Yan keski, atölyelerde ve evlerde en çok kullanılan el aletlerinden biridir. Görünüş olarak penseye benzeyen yan keski, alet çantanızda mutlaka bulundurmanız gereken ekipmanlar arasında yer alır. Farklı boyutlarda tasarlanan yan keski modelleri, montaj ve tamirat işlemlerinizi fonksiyonel yapısıyla kolaylaştırır. Yan keski çeşitleri arasından kullanım maksadına uygun olan ürüne hemen sahip olarak takım çantanıza işlevsel bir el aleti ekleyebilirsiniz.

Yan Keski Çeşitleri Nelerdir?

Yan keski çeşitleri boyutlarına ve kullanım alanlarına göre farklılık gösterir. Boyutlarına göre yan keskiler normal, mini ve mikro yan keskiler olarak üçe ayrılır. Mikro yan keskiler, hassas işlemler sırasında tercih edilen modellerdir. Oldukça küçük ve ince uçlara sahip olan mikro yan keski çeşitleri özellikle küçük elektronik devreler üzerinde çalışırken kolaylık sağlar. Mini yan keski modelleri ise aynı zamanda elektronikçi yan keski olarak da isimlendirilir. Bu boyuttaki yan keskiler yumuşak ve orta sertlikteki tellerin kesilmesi için kullanılır. Normal boyutlardaki yan keskiler de daha büyük kalınlıktaki tellerin kesilmesinde kullanılır. Mikro ve mini yan keski tasarımlarına göre daha büyük olan bu tür yan keskilerin boyutları 140 milimetre ile 200 milimetre arasında değişir. Bununla birlikte yan keski çeşitleri tasarımlarına göre düz keski ve yassı keski olarak da ikiye ayrılır.

Yan keski modellerinin sap kısımları, kullanıcıların el aletini rahatça kavrayabilmesi için kaymayı engelleyen plastik malzemeler kullanılarak imal edilir. Yan keski çeşitleri içerisinde tasarımında spiral yay bulunan modeller sağladığı kullanım kolaylığı ile dikkat çeker. Daha hızlı çalışmanıza yardımcı olan yaylı dizaynlar genellikle mini yan keski çeşitlerinde bulunur. Paslanamaz çelik kullanılarak imal edilen yan keski çeşitlerini uzun süreli performans gösterir ve kullanıcılar tarafından beğenilir. Kesici ağızları indüksiyon uygulanarak sertleştirilen yan keskiler, kesi işlemlerinde üst seviye başarı gösterir. Hafif tasarımları ile ön plana çıkan yan keski modelleri bileğinizi yormadan çalışmanıza olanak verir.

Yan Keski Ne İçin Kullanılır?

Yan keskiler boyut olarak küçük de olsa oldukça işlevsel bir el ekipmanıdır. Evde bulunduracağınız bir yan keski ile birçok tamir, tadilat ve montaj işlemini kendi başınıza gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle elektrik işlerinde oldukça sık kullanılan bu el aleti sayesinde kablo sıyırma ve bükme işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz. Bununla birlikte yan keskileri kullanarak yerinden çıkaramadığınız çivi ve vidaları kesebilirsiniz. Ayrıca farklı boyutlardaki telleri yan keski yardımıyla istediğiniz uzunlukta kesebilirsiniz. Bununla birlikte yan keskilerin sap kısımlarında kullanılan plastik, kavrama kolaylığının yanı sıra elektrik ile uğraşan kullanıcıların akım ile temas etmesinin de önüne geçer. Bu nedenle kaliteli bir yan keski kullanmak iş güvenli açısından da oldukça önemlidir. Bununla birlikte yan keskiler tamir işlerinin yanında hobi faaliyetlerinde de oldukça sık kullanılır. Hobi malzemelerinizi keskin kenarlara ve sivri uçlara sahip yan keskiler ile rahatlıkla şekillendirerek yaratıcılığınızı ortaya koyabilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz. Satın aldığınız yan keskiden uzun süreli faydalanmak için ise malzemenin sıvı ile temas etmemesine özen göstermeniz gerekir. Herhangi bir ıslanma durumunda el aletini hemen kurulamanız gerekir.

Yan Keski Fiyatları

Birçok farklı işlem için kullanılan yan keskilerin fiyatları ürünün markasına, modeline ve üretildiği materyale göre farklı seviyelerde kullanıcılara sunulur. Profesyoneller için tasarlanan yan keski çeşitleri, amatör kullanım için üretilen modellere göre daha yüksek fiyatlıdır. Kaliteli markalar tarafından üretilen büyük boyutlu yan keski tasarımları, daha küçük boyutlu ürünlere göre daha pahalıdır. Bütçenize uygun yan keski modelleri içerisinden gereksinimlerinizi karşılan ekipmanı hemen sipariş vererek evinizdeki el aletlerine yeni bir tane ekleyebilirsiniz.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Yan Keski Fiyatları

636 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. İzeltaş Yan Keskiler
  2. Knipex Yan Keskiler
  3. Pro's Kit Yan Keskiler
  4. Orbis Yan Keskiler
  5. Ceta Form Yan Keskiler
  6. Beta Tools Yan Keskiler
  7. Bosch Yan Keskiler
  8. Elta Yan Keskiler
  9. Proskit Yan Keskiler
  10. Piergiacomi Yan Keskiler
  11. Leo Yan Keskiler
  12. Tam İthalat Yan Keskiler
  13. Al-Fa Tools Yan Keskiler
  14. Heyco Yan Keskiler
  15. Fivestar Yan Keskiler
  16. Makita Yan Keskiler
  17. Milwaukee Yan Keskiler
  18. Robotzade Yan Keskiler
  19. Troy Yan Keskiler
  20. Baku Yan Keskiler
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Güncel Değerlendirme
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003082/13003157
Başa dön