Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Shell Helix HX6 10W-40 4 Litre Motor Yağı ( Üretim Yılı: 2022 )

Shell
309,00 TL
( / adet)
%
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (19)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

335,50 TL
345,00 TL
DSACategoryId/60002705/2147483631/26005/80531050

Taşıt motorlarının sürtünmesini ve aşınmasını azaltmak, motor bileşenlerinin verimliliğini artırmak, araç ile uyumunu sağlamak amacıyla motor yağı çeşitlerinden faydalanılıyor. Motor yağı markaları, farklı türden yağ içeriklerini kullanıcılarının beğenisine sunuyor. Shell markası, kaliteli motor yağı bileşenleriyle ön plana çıkıyor. Motor yağında sentetik ve mineral baz yağ içeriklerini bir araya getiren Shell Helix, motor yağı tavsiyelerinde dikkatleri üzerine çekiyor. Shell Helix yarı sentetik motor yağı, araç motorunun daha sorunsuz ve sessiz çalışmasına yardımcı olarak aracın ömrünü uzatır. Shell Helix HX6 10W40 Yarı Sentetik Motor Yağı 4 lt fiyatı, üstün performans seviyesi, ekipman koruması ve aktif temizleme özelliği ile araçların ihtiyaçlarını karşılar.

Shell HX6 10W40 Motor Yağı Özellikleri

Araç motoru çalışırken yağ kaynaklı kirlenmeler ve sürtünmeden dolayı aşırı ısınma, yıpranma gibi istenmeyen durumlar oluşabilmekte. Zamanla motorun performansını etkileyen bu olumsuzluklar, araçlarda mekanik arızaların oluşmasına neden olabiliyor. Bu sebeple, araçlarda yarı sentetik motor yağı kullanılması tavsiye ediliyor. Shell Helix HX6 10W40, yarı sentetik yağ teknolojisi sayesinde rafinasyon işlemi ile üretilen mineral yağ ile kimyasal işlemle üretilen sentetik yağı birleştirir. Shell HX6 yarı sentetik yağ, soğuk havalarda üst düzey akışkanlık özelliği sergileyerek motor performansının artırılmasına katkı sağlar. Yüksek sıcaklıkta ise yağın daha kalın bir yapıda olmasını sağlayarak sürtünme ve aşınmayı minimum seviyeye indirger. Ayrıca Shell Helix yarı sentetik motor yağı, oksitlenmeyi önleyerek motorda birikebilecek tortulara ve çeşitli büyüklükteki partiküllere karşı etkin koruma özelliği gösterir. Böylelikle motorun temiz kalmasını sağlayarak motorun uzun ömürlü olmasında etkili bir rol oynar.

Motor Yağı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araca uygun motor yağı seçiminde yağın yapısına, ideal akışkanlıkta olmasına, üretim yılına, araca olan uyumuna dikkat edilmelidir. Shell HX6 yarı sentetik motor yağı, benzin, dizel ve gaz ile çalışan motorlu araçlara kaliteli bir bakım sunduğu için oldukça fazla tercih ediliyor. Yağ kalitesi, araç performansını doğrudan etkilediğinden motorlu araçlarda kullanılacak yağın özelliklerini göz önünde bulundurarak seçim yapmak gerekmekte. Motor yağının kalitesi, farklı sıcaklık derecelerinde ölçülen akışkanlık oranı doğrultusunda belirlenir. Motor yağının “W” ile gösterilen değerleri, akışkanlık başlangıç noktasını gösterir. Shell Helix HX6, Türkiye’nin iklim koşullarına uyum sağlayan 10W40 yarı sentetik motor yağı kalitesi ile adından sıklıkla söz ettiriyor. İdeal akışkanlığa sahip Shell Helix, motor yağının daha az yanmasını sağlıyor. Böylelikle yağ geçiş yolunun tortu gibi atık maddelerle tıkanmasını engelliyor. Ayrıca motorun hareket eden parçalarında oluşturduğu kayganlık sayesinde daha az sürtünmeye neden olduğu için motorun gücünü artırma konusunda da fayda sağlıyor.

Shell Helix ile Motor Yağı Değişimi

Araçların performansını ve motor verimliliğini artırmak için belirli aralıklarla motor yağının değiştirilmesi gerekir. Yağın kalitesine göre farklılık gösterse de eski araçlar için 5000 km, yeni araçlar için 20000 km üst sınır olarak kabul edilir. Shell Helix HX6 10W40, araç motoruna fayda sağlayan özellikleri ile yağ değişim aralıklarını uzatıyor ve bu süre içerisinde kesintisiz performans sunuyor. Motor yağı değişiminde yağ kalitesi önemli olduğu gibi yağın üretim tarihine ve hangi koşullarda saklandığına da dikkat etmek gerekir. Genellikle motor yağının uygun koşullarda, kapağı açılmadan beş yıl boyunca özelliğini kaybetmeden saklanabileceği belirtilmekte. Shell Helix HX6 kalitesi ve üretim yılı ile kullanıcılarına fayda sağlıyor. Ayrıca Shell Helix HX6, standart bir motor yağına göre daha az yağ atığı oluşturduğu için çevreye verilen zararı en alt seviyeye indirgiyor. Geliştirilmiş özellikleri ile yakıt ekonomisine katkı sağlayan Shell 10W40, motor yağı değişimlerinde kullanıcılarının tercihlerini olumlu yönde etkiliyor.


Shell Helix HX6 10W40 Yarı Sentetik Motor Yağı 4 lt  API SN/CF, ACEA A3/B4 (Dizel ve Benzinli Motorlar için)*Sentetik teknoloji motor yağı – Tortu ve aşınmaya karşı korumaya yardımcı olur.


*Tek başına madeni yağlardan elde edilemeyecek yüksek performans seviyelerine ulaşmak için hem sentetik hem de madeni baz yağlardan yararlanılır


*Aşınmaya karşı koruma sağlayarak motor ömrünü uzatmaya yardımcı olur


*Yağ değiştirme aralığının tamamında korumanın devam etmesine yardımcı olur


*Benzinli, dizel ve gazlı motorlarda kullanılabilir, ayrıca biyodizel ve benzin/etanol karışımları için de uygundur


*Spesifikasyonlar: API SN/CF; ACEA A3/B3, A3/B4; MB 229.3; VW 502.00/505.00; Renault RN0700

Miktar 4 lt
Viskozite 10W - 40
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 24
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu OTYAGSHELL01
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön