Su Terazileri

Su terazisi genel olarak inşaat malzemesi olarak kullanılan önemli eşyalar arasında yer alır. Bulunduğu düzlemin eğimini ölçme amacıyla kullanılan alet son derece kullanışlıdır. İşleri kolaylaştıran cihaz sayesinde bir düzeyin tam olarak dikey ya da yatay olup olmadığını kolaylıkla anlayabilmeniz mümkün hale gelir. Eğer ürünün adını ilk kez duyuyorsanız su terazisi nasıl kullanılır gibi pek çok sorunun cevabını merak ediyor olabilirsiniz. Kullanımı fazlasıyla kolay olan aletler sayesinde uzun matematiksel işlem yapmaktan kurtularak bir yüzeyin eğimini rahatça hesaplayabilirsiniz. Yatay bir yüzeyde ölçüm yapmayı istiyorsanız teraziyi yüzeye yatay bir şekilde yerleştirerek istediğiniz sonucu alabilirsiniz. Aynı şekilde dikey ölçüm yapmanız için de ürünü dik şekilde kullanmanız yeterli olur. Bunun yanında su terazisi modelleri sayesinde eşyalara çeşitli açılarda da eğim verebilmeniz mümkündür. İstediğiniz görünüme sahip olmanız için tasarlanmış ürünler dekorasyon için büyük yardımcılarınız arasında yer alır. İnşaat, yapı, marangozluk gibi farklı sektörlerde kullanımı son derece yaygın olan ürünler size yenilikçi çözümler sunar. Düzlemde dilediğiniz açıyı ayarlayarak istediğiniz eğimi kolay bir şekilde verebilirsiniz. Aynı zamanda ürünler boyutlarına göre farklı ölçülerde olabilir. Geniş alanlarda kullanıma uygun olan seçenekler olduğu gibi küçük yüzeylerdeki eğimi hesaplamaya yarayan özellikte tasarlanmış mini boyda su terazileri de mevcuttur. Çeşitli modellerde tasarlanan su terazisi ürünleri arasından ihtiyaç duyduğunuz nitelikleri bulunduran modelleri gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Kullanım alanı son derece geniş olan teraziler insanların yaşamında son derece büyük bir kolaylık sağlar. Ayrıca ürünün uygun fiyat seçenekleri ile piyasaya sunulması müşterilerin beğenisini kazanır. Birbirinden farklı pek çok tasarıma, modele ve çeşide sahip olan su terazisi seçenekleri arasından ihtiyacınız doğrultusunda istediğiniz ürünü rahatlıkla seçebilirsiniz.

