Posta Kutuları

Posta Kutusu Fiyatları

Haberleşmek hayatımızın en önemli etkileşimlerden birisidir günümüzde kimi zaman sesli kimi zaman görüntülü olarak iletişim kurmak yaygın olsa da yazılı iletişim haberleşmenin temel yapı taşlarından birisidir. Yazılı iletişim yalnızca iki kişinin arasında gerçekleşmez aynı zamanda kurumlarında kişilerle iletişime geçtiği yaygın haberleşme yöntemlerindendir. İletişim içerikleri her biri için çeşitli sebeplerde olabilir ve her iletişim içeriği gizlilik ya da koruma altında gerçekleştirilir. Kalabalık şehirlerde belgeleriniz ya da herhangi bir yerdeki toplu yaşam alanlarında belge, mektup ya da önemli faturalarınızın karışıklık içinde kaybolmasını ya da başka kimselerin eline geçmesini istemezsiniz. Milyonlarca insanın iç içe yaşadığı göz önüne alınırsa bu yoğun ve karmaşık düzeni nasıl sağlanacağı konusunda soru işaretleri oluşabilir.

Günümüzde bu konuda çeşitli çözümler üretilmiş ve kişisel ya da toplu kullanımlar için posta kutuları tasarlanmıştır. Posta kutuları ilk olarak çoğunlukla ahşap malzemelerden üretilmiş bir sepet formunda tasarlanmış eşyalar olarak kullanılmıştır. Gün geçtikçe daha fazla ihtiyaç duyduğumuz güvenlik önlemleri ise posta kutularının malzemeleri ve işlevlerinin de değişmesine neden olmuştur. Şimdilerde çoğunlukla metal malzemeden üretilmiş ve anahtar kilit sistemli ya da şifreli posta kutuları tercih edilmektedir.

Yazılı iletişimdeki bu yoğun ve karışık iletişim trafiğini kolay şekilde yürütebilmek için posta kutuları bu konuda hayatımızda önemli bir yere sahiptir. Posta kutuları tarafınıza gelen herhangi bir fatura belge ya da dokümanı içerisinde durumu bozulmadan saklayabilmenizi sağlar. Posta kutuları çeşitli seçeneklerle kullanımız için tasarlanmış, dekoratif, pratik ve kullanışlı eşyalardır. Posta kutularının kimisi el yapımı, kimisi metal olarak üretilmiş versiyonları bulunmaktadır. Apartmanlarda, müstakil evlerde ya da iş yerlerinde posta kutularına sıklıkla yer verilir. Posta kutuları önemli olabilecek fatura ve postalarınızı muhafaza etmek için kullanışlı eşyalardır. Belgelerinizi uzunca yıllar saklamanız ve güvende tutmanız için tasarlanmışlardır. 

Apartmanlarda fatura kutusu ve posta kutusu olarak da adlandırılan bu kutular farklı model ve renklerde temin edilebilir. Kimi kullanıcılar üzeri açık ve ahşap malzemeden yapılmış posta fatura kutuları tercih ederken kimi kullanıcılar ise daha sağlam bir kullanım deneyimi sunan metal malzemeden yapılmış ve anahtarlı kilit sistemli posta fatura kutularını kullanmayı tercih etmektedir. Çeşitli iş yerleri ya da kurumlarda farklı şekilde adlandırılan kutular vardır. Örneğin bazı iş yerleri ya da kurumlarda çalışanlar ya da müşterilerin ilgili kurum ya da iş yeri hakkındaki düşüncelerini yazılı olarak almak isteyen kimi yerlerin öneri dilek şikâyet kutusu büyük boy olmaktadır.

Posta Kutusu Nedir?

Posta kutuları evinizde ya da iş yerinizde olmadığınız ya da size ulaşılamayan durumlarda evinizde ya da işyerinize gelen yazılı belge ya da haberleri size teslim edilmesine olanak sağlayan kutulardır. Posta kutuları genellikle ve dikdörtgen formundadır. Aynı zamanda posta kutuları standart belge boyutlarını içerisine alabilecek şekilde bir yuva içermektedir. Bu yuvadan belge ya da mektup gibi yazılı içeriklerinizi güvenli bir şekilde muhafaza edebilirsiniz. Posta kutusu kişisel ya da ailenizle alakalı her türlü belge ve dokümanı korunaklı şekilde elde etmek için en güvenli iletişim aracı yeridir.

Posta kutuları ahşap metal ya da alüminyum gibi malzemelerden üretilmiş, kitap ya da defter boyutlarındaki ebatlarda ve çeşitli derinlik ölçülerine sahip kutulardır. Posta kutularının kapaklı, kapaksız, anahtar kilitli ya da şifre korumalı versiyonları mevcuttur. Şifre korumalı posta kutuları genelde iş yerleri, kurum ya da rezidans gibi toplu yaşam alanlarında kullanımına rastlanılan posta kutusu çeşitlerinden birisidir. Şifre korumalı posta kutuları yalnızca posta kutusunun şifresini bilen kişilerce kullanılabilmesi özelliğinden dolayı diğer posta kutusu çeşitleri arasındaki en korunaklı ve güvenilir posta kutusudur. Anahtarlı kilit sistemi içeren posta kutularına ise genellikle kapaklı posta kutularında rastlanır. Bu tip posta kutularını ise yalnızca posta kutusu anahtarına sahip kişi ya da kişiler kullanabilir. 

Posta Kutusu Nerede Kullanılır? 

Posta kutuları günümüzde apartman kullanımı yoğunlukta olduğu için apartmanlarda, müstakil bir eve sahip iseniz kapı önü ya da bahçenizde bir direk üzerinde sabitlenerek kullanılabilir. Posta kutuları postanelerde de sınıflandırma ya da belge yazı toplama için kullanılan pratik bir eşyadır. Ayrıca iş yerlerinde kendisine çokça yer verilen posta kutuları bu bakımdan önemli eşyalardandır ve iş yerlerinde olası karmaşıklıkları önlemekte önemli rol oynar. 

Posta kutuları tekli posta kutusu olarak tercih edilebileceği gibi apartmanınız için apartman ortak fatura ve posta kutusu olarak da temin edilebilir. Apartmanlarda ortak olarak kullanıma sunulmuş posta kutularında kişisel gizliliğin korunmasına önem verildiğinden kutular apartmanlardaki her daire için ayrı olacak şekilde çoklu olarak tasarlanırlar. Her bir posta kutusunun üzerinde ilgili daireye ait numara ya da apartman sakini adı bulunur ve bu posta kutularına erişim yalnızca posta kutusunun sahibi tarafından sağlanabilir.

Posta Kutusu Fiyatları

Evinizya da apartmanınız için bir ya da birden daha fazla posta kutusu satın almak istiyor olabilirsiniz bu noktada posta kutusu fiyatlarının her bütçeye uygun fiyatlarda olabileceğini söylemek isteriz. Ahşap posta kutusu fiyatı ile metal posta kutusu fiyatı arasında fark bulunabilir çünkü ahşap posta kutuları depolama alanı açık tipte olabilirken, metal posta kutuları daha güvenli olması açısından kullanılan farklı metal cinsi ve kilit sistemleri içerebilir. Posta kutusu fiyatı cebinizi zorlamayacak miktarlardadır. Piyasada çokça çeşit ile birlikte posta kutusu fiyatı da kullanılan malzemeye göre değişiklik gösterir. Çoklu posta kutuları da uygun fiyat aralığındadır. 

Posta Kutularının Özellikleri Nelerdir?

Posta kutuları kullanıldıkları yer ve mekâna göre farklı özelliklere sahip olabilirler.Örneğin postanelerde yer alan posta kutuları mektup ve belgeleri, çok sayıda yazılı iletişim araçlarının kolay ca toplanabilmesi için büyük boyutlarda olabilir. Kişisel bilgi ve veriler içerebilme ihtimali yüksek belgelerin güvenliğinin sağlanması amacıyla da postanelerde bulunan posta kutusu kapakları kilitli özellikle olabilir.

Her bilginin insanlar için kendine özgü bir öneme sahip olduğu düşünülürse bireysel kullanım için ya da ailenizde kullanacağınız posta kutularının özellikleri de bu doğrultuda değişebilir. Çoğu ev tipi posta kutusu ahşap malzemeden yapılır ancak ahşap kırılabilir özellikte bir materyal olduğu için metal posta kutuları da kullanımınıza sunulmuştur. Çoğu kullanıcı tarafından dekoratif görünümü nedeniyle kilitli ahşap posta kutusu tercih edilmektedir. Bu tipteki posta kutusu anahtarlı olması nedeniyle yalnızca anahtara sahip kişilerce kullanılmasına olanak tanır. Ahşap posta kutuları aynı zamanda ahşap faturalık kutusu olarak da kullanılabilmektedir. Hatta kimi kullanıcılar posta kutusunun işlevine ek olarak ev girişlerinde güzel bir dekoratif görüntü elde etmek için çatılı posta kutusu versiyonlarını tercih edebilmektedir. Burada seçim yapmak tamamen sizin zevkinize kalmıştır. 

Posta kutusu modelleri genellikle bir zarf ya da mektup boyutunun girebileceği kadar genişlikte bir ağıza sahiptir ve yaklaşık olarak bir A4 boyutundaki kitap ya da defter ölçülerinde üretilirler. Posta kutuları üst kısmı komple açık olacak şekilde olabildiği gibi anahtarlı kilit sistemine de sahip özellikte olabilir.Posta kutuları metal malzemeden yapıldığında sizlere daha sağlam bir koruma deneyimi sunar. Kimi metal posta kutularında ise belirleyeceğiniz şifre ya da parola ile posta kutunuzdan yazılı belge, mektup ya da faturalarınıza yalnızca siz erişim sağlarsınız.

