Motorun ilk hareketi için gerekli enerjiyi sağlayan marş motoru, temel araç ekipmanları arasında yer alıyor. Akümülatörden aldığı elektrik enerjisi ile çalışan marş motorları, hepsiburada. com’a özel fırsatlarla kapınıza geliyor.
Araç kontağına bağlı olan marş motoru, kontağın çevrilmesi ile harekete geçiyor. Bu hareketle beraber krank mili ile bağlantılı olan volan dişlileri dönmeye başlarken, hava-yakıt karışımı motora dolmaya başlıyor ve pistonlar ilk hareketini yapıyor. Diğer bir deyişle, marş motorları, aracın hareket etmesine dair ilk görevi üstlenen başlangıç ekipmanı olarak karşımıza çıkıyor. Genel olarak, hafif malzemeler kullanılarak üretilen marş motorları, bu yönleriyle uzun süre çalışmaya elverişli olmayan ve yenilenmesi gereken ateşleme parçaları arasında yer alıyor.
Marş motorları, araçların en fazla enerji tüketimi yapan parçası olduğundan, en fazla 10 saniye süreyle çalıştırılması gerekiyor. Marş motoru çalıştırıldığında, far ve iç ışıklandırma mekanizmalarında kısılma gerçekleşmesi nedeniyle, 10 saniyeden daha uzun süre çalıştırılması, aküdeki tüm elektriğin boşalmasına ve marş motorunun kullanım ömrünün kısalmasına neden oluyor. Bunun yanı sıra, araç hareket halindeyken marş motorunun çalıştırılması da volan dişlilerine zarar verebiliyor. Marş motorunun çalışmaması, akünün ya da marş kömürünün bitmiş olmasına ya da kutup başlarının gevşek olmasından kaynaklanabildiğinden, ekstra bir zorlama aracın çalışması açısından fayda sağlamaz.
Aracınız için üstün performanslı marş motoru seçeneklerini, yapı market / bahçe / oto ve oto yedek parça kategorileri altında bulabilir; hepsiburada.com farkı ve avantajlarıyla hemen sahip olabilirsiniz.

Marş Motoru Fiyatları

71 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Valeo
  2. Bosch
  3. Cey
  4. Zen
  5. Delco Remy
  6. Gova
  7. Mega
  8. Wolcar
  9. Mako
  10. DWA
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Satıcı

Marş Motoru Kategorisindeki En Çok Satan Ürünler

DSACategoryId/60002705/2147483631/20003812/26036/20023764
BAŞA DÖN