Birbirinden Farklı Su Terazisi Modelleri

Su terazileri yüzeylerdeki eğimi, yataylık ve dikeylik oranını kusursuz bir şekilde ölçme amacıyla tasarlanır. Profesyonel kullanım için üretilen son derece yüksek hassasiyet seviyesine sahip olan ürünlerin yanında amatör kişiler tarafından kullanıma uygun olan modeller de mevcuttur. Hassas su terazisi modelleri marangozluk, inşaat gibi alanlarda oldukça sık kullanılır. Hassas ölçüm yapmak ve istenilen görünümü yakalamak amacıyla kullanılan modeller kullanışlılığı ile ön plana çıkar. Pratik ve işlevsel çözümler sunan ürünler hakkında en iyi su terazisi hangisi diye düşünebilirsiniz. İhtiyacınıza uygun niteliklere sahip olan ve kullanım alanına uygun ebatlardaki ürünleri satın aldığınızda doğru alışveriş yapma imkanına erişebilirsiniz. Böylece sizin için en iyi su terazisi modeline kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Ürün çeşitliliği son derece fazla olan modeller arasından zevkinize ve ihtiyacınıza hitap edenler arasından rahatlıkla seçim yapabilirsiniz. Pek çok farklı modele sahip ürünler arasından sıkça tercih edilen dijital su terazisi modelleri sayesinde hayatınıza pek çok açıdan kolaylık sağlayabilirsiniz. Oldukça hassas ölçümler yapan dijital teraziler ölçüm sonuçlarında genelde nokta atış yaparlar. Bu tür teraziler aynı zamanda yaptıkları ölçümleri kaydeder ve hafızalarında bulundurur. Ayrıca kaydedilen ölçümleri istediğiniz zaman sıfırlayabilirsiniz. Yapı ve inşaat gibi sektörlerde kullanım için ideal olan ürünler oldukça kullanışlıdır. Bunun yanında lazerli su terazisi modelleri de müşterilerin beğenisini kazanır. Sağlıklı ve doğru ölçümler yapmanıza imkan tanıyan çizgi hizalama terazi çeşitleri sayesinde uzun mesafelerin eğimlerini de kolaylıkla ölçebilirsiniz. Yaydığı ışık gerekçesiyle de ölçümlerde kolaylık tanır. Ölçümlerin zor olduğu fazlasıyla geniş alanlarda bile doğru ölçüm yapabilen lazerli modellerden istediğiniz verimi alabilmeniz mümkündür. Müşteriler arasından oldukça popüler olan bir başka su terazisi modeli de mıknatıslı olanlardır. Özellikle metal yüzeylerde kullanıldığında nokta atışı sonuçlar veren ürün yüksek performansa sahip olmasıyla bilinir. İçeriğindeki mıknatıs sayesinde metal zemine tutunması kolaylaşan ürünler doğru ve güvenilir sonuç vermede birebirdir.

Kullanışlılığı ile Ön Plana Çıkan Su Terazisi Çeşitleri

Su terazisinin kullanım amacına ve kullanım alanına göre çeşitli modelleri mevcuttur. Bu modeller arasında dijital su terazileri, mıknatıslı su terazileri ve lazerli su terazileri oldukça popüler olanlardır. Bunların yanında sıkça tercih edilen bir başka model olan açılı su terazisi de fazlasıyla kullanışlıdır. Yüzeye istediğiniz açıda eğim vermenizi sağlayan su terazisi çeşidi müşteriler tarafından sıklıkla tercih edilir. Doğru ve kesin sonuçlar almanız için kullanım esnasında eğim vereceğiniz yüzeye açılı terazinin tam anlamıyla temas etmesi tavsiye edilir. Bir diğer çeşit olan cep su terazisi çeşitleri de oldukça küçük boyutlarda üretilir. Bu özelliği taşınabilirlik açısından kullanıcıya kolaylık sağlar.. Küçük yüzeylerde ölçüm yapmanız için ihtiyaç duyduğunuz tüm özellikleri içeren küçük su terazisi oldukça ideal bir seçenek olarak görülür. Aynı zamanda son derece hassas ölçüm yapma özelliği ile dikkat çeker. Ölçüm sonrasında sağlıklı ve doğru sonuçlar veren ürünleri hiç düşünmeden tercih edebilirsiniz. Tüm bunlara ilave olarak son derece sık tercih edilen bir model olan yüzey su terazisi çeşitleri de kullanım açısından fazlasıyla pratiktir. Farklı yüzeylerde ölçüm imkanı sunan model ile istediğiniz yerin eğimini kolayca saptayabilirsiniz. Sahip olduğu ürün çeşitliliği ile müşterilerin ilgisini çeken su terazisi modelleri arasından yuvarlak su terazisi çeşitleri de popüler olan ürünler arasında yerini alır. Yuvarlak terazi modeli farklı düzlemlerde de kullanıma uygun olarak tasarlanır. Aynı zamanda kullanımı fazlasıyla yaygın olan bir başka model de elektronik su terazisidir. Genel olarak profesyonel kullanım için üretilen ürün çeşidi amatör kullanım için de uygundur. Kullanımı son derece pratik olan model oldukça hassas ölçümler yapmasıyla ön plana çıkar. Ayrıca yaptığı her ölçümü hızla kaydeder, cihaz sık ölçüm yaptığı yüzeyi kolayca tanır ve tekrar aynı yüzeyde işlem oldukça hızlı bir şekilde sonuç verir. Sonuçlardaki hata payı ise yon denecek kadar azdır. Yüksek teknolojik donanıma sahip olan elektronik terazi modelleri piyasada fazlasıyla yaygın olarak tercih edilir. Sağladığı pek çok avantaj ile göz dolduran elektronik terazi çeşitleri yüzeyin sahip olduğu eğimi ölçmenin yanında çeşitli ekstra işlevler da bulundurabilir. Bu işlevlerden biri eğim ölçmenin yanında ağırlık da ölçmesidir. Aynı zamanda tek ve çift gönye açılarını otomatik olarak hesaplar. Ürün seçiminde istediğiniz nitelikleri bulunduran modeller arasından tercih yapmanız size son derece büyük bir fayda sağlar.

