Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Pan Yayıncılık
Sofie'nin Dünyası - Jostein Gaarder

Sofie'nin Dünyası - Jostein Gaarder

Pan Yayıncılık
138,90 TL
( / adet)
%
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (52)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

150,00 TL
150,00 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033031/9943/1515554
Sofie'nin Dünyası - Jostein Gaarder

Sofie’nin Dünyası, yayınlandığı 1991 yılından bu yana dünyanın pek çok diline çevrilerek milyonlarca okura ulaşmış ve çevrildiği her dilde çok satan kitaplar listesine girmiş bir roman. Norveçli yazar Jostein Gaarder tarafından yazılan eser, Türkiye’de yayınlandığı tarihten itibaren en çok satan kitaplar arasında yer alıyor. 592 sayfalık bu akıcı roman, Pan Yayıncılık ve çevirmen Sabir Yücesoy tarafından Türkçeye kazandırıldı. 

İnsanlığın Binlerce Yıllık Sorularına Yanıtlar

Posta kutusunda “Kimsin sen?” yazılı bir not bulan ve bu sorudan hareket ederek felsefe tarihinde verilen tüm yanıtların peşine düşen 15 yaşındaki genç kız Sofie’nin yolu, Lübnan’daki bir Birleşmiş Milletler subayının hikayesiyle kesişiyor. Subay, subayın kızı ve Sofie’nin de dahil olduğu 'roman içinde roman' içeren özel kurgusu Sofie’nin Dünyası’nı daha rahat okunur ve anlaşılır hale getiriyor. Kurgu türünde yazılmış bir felsefe ve arayış kitabı niteliğindeki Sofie’nin Dünyası, oldukça anlaşılır anlatım özellikleri ile öne çıkıyor. Mistik tarih ile felsefe tarihini buluşturan, insanlığın binlerce yıldır yanıt aradığı sorular etrafında gezinen roman, verilmiş yanıtlar ile birlikte yeni sorular soruyor. Günlük düşünen, anı yaşayan insan profiline karşı Alman düşünür Goethe’nin “3000 yıllık geçmişinin hesabını yapamayan insan günübirlik yaşayan insandır" sözünü hatırlatan kitap, felsefeyi sevdiren bir nitelik taşıyor. Özellikle gençler için mutlaka okunması gereken kitaplar arasında yer alan Sofie’nin Dünyası her yaş grubundan okura hitap edebiliyor.

Felsefe Öğretmeni Yazar Jostein Gaarder

1999 yılında filme de uyarlanan Sofie’nin Dünyası’nın Norveçli yazarı Jostein Gaarder, 1952 doğumlu. Jostein Gaarder, ağırlıkla gençlere yönelik kitaplar yazan bir yazar ve aynı zamanda felsefe öğretmenliği yapan önemli bir eğitimci olarak biliniyor. Jostein Gaarder’in gençlere ve çocuklara yönelik felsefeyi konu edinen başka kitapları da bulunuyor.


  • Benzer insanların", yüzeysel bilgilerin geçerli olduğu çağımızda, "3000 yıllık geçmişinin hesabını yapamayan insan günübirlik yaşayan insandır" diyen Goethe nin günübirlik insanlarından olmama yolunda ciddi bir adım.
  • 15. yaşgününü kutlamaya hazırlanan Sofi, bir gün posta kutusunda "Kimsin" yazılı bir not bulur. Bu sorudan hareketle, bütün bir felsefe tarihinde sorulmuş soruları ve cevapları, sürükleyici bir roman kurgusu içinde anlatan Jostein Gaarder, Umberto Eco nun "Gülün Adı"nda Ortaçağ teolojisini romanlaştırma gücünü bu kitabında felsefede gösteriyor.
  • Gaarder (1952) özellikle gençliğe yönelik kitaplarıyla tanınan Norveçli bir felsefe öğretmeni.
  • "Sofi nin Dünyası" yayınlandığı 1991 yılından bu yana aralarında Korece, Rusça, Japonca, Arapça gibi diller de olmak üzere kırka yakın dile çevrilmiş ve yayınlandığı her ülkede en çok satan kitap olma başarısını elde etmiştir.
Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Yazar Jostein Gaarder
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu KPAN01
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön