Modern hayat ve gelişen teknoloji görselliğin önemini her geçen arttırıyor. Sadece okumanın ve bakmanın ötesine geçerek kişilerin seçimlerini, yeteneklerini kitabın içine dahil edebilen resim kitapları hızla yaygınlaşıyor. Bu tür kitapları adeta kitabı hazırlayanlar ve okuyucu birlikte yaratıyor.

Resim Kitapları 

Resimden eğitim ve öğretim için faydalanan kitaplar arasında boyama kitapları oldukça dikkat çekiyor. Son yıllarda yetişkinlere de hitap eden boyama kitaplarının sayısı gitgide artıyor. Bunun sebepleri arasında bu tür kitapların insan psikolojisi üzerindeki olumlu etkileri gösteriliyor. Zevkler ve hobiler kişiden kişiye değiştiği için yetişkin boyama kitapları da fazla sayıda çeşit sunuyor. Strese iyi gelen, rahatlatan, vakit geçirmeye yardım eden bu kitaplar konsantrasyonu kuvvetlendiriyor. Genellikle ciltli ve kalın olan boyama kitapları aslında çocuklardan yaşlılara kadar, her yaş grubuna hitap ediyor. Son derece kaliteli çizimler, yüksek standartta kağıt kullanımı ile boyama yapmak bir zevke dönüşüyor. İstenildiği takdirde boyanan resimler çerçeveletip duvara asılabiliyor. Boyanan resimler ev dekorasyonunda kullanılabileceği gibi albüm olarak da saklanabiliyor.

Boyama yapmak küçük el kaslarını geliştiriyor. Ayrıntılı çizimler sayesinde detayların farkına varmak konusunda gelişim gösteriliyor. Uzmanlar bu tarz boyama kitaplarının son derece olumlu değişimler yarattığı konusunda fikir birliği gösteriyor. Uzmanlık ve eğitim gerektiren özel desenler, geleneksel sanatlar gibi konularda hazırlanan boyama kitabı çeşitleri de bulunuyor. Bu kitaplar üzerinde çalışan amatörler hem desen bilgisini geliştiriyor, hem de yeteneklerini arttırıyor.

Uçsuz bucaksız bir alan olan resim konusundaki kitaplar arasında ünlü sanatçılara ait kitaplar da bulunuyor. Sadece bir tek ressamın resimlerinin ve o ressamla ilgili bilgininin bulunduğu kitaplar sanatseverlerden oldukça ilgi görüyor. Bununla birlikte dünyanın en ünlü ressamlarının eserlerinden oluşan derleme kitaplar da bulunuyor. Bir döneme, bir akıma ait resimlerin yer aldığı resim kitapları arasından da seçim yapılabiliyor. Çok uzun bir tarihi olan resim sanatı ile ilgili görselliği fazla çok sayıda çeşit, farklı fiyat seçenekleri ile hemen herkese hitap ediyor. Türk ve yabancı ressamların eserlerinden oluşan kitaplar arasında set halinde satışa sunulan kitaplar da yer alıyor. Ünlü ressamların tablolarının eskizlerini merak edenler için de birçok alternatif kitap bulunuyor.

Resim yapmaya meraklı olanlar için yeteneklerini ortaya çıkartmalarına destek olan, teknik bilgi, yöntem gösteren ve örneklerle bilgiyi pekiştiren kitapların sayısı da her geçen gün artıyor. Bazı kitaplar çizim yapmanın kolay yollarını göstererek istekli olan herkesin bu işi başarabileceğini kanıtlıyor ve özgüveni yükseltiyor. Sonuçta her insanın sanatçı olması beklenmiyor ama küçük bir desenle duyguları aktarabilmenin keyfine herkes varsın isteniyor. Teknik bilginin önemini ortaya koyan teknik resimle ilgili kitaplar üç boyutlu objeleri iki boyuta indirebilme konusunda önemli bilgiler aktarıyor.

Hayal gücünü güçlendiren resim kitapları her yaş grubu tarafından ilgi görüyor. Boş bir kağıtta bulunan sayıların yanındaki noktaları sırayla birleştirerek bir resim oluşturmak çok uzun yıllardır çok sevilen resim çalışmaları arasında gösteriliyor. Artık noktaları birleştirme etkinliklerinde de çok sayıda ve daha ayrıntılı çizimlerden oluşan kitaplar bulunuyor. Boş vakitlerini eğlenerek geçirmek isteyenler noktaları birleştirme kitapları arasından seçim yapabiliyor.

Renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkileri bilim adamları tarafından uzun yıllardır araştırılıyor. Boyama kitapları renkleri özgürce kullanmak isteyenlere bu imkanı sağlıyor. Renklerin yanyana kullanılma şekilleriyle çok farklı etkiler elde edilebiliyor. Bununla birlikte renk frekansları duygulara direkt etki ederek özellikle stresten kurtulmaya yardımcı oluyor. Boyama kitapları ile profesyonel çizimlerin ve renklerin dünyasında hoşça vakit geçirilebileceği gibi, ünlü ressamların eserlerinden oluşan kitaplar sayesinde resim sanatının olağanüstü yolculuğuna çıkmak da tercih edilebiliyor. Genel kültür olarak da çok önemli olan bu kitaplar görsel hafızaya hitap ederek sanat tarihi hakkında önemli bilgiler aktarıyor.

Resim Kitapları

205 ürün var
 1. Yazar A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Markalar A-Z
  1. Bilim Sanat Galerisi
  2. EDAM Eğitim Danışmanlığı
  3. Maya Kitap
  4. Yapı Kredi Yayınları
  5. Pegasus Yayınları
  6. FAbooks
  7. Literatür Yayıncılık
  8. İş Bankası Kültür Yayınları
  9. Coşkun Yayıncılık
  10. Martı Yayınları
  11. Olimpos Yayınları
  12. Profil Kitap
  13. Bulut Yayınları
  14. Dost Kitabevi Yayınları
  15. Pia Yayınları
  16. Damla Yayınevi
  17. Duka Kültür Sanat Yayınları
  18. Kuzey Yayınları
  19. Pera Müzesi Yayınları
  20. İnkılap Kitabevi
 6. Boyut
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001501/2147483645/80220105/80220108
BAŞA DÖN