Su Terazisi Kullanmanın Avantajları

Gelişen teknoloji ile birlikte insanların hayatlarını kolaylaştıran özellikteki ürünleri kullanmanın pek çok avantajı vardır. Bunları şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Öncelikle kullanımının pratik olması ve hayat kolaylaştırıcı özellikte olması müşterilere son derece büyük bir avantaj sağlar.
 • Sizi uzun matematiksel hesaplar yapmaktan kurtararak kolay kullanım ile hızlı ölçümler veren su terazileri sayesinde yüzeye istediğiniz orandaki eğimi kolaylıkla verebilmeniz mümkün hale gelir.
 • Çeşitli ebatlarda üretilen ve geniş kullanım alanına sahip olan su terazilerinin geniş bir ürün çeşitliliğine sahip olması da müşterilere avantaj sağlar. Bu sayede istedikleri ve ihtiyaç duydukları ürüne kolaylıkla ulaşabilirler.
 • Ölçüm yaptığınız yüzeyin düz bir görünüme sahip olmasına imkan sağlayarak ortamın dekorasyonuna yardımcı olur.
 • Su terazileri farklı tasarımlara sahip olacak şekilde üretilir. Bu tasarımlar kolay kullanım sağlayacak niteliktedir.
 • Ürünün taşınabilir nitelikte olması birçok avantajı beraberinde getirir. Özellikle mini boyutlarda tasarlanmış olan su terazileri cebinize sığacak kadar küçük ebatlara sahiptir. Böylelikle neredeyse hiçbir ağırlığını hissetmeden ve yer kaplamadan istediğiniz ve ihtiyaç duyduğunuz yere kolayca taşıyabilmeniz mümkündür.
 • Lazerli su terazisi modelleri müşterilerine ekstra avantajlar sunar. Yaydıkları ışık raf, dolap gibi montajlar esnasında size yardımcı olur. Aynı zamanda el ile ölçüm yapılamayacak derecede küçük alanlarda kullanıma uygun olması gerekçesiyle sıklıkla tercih edilen modeller arasındadır.
 • Aynı zamanda son derece dayanıklı olan ürün size uzun kullanım ömrü sunar.
Su Terazisi Kullanımı ve Özellikleri

