Hem benzinli hem de dizel araçlar için sunduğu seçeneklerle dikkat çeken araba pompası çeşitleri, 10 bar değere kadar elde edebileceğiniz basınçla dolaşımdaki yakıtınızı en etkin biçimde kullanmanızı sağlar.

Yakıt pompaları, bir araç için olmazsa olmaz aksesuarlardan biridir. Yakıt pompalarının araç içindeki görevi, çalışma sırasında motorunuzun ihtiyaç duyacağı yakıtın, en etkin ve en sağlıklı bir şekilde kullanılmasını sağlamaktır. Yakıt deposu ile motor aksamları arasındaki iletişimi sağlayan yakıt pompası, motorunuzun sağlıklı bir biçimde çalışmasını sağlar. Yakıt pompaları, bu işlevleri ile sürüş keyfinizin sekteye uğramadan devam etmesine yardımcı olmaktadır. Yakıt pompası, belli bir basınç ile çalışır. Bu basınç sayesinde yakıtı karbüratör ya da enjektöre iletirken yakıt iletiminde herhangi bir kesinti olmadan performans sağlanmış olur. Devamlı olarak basınç uygulayan araba yakıt pompası sayesinde seyir esnasında yol tutuşunuzu sağlamlaştırabilir, motorunuzun gücünden her türlü yol koşulunda yararlanabilirsiniz. Aracınızı çalıştırdığınızda yakıt pompası da otomatik olarak çalışmaya başlar. Aracınızın çalışma sistemine göre üretilmiş bir araba yakıt pompası, motorunuzun modeline göre en uygun yöntemle etkin bir güç akışı elde etmenizi sağlar. Aracınızın ihtiyacı olan yakıt türü ne olursa olsun, kullanılan yakıtı motorun gerekli tüm parçalarına ileten yakıt pompasının mutlaka belirli periyodik aralıklarla kontrolünün yapılarak bakımı sağlanmalıdır. Böylece aracınızdaki yakıt pompası, uzun yıllar sağlıklı bir performansla sorunsuz olarak çalışmaya devam edecektir.

Sürekli yağlamaya ihtiyaç duyulan modellerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere üretilmiş rotorlu yağ pompası ile kolaylıkla işlevsel çözümler üretebilirsiniz. Pompa mili döndüğünde iç ve dış motorun birlikte hareket etmesini sağlayan rotorlu yağ pompası, yağ giriş kanalından çıkış kanalına doğru büyüyen basınçla farklı bir hacim elde etmenizi sağlar.

Aracınızdaki kullanım amacı, yağı yakıt deposundan emerek motorun farklı aksamlarına, yağ filtresine ya da yağ kanallarına iletmek olan yağ pompası, aracınızın modeline göre üç farklı şekilde üretilmiştir. "Rotorlu", "dişli" ve "paletli" olmak üzere üç tip yağ pompası mevcuttur. Aracınızın motor sistemi ve yakıt tipine göre en uygun yağ pompasını tercih ederek sürüş performansınızı ve güvenliğinizi artırabilirsiniz.

Dişli tip yağ pompası çeşitleri, dişlerin birbirini harekete geçirmesi prensibiyle çalışır. Giriş kanalından gelen ve dış boşluklara doğru dolan yağı, motorun farklı alanlarına aktarmaya dayalı bir çalışma prensibi vardır. Bu sayede etkin bir yağlama elde edebilir ve aracınızın en üst performans seviyesinde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Palet başlıkların hareket etmesiyle yağlama sağlayan paletli yağ pompası modelleri, paletlerin oluşturduğu basınç seviyesinde yağ pompalamayı amaçlar. Bu paletler, pompanın gövdesinde yer alır. Milin dönmesi ile harekete geçen paletlerin, giriş kanalında büyük; çıkış kanalında ise küçük hacim oluşturması ile çalışan mekanizması, paletlerin gövdeye devamlı temas etmesi esasına göre çalışır.

Aracınızın kullanımında önemli bir yeri bulunan ve fren sistemlerinde belli oranlarda basınç yaratmayı amaçlayan vakum pompası modellerinin, başta merkezi kilit sistemleri ve egzoz gazı sirkülasyonu olmak üzere çok önemli kullanım alanları vardır. Vakum pompası, motorun bu önemli bölümlerini çok daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlar. Frenleme sistemlerinin vakum pompası ile sürekli olarak yağlanmasından dolayı ihtiyaç duyulan basıncı kolaylıkla elde edebilir; sorunsuz bir biçimde aracınızdan güvenli ve yüksek performans alabilirsiniz.

Aracınızın çeşitli bölümlerinde kullanabileceğiniz, sürüş güvenliğini en üst seviyede artıran ve motorunuzun uzun yıllar sağlıklı çalışmasına olanak sağlayan farklı pompa çeşitleri, birbirinden farklı modelleri ile beğenilerinize sunulmuştur. Çeşitli modellerin, farklı fiyatlarla ve kullanımınıza en uygun biçimde tercihinize sunulduğu ürünleri inceleyebilir ve ihtiyacınız olan en uygun araba pompası çeşidini sipariş verebilirsiniz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Pompalar

1.261 ürün var
 1. Araç Markası A-Z
 2. Araç Modeli A-Z
 3. Markalar A-Z
  1. Wolcar Pompalar
  2. Cey Pompalar
  3. Bosch Pompalar
  4. Valeo Pompalar
  5. MGA Pompalar
  6. Ina Pompalar
  7. Zegen Pompalar
  8. Rapro Pompalar
  9. ELRING Pompalar
  10. SOFABEX Pompalar
  11. ITHAL Pompalar
  12. Moto Master Pompalar
  13. Barcha Pompalar
  14. Gm Pompalar
  15. HENGST Pompalar
  16. KOLBENSCHMIDT Pompalar
  17. OEM Pompalar
  18. Pierburg Pompalar
  19. Topran Pompalar
  20. ALT Pompalar
 4. Fiyat Aralığı
  -
 5. Ürün Puanı
 6. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002705/2147483631/20003812/20003823/60007194
Başa dön