Araba yolculukları sırasında olmazsa olmazlar arasında oto teypleri yer alır. Yolculuk esnasında müzik ya da çeşitli radyo programlarını, söyleşileri dinlemek kişilerin daha keyifli ve sıkılmadan yolculuk yapmasına olanak tanır. Arabaların konforlu bir yolculuk için çeşitli donanımlara sahip olmasının yanı sıra multimedya ve ses sistemlerine de keyifli bir yolculuk süreci geçirilmesi açısından önem verilir. Oto teypleri çeşitli nitelik ve fiyat baremlerinde kişilerin temel beklentilerini karşılayarak, yolculuk sürecinde müzik ya da radyo programlarının dinlenmesine imkan tanır. Teknolojik gelişmeler ile birlikte hızla gelişen oto teypleri, eskiden kaset ve CD formatlarını desteklerken, günümüzde sd kart, bluetooth gibi bağlantılar ile çok daha ergonomik bir kullanım imkanını kişilere sunar. 

Oto Teyp Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Oto teyp alırken dikkat edilmesi gereken başlıca kıstaslar arasında; teybin kaliteli bir ses sistemine sahip olması, birden fazla bağlantı aracılığı ile müzik dinlemeye elverişli olması ve komutları hızlı algılayabilmesi yer alır. Komutları algılama hızı yavaş olan teypler, kullanım esnasında kişileri rahatsız edebilir. SD cart, Bluetooth, USB gibi birden fazla bağlantı alternatifinin olması da kişiler için önemli avantajlardır. Bluetooth özelliği sayesinde günümüzde herkesin kullandığı akıllı telefonları bluetooth ile teybe bağlayıp istenilen parçalar rahatlıkla dinlenebilir. USB ve SD kart gibi bağlantı alternatifleri de kişilerin istedikleri playlistleri kolay bir şekilde hazırlamalarına ve yolculuk esnasında teypleri aracılığı ile dinlemelerine imkan sağlar. Pek çok farklı marka tarafından çeşitli nitelik ve fiyat baremlerinde satışa sunulan oto teyp ve oto Mp3 çalarlar, donanımsal noktalarda alıcıları tatmin edici unsurlara sahiptirler.

Oto Teyp Markaları Nelerdir?

Oto teyp ve Mp3 çalarlar onlarca farklı marka tarafından üretilmektedir. Piyasa rekabetinin fazla olduğu bir alan olan oto teypleri, her ne kadar farklı markalar tarafından üretilseler de donanımsal özellikler olarak birbirlerine benzerlik gösterirler. Piyasada yer alan en popüler markalar arasında; Pioneer, Piranha, Kamosonic, Jameson, Goldmaster, Roadstar, Sony, Kawai, Alpine, Mikado gibi markalar yer alır. Bahsedilen markalar haricinde yine oto teyp ve oto Mp3 çalar konusunda oldukça iddialı olan markalar da bulunmaktadır. Bu markaların ürettikleri ürünler tasarımsal ve sınıfsal farklılıklar ile birbirlerinden ayrılırlar. Ortaya koyulan farklılıklar, nitelikleri doğrultusunda oto teypler arasında fiyat farklılıklarını meydana getirir. Kişiler bütçeleri doğrultusunda alabilecekleri en donanımlı oto teybe sahip olabilirler.

Oto Teyplerin Özellikleri Nelerdir?

Oto teypleri, araba içerisinde müzik ve radyo programlarının dinlenmesini sağlarlar. Bunu gerçekleştirmek içinde çeşitli nitelikler ile donatılırlar. Oto teypler, ses kalitesini en iyi şekilde verebilmek için çeşitli aksamlar ile geliştirilir. İyi bir müzik keyfi için sesi iyi yansıtan oto teyplerinin seçilmesi gerekir. Bunun için de oto teybinin ana ünitesinin nitelikleri oldukça önemlidir. SD kart girişi, bluetooth bağlantısı, CD, USB çıkışlarının olması güncel oto teyplerin özellikleri arasında yer alır. Teyplerin kalite sınıfına göre bu özelliklerin tamamı ya da bir kısmı teyp içerisinde yer alır. Alınacak olan donanımlı bir oto teyp, uzun süre kullanıma elverişlidir. Birden fazla donanıma sahip olması da teknolojik olarak güncel performanslardan geri kalınmasının önüne geçer. Yine fiyat ve sınıf baremine göre kimi oto teyplerinde dokunmatik ekran özelliği mevcuttur. Bu sayede teyp üzerinde çalma listelerine kolaylıkla geçiş yapılabilir ve parçalar oynatılabilir. SD ve USB giriş özellikleri sayesinde teybin müzik kapasitesi sürekli geliştirilmeye de açıktır. GB olarak yüksek tercih edilen SD kartlar ve Flash bellekler sayesinde binlerce müziğe anında ulaşma imkanına da sahip olunur. 

ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Oto Teyp & Oto Mp3 Çalar

Konumseçilmedi
Marka
Toplam 24 / 718 ürün
Oto Teyp (Oto Mp3 Çalar) Kategorisinde En Çok Merak Edilenler
Aux Kablo Müzik çalarların hemen hepsinde ve yeni nesil araçlarda bulunan AUX girişi, çoğunlukla 3,5 mm jak girişine sahiptir. AUX girişi olarak tanımlanan bu giriş bölgesi sayesinde pek çok cihaz birbirine bağlanabilir ve dijital olarak stereo ses akışı sağlanabilir. AUX kablosu, müzikseverlerin telefon, tablet, mp3 çalar gibi cihazlarında bulunan pek çok farklı formattaki müziği tek bir kablo bağlantısı ile bağlantının gerçekleştirildiği cihazdan dinlemesine olanak tanır. Temel olarak AUX kablosu, her iki ucunda da 3,5 mm'lik erkek uca sahip olan bir kablo türüdür. Standart kulaklıklarda bulunan jak ile AUX kablosunun ucunda bulunan jakın aynı olması sebebiyle müziklerin bulunduğu hemen hemen tüm cihazlar, farklı ses sistemlerine bağlanabilir. Örnek vermek gerekirse, AUX kablosunun bir ucunun telefonun kulaklık girişine; diğer ucunun ise arabada bulunan AUX girişine takılması durumunda telefonda yer alan tüm müzik formatlarınının ve hatta online müzik servislerinde yer alan tüm şarkıların aracın müzik sisteminden dinlenmesine olanak tanır. Buna ek olarak, AUX kablosunun bir ucunun televizyonda bulunan kulaklık girişine, diğer ucunun da müzik sistemine bağlanması durumunda da televizyonda yer alan yayının sesi, müzik sisteminden duyulur. Yine aynı şekilde bilgisayar ile müzik seti de birbirine AUX kablosu ile bağlanabilir. Böylece daha dolgun ve güçlü ses elde edilmiş olur. AUX kablosu almadan önce dikkat edilmesi gereken hususların başında kablonun kalitesi gelir. Ses kalitesinin yüksek olması için altın suyuna batırılmış jakları bulunan AUX kabloları tercih edilebilir. Aynı zamanda kablo uzunluğu da ses kalitesini etkileyen bir diğer faktördür. İhtiyaç duyulandan daha uzun bir kablo alınması durumunda, kablo içinde oluşan direnç artacağından, ses kalitesinde bir miktar düşüş yaşanır. AUX kablosunu kullanırken ses kaynağı olan cihazın ses seviyesini sonuna kadar açmak yerine orta seviyelerde tutmak; bunun yerine sesin alındığı cihazın sesini açmak, ses kalitesinin artmasına yardımcı olur.
DSACategoryId/60002705/2147483631/253575/26080