Okumak hızla akan zamana boyut kazandıran bir uğraş. Okumak için günümüz insanının ayırabildiği kısıtlı zamanlarda ise iyi kitaplar seçmek, en az zaman ayırmak kadar önem kazanıyor. Sahne Sanatları & Tiyatro Kitapları başlığı altında bir araya gelen kitaplar; farklı, nitelikli, hayatı zenginleştiren kitaplar okumak isteyenler için çok geniş seçenekler sunuyor. Hepsiburada.com’un ilgi çeken kitap kategorilerinden biri olan sahne sanatları ve tiyatro kitapları kategorisi, genel kültürünü ve edebiyat bilgisini daha geniş bir perspektifle geliştirmek isteyenlerin dikkatini çekiyor.

Sahne Sanatları & Tiyatro Kitapları genel başlığı, oldukça zengin bir kapsama sahip. Bununla birlikte bu kategoriyi oluşturan kitapların görsel sanatlara konu olan metinleri bir araya getirmek gibi bir özelliği bulunuyor. Bu açıdan kültürle, edebiyatla, edebiyat tarihi ile ya da tiyatro, geleneksel tiyatro hatta sinema gibi görsel sanatlarla ilgilenenler için bu alandaki kitaplar çok besleyici bir kaynak oluşturuyor. Söz konusu eserleri oldukça eskiye giden bir geçmişten günümüze değin üretilmiş farklı metinleri içeriyor. Dolayısıyla kategori içerisinde ilgili alanların klasik eserlerini, kült niteliğindeki örneklerini bulmak mümkün. Ayrıca günümüzün çağdaş eserleri de seçenekler arasında yerini alıyor. Okurlar, sahnede sergilenen bir eser olarak izledikleri yapıtların edebiyat eseri olarak yazınsal halini, kategori içerisindeki kitaplarda bulabiliyorlar. Görsel bir sahne sanatı olarak, sahneye konmaya uygun metinlerin nasıl kaleme alınacağına dair örnekler okumak isteyen, kendisini tiyatro yazarlığı, senaryo yazarlığı gibi alanlarda geliştirmek isteyenle için de, bu alandaki kitapların rehberliği önem kazanıyor. Eserler her yaştan, her kesimden sanatsever okura hitap ediyor.

Sahne Sanatları & Tiyatro Kitapları

Sahne sanatları & tiyatro kitapları zengin bir seçenek çeşitliliği ile sunuluyor. Edebiyatın klasik döneminden bu yana üretilmiş, doğrudan tiyatro eseri olarak kaleme alınmış ya da sonradan tiyatro eseri olarak da değerlendirilmiş edebi kitaplar geniş bir alanı kaplıyor. Hayal gücünün ve yaratıcı çabanın seçkin örneklerini oluşturan bu eserler, okurun da zihin dünyasını, hayal gücünü geliştirici nitelikte. Özellikle tiyatro alanında köşe taşı niteliği kazanmış, ekoller kurmuş yazarların oyunları, piyesleri, anlatıları, hikayeleri kitap çeşitleri arasında bulunuyor. Söz konusu eserler, yazıldıkları dönemin, çağın ve toplumsal ortamın karakteristik özelliklerini, sosyal yapılarını ve düşünüş biçimlerini ortaya koyuyor. Antik çağlardan yakın geçmişe ve oradan günümüze uzanan süreçlerde, gözde canlanan tasvirlerin nasıl resmedildiğini, ustaca kurguların nasıl yaratıldığını bu alandaki kitaplardan izlemek, okurun ufkunu genişletiyor. Sahne sanatları & tiyatro kitapları içerisinde yabancı yazarların çeviri eserlerinin yanı sıra, yerli yazarlarımızın eserleri de yer alıyor. Bu bağlamda, yerli tiyatronun ve sahne sanatlarının başlangıcını, gelişimini, tarihçesini incelemek ve anlamak isteyenler için, kategori içerisinde yer alan kitaplar zengin bir kaynakça oluşturuyor.

Yaşamı okumakla, kitapla zenginleştirmek, hayatı geniş bir kültürle yorumlamak için, sahne sanatları ve tiyatro kitapları, okurlar adına kaçırılmaması gereken fırsatlar sunuyor. Okuma alışkanlığını yeni yeni kazanmaya başlayan gençlerin de özellikle bu eserlerden yararlanması gerekiyor. Herkesin kitaplığında bulunmasında fayda olan değerli eserler, öğrencilere ve her yaştaki okurlara sesleniyor. Ustaların zengin ve zevkli dilleri ile kaleme alınmış eserler, okumayı daha da çok sevdiriyor. Görsel sanatlar başta olmak üzere diğer sanat dallarına karşı ilgiyi ve merakı güçlendiriyor. Sahne sanatları ve tiyatro kitapları, okurların kitaplığına değer katıyor. Eserlerin fiyatları ise uygun koşullarda kitap okumak isteyen okurları memnun edecek düzeylerde. Siz de sahne sanatları ve tiyatro kitapları içerisinden ilginizi çeken eserleri ayrıntılı olarak yakından inceleyebilir, en beğendiklerinizi hemen satın alabilirsiniz.

Sahne Sanatları & Tiyatro Kitapları

989 ürün var
 1. Yazar A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Markalar A-Z
  1. Mitos Boyut Yayınları
  2. İş Bankası Kültür Yayınları
  3. Agora Kitaplığı
  4. Yapı Kredi Yayınları
  5. Remzi Kitabevi
  6. Sıfırdan Yayınları
  7. İz Yayıncılık
  8. Akçağ Yayınları
  9. Bgst Yayınları
  10. Bilgi Yayınevi
  11. Bizim Kitaplar Yayınevi
  12. Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi
  13. Kitabevi Yayınları
  14. Metis Yayınları
  15. Büyük Doğu Yayınları
  16. De Ki Yayınları
  17. Dost Kitabevi Yayınları
  18. Yaba Yayınları
  19. İnkılap Kitabevi
  20. Bilge Kültür Sanat Yayınları
 6. Boyut
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001501/2147483645/80220105/80220109
BAŞA DÖN