Timaş Yayınları
0-6 Yaş Çocuk Eğitiminde 100 Temel Kural - Adem Güneş

0-6 Yaş Çocuk Eğitiminde 100 Temel Kural - Adem Güneş

Timaş Yayınları
%
(Kargo Bedava)
(Kargo Bedava)
Mutlaka okuyun... (24.04.2015)
Çok iddialı diye düşünebilirsiniz belki ama iki çocuğunu Adem Güneşin Anadolu Pedagojisi metodlarıyla yetiştirmeye çalışan bir baba ve ayrıca bir Psikolojik Danışman olarak diyorum ki;Adem Güneş çocuğa bakışımı bile değiştirdi.Allah ondan bin kere razı olsun...Şiddetle her kitabını okumanızı,sosyal medyadan,radyodan takip etmenizi tavsiye ederim... devamını göster devamını gizle
FURKAN KAYA (38) Tüm Yorumlar (29)
DSACategoryId/60001501/2147483645/60001735/9935

0-6 Yaş Çocuk Eğitiminde 100 Temel Kural - Adem Güneş

Çocuk Eğitiminde 100 Temel Kural - Adem Güneş

Birçok anne baba onlarca kitabı uzun uzadıya okumak yerine; çocuk eğitiminin temelini oluşturan, kısa, öz, uygulanabilir bilgilere “kolayca” erişme ihtiyacı hisseder...  

 

Çocuk Eğitiminde 100 Temel Kural, tam da bu ihtiyaca yönelik olarak, “olmazsa olmaz” konuların özeti şekilde hazırlandı… 

 

“Güvenli bağlanma”dan “dikkat dağınıklığı”na, “sahte benlik” oluşumundan “duyarsızlığa”, “mahcubiyet” kavramından “minnet duygusu”na kadar, her yetişkinin bilmesi gereken çocuk eğitimine dair 100 temel kural bir araya getirildi. 

 

Kızmadan, çatışmadan, dost olarak çocuk yetiştirmek mümkün... Utandırmadan, mahcup etmeden, çocuğa saygın bir kişilik kazandırmak hayal değil... 

 

"Pedagojinin Anayasası" şekilde hazırlanan bu eser, Uzman Pedagog Dr. Adem Güneş'in kaleminden, çocuk eğitimini önemseyen herkes için...Timaş Yayınları’ndan çıkan 0-6 Yaş Çocuk Eğitiminde 100 Temel Kural, Uzman Pedagog Dr. Adem Güneş tarafından kaleme alınıyor. Çocuk eğitiminin temelinde yatan uygulanabilir, kısa ve öz bilgiler içeren kitap kolay erişilebilirliği ile dikkat çekiyor. Çocuk eğitiminin olmazsa olmaz konularına yer veren 0-6 Yaş Çocuk Eğitiminde 100 Temel Kural, duyarsızlıktan sahte benlik oluşumuna, dikkat dağınıklığından güvenli bağlanmaya, minnet duygusundan utanma kavramına kadar birçok konuda ebeveynlerin yardımına koşuyor. Yetişkinlerin çocuğa saygın bir kişilik kazandırma hayallerini gerçekleştirmeye yönelik olarak hazırlanan kitap kızmadan, tartışmadan dost bir şekilde çocuk yetiştirme yollarını anlatıyor.

1969 Ankara doğumlu olan yazar Adem Güneş, ilk, orta ve lise tahsilini Türkiye’de tamamlıyor ve daha sonra Hollanda’da Rotterdam Üniversitesi Pedagoloji Bölümü’nden mezun oluyor. Sosyoloji bölümünde yüksek lisansını yapan yazar Sakarya Üniversitesi Rehberlik ve Psikoloji Danışmanlık Bölümü'nde Bağlanma Terapisi üzerine doktora çalışması yapıyor. Amerika’da Bağlanma Terapisi eğitimi alan yazar ayrıca Süleyman Demirel Üniversitesi’nde 450 saat Aile Danışmanlığı Eğitimi alarak alanında uzmanlaşıyor. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Senatosu tarafından Fahri Doktora Unvanı verilen Adem Güneş, Türkiye Çocuk Zirvesi tarafından Çocuk Dostu ödülüne layık bulunuyor. Çocuk eğitimi konusunda Türkiye’nin önde gelen yazarlarından biri olan Adem Güneş’in 20 Türkçe 2 adet de İngilizce eseri bulunuyor.

