Blackout Stor Perde

Blackout perdeler, başta yatak odası olmak üzere evin birçok alanında en çok tercih edilen perde modelleri arasında yer alıyor. Karartma olarak da tabir edilen blackout perdeler, kapalı konumdayken dışarıdan gelen ışık kaynağını engelleyerek odanın tamamen karanlık hale gelmesini sağlıyor. Ev ve iş yerlerinde kullanılan blackout stor perde modelleri, şık ve sade görünümlerinin yanı sıra işlevsel kullanım imkânı sunuyor.

Blackout Stor Perde Modelleri

Blackout stor perdelerin öncelikli amacı ışığı engellemek olduğundan tüm perde modelleri ışık geçirmeyen özel bir kumaştan üretiliyor. Karartma kumaşı, özel iplik ve dokuma tekniği ile dokunarak dışarıdan gelen tüm ışığı bloke ediyor. Blackout stor perde modelleri, her zevke ve kullanım alanına uygun olacak şekilde farklı renk ve tasarımlarla kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Blackout stor perde modelleri, farklı renklerde üretilir. Salon, mutfak, çocuk odası gibi alanlarda daha çok krem, bej, vizon gibi renkler tercih edilir. Karartma perdeler özel kumaş ile üretilmiş olduğundan gün ışığını kesmek için koyu renk kullanılmasına gerek yoktur. Yüksek kaliteli ve karartma özellikli blackout perdelerde kullanılan açık renkler de tıpkı koyu renkler gibi ışığı engelleyerek tam karanlık ortam sunar.

Blackout Stor Perde Kullanım Avantajları

  • Şık ve dekoratif görünümleriyle evin her odasına rahatlıkla uyum sağlayan karartma perdeler, yatak odası, televizyon odası, çalışma odası ve salon gibi ışık kaynağının kesilmesine ihtiyaç duyulan tüm alanlarda fonksiyonel kullanım imkânı sunuyor.
  • Sağlıklı bir uyku için karanlık bir ortamda uyumak gerekiyor. Uyku hormonu olarak da bilinen ve sağlık üzerinde birçok olumlu etkisi bulunan melatonin hormonu karanlıkta salgılanıyor. Bu sebeple eğer uyku alanında yeterli karanlık sağlanamıyorsa blackout perde kullanımı öneriliyor.
  • Karartma perdeler, vardiyalı çalışanların da gece karanlığında uyumalarını sağlıyor. Kalabalık şehirlerde, trafik ışıkları, sokak lambaları, tabela ışıkları gibi fazla ışığa maruz kalınan merkezi bir konumda, blackout perdeler ideal karanlık ortam için en uygun çözüm yollarından biri olarak karşımıza çıkıyor.
  • Blackout stor perde modelleri, etekli tasarım çeşitleri ile salon, oturma odası ve mutfaklarda da sıklıkla tercih ediliyor. Güneşlik görevi gören stor perdeler, pratik ve kolay kullanım imkânı sunuyor. Ayrıca televizyon odası ve sinema odası gibi alanlarda kullanan blackout stor perdeler, odayı tam karanlık hale getirerek seyir keyfini maksimuma çıkarıyor.
  • Stor şeklinde tasarlanmış olan blackout perdeler, gri, beyaz, krem gibi sade renk seçenekleri ile iş yerleri ve çalışma alanlarında tercih ediliyor. Rahatsız edici gün ışığının kolaylıkla bloke edilmesine yarayan blackout perdeler, projeksiyon cihazının kullanımı sırasında ortam karartma imkanı sunuyor.

Stor Perde Ölçüsü Nasıl Alınır?

Blackout stor perdeler, her ne kadar dekoratif bir görünüme sahip olsa da bu tarz perdelerin öncelikli kullanım amacı ışığın engellenmesidir. Bu sebeple kullanılacak pencereye göre doğru ölçü alınması gerekir. Pencerenin en ölçüsü iki yandan 10 cm, yeterli pay varsa 15 cm taşarak alınır. Boy ölçüsü, kornişten mermere ya da kornişten yere kadar alınır. Stor perde kısa pencere için kullanılacaksa; korniş pencere arası uzunluktan daha uzun bir perde seçmekte sakınca yoktur. Blackout stor perde kıvrılarak istenilen uzunlukta kullanılabilir.

Salon, oturma odası ya da mutfak gibi alanlarda en çok tercih edilen etekli blackout stor perde modellerinden satın alırken pencere korniş arası uzunluk dikkate alınmalıdır. Stor perde kullanımında pencere kanadını tamamen açabilmek için stor perdenin çekilerek yukarı doğru kıvrılması sağlanır. Etekli modellerde perde tamamen çekilmeden, etek kısmı açıkta kalacak kadar kıvrılabilir. Bu nedenle kornişten pencere üst noktasının arasındaki uzunluğun etek kısmına denk gelecek ölçülerde olmasına dikkat edilmelidir.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Blackout Stor Perde

150 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Ebatlar
Toplam 36 / 150 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?