Sis Lambaları Araca Özel

Sis farları her sürücülere sis, kar ve toz fırtınaları gibi kötü havalarda iyi görme yeteneği sağlar. Ayrıca aracın sportif görünüşüne önemli ölçüde katkıda bulunur. Birçok araç fabrikada takılan sis farlarıyla birlikte gelir, ancak bunlar genellikle araca özel sis lambası modelleriyle karşılaştırılamayacak kadar zayıftır. Bu nedenle, birçok araç sahibi araca özel modellerle araçlarını yükseltmeyi tercih eder.

Sis Farı Modelleri

Sis farlarında halojen, Xenon ve LED olmak üzere üç temel teknoloji kullanılır. LED daha yeni bir teknoloji olmasına rağmen enerji verimliliği ve renk skalasındaki genişlik gibi ek avantajları sayesinde gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır. Sis farının amacı, 30 ila 100 metre arasındaki yolda mümkün olduğunca fazla aydınlatma sunmaktır. Bu nedenle en iyi aydınlatma için yere yakın monte edilir. Genellikle farların altında ve tamponlarda bulunur. Yakındaki araçlar için en iyi görüş alanını sağlamak üzere hafifçe aşağıya doğru olacak şekilde tasarlanır.

En iyi Sis Farı Nasıl Seçilir?

Aracınız için en iyi sis farlarını satın alırken, farklı üreticilerin aracınıza özel sis farı tekliflerini değerlendirmek için bazı temel bilgilere ihtiyacınız olabilir. Doğru seçimi yapmak ve aracınız için en uygun sis farını seçmek için uyumluluk, parlaklık, sıcaklık ve montaj koşullarını dikkate almanız gerekebilir. Parlaklık, bir ampulün ne kadar ışık ürettiğinin bir ölçüsüdür. Genellikle ışığın yoğunluğunu gösteren lümen cinsinden ölçülür. Lümen değeri ne kadar yüksek olursa ışık o kadar yoğun olur. 1.000 lümenin biraz üzerinde 3000 lümen ve daha yüksek sis farları bulabilirsiniz. İyi bir sis lambası için ortalama parlaklık 1.500 ila 2.000 lümen arasındadır. Parlaklık konusundaki seçiminiz, daha parlak bir far için ne kadar daha fazla ödemek istediğinize bağlıdır. Daha parlak farlar doğal olarak daha yüksek fiyat etiketine sahip olacaktır.

Sis Farı Nasıl Olmalı?

Renk sıcaklığı ışığın tonunu ifade eder ve Kelvin cinsinden ölçülür. 3.000 Kelvin gibi daha düşük değerler daha fazla sarı veya kehribar tonlarını içerir ve sıcak olarak adlandırılırken, 6.000 Kelvin ve üzerindeki yüksek değerler mavi tonları içerir ve soğuk olarak sınıflandırılır. Çoğu sis lambası teklifi ortalama 5.000-6000 Kelvin sıcaklığına sahiptir. Bu sıcaklık çok net görüntüler üretir, ancak mavi renk tonu nedeniyle bir süre sonra göz yorgunluğuna neden olabilir. Göz yorgunluğu sizin için bir endişe yaratıyorsa, uzun süreli kullanımdan sonra gözleri zorlamayan sarı tonlu sis farlarını tercih edebilirsiniz.

Araca Özel Sis Farlarının Avantajları Nelerdir?

Araca özel sis farı satın almanın en önemli avantajlarından biri uyumluluk sorunlarının en aza indirilmesidir. Bazı otomobillerde sis farları için yeterli tampon alanı bulunurken, diğer araçlarda farı takmayı zorlaştıran farklı tampon tipleri olabilir. Araca özel modellerle uyumluluk sorunu yaşamadan aracınız için en uygun farı kolayca seçebilirsiniz. Otomobil aydınlatma sistemleri farklı soket tipleriyle gelir ve bir ampulün araba farlarına mükemmel bir şekilde uyması için karşılık gelen bir fişe sahip olması gerekir. Araca özel sis farı modelleri aracınızdaki kablo bağlantılarını destekler. Marka ve modele göre belirtilen soket tipleriyle uyumludur. Besleme gerilimi ve ışıklar için yeterli akıma sahiptir. Bu sayede tak ve kullan kuruluma izin verir.

Bunları bilmenizde Fayda Var

  • Sarı tonlu ışık; sis, toz ve kar fırtınalarında saf beyaz ve hatta mavi renkli ışıklardan daha iyi görünürlük sağlar.
  • Kehribar rengi ya da yaklaşık 3.000 Kelvin renk sıcaklığı sis farları için en iyi sonucu verir.
  • Güvenlik özellikleri far gövdesinin ne kadar iyi tasarlandığını ifade eder ve anti-şok ve giriş koruması gibi ek özellikler içerir.
  • Sis farlarında güvenlik önlemlerinin bulunmasının nedeni, LED çiplerinin hassas malzemelerle üretilmesidir.
  • IP-67 için minimum giriş koruma derecesi, LED ampuller için idealdir. IP-67 derecesine sahip farlar, toz ve sudan kolayca etkilenmez ve zarar görmez.
  • Bununla birlikte IP-65 gibi daha düşük dereceli farlar da bulabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Araca Özel Sis Lambaları

10.000+ ürün listeleniyor
Şahinler
Kepmorpho
Fresh Start
Wolcar
Decisive
Kaliteplus
Startcar
Sant Kuee
Shuai Yan
Depo
UygunPLUS
Sunshinee
OEM
3 Tıkla
Sancar
Sancar Auto
Parçazamanı
Space
Itaqi
Nevparça
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 41 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?