Motosiklet Deri Montlar

Motosiklet montları cruiser, racing, sport ve advanture olmak üzere dört ana kategoriye ayrılabilir. Her kategorinin montları, her sürüş stilinin gerektirdiği özel ihtiyaçlarına uyacak şekilde tasarlanır. Her bir stil için sunulan hem deri hem de deri-tekstil karışımı seçenekleri ile sürüş tarzınıza en iyi uyan malzemeler arasından seçim yapabilirsiniz. Birçok mont modeli belirli bir stile bağlı kalırken, stillerin arasındaki çizgileri bulanıklaştıran ve her bir modelin en iyi yönlerini barındıran fonksiyonel motosiklet montları da bulabilirsiniz.

Cruiser Motosiklet Montu Modelleri

Motosiklet montu denilince ilk akla gelen klasik motosiklet montları, crusier kategorisine girer. Deri, crusier motosiklet montlarında kullanılan ana malzemedir. Öte yandan sentetik tekstil ve pamuk popülaritesi artan diğer malzemeler arasında yer alır. Tasarım ve konfor, crusier montların bu denli popüler olmasındaki en önemli faktörlerdir. Vücuda daha fazla uyum sağlamak ve rahat bir kullanım sunmak için tasarlanan crusier montlar genellikle daha gevşek bir tasarıma sahiptir. Koruma özelliğine sahip zırh bölgeleri az olmakla birlikte, bazı üst seviye modellerde sürüş konforuna daha az müdahalede bulunan mont modelleri de bulunabilir.

Sport Motosiklet Montları

Sport kategorisindeki motosikletler için tasarlanan deri montlar, gelişmiş özelliklere sahip yarış montlarının daha rahat bir versiyonu olarak görülür. Montun kesimi, motosikleti sürme pozisyonunun gereksinimlerini karşılamak için daha gevşek ve rahat hatlara sahiptir. Yarış montlarının aksine, sport mont modelleri genelde tekstil malzeme ile üretilir. Öte yandan görünümü ile dikkat çeken deri mont seçenekleri de bulabilirsiniz. Hem deri hem de tekstil kumaşın avantajlarını bir araya getiren karma montları tercih edebilirsiniz. 

Racing (Yarış) Motosiklet Montları

Racing motosiklet montları, yüksek hızda ani durma riski nedeniyle aşınmaya karşı yüksek dirençli malzemelerden üretilir. Kalın inek derisi, mükemmel aşınma direnci nedeniyle ceketin ana şasisinde kullanılan en iyi ve en yaygın malzemedir. Sentetik paneller genellikle sürücü hareketliliğine yardımcı olmak için kilit alanlara yerleştirilir. Darbelere karşı koruma sağlamak için dahili zırh kullanımı yaygındır. Cepler en az düzeydedir. Motosiklet yarış ceketleri, aerodinamik performans açısından vücuda çok sıkı oturacak şekilde tasarlanır. Manşonlar, sürüş pozisyonuna uyması ve sürücünün yorgunluğunu azaltmaya yardımcı olmak için önceden kavislidir. Pantolon bağlantısını sağlamak için genellikle ceketin alt kısmında bir fermuar bulunur. Fermuar bir kayma sırasında ceketin vücutta sabit kalmasına yardımcı olur.

Advanture (ADV) Motosiklet Montları

Advanture montlar, bir ADV sürüşünde karşılaşabileceğiniz çeşitli sürüş koşullarına uyacak şekilde tasarlanır. Neredeyse her zaman su geçirmez ve nefes alan malzemelerden üretilir. Zırh hemen hemen her zaman gövde tasarımına dahil edilir veya en azından alternatif olarak sunulur. Tüm sıcaklıklar için hazırlıklı olmanız için bol miktarda havalandırma cebi ve yalıtımlı astar gibi önemli özelliklere sahiptir. ADV montları daha uzun yolculuklar için daha fazla aleti ve gereksinimi taşıyabilmek için genellikle çok miktarda cebe sahiptir. Ceketin kesimi, dik pozisyonda veya ayakta dururken en iyi kapsama alanı için belin altına doğru uzanır. Yaka tam boyun kapsamı için genellikle uzundur.

Deri Motosiklet Montunun Avantajları

  • Deri motosiklet ceketlerinin en büyük avantajı dayanıklı ve yüksek aşınma direncine sahip olmasıdır.
  • Kaliteli deriden yapılmış bir mont, yoldaki döküntülerden koruma sağlamak için en iyi seçenektir.
  • Bu nedenle tüm üst yarış montlarının ana şasisi deriden yapılır.
  • Deri her zaman harika görünür ve motosiklet ceketlerinde tercih edilen klasik bir malzeme olarak uzun bir geçmişe sahiptir.
  • Deri suya dayanıklı olarak işlenebildiğinden su dayanıklılığı artırılmış deri motosiklet montu modelleri bulabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Motosiklet Deri Montları

251 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Marka
Toplam 36 / 251 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?