İnsan hakları kitapları, uzun yıllardan beri insan hakları konusunda kişilere, toplumlara ve devletlere rehber olmuştur. İnsan hakları yüzyıllardan beri dünyanın her yerinde kültürel, sosyal, siyasal ve ekonomik değişkenler üzerinde rol oynamıştır. Bu sebeple insan hakları kavramı, tek başına değerlendirilebilecek bir kavram olmaktan çıkmıştır. İnsan haklarının mücadelesini, kazanımlarını, etkilerini, değişimini ve önemini anlayabilmek adına insan hakları kitapları yol gösterici bir nitelik taşımaktadır.

İnsan Hakları Kitapları Ne İşe Yarar?

İnsanlık tarihinde insan hakları üzerine verilmiş pek çok mücadele vardır. Tüm bu mücadelelerin de çeşitli bedelleri, kazanımları ve sonuçları olmuştur. İnsanların onurlu bir biçimde yaşayabilmesini gözeten insan hakları mücadelesi, tarihin akışını da önemli derecede etkilemiştir. Ülkemizde ve dünyada yaşanmış ve yaşanmakta olan pek çok şeyi öğrenebilmemiz adına en eski ve önemli kaynaklardan biri de kitaplardır. Hak ve özgürlük kavramları da kitaplarda defalarca işlenmiş, incelenmiş ve tartışılmıştır. 

Bu anlamda tarihte toplumların ve devletlerin geçirdikleri dönüşümleri, dünya siyasetinde yaşanan değişimleri ve insan hakları doğrultusunda şekillenen sosyal politikaları irdeleyebilmek adına insan hakları kitapları oldukça önemli bir kaynaktır. Farklı yaşam koşullarına ve ideolojilere sahip pek çok yazarın kaleminden insan haklarını dinleyebilir ve bu kavram hakkında yeni bakış açılarına sahip olabilirsiniz.

İnsan Hakları Kitapları Nelerdir?

İnsan hakları oldukça geniş ve kapsamlı bir kavramdır, içinde pek çok alt başlık barındırır. Geçmişten günümüze suç ve ceza kavramlarının işlenişi, kadın hakları ve mücadelesi, iş dünyasında sahip olduğumuz haklar, işçi sınıfı hareketi, emek ve sömürü kavramları gibi pek çok konu insan hakları kitaplarında detaylı olarak incelenmiştir. Başka bir deyişle, insanların sahip olduğu temel hak ve özgürlükler üzerine yaşanan ve tartışılan her konu başlığını tarihi arka planı ile insan hakları kitaplarında bulmanız mümkündür.

Siyaset ve İdeoloji kitapları kategorimizde bulabileceğiniz insan hakları kitapları ile dilerseniz insan hakları kavramını genel ve bütüncül bir bakış açısıyla inceleyebilir, dilerseniz tek bir konu başlığı üzerinden bu kavramın nasıl şekillendiğini ve etki gösterdiğini okuyabilirsiniz.

İnsan Hakları Kitapları Neden Önemlidir?

İnsan hakları kavramı hakkında yapılan konuşmalar, tartışmalar ve hareketler insanlık tarihinde hep var olmuştur ve olacaktır. Temel hak ve özgürlüklerin tarihi arka planını anlayabilmenin ve incelemenin yanı sıra, günümüzde her bireyin sahip olduğu haklar konusunda bilgi sahibi olması ve bilinçlenmesi de büyük önem taşımaktadır.

Eğitim hayatından iş dünyasına, çocuk yetiştirme sürecinden gelecek planlarına kadar hayatın her alanında temel hak ve özgürlükler vazgeçilmezdir. Gündelik hayatta maruz kalma ve fark etmeme ihtimalinizin olduğu hak ihlallerini bilmek, bu konuda neler yapabileceğinizi öğrenmek için insan hakları kitapları büyük önem taşımaktadır.

Daha kaliteli bir yaşam ve daha güvenli bir gelecek için her okurun kitaplığında var olması gereken bu kitaplar, hem bireysel hem toplumsal hayata ışık ve ayna tutacaktır.

İnsan Hakları Kitapları Nasıl Seçilir?

Hepsiburada.com'da yer alan insan hakları kitapları ile bu alandaki bilgi birikiminizi arttırabilirsiniz. Bu şekilde gerek genel anlamda insan haklarından bahseden gerekse spesifik bir konuyu insan hakları üzerinden temellendiren pek çok kitaba kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Sivil toplum, siyaset, özgürlük, ideoloji, suç, ceza, mücadele, emek gibi pek çok kavramı detaylı bir biçimde inceleme imkânı bulabileceğiniz çeşitli kitaplar sizi bekliyor. Keyifli bir okuma deneyimi yaşarken geçmişten günümüze bir yolculuk yapmak ve birçok konu ile ilgili yeni bakış açıları kazanmak için insan hakları kitapları isabetli bir tercih olacaktır. 


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

İnsan Hakları Kitapları

105 ürün var
 1. Yazar A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Markalar A-Z
  1. İletişim Yayınevi
  2. İmge Kitabevi Yayınları
  3. Bağlam Yayınları
  4. Belge Yayınları
  5. Ötüken Neşriyat
  6. Anı Yayıncılık
  7. Ceylan Yayınları
  8. Cumhuriyet Kitapları
  9. Dipnot Yayınları
  10. Dost Kitabevi Yayınları
  11. Karakarga Yayınları
  12. Nota Bene Yayınları
  13. Siyasal Kitabevi
  14. Tarih Vakfı Yurt Yayınları
  15. Yordam Kitap
  16. Çizgi Kitabevi Yayınları
  17. 1001 Kitap
  18. Aksoy Yayıncılık
  19. Alkım Kitabevi
  20. Alter Yayıncılık
 6. Boyut
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501689/9946/1501619
Başa dön