Armatürler

Armatür Fiyatları ve Modelleri

Aydınlatma armatürü, pek çok bağlantısıyla üzerinde duy bulunduran gövdeye verilen isimdir. Aynı zamanda dekoratif bir görünüme sahip ürünlerdir. Bu ürünleri olumsuz dış etkenlerden koruyan dekoratif yapıları vardır. Armatür içerisinde pek çok bileşen içerir. Bu bileşenler güç kaynağı, reflektör, lens, difüzör, duy ve elektriksel bağlantı bileşenlerinden oluşur. Aynı zamanda içinde LED modül gibi çeşitli ışık kaynağı bulunduran ve herhangi bir lambaya da ihtiyaç duyulmayan aydınlatmalara da armatür denir. Aydınlatma, bir ortamın gözle görülür derecede belli bir oranda istenilen düzeyde algılanmasını sağlar. Yaşam alanlarımızın her noktasında olmazsa olmazlarımız haline gelen ışık uygulamaları, armatürler sayesinde yapılır. Armatürler avizeler, floresanlar ve ledler olarak üçe ayrılır. Bunun dışında farklı şekillerde üretimi yapılan armatürler spot, aplik, tavan ve duvar uygulamalarında da kullanılır. Şekilleri genellikle kare, yuvarlak, doğrusal ve dikdörtgen olarak üretilmektedir. Günümüzde özellikle iç aydınlatma konusunda birçok farklı armatür modelleri vardır. Kişisel isteklere bağlı olarak ya da mekanın yapısına göre amaca uygun farklı modeller arasından tercih yapabilirsiniz. Armatür çeşitleri, TİP A tijli model, Tip B1 tavan, Tip B2 tavan armatürü, Tipi C Personel kaide model, Tip çelik kafes modeli Etanj, Tip H tavan asma ve projektör armatör modelleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra birçok farklı model çeşitlerinden söz edilebilir. Modern tasarımlardan da tercih yapılabilir. Seçeceğiniz ürünün floresan armatür mü LED armatür mü olduğuna karar verip renk sıcaklığının kaç Kelvin olacağını netleştirmelisiniz. Aydınlatma işleminin tam olarak yapılması için ışık şiddetinin doğru ayarlanmasına dikkat etmelisiniz. 

LED Armatür Kullanım Alanları 

Işık yayan diyot anlamına gelen LED yarı iletkenlerden oluşmaktadır. Çok sayıda ışık yayan özelliği ile diyotun seri paralel gruplar şeklinde birleştirilmesi ile yüksek ışık sağlayan LED lambalar yapılmıştır. LED armatür çok parlak ve canlı aydınlatma elemanları şeklinde üretilmiştir. Seri paralel gruplar haline getirilerek istenilen voltajda çalışmaları sağlanmaktadır. Bu ürünler belirli renklerde üretilmektedir. Bazı LED lambalarda iki renkli ya da üç renkli de olabilir. Genellikle şeffaf görünümlüdürler. Renkleri, ürettikleri ışık sayesinde sağlanır. LED armatürler en verimli ışık üreticileridir. Diğer aydınlatmalara göre dayanırlık süreleri daha fazladır. Bu ürünler enerji tasarruflu ürünler olduğu için birçok alanda tercih edilmektedir. Ev ya da iş yerlerinde aydınlatma ihtiyacı duyulan her alanda kullanılabilir. Hatta boyutlandırılması ve şekillerine göre raflarda, tezgahlarda, balkon gibi alanlarda da tercih edilebilir. 

Armatör Fiyatları 

Armatör fiyatları ve modelleri birçok farklı seçenek ile karşımıza çıkmaktadır. Öncelikle kullanım alanınıza göre armatür tercihi yapmalısınız. Tuvalet, banyo gibi alanlarda nem yoğunluğunun fazla olduğu ortamlar için etanj armatür seçiminde bulunmalısınız. Çünkü etanj armatürler suya ve neme karşı lambalarınızı muhafaza altına alır. Her alan için farklı modelde ve verimlilikte armatör modelleri vardır. Yuvarlak, dikdörtgen, kare, doğrusal gibi modeller de mevcuttur. Alanınıza uygun tarzda modelleri isteğinize göre de yaptırmanız mümkündür. Bu ürünlerin farklı boyutları da mevcuttur. Armatörler farklı alanlarda çeşitli ürün seçenekleri ile yaşam alanlarımızın birçok yerinde kullanılmaktadır. Bunlardan biride 3’lü armatür musluğu olarak karşımıza çıkar. Bu ürün hemen hemen her evde bulunmaktadır. Üçlü armatür musluğu genellikle banyo ve mutfaklarda kullanılmaktadır. Birçok farklı modelde üretimi mevcuttur. Farklı renk seçenekleri olan bir üründür. Armatür modelleri ve fiyatları için net bir şey söylemek mümkün değildir. Çünkü ürünler modeller ve kullanım alanları doğrultusunda birbirinden farklıdır. Bu nedenle armatür markaları ve fiyatları için isteğe ve bütçeye göre tercih yapılması doğru olur. Armatür markaları genellikle ürünlerinde görselliğe önem verir. Farklı model ve şekillerde ürünler piyasaya sunarlar. Armatür fiyatları için net bir tutar vermek mümkün olmayacaktır. Fakat ürünlerin kalitesine göre ya da markaların inisiyatifi doğrultusunda bütçenize uygun ürün bulmanız mümkündür. Armatür fiyat konusunda çok yüksek tutarlar istenmemektedir. Özellikle aydınlatma armatürleri, tasarruflu ışık enerjileri ile bilinmektedir. Bu nedenle son yıllarda bu tür aydınlatmalara talep daha fazla olmuştur. Armatür modelleri hemen hemen yaşam alanlarımızın birçok noktasında ihtiyacımız doğrultusunda talep ettiğimiz ürünler arasında yerini almaktadır. 

