Su terazileri, bir yüzeyin yatay veya dikey düzlemlerde düz olup olmadığını göstermek için tasarlanmış işlevsel el aletleridir. Piyasadaki seçeneklerin yoğunluğu düşünüldüğünde, en iyi su terazisi modelini seçmek yorucu olabilir. Bununla birlikte bazı özellikleri göz önünde bulundurarak seçimlerinizi daraltabilir ve ihtiyaçlarınız için en uygun ürünleri karşılaştırabilirsiniz. Su terazisi fiyatları kullanılan malzemeye, terazi tasarımına ya da teknolojisine göre değişiklik gösterir. Uygun fiyatlı bir model, tipik ev işleri ya da kendin yap projeleri için uygun olabilir. Daha hassas ve tam doğrulukla ölçüm yapmak isterseniz daha yüksek fiyatlı profesyonel su terazisi modellerine ihtiyaç duyabilirsiniz.

Su Terazisi Modelleri Nelerdir?

Su terazisinin en önemli bölümü şişe ya da kabarcıktır. Hemen hemen tüm su terazileri, yatay düzlemlerde ölçüm yapmanızı sağlayan yatay bir şişe tasarımına sahiptir. Bu şişe, şişe boyunca yatay olarak hareket eden bir hava kabarcığına sahip renkli bir sıvı içerir. Daha profesyonel ya da çok yönlü bir çözüm istiyorsanız hem yatay hem de dikey açılı ölçüm yapmanızı sağlayan, çift yönlü su terazisi modellerini tercih edebilirsiniz. En mükemmel ölçümlere ulaşmak istiyorsanız, doğru boyutta bir su terazisi satın almanız çok önemlidir.

Su terazileri kullanım amacına göre çok geniş bir uzunluk aralığına sahiptir. Daha çok duvar uygulamaları ile ilgileniyorsanız 60 cm uzunluğunda bir terazi iyi bir seçim olabilir. 60 cm, projenizi hızlandırmanıza yardımcı olacak kadar uzun, dar alanlara sığacak kadar küçüktür. Borularla çalışırken dar köşelere sığacak bir su terazisine ihtiyacınız varsa 20 ila 25 cm’lik daha küçük bir model daha uygun olabilir. Döşeme montajı ve inşaat işleri gibi büyük çaplı işler için çok daha uzun terazi modellerini seçmeniz gerekebilir.

Dijital Su Terazisi Nedir?

Su terazileri, geleneksel ve dijital olmak üzere iki çeşittir. Dijital terazilerin geleneksel modellere göre daha doğru ölçümler yaptığı düşünülür. Bununla birlikte her iki terazi arasında ölçüm açısından değil sadece kullanım kolaylığı açısından fark vardır. İlk kez su terazisi kullanacaksanız dijital terazileri daha kolay kullanabilirsiniz. Ölçümleri ekranda net bir şekilde görebilirsiniz. Aracınız son ölçümlerinizi hafızasına kaydedebilir ve böylece farklı ölçümler arasında doğruluğu kontrol edebilirsiniz. Dijital su terazileri dikey ölçümler için daha kullanışlıdır. Açı, eğim, yüzde, kesir veya ondalık olarak gösterilebilir. Belirli bir seviyeye yaklaştığınızda alet bir sinyal yayar ve bu sayede ekranı izlemeden ölçmeye devam edebilirsiniz. Birçok model, ışıklı tüpler ya da lazer kılavuzlar gibi ek özelliklere sahiptir. Bazı modeller kot alıcısı olarak da kullanılabilir.

Su Terazisi Nasıl Seçilir?

Doğruluk, bir su terazisinin kalitesini belirleyen temel özelliktir. Doğru şekilde hizalanmayan bir kabarcık, terazinin işlevini yitirdiğini gösterir. Su terazilerinde doğruluğu test etmek oldukça kolaydır. Aleti sert bir yüzeye yerleştirin ve kabarcığın sona erdiği bölümü not edin. Teraziyi ters çevirin ve ölçümü tekrar okuyun. Su terazinin dengesi tam ise kabarcık aynı yere düşecektir. Bazı modellerde manyetik şerit tasarımı bulunur. Manyetik şeritler, metal malzemelerle çalışırken eller serbest çalışmanıza izin verir. Aynı zamanda terazinizi kullanmadığınız zamanlarda, metal bir panel üzerine asmayı kolaylaştırır, alet kutusundan yer kazanmanıza yardımcı olur. Bazı su terazisi modellerinde LED aydınlatma seçeneği ile karşılaşabilirsiniz. Özellikle dar ya da zayıf ışıklı alanlarda çalışmak zorundaysanız, bu özellik önemli bir destek sağlayabilir. LED ışıkları genellikle şişenin etrafına yerleştirilir ve bir düğmeye dokunarak açılır. Bu sayede teraziyi okumak için harici ışık kaynaklarına ihtiyaç duymadan çalışabilirsiniz Işıklı terazilerin yanı sıra, yüzeye bir ışık demeti yansıtan ve aleti tutmadan çalışmanıza izin veren lazer işlevine sahip modelleri de tercih edebilirsiniz.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Su Terazisi Fiyatları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 465 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003082/13003165