Film Müziği

Film Müzikleri

Film müzikleri, sinema ve dizi filmlerde kullanılan, müzik tutkunlarının listelerinde yer almayı başarabilen albümlerden oluşmaktadır. Ülkemizde dizi sektörü bir hayli geliştiği için dizilere olan ilgi de oldukça fazladır. Diziler kadar filmlerin de önemli bir yere sahip olması, film müziklerinin önemini artırır. Film müzikleri, filmler ile özdeşleşerek popüler hale gelmektedir. Klasik Türk film müzikleri albümleri arasında son zamanlarda popüler olan yerli film ve dizilerin müzikleri yapılmıştır. Geniş bir ürün yelpazesi şeklinde bulabileceğiniz film müzikleri, farklı müzik zevklerine de hitap eder. Her yaşta bireyin hayatında unutulmaz bir anı olarak kalan film müzikleri, farklı tarzdaki sanatçılar tarafından seslendirilmektedir. Gün gelip onlarla eğlenip onlarla gülebileceğiniz bazen de ağlatan filmlerin müzikleriyle bu duyguları yaşarsınız. Bütün film müzikleri, bütün bir ülkenin kolektif hafızasında yer etmeyi de başarmıştır. Bu anlamda, unutulmaz eserler çıkarılmıştır. Eski Türk film müzikleri, günümüzde dinlenmeye devam etmektedir. Nostaljik Türk müzikleri, günümüzde mix yapılarak yeniden seslendirilmektedir. 

Her duyulduğunda sizi eski günlere götürecek olan unutulmaz müzikler, film sahnelerini hatırlamanıza yardımcı olacaktır. Film sahnelerini tekrar gözünüzün önünden geçirmenize sebep olacak bu müzikler, aradan geçen yıllara rağmen hasretle dinleyeceğiniz eserler olacaktır. Kuşaktan kuşağa aktarılan film müzikleri, farklı tarzlarda olabilmektedir. Rock, Pop, Arembi, Alternatif müzik, Slow gibi tarzlarda film müzikleri yapılabilmektedir. Duyduğunuz anda, izlemiş olduğunuz filmi hatırlamanıza yardımcı olan birçok film müziği vardır. Seslendirilen ya da sadece müziğini dinleyebileceğiniz alternatifler de vardır. 

Unutulmayan Film Müzikleri

Unutulmayan film müzikleri, farklı yıllara damgasını vurmuş ve film sahneleriyle özdeşleşmiş eserlerdir. Bu müzikler ile film sahneleri gözünüzün önünden geçecektir. Aradan yıllar geçse de yıllara meydan okuyan ve kuşaktan kuşağa aktarılan birçok film müziği eseri vardır. Basit bir film müziği olmanın yanı sıra, bununda ötesine geçebilecek eserler yapılmıştır. Bugün bile yoğun ilgiyle karşılanan ve halkın hafızasında yer etmeyi başaran birçok film müziği türü mevcuttur. Her an yanı başınızda bulundurmak isteyeceğiniz unutulmaz eserler arasından kendi müzik zevkinize uygun seçimler yapabilirsiniz.

Dizi film müzikleri, televizyon dizilerinde kullanılan eserlerdir. Bu müzikler, nostaljik yönünüzü besleyecek niteliktedir. Örnek verilecek olursa; Cahit Berkay’ın bir döneme damga vuran “Çiçek Abbas”, “ Selvi Boylum Al Yazmalım”, “Devlerin Aşkı”, “Sultan” gibi klasik Yeşilçam filmlerinin müzikleri bu bestecinin kaleminden çıkmıştır. Bu müzikler, hiçbir zaman eskimemiş ve yeni sanatçıların albümlerinde de yer alacak niteliktedir. Bu albümleri, çocuklarınıza hatta torunlarınıza hediye edebilirsiniz. Klasik hale gelen müziklerin yanı sıra, isterseniz Türk filmi müziklerini de tercih edebilirsiniz. Türk film müziklerini CD olarak satın alabilirsiniz. Yeni nesil Türk filmleri arasında; “Düğün Dernek”, “Eyvah Eyvah”, “Kelebeğin Rüyası”, “ İncir Reçeli” gibi beyaz perdeyi süsleyen ve ilgi gören filmlerin müziklerini tercih edebilirsiniz. Eğlenceli müzikler dinlemek için komedi film müziklerini tercih edebilirsiniz. Evinize ya da arabanıza taşımak istediğiniz film müzikleri varsa, kendi tarzınız doğrultusunda seçim yapabilirsiniz. Hatta nişan, düğün ve sünnet düğünü gibi eğlenceler için de film müziklerini kullanabilirsiniz. Örneğin, romantik film müzikleri olarak Çalıkuşu dizisinin müziklerini dinleyebilirsiniz. Romantik kategoride ise “Hatırla Sevgili”, “Bitmeyen Şarkı” gibi beğenilen filmlerin müziklerini değerlendirebilirsiniz. Aksiyon ve polisiye filmlerden hoşlanıyorsanız, “Behzat Ç” gibi film müzikleri sizin için uygun olacaktır. 

