Oto Kemeri ve Rahatlatıcıları

Emniyet kemeri, herhangi bir kaza durumunda ağır yaralanmaları azaltmak veya önlemek için kullanılan en önemli güvenlik ekipmanlarından biridir. Bununla birlikte, emniyet kemerinin tasarımı bazı durumlarda rahatsız edici kullanıma sahip olabilir. Özellikle uzun süreli sürüşlerde, boyun bölgesinde meydana gelen tahrişler sürüş konforunu yakından etkileyebilir. Emniyet kemerinin neden olduğu sürtünmeyi ortadan kaldırmak ve kemer kullanımını konforlu hale getirmek için kemer rahatlatıcıları kullanabilirsiniz. Hem yetişkinler hem de çocuklar için tasarlanan kemer rahatlatıcı modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Emniyet Kemeri Rahatlatıcı Nedir?

Emniyet kemeri rahatlatıcılar, vücudun farklı bölümlerine odaklanan çok sayıda modele sahiptir. Emniyet kemerinin vücuda baskı uyguladığı makara bölümü başta olmak üzere, kemer boyunca vücut ve kemer arasında yumuşak bir destek oluşturan farklı rahatlatıcı modelleri bulunabilir. Emniyet kemerinizi rahatsız olduğu için kullanmaktan kaçınıyor ya da uzun süreli sürüşlerde, boynunuz başta olmak üzere vücudunuz için ekstra bir destek arıyorsanız, ped şeklinde tasarlanmış kemer rahatlatıcıları tercih edebilirsiniz. Pratik ve yer kaplamayan bir seçenek için kemerle vücut mesafenizi dengeli bir şekilde ayarlayan ve plastik malzemeden yapılmış kemer-matik modellerini kullanabilirsiniz. Bazı emniyet kemeri rahatlatıcılar çok yönlü tasarıma sahiptir. Uygun tasarıma sahip kemer rahatlatıcınızı sadece emniyet kemeri için değil, bilgisayar ve diğer sırt çantalarının neden olduğu askı şikayetlerini önlemek için de kullanabilirsiniz.

Kemer Rahatlatıcı Ped Nedir?

Kemer rahatlatıcı pedler, suni deri türleri başta olmak üzere, çeşitli malzemelerden üretilebilir. Birçoğu aracın genel dekoratif özelliklerine uyum sağlamak için geniş bir renk yelpazesine sahiptir. Kemer rahatlatıcıların kurulumunda hiçbir alet gerekmez. Herkesin kullanabileceği, kullanımı kolay bir aksesuardır. Ped şeklindeki kemer rahatlatıcılar genellikle yumuşak bir üst yüzeyle kaplanmış, köpük gibi bir dolgu maddesinden üretilir. Üst yüzey cildinizle temas ederken yumuşak bir his verir. Dolgu maddesi, kemerin neden olduğu basıncı emer ve konforlu bir sürüş deneyimi sağlar.

Emniyet kemeri pedlerinde en sık kullanılan model yastık tasarımıdır. Yastık tipi ped kemer rahatlatıcılar, tüm yaş gruplarına hitap etmekle birlikte özellikle çocuklar için en iyi seçimlerden biridir. Çocuğunuz arabada uyurken  kullanacağınız emniyet kemeri pedi, her türlü omuz ve boyun ağrısının önlenmesine yardımcı olur. PP pamuk ve mikro süet kumaş gibi malzemelerle yapılan yastık tipi rahatlatıcılar, genellikle çamaşır makinesinde yıkanabilir. Lüks bir görünüm için yumuşak kadife kumaşı, yüksek kaliteli elyaf kumaşla birleştiren tasarımları tercih edebilirsiniz. Kadife kumaş özellikle bebekler gibi hassas cilde sahip olan yolcular için iyi bir seçim olabilir. Kullanım talimatlarına uygun olarak kullanıldığında uzun ömürlüdür. Kemer pedi kullanarak her yolculukta omzunuz, boynunuz ya da başınız için en iyi desteği sağlayabilirsiniz.

Kemermatik Nedir?

Kemer makarasına uyacak şeklinde tasarlanan kemer rahatlatıcı aparatlar, kemermatik olarak da bilinir. Aracın kemer makarası ile askı bölümündeki baskıyı azaltarak sürüş konforunu artırır. Kemer donanımına uyumlu şık tasarımı ve plastik malzemesi sayesinde, sportif bir görünüme sahiptir. Özellikle, boyun kısmında oluşan baskıyı hafifletmeye yardımcı olur. Konforlu kullanımı ile kıyafetlerin de kırışmasını önler. Kemer makaraları için tasarlanan rahatlatıcı aparatlar plastiğin yanı sıra deri malzemeden de yapılabilir. Derinin dayanıklı ve yumuşak yapısı, emniyet kemerinin omzunuzu ya da boynunuzu tahriş edebilecek hareketlerini önlemeye yardımcı olur.

Kemer rahatlatma aparatları genellikle iki parçadan oluşur. Makaranın altından ve üstünden geçirilerek, makarayı bir kılıf gibi saran parçalar, tasarıma göre farklı şekillerde kilitlenebilir. Birçok model sadece tornavida kullanarak montajı gerçekleştirmenize izin verir. Bazı modellerde birbirine geçebilen dişli kilit mekanizması bulunur. Bu sayede, hiçbir alet olmaksızın, saniyeler içinde kurulumu tamamlayabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Oto Kemeri ve Rahatlatıcıları

67 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 67 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/253574/20024971/20024972/20024974