ARA
Loading interface...
Loading interface...
Gpart
Gpart Buharlı Far Temizleme Ilacı-Solüsyonu (Kloroform) - 1 Litre

Gpart Buharlı Far Temizleme Ilacı-Solüsyonu (Kloroform) - 1 Litre

Gpart
%6 indirim 98,90 TL 92,97 TL
( / adet)
%
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
DSACategoryId/60002705/2147483631/253574/20024610/20024657/20024661

Far Temizleme
Far, çoğunlukla geceleyin karanlık olan ortamlarda yolculuğun güvenli bir şekilde geçmesi için araç sürüşü bakımından büyük önem taşımaktadır. Yol güzergahı üzerinde bulunan engel, kasis ve araçların fark edilebilmesi bakımlarından oldukça mühim olan farlar, zaman geçtikçe ilk günkü kristal netliğini kaybeder.

Dışarıdan gelecek olan darbelere karşı sağlam duruşu nedeniyle kullanılan polikarbon malzemenin zamanla deforme olması ve tam performansını sağlayamaması ile farlar kararıp solabilmektedir. Bu durum, her teknolojik alette olduğu gibi son derece normal bir neden-sonuç ilişkisi gibi gözükmesine rağmen hem dış görünüm açısından hem de sürüş güvenliği bakımından araç sürücüsünü fazlasıyla rahatsız eder ayrıca aydınlatma performansını da düşürür. Bu düşüş, bir şekilde çeşitli kazalara da sebebiyet verebilir. Bunun önüne geçmek için araç far temizleme ve bakımı yapılabilir. Bu konuda çeşitli alternatifler mevcut olup araç far temizleme sayesinde tekrar eski işlerliğine getirilebilir.

Araç Farı Nasıl Temizlenir?
Satın alındığı ilk zamanlarda kristal netliği rahatlıkla gözüken ve işlerlik sağlayan araçları, eski durumlarına getirmek araç kullanımı konusunda oldukça arzulanan bir durumdur. Bu durum için gereken malzemeler; GPART Far Temizleme Solüsyonu, Seyyar Su Isıtıcısı, zımpara, su, bez, kağıt bant, plastik cila ya da far cilası, kurulamak için kağıt havlu vb. unsurlar olmaktadır.  Far temizleme konusunda gerçekleştirilmesi gereken aşamalar şu şekildedir:

İlkin temin edilen kağıt bant ile farın etrafında bulunan kaportanın maskelenmesi gerekmektedir. Böylelikle zımparanın boyaya değmemesi sağlanmış olur.

Ardından farın mevcut durumuna göre zımparayla far ıslatılarak çok bastırmadan zımpara yapılmaya başlanılır. Fardaki matlaşma olasılığına göre zımpara seçimine karar verilmesi gerekmektedir.

1000’lik ve 2000’lik ölçülerde ince sulu zımpara aracılığıyla bakım işi sürdürülebilir. Zımpara yapılırken far kesinlikle ıslak tutulmalıdır. Fazla bastırılmaya gidilmeden zımpara işlemi uygulanmalıdır. Zımpara uygulanacak olan yüzey son derece önemlidir; bu yüzden zımparanın hassas bir şekilde uygulanması yerinde olacaktır.

Zımparalama işlemi tamamlandıktan sonra mat ve pürüzsüz bir yüzey elde edilip sonrasında farın iyiden iyiye temizlenerek işleme hazır hale getirilmesi gerekmektedir.

Zımparalama ve kurulama işleminin ardından diğer aşamaya geçilir. Bu, farların GPART Far Temizleme Solüsyonu ile parlatılma işlemidir.

GPART Far Temizleme Solüsyonu ısıtılarak buharı farın yüzeyine eşit olarak uygulanır. Tek bir noktaya uzun bir süre buhar  uygulaması farınıza zarar verebilir. Kullanım esnasında ürünü solumayınız.

GPART Far Temizleme Solüsyonu araç farına direkt temas etmemelidir.


Bu işlemler sonucunda istenilen far görünümüne ulaşmaktadır. Tüm bu işlemlerin ardından farlar eski işlerliğine kavuşabilir; sürücü sürüş keyfini doyasıya ve ilk günkü gibi hissedebilir. Araç, daha güvenli ve konforlu bir kullanım sunar.

Garanti Süresi (Ay) 24
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBCV000002OZ7F
Bu ürün hakkında soru bulunmuyor.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön