Puzzle 1000 Parça

Puzzle yapmak hem çocukların hem de yetişkinlerin bilişsel yeteneklerinin, motor becerilerinin ve el-göz koordinasyonlarının gelişmesinde önemli bir aktivitedir. Bunun yanında büyük parçalardan oluşan puzzle çeşitleri, özellikle küçük yaş çocukların odaklanma süresini uzatan etkinlikler arasında önemli bir yere sahiptir. Sağladığı eğitsel faydaların yanında sosyalleşmenin de güzel yollarından biridir puzzle yapmak. Günümüzde yetişkinler de hem stresli ortamlardan uzaklaşmak hem de beyin egzersizi yapmak için puzzle oynamaya yönelmektedir.

Renkli Puzzle Dünyası

Birçok çeşit içerisinden sevdiğiniz görselle hazırlanmış bir puzzle seçip hemen keyifli dakikalar geçirmeye başlayabilirsiniz.  

 • Canlı renklerden oluşan ve yüksek kalite mukavvadan üretilmiş puzzle çeşitlerini dayanıklı oldukları için tekrar tekrar kullanabilirsiniz.
 • Özenli kesimi ile parçalar arasında boşluk kalmaz.
 • Her parça birbirinden farklıdır ve parçalar birbiri ile kusursuz şekilde birleşir.
 • Profesyonel oyuncular için puzzle 1000 parça en uygun seçim olabilir.
 • Bir an önce bitmesi için sabırsızlanıyorsanız 500 parça puzzle ya da 850 parça puzzle çeşitlerini de tercih edebilirsiniz.                      

Puzzle Yapmak Size Ne Gibi Yararlar Sağlar?

Düzenli puzzle yapmak, beyin hücreleri arasındaki bağlantıları güçlendirmeye yardımcı olarak hafıza gelişimine katkı sağlar. Puzzle, kısa süreli belleği geliştirmek için de iyi bir yöntemdir ve zekâ seviyesinin artmasında önemli bir etkendir. Farklı yolları deneyerek problem çözme becerisini arttırdığı gibi daha fazla öğrenme fırsatı da sağlar. Yaşamdan bir fotoğraf ya da bir sanat eserini puzzle olarak tamamlamak aynı zamanda merak ve araştırma duygunuzu tetikler.

Bir puzzle yaparken, farklı parçalara bakmalı ve daha büyük resmin içinde nereye sığdıklarını bulmalıyız. Bunu düzenli olarak yapmak, görsel akıl yürütmemizi geliştirmeye yardımcı olur. Aileniz ya da arkadaşlarınız ile birlikte oynadığınız puzzle, iş birliği ve takım ruhunu arttıracaktır. Bu aynı zamanda sevdikleriniz ile kaliteli zaman paylaşımı yapmanız anlamına da gelir. Beyni puzzle ile çalıştırmak; zihninizi her zaman genç tutmak demektir. Puzzle yaparak ruhunuzu rahatlatır ve günlük yaşamdan uzaklaşıp kısa bir mola vermenize olanak tanırsınız. Stresin olmadığı durumlarda dikkatiniz ve verimliliğiniz artacağı için yaşamdaki küçük detayları fark etmeniz de kolaylaşır.

Puzzle Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Tercih ettiğiniz puzzle bazen binlerce parçadan da oluşabilir. Aslında zor puzzle yapmak beyniniz için iyi olabilir. Biraz sabır ve dikkatli bir planlama ile zaman kaybetmeden en zor olanları bile hızlı bir şekilde bitirebilirsiniz.

Satın aldığınız puzzle boyutuna göre çalışma alanı oluşturmalı ve bu alan başka aktiviteler için kullanılıyorsa sizi rahatsız etmemelidir. Sürekli yerini değiştirmeniz gerekecek ise puzzle tahtası edinmek işinizi kolaylaştıracaktır. Puzzle resmini dikkatle inceleyip parçaları ana renklere ve özelliklerine göre sıralayabilirsiniz. Kenar ve köşe parçaları ayırıp öncelikle bu parçaları yerleştirmeye başlamanız faydalı olacaktır çünkü köşe ve kenar parçalar, puzzle resminin temelidir. Tüm kenarları yerleştirdiğinizde puzzle, resim çerçevesi gibi görünecektir. Basit alanları yaparak başlayın. Bu basit parçalar, bazen uzun çizgiler, net görüntüler ya da büyük şekiller olabilir. Sıkılırsanız başka bir bölüme geçebilirsiniz. Küçük bitmiş kümeleri oluşturduktan sonra dikkatlice kenar parçalardan oluşan çerçevenizin içine yerleştirebilirsiniz. Çoğu zaman planladığınızdan daha uzun sürede tamamlanacağını unutmayın. Acele etmeden çalışmanızı sürdürmeniz yararlı olacaktır. Sıkılmaya başladığınızda vereceğiniz kısa molalar veriminizi arttıracak ve daha keyifli devam etmenizi sağlayacaktır. Sevdiğiniz bir puzzle görseli bulduğunuzda ise bitirmeden başından kalkmak istemeyeceksiniz.

Eğer isterseniz fırça yardımıyla şeffaf yapıştırıcıyı önce ön yüzüne, kuruduktan sonra arka yüzüne sürerek birbirine yapıştırabilirsiniz. Tamamladığınız puzzle, duvarınızdaki şık görüntüsüyle de size mutluluk verecektir.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

501 - 1000 Parça Puzzle ve Yapboz Fiyatları

1.556 ürün var
 1. Alt Kategoriler
  Diğer Kategoriler
 2. Markalar A-Z
  1. Anatolian Puzzle Yapbozlar
  2. Educa Puzzle Yapbozlar
  3. Art Puzzle Puzzle Yapbozlar
  4. KS Games Puzzle Yapbozlar
  5. Nova Puzzle Puzzle Yapbozlar
  6. Art Puzzle Yapbozlar
  7. Renk Vagonu Puzzle Yapbozlar
  8. Heye Puzzle Puzzle Yapbozlar
  9. Castorland Puzzle Yapbozlar
  10. Adam Games Puzzle Yapbozlar
  11. Clementoni Puzzle Yapbozlar
  12. Puzz Puzzle Yapbozlar
  13. Ravensburger Puzzle Yapbozlar
  14. Magnolia Puzzle Yapbozlar
  15. Blue Focus Puzzle Yapbozlar
  16. Ricordi puzzle Puzzle Yapbozlar
  17. Dino Puzzle Yapbozlar
  18. Doğuş Puzzle Yapbozlar
  19. Educa Puzzle Puzzle Yapbozlar
  20. Ricordi Arte Puzzle Yapbozlar
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Değerlendirme Puanı
 5. Fotoğraflı Değerlendirme
 6. Parça Aralığı A-Z
  1. 501 - 1000 Parça
  2. 1501 - 3000 Parça
  3. 1001 - 1500 Parça
  4. 301 - 500 Parça
  5. 100 - 149 Parça
  6. 0 - 50 Parça
  7. 150 - 300 Parça
  8. 51 - 99 Parça
  9. Puzzle Aksesuar
  10. 3001 - 5000 Parça
  11. 5001 Parça ve Üstü
 7. Fırsat Ürünleri
 8. Satıcı A-Z
 • Parça Aralığı 501 - 1000 Parça
DSACategoryId/60003054/2147483605/1200001/1201902/1201902
Başa dön