Sufi

Sufi Müzikleri

Sufi müzik,İnsanın Allah'a olan kulluğunun farkına varmasını temin etmek için yapılan bir müzik türüdür. Dini duyguların seslendirilmesidir. İslam dinine sıkı sıkıya bağlı olan her bireyin dinlemekten büyük keyif aldığı sufi müzikleri, ulaşması kolay ve dinlemesi oldukça zevkli olan müzik türleridir. Albüm şeklinde, kaset ya da CD çalar şeklinde online olarak satışa sunulan sufi müzikleri albüm çeşitleri olarak da ayrılmaktadır. Çeşitli sanatçıların bestelerine, ses sanatçılarının müziklerine ve ilahilerine yer verilen albümler ile kulak aşinalığınızı sufi müziği keyfine göre çeşitlendirebilirsiniz. Birbirinden farklı çok sayıda ses sanatçısının seslendirdiği ve kayıt altına alınan sufi müzik albümü çeşitleri sayesinde sizler de istediğiniz sanatçının sufi müziklerini temin edebilirsiniz. 

Hakan Altun Dedemin Hikayeleri

Hakan Altun tarafından hazırlanan “Dedemin Hikayeleri” adlı albümde, kendi dedesinin ilahilerini okuduğu bilinir. Oldukça muazzam bir ses tonuyla ve oldukça can alıcı parçalar ile karşınıza çıkan bu albüm Hakan Altun’un bizzat dedesinin söylediği ve Altun’a miras olarak kalan tasavvuf müziklerden oluşmaktadır. Hakan Altun’un dedesi, yaşadığı dönemlerde klasik Türk musikisi ve Din Musikisi alanında bir hayli başarılı eserler ortaya koymuştur. Bu eserler günümüzde de kitlelere ulaşabilsin diye Hakan Altun tekrar seslendirme yapmıştır. Tasavvuf müziği ney, tambur ve udun harika sesi birleşince ortaya da içinizi huzurla kaplayacak olan ilahiler çıkmıştır. Şarkı listesinde Neyleyeyim Dünyayı Gazeli, Derman Budur Her Derde, Kün Emriyle Yaratan Bir Allah’tır Bir Allah, Sebebi Hilkati Alem, Firkatin Nariyle Yandım Ya Rasulallah Meded, Mevlam Sana Ersem Diye, Aşık Oldum Ben Allah’ın Adına, Sallu Sallu Alel Habib, Seher Vaktinde Bülbüller adlı eserler yer almaktadır. Her bir eser kalbe dokunacak şekilde seslendirilmiştir.

Feyzullah Çelebi – Esrar-ı İlahi

Feyzullah Çelebi tarafından seslendirilen Esrar-ı İlahi adlı albümde 11 parça bulunmaktadır. Albümün ilk parçası Hz. Pir Şeyh Şaban-ı Veli Hazretlerine ithaf edilmiştir. Makamı Uşşak olan ve Ali Tüfekçi tarafından bestelenen ilk parça Ney Taksimidir. İkinci parça Aşikanın Kâbe’sidir Bu Makam,üçüncü parça “Alemlere Rahmet Olan” parçasıdır. Dördüncü parça “Şu Benim Divane Gönlüm”, beşinci parça “Zat-ı Hakk’ta Mahremi İrfan Olan Anlar Bizi”, altıncı parça “Derdinle Doldum”, yedinci parça “Tambur Taksimi”, sekizinci parça “Kim Umar Senden Vefayı”, dokuzuncu parça” Ey Garip Bülbül”, onuncu parça “Server-i Ehl-i Tarik”, on birinci parça ise “Gülşen-i Vuslin Durur İken Bağ-ı Rıdvan İstemem” parçalarıdır. Her biri içinizi huzurla kaplayacak olan ritimle seslendirilmektedir. Özellikle de taksimler tambur ve def, ud ve ney gibi İslami enstrümanlar ile seslendieilmiştir.

Mehmet Diker – Esma’ül Hüsna

Allahın 99 güzel ismini zikreden Esma’ül Hüsna ilahisi ise Mehmet Diker tarafından seslendirilmektedir. Büyük bir uyum ve ritim içerisinde seslendirilen bu ilahide Allah’ın tüm güzel isimlerine yer verilir. Allah ismiyle başlayan zikir ilahisi Er-Rahman, Er-Rahim, El-Hafıd, El-Veliyy, Eş-Şehîd, Eş-Şekûr, Es-Samed, El-Vacîd, El-Hayy, El-Mukaddim, El-Berr, El-Valî, El-Muksit, El-Âhir, El-Muahhir, En-Nûr, El-Bedî, El-Mugnî, El-Bâkî, El-Câmi, El-Hâdî, El-Mugnî, El-Hamîd, El-Bâîs, El-Celîl, El-Kerîm gibi güzel isimleriyle devam eder. Tek bir isminin dahi atlanmadığı bu ilahi tüm yaş grupları tarafından sevilerek dinlenir. Aynı zamanda çocuklara ve yetişkinlere Allah’ın 99 güzel ismini öğretmek amacıyla derslerde de kullanılabilen bir eserdir. 