Mahremiyet Eğitimi, Annelik Sanatı, Doğal Ebeveynlik, Çocuk Deyip Geçmeyin, Çocuk Neyi Neden Yapar, Çocukluk Sırrı gibi kitapları yayınlanan yazarın 0-6 Yaş Çocuk Eğitiminde 100 Temel Kural kitabı okuyucuları ile buluşuyor. Çocukların beyinsel ve fiziksel gelişimlerinin en hızlı olduğu dönem olan 0-6 yaş grubuna özel olarak hazırlanan Çocuk Eğitiminde 100 Temel Kural kitabı, özellikle çocukların kişilik gelişimlerini olumlu bir şekilde etkiliyor.

Kitabın sayfaları açıldığında ilk göze çarpan kural, çocukların davranış bozukluğunun yetiştirilme tarzından kaynaklanıyor olması. Ailelere çocuk yetiştirmenin ne kadar önemli ve özel olduğunu her sayfasında hatırlatan kitap, ebeveynlerin birbirini sevmelerinin de önemini belirtiyor. Çocuğun her hareketinin aile kaynaklı olduğunu her fırsatta yineleyen yazar Adem Güneş, çocuğa söylenenlerin değil çocuğun hissettiklerinin önemli olduğunu aileler ile paylaşıyor. Aile birlikteliğinin çocuğa alınan oyuncaktan çok daha önemli olduğunun altını çizen yazar, çocukların oyuncakla değil aile bireyleri ile oynadığında gerçekten mutlu olduğunu söylüyor. Oyuncakların ebeveynler ile çocuklar arasındaki ilişki için ancak küçük birer araç olduğunu ifade eden Adem Güneş, mutlu bir çocukluğun mutlu bir yetişkinliğin anahtarı olduğunu belirtiyor.

Çocuğun doğumundan itibaren hakkı olan değerli hissetme hakkını verebilmeleri için ebeveynlere ihtiyaç duydukları bilgileri sağlayan Çocuk Eğitiminde 100 Temel Kural kitabı, cezalandırmanın, küçük düşürmenin, istemediği bir şeyi zorla yaptırmanın çocuğun kendisini değersiz hissettireceğini vurguluyor. Çocuk gelişiminde en önemli dönem olan 0-6 yaş döneminde her ailenin bilmesi gereken 100 altın kuralı sade ve akıcı bir dille okuyucuya yansıtan kitap, çocuk dünyasının bir hisler topluluğu olduğunu dile getiriyor. Bu dönemde çocuğun hangi hisleri kazandıysa o hislerin ışığı altında hayatını yönlendirdiğini ve bu yüzden anne babaların görevlerinin önemli olduğunu bildiriyor.

Çocuk yetiştirmenin ülkenin kültür değerlerinden bağımsız olamayacağını da dile getiren Uzman Pedagog Dr. Adem Güneş, Anadolu’nun kendine has pedagoji değerlerinin altını çiziyor ve çocuğa karşı duyarlılığın artışının toplumun iyiliğine katkı sağlayacağını öngörüyor. Her insanın sadece bir kez çocukluk hakkı olduğunu ve bu hakkın sınırlarının anne babalar tarafından çizildiğini hatırlatan yazar her sayfasında çocuk yetiştirmenin temelini atan kuralları ile bir kez daha okuyucuların kalbini fethediyor.
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 208
Yayın Evi Timaş Yayınları
Yayın Tarihi 2016
Yazar Adem Güneş
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 1
Yurtdışına Satış Var
Stok kodu KTIMAS19281
0-6 Yaş Çocuk Eğitiminde 100 Temel Kural - Adem Güneş Yorumları
Tüm yorumları gör (29)
 • Beş Yıldız

  Tavsiye ederim.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Tatmin etmedi..

  yazarı tanımıyorum sadece bu kitabını okudum. buradaki yorumlar beni güzel yönlendirdiği için yorum yapmak benim için önemli. kitabın değindiği maddeler güzel ama maddelerin altı doldurulmamış o yüzden kitap boş ve yüzeysel kalmış, yazar size olmaması gerekeni söylüyor ama devamında doğruyu nasıl yapmanız gerekeni anlatmıyor. her maddeyi açıklıyor gibi sonra siz devamında eeee diyorsunuz.beni tatmin etmedi. 3 saatte filan okudum zaman kaybı...

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • içerik olarak zayıf ve yüzeysel

  ürünü almadan önce yorumlara göz atmıştım kötü yorumların ön yargılı olduğunu düşünüp faydalı olacağı inancıyla aldım. ancak ürün çok kötü ve kötü yorumlarda belirtildiği gibi yüzeysel ve uzman pedagog un kalemi yerine pedagoji eğitimine yeni başlayan biri tarafından ele alınmış izlenimi verdi bana. zaten yarım saat içinde kitabı bitiriyorsunuz. adem güneş i takip eden biri olarak bilgi ve birikimini kitaba aktaramadığını düşünüyorum. Sonuç olarak içerik olarak zayıf ve yüzeysel bilgilerle dolu bir ürün. almayı düşünüyorsanız kapsamlı bilgilere bu kitapla ulaşabileceğinizi düşünmüyorum.

