Yan Ayna

Şerit değiştirirken veya aracı park ederken güvenliği sağlamak için kullanılan yan aynalar, her araçta sağ ve solda olmak üzere iki adet bulunuyor. Genellikle dikiz aynası olarak da tabir edilen ve özellikle seyir halindeyken kullanılan yan aynalar aracın en kolay hasar gören yerlerinden biri olarak tanınıyor. Özellikle küçük kazalar ile çatladığında ve kırıldığında güvenlik amacıyla değiştirilmesi gereken parçalar, otomobilin en kolay onarılabilen yerlerinden biri oluyor. Basit teknik araçlar ile kolayca değiştirilebilen yan aynalar çeşitleri ile farklılık gösteriyor.

Ayna çeşitleri arasında mekanik ve elektrikli modeller bulunuyor. Çalışma prensipleri değişen ve araç türüne uygun olarak seçilmesi gereken ürünler, kendi aralarında farklı modellere ayrılıyor. Mekanik ürünlerde manuel katlanır tip dikiz aynası sağ ve sol ayna olarak değişiklik gösteriyor ve aynalar cam türünden biçimine kadar birçok açıdan değişiyor. Özellikle biçimleri ve cam türleri ile farklılaşan aynalarda daha iyi ve daha net bir görüntü sunan asferik camdan üretilen aynalar öne çıkıyor. Cam türleri ile birlikte astarlı mekanik aynalar da ürünler arasında bulunuyor. Elektrikli aynalar ise ısıtmalı ve ısıtmasız modeller olarak ayrılıyor. İçeriden özel tuşlar ile yönlendirilerek açısı ayarlanabilen elektrikli aynalar otomatik yapısı ile daha kolay bir kullanım sunuyor. Aynı zamanda otomatik katlanan modeli ile tercih edilen modellerde ısıtmalı ve ısıtmasız ürün çeşitleri farklılık gösteriyor. Isıtmalı aynalar; ayna sisteminin arkasında yer alan devre sayesinde ayna yüzeyini belirli bir süre ısıtarak soğuk havalarda oluşan buzlanma ve buğulanmayı geçirerek kullanıcıya kolaylık sağlıyor. Markaları değişiklik gösteren yan aynalarda birinci sınıf malzemeden üretilen ve orijinal yedek parça garantisi veren firmaların ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Aynı çeşitlerinin yanında ayna camı, yan ayna mekanizması ya da ayna kapağı gibi ürünlere farklı ürün seçenekleri arasından ulaşabilirsiniz. Aynanın tamamının kırık olmaması durumunda kullanılacak olan yan parçaların özelliklerine erişebilirsiniz. Ayna camı çeşitlerinde farklı niteliklerde görüş kalitesi sunan camları bulabilir, aracınız için daha kaliteli camları seçebilirsiniz.

Yan Ayna Fiyatları

Çalışma mekanizmaları değişen yan ayna fiyatları ürün türüne bağlı olarak farklılık gösterse de ayna fiyatlarını asıl değiştiren unsur, aracın markası ve modeli oluyor. Nissan, Mercedes, BMW gibi markalara özgü üretilen ve orijinal parça garantisi veren yan ayna çeşitlerini ve fiyatları inceleyerek aracınıza uygun ürünü seçebilirsiniz. Markaya bağlı olarak tasarımları değişen ürünler arasında elektrikli ve ısıtmalı aynalar da manuel ürünlerden farklı fiyatlarda alıcıya sunuluyor. Tek ayna olarak satıldıkları için aynı modellerin sağ ve sol ürün çeşitleri arasında fiyat farkları söz konusu olmuyor. Farklı araç markalarına yönelik üretilen elektrikli ısıtmalı aynalar ise düşük fiyat farkları ile kullanıcıya ulaşıyor. Özelliklerine ve bilhassa tasarımlarına bağlı olarak fiyatları farklılık gösteren ürün çeşitlerini inceleyerek aracınız için doğru ürünü seçebilirsiniz.

Elektrikli ayna modellerinde ısıtma özelliği bulunmayan modeller ise daha cazip fiyatlara sahip oluyor. Otomatik ayarlanma imkanı sunan elektrikli ürünlerin tasarımları ve markalarını inceleyerek farklı bütçelere hitap eden ürünlere ulaşabilir, fiyat farkları ile değişiklik gösteren ürünleri inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda sinyali ve sinyalsiz olarak farklılık gösteren elektrikli ayna çeşitlerinin farklı renk seçeneklerine sahip olanlarını bulabilirsiniz. Aynalar arasındaki manuel ürünler ise ürün türüne uygun fiyatlara sahip oluyor. Çeşitleri değişiklik gösteren manuel aynalarda ürün kalitesini ve modelini inceleyerek seçim yapabilirsiniz. Ayna, kapak ve mekanizma gibi yan aksesuarları ise ürünlerin türüne göre fiyatlar ile bulabilir, ihtiyacınıza uygun ürünü hemen satın alabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yan Aynalar

10.000+ ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Araç Modeli
Toplam 41 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?