Grup Hamza – Kelebek

Ünlü bir ilahi grubu olan Grup Hamza, her geçen gün yeni parçaları ile tasavvuf müziğinin gelişimine katkı sunmaya devam etmektedir. Oldukça keyifli parçalara yer verdikleri yeni albümlerinden biri olan “Kelebek” albümünde ise 11 adet parça yer alıyor. Bu parçalar Ya İlahi, Gerçek Tektir, Kelebek, Sultanul Evliya, , Çağırıyorum Seni, Hidayet, Sana Ey Resul, Gel Gel, Nasao Sam Piraİstanbul’dan Saraybosna’ya adlı eserlerdir. Her biri büyük bir ahenk ve ritim içinde, ud ve def gibi enstrümanlar eşliğinde seslendirilmektedir. 

Resule Mısralar – Mustafa Onur

Mustafa Onur tarafından seslendirilen ve CD çalar şeklinde satışa sunulan “Resule Mısralar” adlı albümde toplamda 8 parça bulunuyor. Bu parçalar Aç Kapılarını Kâbe, Resul Allah Geldi, Gece Mektubu, Hira Dağında Bir Gün, Sen Bizlere Rahmetsin, Veda, Neredesin ve Bir Görse Halimizi adlı parçalardır. 

En Sevgiliye – Dursun Ali Erzincanlı

Dursun Ali Erzincanlı hem tasavvuf şiirlerinde hem de tasavvuf müziklerinde duayen olmuş sanatçılar arasında yer alır. Oldukça keyifli sohbetleri de bulunan Dursun Ali Erzincanlının en sevilen parçalarından biri de “En Sevgiliye” parçasıdır. Aynı isimle oluşturduğu albümde ise toplamda 7 parça bulunur. Her birini büyük bir keyifle ve duyguyla dinleyeceğinizden emin olabilirsiniz. 

Son Peygamber’e Övgüler – Yusuf İslam

Güzel sesi ile tasavvuf müziğine bambaşka bir boyut getiren Yusuf İslam tarafından seslendirilen eserlerden biri “Son Peygamber’e Övgüler” olarak karşınıza çıkar. Kaset ya da CD formunda online olarak satışa sunulan bu ilahi, peygamber efendimize yazılan övgüleri içerir. Oldukça duygu yüklü şekilde okunan ve etkileyici müziği ile bu ilahiler vesilesiyle peygambere olan özleminizi çok daha derinden yaşıyor olacaksınız. 

Kuranı Kerim Hatmi Şerifi – Kani Karaca

“Kuran-ı Kerim’i okurken hatalarım oluyor, yavaş okuyorum” ya da “tecvitleri henüz tam öğrenemedim” diyenler için bambaşka bir içerik geliyor. Kani Karaca tarafından seslendirilen Kuran-ı Kerim Hatm-i Şerifi oldukça güzel makamlı bir hatimdir. Makamlı ve tecvitli olarak seslendirilen bu hatm-i şerifi keyifle dinleyeceksiniz. 

Mustafa Demirci – Namaz Tesbihatı

Mustafa Demirci tarafından seslendirilen “Namaz Tesbihatı” adlı ilahi hem sufi bir müzik hem de eğitici bir içeriktir. Birinci bölümünde 8 dakikalık bir tesbihat kısmı seslendirilir. İkinci bölümde Allahümme Salli ve Barik duaları gelir. Üçüncü bölümde Elfü Elfin dua yapar. Beşinci bölümde İsm-i Azam dualarına yer verilir. Altıncı bölümde tevhid okunur. Yedinci bölümde peygambere salavat gönderilir. Sekizinci bölümde tekrar dua edilir. Son bölümde ise Subhaneke Ya Allah zikrullahına yer verilir. Dolu dolu bir içerik olarak seslendirilen bu Namaz Tesbihatı, namazı yeni öğrenen çocuklar için de oldukça güzel bir ilahidir. 

Sufi Müzikleri Albüm Fiyatları

Sufi müziklerinde tekli parçalar, albüm parçalar, kaset ya da CD çalar şekilde sunulan çeşitlerde fiyatlar her zaman ideal seviyededir. Herhangi bir zorluk yaşamadan ve bütçenizi aşmak zorunda kalmadan son derece uygun fiyatlar dahilinde sunulan bu sufi müzik albümlerine sahip olabilirsiniz. Online olarak temin etmek fiyatlarında daha uygun seviyeleri görmenize de olanak sağlar. 

Sufi Müzikler Ne Zaman Dinlenmelidir?

Sufi müzikleri içiniz sıkıldığında, mevlit anlarında, İslami organizasyonlarda dinleyebilirsiniz Gün içinde evinizde açıp dinleyebilirsiniz. Mobil şekilde yükleme yaparak kulaklık ile de dinleyebilirsiniz. 

Sufi Müzikler Hangi Formda Dinlenir? 

Sufi müzikler online satışta kaset, CD ve albüm şeklinde satışa sunuluyor. Sizler de hangi tür müzik dinleme cihazı mevcutsa o formda temin edebilirsiniz. 

Sufi Müzikler Nasıl Hazırlanır? 

Sufi müzikler tamamen tasavvuf düşüncesi ele alınarak hazırlanır. Hızlı ve hareketli parçalar yerine daha sakin ve huzur dolu parçalar olarak karşınıza çıkar. Enstrüman olarak ise ney, def ve tambur tercih edilerek fon müzik hazırlanır. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sufi Müzikleri

67 ürün listeleniyor
Toplam 36 / 67 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?