Gündelik yaşamın içerisinde hayata anlam katmak için mutlaka zaman ayrılması gereken uğraşların başında okumak geliyor. Hepsiburada.com’un geniş dünyası içerisinde okumak için ayrılan zamanları değerlendirebileceğiniz pek çok farklı çeşitte kitap bulunuyor. İçerisinde görsel sanatlara ve sinemaya doğrudan aktarılmış ya da konu olmuş çok sayıda yerli ya da yabancı eserin bulunduğu sinema kitapları, okurların yönelebilecekleri ilginç kategorilerden birini oluşturuyor. Görsel sanatlar ve sinema bilgisi aracılığı ile genel kültürünü, bakış açısını, zihin dünyasını geliştirmek isteyen okurlar için sinema kitapları birbirinden kıymetli eserleri bir arada sunuyor.

Sinema kitapları genel başlığı altında geniş bir yelpazenin yer tuttuğu dikkati çekiyor. Bu grup içerisinde yer alan kitaplar, senaryolaştırılmış, sinemaya ve görsel sanatlara konu olmuş değerli eserleri bir araya getirdiği gibi sinemayı, sinemacıları analiz eden ya da görsel dünyaya farklı açılardan temas eden eserleri de içerisinde barındırıyor. Edebiyat, tiyatro, sinema, geleneksel görsel sanatlar, sanat tarihi gibi alanlar ile ilgilenen okurların yanı sıra, genel kültürünü geliştirmek isteyen ve sosyal bilimlerle ilgilenen okurların da ilgilerine hitap ediyor. Özellikle sinemanın ortaya çıkışını, gelişimini, sosyal ve siyasal rolünü, tarihini, edebiyatla ve diğer sanatlarla ilişkisini anlamak için yararlanılabilecek geniş bir kaynak oluşturuyor. Kategori içerisinde yer alan eserlerin bir kısmını, artık klasik sayılan yapıtlar oluşturuyor. Ancak bununla birlikte günümüz yazarlarının sinemaya ilişkin eserleri de, seçenekler arasında bulunabiliyor. Çok izlenmiş, gişe başarıları kazanmış filmlerin hikâyeleri, filmlere konu olmuş edebi eserler, romanlar, sinemaya ve bazı önemli yönetmenlere dair inceleme, analiz kitapları, bu alanlarla ilgilenenlerin ilgisini çekiyor. Söz konusu eserler sinema, görsel sanatlar ya da edebiyat gibi alanlarda kendisini geliştirmek, kalemini güçlendirmek, eser vermek isteyen okurlar için, başlı başına okul işlevi görebilecek nitelikleri barındırıyor.

Sinema Kitapları

Sinema kitapları, okurlara seçim olanağı yaratan geniş bir çeşitlilik içeriyor. Geçmişten günümüze kronolojik bir düzlemde edebiyata ve sinemaya yaklaşmak için, seçenekler arasında klasiklerden başlayarak günümüze doğru ilerlemek gerekiyor. Asırlar öncesinden bugüne seslenen yerli ve yabancı kült eserler, derin bir perspektifi gözler önüne seriyor. Yine seçenekler arasında yer alan senaryo ya da senaryo oluşturmaya müsait hikâyeler, hayal gücünün ve yaratıcılığın önemli örneklerini ortaya koyuyor. Sinema kitapları alanında yer alan eserler, toplumsal gelişmelerin, sosyal olguların izini sürmek için de, okura zengin bir dünya sunuyor. Eserler arasında yerli sinemanın niteliklerini ve gelişimini anlatan kitapların yanı sıra, dünya sinemasına yön vermiş yönetmenleri, sinema yapıtlarını, sinemaya ilişkin kavram ve olguların anlatımlarını bulmak mümkün. Sinema kitapları arasında telif eserler ve çeviri eserler beraberce yer alıyor.

Hayatı sanatla beraber yorumlamayı sevenler için görsel sanatlar ve çağın sanatı olan sinema, göz ardı edilemez bir konumda bulunuyor. Bu alanda derinliğine bilgi ve fikir sahibi olmak ise sinema eserlerine bilerek, anlayarak, yorumlayarak eğilmeyi beraberinde getiriyor. Sinema dünyasının farklı yönlerini kavradıkça, sinemaseverlerin ve okurların tüm yapıtlara bakış açıları daha da gelişiyor. Bu bağlamda sinema kitapları arasında yer alan eserlerin, herkesin kitaplığında bulunmasında fayda var. Nice büyük ustanın kalemlerinden çıkmış metinlerle tanışmak için, sinema kitapları mükemmel birer fırsat oluşturuyor. Eserler, yazı yeteneğini geliştirmek ve sanatla daha fazla yakınlaşmak isteyenler için de geliştirici bir dünya sunuyor. Sinema kitapları fiyatları ise kitapseverleri zorlamayan, uygun ve erişilebilir düzeylerde bulunuyor. Siz de sinemayı seven, sinema sanatıyla ilgili daha geniş bir perspektif kazanmak isteyen bir okursanız, sinema kitaplarını yakından inceleyebilir, kitaplığınızda bulunmasını istediğiniz eserleri hemen kolayca satın alabilirsiniz.

Sinema Kitapları

648 ürün var
 1. Yazar A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Markalar A-Z
  1. Agora Kitaplığı
  2. Es Yayınları
  3. Kalkedon Yayıncılık
  4. Mitos Boyut Yayınları
  5. Doruk Yayınları
  6. Remzi Kitabevi
  7. De Ki Yayınları
  8. Alfa Yayınları
  9. Metis Yayınları
  10. Kabalcı Yayınevi
  11. İnkılap Kitabevi
  12. Bağlam Yayınları
  13. Say Yayınları
  14. Encore Yayınları
  15. HayalPerest Kitap
  16. Kolektif Kitap
  17. Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi
  18. Büyük Doğu Yayınları
  19. Ayrıntı Yayınları
  20. Derin Yayınları
 6. Boyut
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001501/2147483645/80220105/80220110
BAŞA DÖN