  - Eskişehir - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (1)

 • Memnuniyet

  Harika bir kitap. Çok beğendim. 5 aylık anneyim. Böylesi Kitapların daha da artması dileği ile..

  -

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Kısa ve öz

  Çocuklar için akılda kalıcı ve akıcı hikayeler .

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Beş Yıldız

  Okunmasi gerekir.

  - İzmir - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Eğitici

  Hepsini uygulamak her zaman mümkün olur mu bilemiyorum;ama eğitici bir kitap olmuş. Güzel.

  -

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • Beş Yıldız

  Çok güzel

  -

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (2)

 • kaliteli

  ürün tam 215 sayfa 100 temel kuralı detaylı bir şekilde anlatarak okuyucuya sunuyor sıkılmadan okuyacagınız bir puntoyla yazılmış kaliteli dış baskı orjinal

  - Kocaeli - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • ANNEYİM BEN;

  Yeni dönemin çocuklarını anlamak ve aynı zamanda kendi hatalarımı düzeltmem için hayat ve çocuklarımın hayatını kurtara bileceğim kadar iyi hazırlanmış.tşk ederim.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (0)

 • Tüm yorumları gör (29)
Kapat Ürün Yorum Kriterlerimiz

Ürünle ilgili görüşlerinizi paylaştığınız için müşterilerimiz adına teşekkür ederiz.

Hepsiburada’da yer alan ürün yorumları, müşterilerimizin satın aldıkları veya kullandıkları ürünlere dair değerlendirmelerini içerir.

Ürün veya markayla ilgili bilgi veren, ürüne ve kullanımına dair artı ya da eksi özellikleri yazan, tedarik ve teslimat sürecini değerlendiren yorumlar onaylanarak ürün sayfasında yer alır.

Hakaret, argo veya alaycı tavır içeren, fiyat bilgisi verilen, soru sorulan, link verilen, karşılaştırma yapılan, 1-2 kelime olup yeterli bilgi içermeyen yorumlar onaylanamamaktadır.

Bu kriterlere göre incelenen yorumlar, kısa bir değerlendirme sürecinden geçer, uygunsa onaylanarak ilgili ürün sayfasında yer alır. Değerlendirme süresi, yorumların geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

İncelediğiniz bu ürünü,
alışveriş kredisi ile satın almak için detayları inceleyin;
Alışveriş Kredisi Detayları
Alışveriş Kredisi Nedir?
Sepetinizdeki ürünleri istediğiniz vade seçeneği ile almak artık çok kolay!

Sepet tutarınız kadar Alışveriş Kredisi’nden 48 aya varan vade seçenekleri ile yararlanın. İhtiyaç krediniz anında onaylanır, size sadece alışverişinizi tamamlamak kalır.
Nasıl Kullanırım?
1
Alışveriş kredisi kullanmak istediğiniz bankayı seçin
Ödeme adımında Alışveriş Kredisi ile ödemeyi seçin. Müşterisi olduğunuz bankaya Hepsiburada üzerinden giriş yaparak krediyle ödeme sürecini başlatın.
2
İstediğiniz vade ile başvurunuzu tamamlayın
Bankanıza güvenli bir şekilde giriş yaptıktan sonra bilgilerinizi kontrol edin ve size uygun vade seçeneği ile başvurunuzu tamamlayın.
3
Krediniz anında onaylansın, siparişiniz ayağınıza gelsin
Sepet tutarınız kadar ihtiyaç kredisi anında onaylansın. Size sadece alışverişinizi tamamlamak kalsın.
Örnek Alışveriş Kredisi Tabloları
Vade Taksit Tutarı Toplam Tutar
tüm vade seçeneklerini görüntüle
Taksitli Satış Detayları

Ürüne Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar

Önemli Not

Fiyat Satıcı Kampanya Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
--
tarihinde stoklarda olacaktır.
--
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
0-6 Yaş Çocuk Eğitiminde 100 Temel Kural - Adem Güneş ile birlikte seçebileceğiniz kampanyalar
0-6 Yaş Çocuk Eğitiminde 100 Temel Kural - Adem Güneş
Seni Beklerken - Merve Öztürk
Kitap alana "Seni Beklerken" kitabı %20 indirimli!
%20
indirim
18,00 TL 14,40 TL
Kedili Ajanda 2018 50. Yılında Mayıs 1968
50 TL ve üzeri kitap alışverişlerine "Kedili Ajanda" 1 TL!
6 TL
indirim
7,00 TL 1,00 TL
BAŞA DÖN