Sıcak Hava Tabancası

Evlerde de sık sık tercih edilen ve tamir işlerinde sizlere kolaylık sağlayabilen sıcak hava tabancaları, evinizde ve iş yerinizde yapmanız gereken hemen hemen bütün tamirat işlemlerinde kullanabileceğiniz ürünler arasındadır. Sıcak hava tabancası, ısı tabancası olarak da adlandırılır. Elektrik enerjisi kullanarak sıcak hava üreten cihazlar arasındaki sıcak hava tabancalarının saç kurutma makinelerinden tek farkı sıcaklık ayarının daha detaylı olması ve teknik işlere uygun olabilecek şekilde tasarlanmasıdır.

Teknik amaçlı olarak dizayn edilen sıcak hava tabancalarının 500 o, 600 o ve üzerindeki sıcaklıklara çıkabilen özel modelleri de vardır. Bu tür modeller daha özel alanlarda, erime sıcaklığı bu aralığa gelen metal malzemelerin tamiri ve işlenmesinde tercih edilir.

Sıcak Hava Tabancası Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Pek çok farklı çeşitte sıcak hava tabancası üretildiği için ihtiyaçlarınıza uygun olabilecek bir sıcak hava tabancası seçmeniz son derece önemlidir. Seçim esnasında dikkat edilmesi gereken en önemli detaylardan birisi ise tabancaların üflediği havanın sıcaklık seviyesidir. 600 o sıcaklık değerinin üzerine çıkabilen sıcak hava tabancaları tamirat işlemleri için biraz yüksek değere sahip olan ve tehlikeli bir değere sahip olan tabancalardandır. Bu sebeple, gerçekleştireceğiniz tamirat için gerekli olan sıcaklık değerinin iyi bir şekilde araştırılması ve seçim yaparken bu detaya da dikkat edilmesi tavsiye edilir.

Sıcak Hava Tabancası Nasıl Kullanılır?

Sıcak hava tabancaları, çözdürme, kurutma, şekillendirme, yapıştırma ve kurumuş boyaları çıkarabilme gibi işlemler için de kullanılır. Geniş kullanım alanı olan sıcak hava tabancalarını kullanarak uygulamalarınızı hızlandırabilir ve işlemlerin daha kısa sürede tamamlanabilmesini de sağlayabilirsiniz. Son derece kullanışlı olan ısı tabancalarını kullanırken dikkat edilmesi gereken önemli detaylar da vardır.

Ürünleri kullanmadan önce satın aldığınız firmanın ürün ile birlikte size göndereceği kullanım kılavuzunu detaylı bir şekilde incelemeniz ve kılavuza uygun şekilde hareket etmeniz gerekir. Sıcak hava tabancaları yüksek derecedeki ısıyı yaydıkları için malzemelerinize zarar verebilir. Bu zararın önüne geçebilmek için cihazı uzun süre sabit alanda tutmamalısınız.

Malzemeler istenen şekle gelene kadar dairesel hareketler ile sıcak havayı doğru şekilde uygulamalısınız. Bir bölgeden boya sökebilmek için bu cihazlardan destek alıyorsanız dairesel hareketler ile ısı uygulamasını yaparak boya katmanının kabarmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle katmanı rahat bir şekilde yüzeyden sökebilirsiniz. Cihazı uygulayacağınız alanın hassaslığına da dikkat edilmelidir. Boya kazımak için hassas, ısıya dayanıksız bir alana ısı uygulaması yaparsanız elinizdeki malzemelere zarar verebilirsiniz.

Sıcak Hava Tabancası Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sıcak hava tabancaları işlevsel özelliklere sahip olmasının yanında dikkatli kullanılmadıkları zaman ciddi kazalara da yol açabilir. Bu tür kazaların önüne geçmek için dikkat etmeniz gereken konular vardır. Sıcak hava tabancasını asla topraklaması olmayan bir prize takmamalısınız. Isı tabancanızı kullanırken kalın iş eldivenleri, filtreli maske, güvenlik gözlüğü gibi ek koruyucu ekipmanlar da kullanmalısınız.

Açık havada çalışmanız işlem esnasında oluşabilecek farklı gazların sizi etkilemesini de engelleyebilir. Dış mekanlarda çalışma fırsatınız yoksa iyi hava aldığından emin olduğunuz bir mekanda çalışmalısınız. Çalışılan alanın temiz olması, etrafta herhangi bir yanıcı ya da patlayıcı olmaması da son derece önemlidir. Cam veya fayans gibi maddelerin aralarını yapıştırırken uygulayacağınız ısı cam ya da fayansınızda çatlama olabilir. Çatlamaların önüne geçebilmek için dikkatli ve mesafeli bir şekilde uygulama yapılması gerekir. Çalışmalarınız esnasında seçeceğiniz kıyafetlerin uzun, sarkan parçalı kıyafetler olmamasına da özen göstermelisiniz. İşiniz sona erdiği zaman ise cihazı fişten çekmeli ve özel kutusunda muhafaza etmelisiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sıcak Hava Tabancası

452 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Hemen Al Sonra Öde
Toplam 24 / 452 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003081/13003117