Çalışma açısından genel olarak her modelin altında aynı prensip yatar. Bu sebeple su terazisi kullanımı her model açısından benzerlik taşır. Eğim hesaplama işlemi cihazın içerisindeki suyun hareketine göre yapılır. Cihaz, su ve denge unsurlarını bir arada kullanarak yüzeyin sahip olduğu eğimi ölçer. Genel olarak su terazileri eğimleri yatay, dikey ve kırk beş derecelik açılarla ölçme özelliğine sahiptir. Kimi modeller istenilen açıya uygun olarak ayarlanabilme özelliğine sahip olsa da temel olarak ürünlerin sahip oldukları çalışma prensipleri aynı şekildedir. Son derece kolay kullanım imkanı tanıyan ürün seçenekleri sayesinde istediğiniz performansta bir su terazisine kolayca sahip olabilmeniz mümkündür. Su terazisi seçim aşamasında geleneksel ya da dijital modellerde tasarlanmış olan ürünler arasından seçim yapmanız gerekir. Size uygun olan ve ihtiyaç duyduğunuz özellikleri bulunduran ürün çeşidini seçerken aynı zamanda ölçüm yapacağınız alanın büyüklüğünü de göz önünde bulundurmanız gerekir. Eğer geniş alanlarda ölçüm yapmayı planlıyorsanız büyük boyutlarda üretilmiş olan ürün seçenekleri arasından seçim yapmanız size büyük bir avantaj kazandırır. Büyük alanlar için uygun boyutlarda bir ürün tercih etmeniz size pek çok konuda fayda sağlar. Aynı şekilde eğer ölçüm yapacağınız alan küçük ise tercihinizi mini su terazisi çeşitlerinden yana kullanmanız doğru bir seçenektir. Küçük boyutlarda tasarlanan su terazileri sayesinde hem uygun yüzeylerde kolayca ölçüm yapabilirsiniz hem de ebatı ile orantılı olarak fiyatı da uygun olduğu için yapacağınız tercih bütçenizi zorlamaz.

Su Terazisi Seçim Aşamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kullanım alanı son derece geniş olan ve oldukça önemli bir amaca hitap eden su terazisi çeşitleri arasından seçim yaparken birkaç önemli noktayı göz önünde bulundurmak gerekir. Bunları şu şekilde özetlemek mümkündür:

 • Seçim aşamasında öncelikle ürünü hangi amaç doğrultusunda kullanacağınızı hesaba katmalısınız. Farklı kullanım alanları için tasarlanmış modeller arasından ihtiyacınıza uygun olan ve beklentinizi karşılayacağını düşündüğünüz seçenekler arasından tercih yapmalısınız.
 • Kullanım alanı çeşitlilik gösteren ürünler farklı boyutlarda üretilir. Kullanım amacınız doğrultusunda ihtiyaç duyduğunuz ebatlara sahip olan ürünler arasından seçim yapmanız size son derece büyük bir avantaj sağlar. Doğru ölçüm sonuçlarına ulaşmayı istiyorsanız uygun boyutlara sahip olan ürünler satın almanız oldukça büyük bir önem taşır.
 • Ürün seçim aşamasında ölçüm yapılacak alanın özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır. Ortamın özelliklerine uygun olarak yuvarlak, mıknatıslı gibi çeşitli şekilde üretilen modeller arasından seçim yapabilirsiniz.
 • Eğer evinizde ara sıra ölçüm yapma amacıyla satın almayı planlıyorsanız ve çok sık kullanmayacağınız bir ürün ise küçük boyutlarda bir model seçimi yapabilirsiniz. Böylece fiyat olarak da son derece uygun seçeneklerle istediğiniz ürüne ulaşabilirsiniz.
 • Satın almayı planladığınız ürün eğer sürekli kullanmanız gereken bir alet ise güvenilir olduğuna ve son derece hassas ölçüm yapabilme özelliğine sahip olduğuna dikkat etmelisiniz.
Müşteri Yorumları Uygun Fiyat Seçenekleri ile Su Terazisi Ürünleri

