elde edilirken doğal hareket kabiliyeti de engellenmemiş olur.

Hareket kısıtlığı olan hastalara yönelik olarak hazırlanan engelli yatakları, hastanın rahat hareket edebilmesi ve olduğu yerde konforlu doğrulabilmesi adına önemli özellikler ile donanarak hastaya sunulur. Her iki yanında tutunma barı olan yatak, kişinin sağa veya sola dönmek istemesi durumunda elinin uzanacağı bir mesafede konumlandırılarak kolay kullanım imkanı sağlar. Aynı zamanda yatağın yanlarında bulunan 12 cm'lik özel dolgu şeritleri, kişinin dirsekleri üzerinde doğrulması aşamasında büyük kolaylık oluşmasına yardımcı olur ve sağa ya da sola dönmek istediğinde ihtiyacı olan sertliğin yakalanmasında büyük ve etkin bir rol oynar.

Engelli Yatağı Fiyatları

Engelli yatağının sunduğu en önemli avantajlardan biri de konforlu ve güvenli yatış imkanı sunmasıdır. Hastanın gereksinim duyduğu sertlik sağlanırken bir diğer yandan tüm yatma pozisyonlarında vücut ağırlığının yatağa eşit şekilde dağılmasına ve bu sayede konforlu ve deliksiz uyku edilmesi de sağlanır. Yatağın bu özellikleri sayesinde bası yaralarının da meydana gelmesi engellenir. Engelli hastalar, uzun süre hareketsiz kalma durumların da bile bası yaraları olmadan huzurla uyuyabilir.

Mebran ile kaplı olan ve pamuk kumaştan imal edilen yatak kılıfı, sıvının geçirilmemesine yardımcı olur. Bunun yanı sıra tüm çevresi fermuar ile sarınan üst kılıf, alt kılıftan birkaç dakika içinde ayrılarak kirlenme yaşandığı anda kolay bir şekilde yıkanabilmektedir. Engelli yataklarında bulunan sonda askıları da ihtiyaç halinde kullanılabilir.

Engelli yataklarının bir diğer avantajı ise standart ölçülerin dışına çıkılarak isteğe bağlı olarak farklı ölçülerde ayarlanabilmesidir. Kişinin fiziksel ölçülerine ve özel isteklerine karşı yataklar daha donanımlı şekillerde hazırlanabilmektedir. Tutunma bağları, hastanın erişebileceği ve ulaşabileceği bir uzaklıkta hazırlanarak konforlu kullanım imkanı sunar.

Genel olarak engelli yatak modellerinde opsiyonel özellikler arasında masaj ve havalandırma sistemi, lüks baza başlıkları, sandıklı baza ve yedek üst kılıf yer alır. Hastaların tüm gereksinimleri göz önünde bulundurularak hazırlanan engelli yatakları, kullanılan özel teknoloji sayesinde hava akımını engelleyerek terlemenin meydana gelmesini engeller. Bu özel ürünler, hasta ve engelli kişilerin yaşamında huzuru ve pratik yaşam koşullarını daha da iyileştirmeyi hedefler. Engelli yatağı fiyatları, ürünlerde bulunan opsiyonel özelliklere göre farklı rakamlarda değişimler gösterir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Engelli Yatağı Fiyatları

Seçimlerinize uygun ürün bulunamadı
DSACategoryId/60002028/2147483618/511123/9009572