Kale Oto Radyatör Fiyatları

Aracınızdaki en kilit yapılardan birisi soğutma sistemidir. İster A noktasından B noktasına ulaşmak için, isterse de maksimum güç için tasarlanmış yüksek performanslı motorlar olsun, tüm motorlar önemli miktarda ısı üretir. Soğutma sistemi, motora zarar verecek olan bu ısıyı dağıtarak motorun maksimum potansiyelinde çalışmasını sağlar. Bu anlamda soğutma sisteminde en çok iş yapan kısım, aracınızın suyunu soğutmak için hava kanallarını kullanan radyatördür. Etkili bir radyatör performansı ile aracınızın yüksek ısınma probleminden kaçınabilirsiniz. Bu sayede hiçbir şekilde motor ısısı ile ilgili problem yaşamaz ve yolunuza sorunsuz olarak devam edebilirsiniz. Etkili bir soğutma performansı alabilmek için Kale Oto Radyatör Fiyatları hakkında gerekli araştırmaları yapabilir ve radyatörü temin edebilirsiniz.

Alüminyum ve Bakır Alaşımlı Radyatörler İle Isınma Problemine Son Verme Zamanı

Tıpkı motorunuz gibi bir radyatörün de çalışması için havaya ihtiyacı vardır. Bu, bir sudan havaya ısı eşanjörüdür. Bu nedenle havanın, akan motor üzerinde soğutma sıvısı içeren yeterince büyük bir tüp ağından geçmesini gerektirir. Borular, soğutulabilecek yüzey alanını daha da arttırmak için ince metal kanatçıklar ile temas eder. Böylece geniş yüzey alanı ile soğutma alanının ısısını daha fazla dağıtabilirsiniz. İdeal radyatör, büyük çaplı borular ve yüzeyle teması olan yüksek iletken metalden inşa edilir ve minimum kısıtlama ile havayı verimli bir şekilde geçirir. Motor ısısını düşürmek için hava kanallarının geçişini sağlayarak yeterli soğutma performansına sahip olmak için Kale oto radyatör çeşitlerini değerlendirme altına alabilirsiniz.

Bakır alaşımı kökenli radyatörler de en az alüminyum radyatörler kadar güçlü seviyededir. Boruları bir soğutma sistemi tarafından üretilir ve nispeten hafif basınç altında bile soğumaya daha duyarlıdır. Daha büyük ve verimli 1 inç boru çapına sahip bir bakır radyatör oluşturmak için, boru duvarının 51/48 inç çaplı bir boru üzerinde gereken ölçüde iki kat daha kalın olması gerekir. 0.016 inç duvar kalınlığına sahip 1 inç genişliğinde tüpler kullanan bir alüminyum radyatör, yüzde 60 daha hafiftir. 1 inç genişliğindeki borular yardımıyla 11/42 inç borulardan yapılmış bir radyatör ile yüzeye temas ve soğutma kapasitesini yaklaşık yüzde 25 olarak arttırabilirsiniz.

Teknik Özellikler

  • Araç Uyumluluğu: Chevrolet, Citroen, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Mercedes, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Toyota, Volkswagen
  • Model Uyumluluğu: 106, 206, Accent, Aveo, Berlingo, Boxer, C4, Civic, Clio, Corolla, Corsa, Fiesta, Focus, Golf, Jetta, Leon, Megane, Passat, Polo, Punto, Sprinter
  • Malzeme: Alüminyum ve Bakır
  • Yapı Şekli: Yatay ve Dikey Ağırlıklı Radyatörler

Soru 1: Otomobilin radyatörü neden önemlidir?

Cevap 1: Araba motorunu serin tutmak ve düzgün çalışması için bir araba radyatörüne ihtiyacınız vardır. Motor yağı sadece ısıyı azaltmak için işlevseldir. Radyatörler, ısıyı dağıtmak için soğutma sıvısının motordan akmasına yardımcı olur.

Soru 2: Radyatörü uzun bir süre kullanabilmek için neler yapılmalıdır?

Cevap 2: Radyatörünüzün on yıl kadar dayanmasını istiyorsanız, bakımını yapmanız ve kullanmanız gerekir. Unutmamanız gereken birkaç temel kural vardır: Radyatör sıvısı (soğutma sıvısı) her zaman doldurulmalıdır. Radyatör kapağı sıkıca takılmalıdır. Radyatör yılda yaklaşık iki kez temizlenmelidir.

Soru 3: Doğru radyatör nasıl seçilir?

Cevap 3: Genellikle, radyatörün ürün açıklaması, tasarlandığı araba motorunu ve araba modelini belirtir. Yani bir Ford Mustang için bir radyatör yapılmışsa, bir Porsche'ye uymaz. Arabanızı farklı bir motorla değiştirmek veya yükseltmek isteyebilirsiniz. Bu durumda, yeni motor için özel olarak tasarlanmış yeni bir radyatör temin edebilirsiniz.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Kale Oto Radyatör Fiyatları

Gust
Kale
Valeo
BSG
Motortec
MGA
Veka
Wolcar
ITHAL
Behr
Vtskörük
Delphi
Cey
Betto
Elitcar
Ioe
Aura
Unıcore
Ecoparts/SSDA
OEM
Toplam 24 / 415 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/20003812/20003823/60006931/kale