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde ürün elle tutulur gözle görülür olmadığı için müşterilerin aklına pek çok soru takılır. Alışveriş deneyimi yaşayan müşterilerin yaptıkları yorumlar çeşitli sorulara cevap bulmanıza yardımcı olur. Su terazisi nedir gibi temel sorulara kolaylıkla yanıt bulabilmeniz mümkündür. Ürün hakkında detaylı bilgi sahibi olmanızı sağlayan yorumlar kısmı sayesinde aklınızdaki pek çok soru işaretinden kurtulmanız mümkün hale gelir. Su terazisi nerelerde kullanılır gibi birçok soruya dair fikirlerin belirtildiği yorumlar kısmı sayesinde ürünün neredeyse tüm özelliklerini öğrenebilirsiniz. Hakkında ayrıntılı bilgi edindiğiniz ürünü adeta görmüş kadar olursunuz. Su terazisi online alışverişlerde yorumlar kadar müşteri değerlendirmeleri de bir o kadar önemlidir. Yapılan değerlendirmeler ve puanlamalar ürünün müşterilerin ne kadarlık bir kısmının alışverişten memnun kaldığı konusu hakkında fikir sahibi olmanıza yardımcı olur. Tüm bunların yanında deneyimli müşterilerin su terazisi tavsiye yorumlarını da dikkate almanız size oldukça büyük bir avantaj sağlar. Böylelikle hem yaptığınız alışverişten memnun kalma hem de sizin için doğru ürüne sahip olma ihtimaliniz artar. Ayrıca fazlasıyla makul bir aralıkta değişkenlik gösteren su terazisi fiyatları oldukça ilgi çekicidir. Pratik kullanımı ve sağladığı pek çok avantajın yanında uygun fiyatlara sahip olması müşterilerin beğenisini kazanan bir başka özelliğidir. Bütçe dostu fiyatları ile tüm dikkatleri üzerine çeken ürünlerin pek çok farklı model seçeneği mevcuttur. İhtiyacınıza uygun nitelikleri içeren ve avantajları fiyatları ile büyük bir oranda ilgi gören modeller arasından rahatlıkla dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Siz de düşündüğünüz fiyatlarda ihtiyaç duyduğunuz su terazisi çeşitlerine Hepsiburada aracılığıyla kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Su Terazisi Ne İçin Kullanılır?

Su terazisi oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Yapıların eğiminin doğru ve sağlıklı bir şekilde ayarlamaya yardımcı olan bir alettir. Terazi sayesinde ince hesaplar yapılmadan oldukça kolay bir şekilde eğim ayarlama işlemi yapılabilir.

Su Terazisinin Boyutu Ne Kadar Olmalıdır?

Su terazisi çeşitleri kullanım alanlarına göre değişir. Standart boyutlarda 25 - 30 cm aralığında üretilen modellerin yanında mini boyutlarda tasarlanan ürünler de mevcuttur. Ek olarak geniş alanlardaki kullanım için 80 - 100 cm uzunluklara sahip olan ürünleri de tercih edebilirsiniz. İhtiyacınıza uygun ebatlardaki ürünler arasından rahatlıkla seçim yapabilirsiniz.

Su Terazisinin İçindeki Sıvı Nedir?

Su terazileri ağaçtan, metalden veya plastik bir gövdeden meydana gelir. Ayrıca gövdesi üzerinde yüzeye paralel, dik ya da belli açıları belirtme amacıyla konulmuş bölüntüler mevcuttur. Bu bölüntü de bombeli bir cam tüp bulunur. Cam tüpün içerisinde de eterli ya da ispirtolu su vardır.

Su Terazisi Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Denge ve eğim ölçme amacıyla kullanılan ürünlerin tasarımı kullanım amacına uygun olmalıdır. Dikdörtgen prizma şeklinde üretilen aletlerin uç kısımları sivridir. Bu sivri yapılar sayesinde ürünler istenilen ortamda ölçüm yapmanıza olanak tanır. Ayrıca üzerlerinde dayanıklılığı artıracak şekilde tasarlanmış daire şeklinde yapılar mevcuttur. Üründen istenilen verimi alabilmeniz için uygun tasarımlara sahip olan modeller arasından seçim yapmalısınız.

Su Terazisi Fiyatları Nasıldır?

Su terazisi fiyatları son derece uygun bir aralığa sahiptir. Avantajlı fiyat seçenekleri ile piyasaya sunulan ürünler kullanışlılığı ve tasarımları ile göz doldurur. Kullanım alanının da oldukça geniş olan ürünlerin uygun fiyatlara sahip olması müşterilerin oldukça büyük bir oranda memnuniyetini kazanır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Su Terazisi Fiyatları

2477 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Marka
Toplam 39 / 2477 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?