Rotil, direksiyon sisteminden gelen komutları, rot kolundan alan ve direksiyon mafsalına ileten bir parça olarak tanımlanıyor. Araç ön aksamının önemli bağlantı parçalarından biri olan rotiller, hepsiburada.com ile tek tıkla ayağınıza geliyor.
Bir küresel mafsal niteliği taşıyan rotiller, aks başı ile salıncak arasındaki bağlantıyı sağlıyor. Üst ve alt salıncağa bağlantı yapan parçalara göre alt ve üst rotil olarak adlandırılan bu parçalar, araç süspansiyon sistemini birbirine bağlayan, hareketli bir yapı olarak karşımıza çıkıyor. Bu doğrultuda, rotiller, farklı tekerlek pozisyonlarında bile, aks bağlantılarının sürekli halinin devamlılığını sağlarken yolun durumuna göre, teker dönme hareketlerinin gerçekleşmesini sağlıyor.
Rotiller, bağlantı sağlayıcı ve koruyucu özellikleriyle, bir anlamda otomobillerin eklemleri olarak da isimlendiriliyor. Yağlanan ve yağlanmayan türde parçalar olarak 2 şekilde üretilen rotillerin yağlanma süreci üretim aşamasında tamamlanıyor. Sonradan rotiller için herhangi bir yağlama işlemi yapılması mümkün olmuyor. Binek araçlar için, genel olarak, yağlanmayan türde rotiller kullanılıyor. Rotillerin içerisinde, toz almayı önleyen filtre bulunuyor. Bu filtrelerin işlevini kaybetmesi ve rotillerin gevşemesi durumunda, vakit kaybetmeden değiştirilmesi gerekiyor. Aksi halde, bağlantı fonksiyonu zarar göreceğinden, aracın yoldan çıkarak kaza yapması gibi sonuçlar ortaya çıkabiliyor.
Araç bağlantılarının temel parçası rotil seçeneklerine, yapı market /bahçe / oto ve oto yedek parça kategorileri altından ulaşabilir; hepsiburada.com’a özel fiyat ve teslimat avantajlarıyla hemen satın alabilirsiniz.

Rotil Fiyatları ve Modelleri

1.070 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Orjin
  2. Ypc
  3. Delphi
  4. Votto
  5. Teknorot
  6. Ayd
  7. Cey
  8. Trw-Lucas
  9. TRW
  10. KAPIMSAN
  11. Rapro
  12. 777
  13. Ets
  14. Kyota
  15. LEMFORDER
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Satıcı
DSACategoryId/60002705/2147483631/20003812/60002130/60002131
BAŞA DÖN