Armatür Alımlarında Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar 

Armatürler aydınlatma konusunda insanların hayatını oldukça kolaylaştıran ürünlerdir. Sensörlü tavan armatürü, LED yatay bant armatürü, spot, aplik, kare sıva üstü armatür, kafesli armatür vb. gibi birçok çeşitli armatür ürünü üretilmiştir. Bu ürünlerin her biri farklı yaşam alanları ve yaşam alanlarının şartları göz önünde bulundurularak yapılmıştır. Örneğin tuvalet ve banyolar için etanj armatür, afet ve acil durumlar için acil kitli denilen bataryalı armatür, park, bahçe, hastane ve cezaevleri gibi halka açık yerler için Vandal Proof armatür gibi ürünler üretilmiştir. Bu ürünler ve bu ürünler gibi birçok farklı armatür için enerji bağlantısı direkt olarak ya da duy aracılığıyla sağlanır. Bu nedenle bu ürünlerin bağlantı şekline de dikkat etmek gerekir. Seçim yaparken, armatür içi ya da dışı en iyi şekilde, en ince ayrıntısına kadar dikkat etmek gerekir. Armatür alımlarında, ürünü alacağınız zaman ilk etapta kullanım alanınızın hangi ürüne uygun olduğuna bakmalısınız. Aksi taktirde aldığınız ürün bulunduğu alan için uygun değilse çabuk bozulabilir. Fakat aldığınız ürün, kullanacağınız alana uygun bir ürünse dayanıklılık süresi de uzun olacaktır. Armatür aydınlatma ürünlerinde ışığın rengine de dikkat etmelisiniz. Bu ürünlerin montajına göre sıva altı ve sıva üstü çeşitleri bulunmaktadır. Bu çeşitleri uygulayabilmeniz için montaj yapılacak yüzeyin özelliğine göre seçebilirsiniz. Bu ürünleri kendi başınıza ya da işi bilen biri tarafından yardım alarak yapabilirsiniz. 

Armatür Ne İşe Yarar?

Armatörler elektrik ve suyun kullanıcılar ile buluşmasını sağlayan bir üründür. Bu ürünler insanların yaşam alanlarını kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Armatürler daha geniş bir aydınlık sağlar. Etkili bir kompozisyon oluşturabilmek adına günümüzde çok fazla tercih edilmektedir. 

Aydınlatma Armatürü Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

İlk etapta aydınlatma armatürü almak için mekanın yapısına ve alanın boyutuna bağlı bir ürün seçmelisiniz. Dilerseniz mekanınızın tasarımına göre klasik ya da modern çeşitler arasında da seçim yapabilirsiniz. Son zamanlarda LED armatürler oldukça dikkat çekmektedir. Hem görsellikleri açısından hem de her alana uyum sağlamalarından kaynaklı bu ürünlerden de tercih edebilirsiniz. Aydınlatma armatörlerinin kullanım alanlarının geniş olması nedeniyle, ürün seçimi yaparken mekanın koşullarını da dikkate almalısınız. Çünkü farklı modellerde yapılan aydınlatma armatürleri mekanın şartlarına göre farklılık göstermektedir. 

Armatürler Nasıl Kullanılır?

Armatürler bir mekanının hemen hemen her alanında mevcut ürünlerdir. Elektrik ya da su tesisatlarında karşımıza çıkarlar. Bu tarz ürünlerin kurulumları yapıldığı zaman kullanımları oldukça kolaydır. Özellikle bu ürünler insanların rahat açıp kapatmaları için özel olarak tasarlanmıştır. Aydınlatma armatürleri bir düğme ile açılıp kapatılarak çalışır. Farklı tasarımlarda yapılsa bile kullanımları uğraş gerektirmez. Oldukça basit kullanıma sahiptirler. Aynı şekilde su tesisatı armatürleri için de aynı açıklamayı yapmak mümkündür. Su tesisatı armatürlerinin kullanımı musluk yardımı ile yapılır. Genellikle de ürünün kullanımı almış olduğunuz armatürün kutusunun üzerinde ya da iç kısmında görsel şeklinde bulunur. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Armatür Fiyatları ve Modelleri

10.000+ ürün listeleniyor
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Aydınlatma
Aydınlatma
Armatürler
Armatürler
Floresan Armatürler
Floresan Armatürler
Led Armatürler
Led Armatürler
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/60002028/13003201/60000220