Yan Keski

Yan keski, evlerden atölyelere kadar pek çok yerde sıkça kullanılan ekipmanlar arasında yer alır. Tasarım bakımından penseyi andıran yan keski, alet çantalarının vazgeçilmez parçalarından biridir. Yan keski çeşitleri, genellikle elektronik bileşenlerin içerdiği telleri ya da kabloları kesmek için kullanılır. Ayrıca izolasyonu telden sıyırmak istediğinizde de oldukça kullanışlı bir malzemedir. Makas ya da bıçaklar ile karşılaştırıldığında daha temiz bir çalışma yüzeyi sunması ile öne çıkar. Ayrıca kesmenin yanı sıra kablo gibi malzemeleri tutmak için de kullanılır. Yan keski küçük bir uca sahip olmasıyla öne çıkar. Böylece yapılacak işlemlerin daha rahat bir şekilde yapılmasını mümkün kılar. Montaj ya da tamirat gibi işlemlerin daha rahat gerçekleştirilmesine yardımcı olan ürünler, takım çantalarının olmazsa olmaz parçaları arasında bulunur. Üstelik farklı boyut seçeneklerine sahip olması ile de geniş bir kullanım alanı sunar. Ürünleri incelediğinizde büyük ya da küçük yan keski gibi farklı seçenekler olduğunu görebilirsiniz. Kullanım amacınızı belirledikten sonra büyük ve küçük yan keski fiyatları arasından bütçenize uygun olan alternatifi kolay bir şekilde bulabilirsiniz.  

Yan Keski Özellikleri

Yan keski, çeşitli malzemeleri kesmek ya da tutmak için özel olarak tasarlanan el aletleridir. Tel kesmek söz konusu olduğunda daha hassas bir işlem yapma imkanı sunan ürünler ile verimli sonuçlar elde edebilirsiniz. Yan keski, sap çizgisinden hafifçe bükülmüş kesicilere sahiptir. Bu sayede kesme işlemlerinin daha rahat bir şekilde yapılmasına imkan tanır. Bu keski tipleri elektrik işlerinde yumuşak bakır veya alüminyum malzemeli elektrik iletkenlerini kesmek için kullanılır. Bu ürünler çivi, vida ya da alüminyum tellerden daha sert malzemeleri kesmek için kullanılmamalıdır. Sert malzemeler yan keskilerin dişlerine zarar verebilir. Bazı yan keski çeşitlerinin kolları, otomatik olarak açılan bir yay mekanizmasına sahiptir. Bu mekanizma, ürünün tek el ile rahat bir şekilde kullanılmasını sağlar. Keskilerin içerisinde bulunan katlanabilir yay, ürünün kullanımını kolaylaştırır. Ayrıca her seferinde kuvvet uygulayarak keskiyi açmaktansa kendiliğinden açılması da emekten tasarruf elde edilmesini sağlar.

Yan keski çeşitleri arasındaki bazı yan keskilerin ucu, tutma yerlerine düz bir açı ile tasarlanırken bazıları daha yatay uçlara sahiptir. Yan keskiler tasarımsal olarak sunduğu çeşitlilik ile pek çok gereksinime yanıt vermeyi başarır. Özellikle küçük telleri keserken oldukça kolaylık sağlar. Hemen hemen her alet çantasında bulunan ürünler, el işlerini kolaylaştırması ile öne çıkar. Yan keski ve çekiç fiyatları arasından ev ortamında ihtiyaç duyabileceğiniz aletlere uygun fiyatlardan ulaşabilir, acil durumlarda el altında pratik aletler tutabilirsiniz. Farklı seçeneklere sahip olan kaliteli yan keski çeşitlerini inceleyerek ihtiyaçlarınıza uygun olan seçeneğe anında sahip olabilirsiniz.

Farklı Yan Keski Çeşitleri

Yan keskiler farklı seçeneklere sahip olmaları sayesinde her türlü gereksinimi karşılamayı başarır. En kaliteli yan keski modeli kullanım amaçlarına göre farklılık gösterir. Bunun için seçim yapmadan önce seçenekleri iyi bir şekilde incelemeniz önerilir. Bazı modellerin dış kenarlarında çapak alma sırtları bulunur. Bu sırtlar, genellikle metal boruların kesilmiş yan kenarlarını yumuşatmak için kullanılır. Bazı modeller ise elektriksel olarak yalıtılmıştır. Bu nedenle elektrikli ekipmanlar ile güvenle kullanılabilir. Yan keski VDE işaretini taşıyorsa bu işaret ürünün Avrupa standartlarına uygun olacak şekilde üretildiği anlamına gelir. Böylece canlı kablolarda güvenle kullanabilirsiniz. Bu standartlarda üretilen ürünlere aynı zamanda elektronik yan keski ismi de verilir. Elektronikçi yan keski çeşitleri kablolar üzerinde işlem yaparken daha kullanışlı hale gelir.