Türkçe Film Müzikleri Önerileri

Dizi müzikleri eski ve yeni olarak iki kategoriye ayrılabilir. Ülkemizde film ve dizilerin müzikleri büyük bir titizlik ile hazırlanır. Popüler besteciler ve söz yazarları tarafından hazırlanan müziklerin dinleyici kitlesi oldukça geniştir. Beğenilen müzikleri bir araya getiren yerli dizi müzikleri severek dinleyeceğiniz dizilerin albümlerinden oluşur. Siz aramış olduğunuz Türk film müzikleri albümlerini eski ve yeni diziler arasından seçebilirsiniz. Türkçe kategoride yer alan film müzikleri genel film müziklerine benzerdir. Türkçe sözler ve melodilerin ağırlıklı olduğu eserler vardır. Seçenekler arasında; Yeşilçam film müzikleri de vardır. Eğlenceli, Slow, eski pop gibi farklı kategorilerde müzik türlerini görebilirsiniz. Birçok başarılı besteci ve şarkıcının başarılı bir şekilde seslendirdiği Yeşilçam film müzikleri, günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Günümüzde de keyifle dinlenen birçok film müziği eseri vardır. Örneğin, Hababam Sınıfı serisi müzikleri günümüzde de dinlenen bir filmdir. Filmde yer alan zil çalma sesi ve film müziği sesi günümüzde de bazı okullarda kullanılmaktadır. 

Eski ve yeni yapım filmlerdeki müzikler, filmlerden bağımsız olarak değerlendirilebilmektedir. Başlı başına değerli sanat örnekleri olarak karşınıza çıkacak birçok eser vardır. Eşkıya film müzikleri de eski ve yeni yapım filmler için yapılmıştır. Günümüzde çekilen yeni yapım “Eşkıya Dünya’ya Hükümdar Olmaz” bu filmlere bir örnektir. Ülkemize özgü karma bir müzik türü olan arabesk ise kendine yapımlarda yer bulmayı başarmaktadır. Özellikle, eski Türk filmlerinde arabesk müzikleri sıklıkla görebilirsiniz. Arabesk sanatçıların filmlerinin yanı sıra, sahne ve konuları buna uygun olarak çekilen birçok film türü vardır. Film ve müziklerde kullanılan müzik eserleri, akıllarda kalıcı hale gelmeyi başarmıştır. Yerli çizgi film müzikleri de çocuklarınızın bu türle tanıştırarak müzik zevklerini geliştirmelerini sağlayacaktır. 

Film Müzikleri Özellikleri

Film müzikleri cd fiyatı birbirinden farklıdır. Çünkü film müziklerinin özellikleri aynı değildir. Film müziği, dizilerde, filmlerde ve hatta video oyunlarında kullanılan ses kayıtlarıdır. Bir film müziği sözlü bir şarkı olabileceği gibi sadece enstrümanlarla da çalınabilmektedir. Ancak ne olursa olsun, sesin görüntüye senkronizesi doğru yer ve zamanda kullanılması son derece önemlidir. Yerinde kullanılan müzikler ise görüntü gücünü pekiştirir. Bu sayede, seyircilerde daha kuvvetli duygular meydana getirir. Bu müzikler, film çekimi yapılırken ya da çekildikten sonra da hazırlanabilmektedir. 

Film Müzikleri CD Fiyatları

Film müzikleri CD fiyatları albüm fiyatlarıyla paralel olarak ilerler. Ortalamanın üstünde fazla ürün olmadığı için hemen hemen hepsi CD formda satışa sunulur. Tek bir diskten oluşan albümler, belli unsurlara göre fiyatlandırılır. Film müziklerinin yaşattığı his diğer albümlerden farklı olabilmektedir. Hele ki söz konusu filmi ya da diziyi severek izlediyseniz, zevk alarak dinleyeceğiniz müzikler olacaktır. Dinleme sırasında filmin karakterleri ve konusu tekrar tekrar size filmi hatırlatır. Bu sayede, kendinizi iyi hissedersiniz. Film müziklerinin fiyat aralıkları ise pop, Rock, arabesk, Türk Halk müziği gibi alternatifler olma durumuna göre değişiklik gösterir. Ancak bu müzik türleri, filmin türüne bağlı olarak da artış gösterecektir. 

Film Müziklerini Kimler Dinler?

Film müziklerini 7’den 70’e her yaşta kişi gönül rahatlığıyla dinleyebilir. Film müziği dinlemenin bir yaşı yoktur. İzlediğiniz film türünün hitap ettiği yaş aralığı değişiklik göstereceği için bu müzikleri dinlemenin de yaşı yoktur. 

Film Müzikleri Hangi Tarzlarda Yapılır?

Film müziklerinin tarzları, geniş bir kategoride incelenebilir. Pop, Rock, Arembi, Slow ve benzeri tarzları filmlerde dinleyebilirsiniz. Bu nedenle, film müziği tarzları, kendi müzik zevkinize hitap edecek alternatiflere ayrılır. 

Film Müzikleri Düğün ve Eğlencelerde Çalınır mı?

Slow tarzdaki film müzikleri, özellikle düğün ve nişan gibi etkinliklerin dans müziği olarak kullanılabilen müzik türleridir. Ancak eğlenceli ve hareketli müzikler de düğün, nişan ve benzeri eğlenceler de çalınabilmektedir. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Film Müzikleri

88 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 88 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483641/60000822/10751/10753