İyi vakit geçirmenin ve ruhu dinlendirmenin en iyi yollarından olan resim sanatı ile kendinize zaman ayırabilirsiniz. Resim yapmanız için gerekli olan farklı çeşitleri bulunan resim kitapları ile dilerseniz resim yapmaya yeni başlayabilir, dilerseniz de bu becerinizi geliştirebilirsiniz. Çizim tekniği hakkında bilgi veren kitaplarla resim teknikleri hakkında bilgi alabileceğiniz gibi farklı tasarım kitaplarına sahip olarak boyama da yapabilirsiniz.

Çizim Öğreten Resim Kitapları Nelerdir?

Bir sonu bulunmayan resim sanatı hakkında bilgilerinizi tazelemek ya da teknik becerilerinizi geliştirmek isteyebilirsiniz. Kendi içerisinde farklı türlere ayrılan bu resim kitapları sayesinde kendi seviyenize ya da ihtiyacınıza uygun olan kitapları seçebilirsiniz. Resim yapmaya yeni yeni başlıyorsanız, çizim yapmaya yeni başlayanlara özel hazırlanan ya da temel çizim teknikleriyle ilgili bilgi veren kitapları tercih edebilirsiniz. Böylece hem resim yapmaya bileğinizi alıştırabilir hem de doğru çizim teknikleri konusunda bilgi edinebilirsiniz. 

Resim konusunda bilginiz varsa ve seviyenizi ileri boyuta taşımak istiyorsanız, üst düzey resim kitaplarını kullanabilirsiniz. Portre çizimi, el ve ayak çizimi gibi farklı çeşitlerde bulabileceğiniz resim kitapları aynı zamanda sizin zorlandığınız çizim alanlarında gelişmenizi destekler. Kitapların içerisinde yer alan teknikleri inceleyerek siz de kendi tarzınızı oluşturabilir, eskiz çalışmalarını tamamlayarak çiziminizi çok daha iyi noktalara taşıyabilirsiniz. Çizim yapmanın yanında sulu boya, yağlı boya ya da kara kalem çalışmalarıyla ilgili bilgi alabileceğiniz resim kitaplarından da yararlanabilir, boyaların gücüne şahit olabilirsiniz.

Eğitici Resim Kitaplarının İçerikleri Nelerdir?

Resme ilgi duymanın ve hobi ya da profesyonel olarak resimle ilgilenmenin yanında; ressamların hayatlarını, farklı sanat akımlarıyla oluşturulan eserleri ya da resim sanatının çeşitli yansımalarına ilgi duyuyor olabilirsiniz. Ufuk açıcı bilgiler içeren resim kitaplarıyla en bilinen ressamlardan, adını çok fazla duymadığınız ressamlara kadar pek çoğu hakkında ilgi çekici bilgiler öğrenebilirsiniz. Ressamların özel hayatlarıyla ilgili detaylara da erişebileceğiniz bu kitaplarla aynı zamanda onların etkilendikleri sanat akımlarıyla ilgili de bilgi edinebilirsiniz. 

Daha akademik anlamda bilgilere erişmenizi sağlayacak resim kitapları sayesinde, gördüğünüz tablolara yeni açılardan bakmaya başlayabilirsiniz. Resimlerdeki imgelemler hakkında bilgi veren bu kitaplar çalışmalardaki detayları görebilmenizi ve farklı ressamlara ait eserleri yorumlayabilmenizi sağlar. Görsel ögeler hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayan eğitici resim kitaplarından sonra çevrenizdeki resimlere daha dikkatli bakmaya başlayabilirsiniz. Sizi etkileyen ressam ve çalışmalarını inceleme olanağı sunan eğitici kitaplarla, kendi resimlerinizde de bu ressamlara atıfta bulunacak ögelere yer verebilirsiniz. 

Resim Boyama Kitapları Neden Sevilir?

Çocukların vazgeçilmez aktivitelerinden olan boyama kitapları, hem hayal güçlerinin hem de becerilerinin gelişmesinde yardımcı olur. Farklı yaş gruplarına özel olarak hazırlanan çocuk boyama kitapları arasından çocuğunuza uygun olanları seçebilir, yaratıcılığını artırmasını destekleyebilirsiniz. Çocukların şekilleri ve nesneleri öğrenmesinde de büyük katkıları olan boyama kitapları, sizin de çocuğunuzla birlikte güzel vakit geçirmenizi sağlar. Yetişkinler için farklı zevk ve beğenilerin ön planda tutulduğu boyama kitaplarıyla kendinize zaman ayırabilir, renklerin büyüsünden yararlanarak ruhunuzu dinlendirebilirsiniz.

Her yaştan resim severe özel olarak hazırlanan resim boyama kitaplarıyla kendi hayal gücünüzden yararlanarak, istediğiniz renklerde boyama yapabilirsiniz. Stres atmanızı sağlayacak bu boyama kitapları arasından isterseniz ünlü ressamların çalışmalarını renklendirebilir, isterseniz de hayvanların ve bitkilerin arasında bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Özel kağıt yapılarıyla da dilerseniz en beğendiğiniz boyamalarınızı kesebilir ayraç gibi farklı baskılarda kullanabilirsiniz. Sevdikleriniz için de el emeğinizin sindiği güzel bir hediye seçeneği olan bu eşyaları severek kullanabilirsiniz. Farklı ihtiyaç ve istekleri dikkate alarak hazırlanan resim kitapları arasından, size en uygun olanları tercih edebilir ve resim sanatının renkli dünyasında kendinizi kaybedebilirsiniz.

 

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Resim Kitapları

157 ürün var
 1. Yazar A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Markalar A-Z
  1. EDAM Eğitim Danışmanlığı
  2. Maya Kitap
  3. Literatür Yayıncılık
  4. İş Bankası Kültür Yayınları
  5. Yapı Kredi Yayınları
  6. Olimpos Yayınları
  7. Pegasus Yayınları
  8. Bulut Eğitim ve Kültür Yayınları
  9. FAbooks
  10. Pia Yayınları
  11. Profil Kitap
  12. Dost Kitabevi Yayınları
  13. Duka Kültür Sanat Yayınları
  14. Dört Nokta
  15. Kuzey Yayınları
  16. Tekhne Yayınları
  17. Yapı Kredi Yayınları Sanat
  18. İnkılap Kitabevi
  19. Abc Yayın Grubu
  20. Beta Yayınevi
 6. Basım Dili
 7. Boyut
 8. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001501/2147483645/80220105/80220108
Başa dön