Aksesuarlar

Silikon Tabancası Aksesuarları

Silikon tabancaları, sızıntı yapan alanları onarmak ve çeşitli montaj projelerini gerçekleştirirken yalıtım ve su direnci sağlamak için kullanılan temel el aletlerinden biridir. Sıcak ve soğuk olmak üzere çeşitli silikon tabancası çeşitleri ve aksesuarları bulunur.

Soğuk Silikon Tabancası Aksesuarları

Soğuk silikon tabancaları, genellikle bir aplikatör ucu ve bir pistonu olan tek kullanımlık plastik tüplerde gelir. Silikonu, pistonu çalıştıran bir tetiğe basarak uygulamak için tüpü tabancaya yerleştirmeniz gerekir. Piston, tüpün içindeki silikonu, tabancanın hedeflediği yüzeye doğru düzgün bir şekilde iter. Bu sayede hassas ve istenilen yoğunlukta silikon uygulaması yapılabilir. Silikon ya da macun tüpleri birçok farklı tipte gelir. Ahşap, beton, metal, seramik, alçıpan, alçı ve fayanslar da dahil hemen hemen her yüzeye uygulanabilir. Birçok ürün sertleştikten sonra boyanabilir. Neme, küfe ve küflenmeye karşı dayanıklı silikonlar özellikle mutfak ve banyo onarımları için kullanışlıdır.

Sıcak Silikon Tabancası Aksesuarları

Sıcak silikon tabancaları, amatör ya da profesyonel projelerde kullanabileceğiniz çok yönlü ve kullanışlı bir araçtır. Sıcak silikonun hemen hemen her şeye, hatta farklı malzemelere bile hızlı ve kolay bir şekilde yapışabilmesi sıcak silikon tabancasının en önemli avantajıdır. Düşük ve yüksek sıcaklık seviyesine sahip çeşitli modeller bulabilirsiniz. Sıcak silikon tabancaları silikon çubuklarla birlikte kullanılır. Tabancayı çalıştırmak için belirlenen yükleme alanına uygun çap ve uzunlukta bir silikon seçmeniz gerekir. Farklı silikon tabancalarıyla kullanılmak üzere tasarlanmış 7 mm, 8 mm, 10 mm ve 11 mm gibi ince ya da kalın silikon çubukları bulabilirsiniz. Silikonlar yaygın olarak şeffaf renklidir. Bununla birlikte özel uygulamalar için renkli silikon çubuk çeşitleri de satın alabilirsiniz. Silikon tabancanız için her zaman doğru boyutta ve türde çubukları kullandığınızdan emin olmalısınız. Bazı çubuklar yalnızca düşük sıcaklıkta çalışan silikon tabancaları için uygunken, bazıları sadece yüksek sıcaklıklarşa çalışan tabancalarda kullanılabilir.

Silikon Temizleme Ürünleri ve Aksesuarları

Silikon tabancası ile uygulama yapmak oldukça kolaydır, ancak en iyi sonuçları almak istiyorsanız, birkaç basit adımı izlemeniz gerekebilir. Uygulama öncesinde yüzeyi temizlemek ve hazırlamak silikonun yapışma performansını artırır. Seramik karolara veya lavabo kenarlarına yapışmış silikonu çıkarmak için özel silikon kazıyıcı ürünleri kullanabilirsiniz. Yapışmış artıkları bir silikon temizleme spreyi kullanarak çıkarabilir ve silerek temizleyebilirsiniz. Dolgunun yapışmasını engelleyebileceğinden, silikon uygulamasından önce her türlü dolgu macunu kalıntı sökücü ürününün yüzeyden iyice temizlendiğinden emin olmalısınız. Yüzey kuruduktan sonra uygulamaya devam edebilirsiniz. Maskeleme bandı, yüzeylerde aşırı geniş silikon uygulaması yapmaktan kaçınmanıza yardımcı olur. Sızıntıyı önlemek için bandın sıkı bir şekilde yerleştirildiğinden emin olmalısınız. Bu sayede eşit bir silikon tabakası oluşturabilir ve istenmeyen dökülmeleri ya da taşmaları azaltabilirsiniz.

Soru 1: Soğuk silikon tabancası nasıl kullanılır?

Cevap 1: Silikon tüpünü tabanca ile uygulamak için ucu 45 derecelik bir açıyla keserek kalafat tüpü açın ya da varsa yerleşik kesme aparatını kullanın. Tüpün contasını küçük bir çivi veya benzeri bir maddeyle delin. Tüpü, tabancaya 45 derecelik bir açıyla konumlandırın, sert ama dikkatli bir şekilde yüzey alanına doğru bastırın. Tutarlı bir kaplama için uygulama yaparken tüpün ucunu yumuşak bir şekilde hareket ettirmeye dikkat edin.

Soru 2: Dolgu macunu çeşitleri nelerdir?

Cevap 2: Silikon tabancalarında kullanılan tipik dolgu ürünleri silikon, poliüretan, polisülfür veya akrilik bazlı sızdırmazlık maddelerini içerir. Dolgular birçok karışım, renk ve uygulama alanına sahip olsa da lateks, silikon ve butil kauçuk olmak üzere üç çeşit dolgu macunu vardır.

Soru 3: Hangi alanlarda hangi silikon kullanılır?

Cevap 3: Her dolgu ürününü kendine özgü güçlü yanları vardır. Lateks kuru alanlar için en iyi performansa sahipken, silikon bazlı dolgular suya ve neme maruz kalan alanlar için daha iyi bir seçimdir. Lateks ve silikon en çok ev içi onarımlar için uygundur. Bütil kauçuk ise zorlu hava koşullarına dayanıklı olması nedeniyle dış mekân çalışmaları için daha iyidir.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Silikon Tabancası Aksesuarları

435 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 40 / 435 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?