Posta Kutuları Nasıl Kullanılır?

Bir posta kutusu satın aldığınızda, posta kutunuzu doğru yerde konumlandırmalısınız. Posta kutunuzu görünür şekilde doğru noktaya konumlandırmak posta kutusunun ilk ve önemli adımıdır. Posta kutunuzu isminize ya da ailenize göre kişiselleştirdikten sonra adınıza ya da ailenize gelecek posta, belge ya da faturaların doğru yerde muhafaza edildiğinden emin olabilirisiniz. Bir posta, belge ya da fatura tarafınıza iletildiğinde, yapmanız gereken tek şey posta kutunuz kilitli bir modelse anahtarınızı kullanarak onları buradan teslim alırsınız. Posta kutunuzun kilidini anahtarınızla açar anahtarınızla kapatabilirsiniz. 

Ayrıca posta kutuları evinize gelecek kurye ya da bir not bırakmak istediğiniz herhangi birisi için not panosu olarak da kullanılabilir. Hatta bir eşyanızı muhafaza etmek durumunda kaldığınızda da saklama kutusu görevi görebilir. Burada tek yapmanız gereken anahtarınızla posta kutunuzu açmak ve eşyanızı posta kutunuzun içerisine yerleştirdikten sonra posta kutusunun kapağını kapatıp yine anahtarınız ile kilitlemektir. 

Kimi üzeri açık posta kutuları apartman görevlilerince sabah gazetenizi koymak için de bir duvar rafı görevi görür. Yine aynı şekilde bazı posta kutuları kullanıcılar tarafından yalnızca dekoratif görüntüsü için de tercih edilmektedir. Bu amaçla kullanılan posta kutuları özel tasarımlı olabilir, çeşitli renk ve desenlerde temin edilebilir. Hatta bazı posta kutuları içlerine bir çiçek buketi konarak dairenizin giriş kısmı için şık bir görüntü elde etmenizi sağlar. 

 Neden Posta Kutusu Kullanmalısınız?

Bilgilerinizin güvenliğini önemsiyor ve bu konuda önlem almak istiyorsanız posta kutusu kullanmanız önerilir. Posta kutuları evinizde olmasanız bile size gelen herhangi bir bilgiyi güvenle muhafaza etmenize olanak sağlar. Günler aylar hatta yıllar geçse bile bilgi ya da belgeleriniz güvende olur. Posta kutuları eşyalarınızın çalınması ya da kaybolması veya başka bir kişi tarafından alınması gibi bir ihtimali ortadan kaldırır. Evinizde olmasanız bile ulaşılır olmak isterseniz alacağınız bir posta kutusu bu anlamda ihtiyacınızı tam olarak sağlamanıza olanak tanır. Posta kutuları aynı zamanda farklı amaçlarınız için de tercih edilebilir. Evinizin dış görünümünde dekoratif ve düzenli bir görünüm oluşturmak için de posta kutusu kullanabilirsiniz.

Posta kutusu kullanılmayan ya da bulunmayan yerlerde belge ya da postalarınızın başka kişilerin eline geçmesi ya da bir şekilde kaybolmasına hiç şüphe yoktur. Bu gibi durumların önüne geçmek için ise yapacağınız bazı basit adımlar vardır. Bu adım bir posta kutusu edinmektir. Edineceğiniz bir posta kutusu sizleri belge ya da postalarınızın yanlış kişilerce teslim alınmasından korur ya da belge veya postalarınızın kaybolması ihtimalinin önüne geçer. Posta kutusu kullanarak apartman ya da işyerinizde belge ya da mektuplarınızın başka kişilerin kişisel belge ya da mektuplarıyla karışmasını da engellemiş olursunuz çeşit çeşit renk ve modellerde üretilmiş posta kutularına uygun fiyat ve uygun kaliteli erişmeniz mümkündür. 

Posta kutusu kullanmayı yalnızca bilgi ve belgelerinizi muhafaza etmek amacıyla değil dekoratif amaçlarınız için de kullanmayı tercih edebilirsiniz. Evinizin giriş kapısının iki yanına konumlandırabileceğiniz iki adet ahşap posta kutusu ile hayal ettiğiniz şık görünüme kavuşabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken iki adet ahşap posta kutusuna sahip olmak ve posta kutunuzun içerisini zevkinize göre çiçekler ya da farklı objelerle doldurarak posta kutusunun dekoratif yanından da fayda sağlayabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Posta Kutusu Fiyatları

355 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 43 / 355 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?