Bazı yan keski çeşitleri ise aşırı sıcaklık koşullarına dayanıklı olacak şekilde tasarlanır. Genellikle ürünlerin çok yüksek ya da düşük sıcaklıklarda kullanılması tavsiye edilmese de bazı yan keski çeşitleri -40 °C ile +70 °C arasındaki aşırı sıcaklıklara dayanıklı olacak şekilde üretilir. Bu sayede zorlu koşullarda bile işlev göstermeye devam etmeyi başarır. Yalıtım sıyırıcıları olarak da isimlendirilen modeller ise elektrik yalıtımını tellerden sıyırmak için bıçaklar üzerinde ek bir bölüme sahiptir. Bu sayede sıyırma gibi işlemlerin daha rahat bir şekilde gerçekleştirilmesine yardımcı olur. Yan keski çeşitleri farklı gereksinimleri karşılayacak ek özellikler içermesi ile kullanıcılarının günlük hayatına pratiklik katmayı başarır. Öncelikle ihtiyacınız olan ürünü belirledikten sonra yan keski modelleri ve seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Büyük ya da mini yan keski çeşitleri arasından aradığınız ürünü hızla ve kolayca bulabilirsiniz. Uygun yan keski ya da testere fiyatları ile gereksinimlerinizi bütçenizi zorlamadan karşılayabilirsiniz.

Yan Keski Kullanmanın Avantajları

Yan keski çeşitleri tasarımsal özellikleri ile kullanıcılarına pek çok farklı avantaj sağlamayı başarır. Küçük olmasına rağmen kullanıcılarına kolaylık sunmayı başaran ürün, her evde bulunması gereken malzemeler arasında yer alır. Kullanışlı tasarımı ve farklı işlemleri yapmaya yardımcı olacak şekilde tasarlanması ile dikkatleri üzerinde toplar. Yan keski çeşitlerinin olumlu yanları hakkında daha yakından bilgi sahibi olmak istiyorsanız aşağıda bulunan listeyi inceleyebilir, yan keskilerin avantajlarını öğrenebilirsiniz.

  • Yan keski çeşitleri ele rahat oturacak şekilde tasarlanır. Bu sayede küçük ve hassas bir şekilde halledilmesi gereken işlemlerin bile pratik bir biçimde yapılmasını mümkün kılar.
  • Küçük yan keski çeşitleri minik alanlarda işlem yaparken kolaylık sağlar. Yumuşak ya da orta sertlikteki telleri zorlanmadan kesmenize imkan tanır. Ayrıca kabloların uçlarında meydana gelen problemleri de düzeltmenize yardımcı olur.
  • Daha büyük boyuttaki modeller ise büyük kabloların ya da tellerin pratik bir şekilde kesilmesini sağlar. Yan keski seti içerisinde ihtiyaç duyabileceğiniz bütün ürünleri bulabilirsiniz.
  • Ergonomik kriterler dikkate alınarak tasarlanan yan keskiler, sap malzemesi ile de kullanıcılarına konfor sağlamaya devam eder. Genellikle plastikten üretilen saplar, konforlu bir tutuş sağlaması ile öne çıkar.
  • Bazı modeller kendiliğinden açılması ile işlemlerin daha rahat bir şekilde yapılmasını sağlar. İçerisinde bulunan yay sayesinde kendiliğinden açılan yan keskiler, her seferinde aleti yeniden kurmanızı gereksiz kılar.
  • Genellikle uç kısmı paslanmaz çelik malzemeden üretilen yan keskiler, uzun süreli bir kullanım sunar. Bu sayede aynı ürünü uzun zaman boyunca herhangi bir deformasyon yaşamadan rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Yan keski çeşitleri, boyutları ve ek özellikleri ile kullanıcılarının günlük hayatını kolaylaştıracak şekilde üretilir. Yan keski takımı içerisinde ihtiyaç duyabileceğiniz bütün modelleri bulabilir, tek seferde alet takımınızın işlevselliğini artırabilirsiniz. Birbirinden farklı onlarca seçeneğin bulunduğu yan keski fiyatları arasından bütçenize uygun olan alternatife kısa süre içinde ulaşabilirsiniz.

Yan keski ne için kullanılır?

Yan keski, daha büyük kesici aletler ile ulaşılamayan tel ya da kablolarda bulunan küçük pimleri kesmek için kullanılır. Kesme kenarları yaklaşık 15 derece çapraz olarak yer değiştirdiği için kesme işleminin kolay ve pratik bir şekilde yapılmasına imkan tanır.

Yan keski gerekli bir malzeme midir?

Yan keski çok yönlü bir malzeme olması ile dikkatleri üzerinde toplar. Farklı işlemlerin yapılmasını sağlamasından dolayı her alet çantasında bulunması gereken ürünlerden biridir. Ev içi tadilat ya da onarım işlemleri ile ilgileniyorsanız yan keskiye sahip olmanız önerilir.

Yan keski nasıl seçilir?

Yan keski küçük ya da büyük gibi değişik seçeneklere sahip olan bir üründür. Öncelikle alacağınız yan keskiyi hangi amaçlar ile kullanacağınızı belirlemeniz gerekir. Sonrasında seçenekler arasında ihtiyacınıza karşılık verecek parçayı kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yan Keski

1215 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 1215 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003082/13003157