Fotoğraf

Fotoğraf sanatıyla ilgilenen ve ticarî fotoğrafçılık yapan kişilerin yararlanabileceği kitaplarla, daha profesyonel ve daha estetik kareler oluşturabilirsiniz. Dijital fotoğrafçılık, filmli fotoğrafçılık gibi teknik farklılıklara sahip türlerin yanı sıra su altı fotoğrafçılığı, doğa fotoğrafçılığı gibi farklı kategorilere ait alanlara dair okumalar yapabilirsiniz. Kuşe kâğıdı basılı kitaplar, kaliteli görselleri ve ödül kazanmış fotoğraf örnekleriyle göz doldurur. Fotoğraf makinelerinin tarihsel gelişimini öğrenmek ve geçmişten günümüze fotoğrafçılığın ne gibi değişimler kazandığını detaylı şekilde okuyabilmek için bu alanlarda yazılmış kitapları okuyarak bilgi birikiminizi artırabilirsiniz. Flaş ışığı kullanarak fotoğraf çekmek, ışık ve gölge oyunları, siyah beyaz ve renkli fotoğrafçılık gibi konularda detaylı teknik bilgiler aktaran kitaplar ünlü sanatçılar tarafından yazılmıştır. Ara Güler, Robert Capa gibi dünyaca ünlü sanatçıların eserlerini derleyen baskılarla kendi çalışmalarınız için yeni ilhamlar kazanabilirsiniz.

Fotoğrafçılık Kitapları Nelerdir?

Yerli ve yabancı, ödüller kazanmış başarılı fotoğrafçıların kaleme aldığı kitaplar, görsel sanatlar arasında önemli bir yere sahip fotoğrafçılığa giriş yapmanız için idealdir. "Nasıl fotoğraf çekilir, kompozisyon nasıl hazırlanır?" gibi konularda taktikler alabileceğiniz önemli fotoğrafçıların kendi çalışmalarına yer verdikleri kitaplar da görsel bakış açınızı geliştirir. Fotoğrafçılık dergilerinin o yılki sayılarını bir araya getiren kitaplar National Geographic, İz gibi dergilerin baskılarına toplu olarak ulaşmanızı sağlar. Pozlama tekniklerini okurlarına aktaran fotoğrafçılık kitapları sayesinde en doğru pozlamayı nasıl oluşturabileceğiniz anlayabilirsiniz. Diyafram açıklığı, lens ve flaş kullanımı gibi teknik ayrıntıları olumlu ve olumsuz yönleriyle aktaran kitaplarla öğrendiklerinizi fotoğraf çekerken uygulayabilirsiniz. Sahip olduğunuz makineden en başarılı şekilde nasıl faydalanabileceğinizi de uzman görüşleri eşliğinde okuyarak öğrenebilirsiniz. Dünyanın ve Türkiye'nin farklı coğrafyalarını, doğal güzelliklerini görsel şölen eşliğinde okurlarına aktaran kitaplarla hem farklı noktaları görebilirsiniz hem de karelerin nasıl çekildiğini okuyabilirsiniz.

Fotoğrafçılık Kitaplarının Fiyatları Ne Kadar?

Farklı ölçülerde basılan fotoğrafçılık kitapları, kütüphanenizde ödüllü ve sanatsal fotoğraflara dair albümler bulundurmanızı sağlar. Bunun yanı sıra fotoğrafçılığa başlamak için gerekli olan teknik bilgileri de aktaran kitaplarla, bu sanat dalını daha yakından tanıyabilirsiniz. Fotoğraf akademilerinin eğitim almak isteyen adaylara yönelik hazırladığı eserler, fotoğrafçılık hakkında merak ettiğiniz konuları aydınlatır. Portre fotoğrafı çekmenin inceliklerini okurlarına ayrıntılı açıklamalar ve örnek çalışmalarla aktaran kitaplar sayesinde fotoğraf stüdyonuzda nasıl çekimler yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Stüdyo fotoğrafçılığında makinenizin yanı sıra ne gibi teknik ekipmanlara sahip olmanız gerektiğini alatan kitaplarla ticarî çalışmalar gerçekleştirebilirsiniz. Ürün fotoğrafçılığını anlatan eserlerle bir ürünü nasıl daha albenili gösterebileceğiniz hakkında fikirler edinebilirsiniz. Fotoğrafçılık sözlükleriyle terimlerin detaylı açıklamalarını okuyup bu alan hakkındaki bilgisel donanımınızı yükseltebilirsiniz.

Fotoğrafçılık İçin Okunması Gereken Kitaplar Nelerdir?

Eğitmenler ve ünlü sanatçılar tarafından okurlara önerilen kitapları satın alıp okuyabilirsiniz. Teknik, estetik ve düşünsel açıdan sizi geliştirecek metinlere ve fotoğraflara sahip kitaplar, kütüphanenizde önemli bir yer kazanır. Panorama fotoğrafçılığına ilgi duyan kişilere yardım eden kaynak kitaplarla nasıl daha güzel panorama kareleri oluşturabileceğinizi anlayabilirsiniz. Düğün fotoğrafçılığı yapmak isteyen fotoğraf tutkunları için el kitabı niteliği taşıyan eserlerle yaratabileceğiniz konseptleri çeşitlendirebilirsiniz. Tarihî fotoğrafları bir araya getiren ve bu görsellerin önemini okurlarıyla paylaşan kitaplar aracılığıyla unutulmaz görseller hakkında daha derin bir birikim elde edersiniz. Doğa fotoğrafçılarının renk ve manzara uyumu yaratarak nasıl daha kaliteli kompozisyonlar oluşturabileceğini anlatan kitaplardan satın alarak doğal ortamlarda makinenizi daha da bilinçli kullanmaya başlayabilirsiniz. Su altı fotoğrafçılıkta kullanmanız gereken ekipmanların teknik özelliklerini aktaran yardımcı kaynaklarla suyun altındayken nasıl bir kullanım gerçekleştirebileceğiniz konusunda bilinçlenirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Fotoğrafçılık Kitapları

301 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 36 / 301 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?