Odaların tavanına asılan, ampuller kullanılan, aydınlatma amacı taşıyan metal avizeler dekoratif aydınlatma eşyaları içerisinde yer alır. Her tarzdan kişilere hitap eden, kişilerin severek kullandığı kullanışlı aksesuarlar arasında metal avizeler yer alır. Metal avizeler, özellikle metrekare olarak büyük ve geniş evlerde kullanılır. Minimal alanlarda da tercihe göre kullanılan metal avizeler, çoğunlukla yüksek tavanlı alanlarda tercih edilir. Metal avize modelleri içerisinde farklı tasarımlar bulunur. Bu tasarımlar ile süs eşyası olarak da metal avizeler tercih edilir. Evlerin tarzını yansıtmanın bir yolu da metal avizelerdir. Aydınlatma ihtiyacınızın karşılamasının yanında, seçeceğiniz metal avize çeşitleri eve bir tarz kazandırır ve dekorasyona şıklık sağlar. Ev tarzınıza uygun seçimlerle şıklığınızı yansıtabilirsiniz. Metal avize modelleri arasında mekanizmalı olarak tasarlanan modeller sunduğu kullanım kolaylığı nedeniyle büyük beğeni toplar. Bu mekanizmalar içinde ışık parlaklık ayarlama, küçülüp büyüme gibi farklı özellikler yer alır. Birbirinden farklı tasarımlı metal avizelerle, evin dekorasyonuna katkı sağlanıp aydınlatma işlemi gerçekleştirilebilir.

Farklı Tasarımlarıyla Metal Avize Çeşitleri

Metal avizeler ev dekorasyonu için önemli dekorasyon ürünleridir. Her evin tarzı birbirinden farklıdır. Metal avize çeşitleri de her evin tarzına ve zevkine hitap eden çeşitlilik ile tasarlanır. Rustik tarzları evinde yansıtmak isteyenler için metal küp avize seçenekleri bulunur. Rustik metal avize modelleri, evlerinize doğal bir ortam köy havası katar. Rustik tarzı ile ahşap metal avizeleri bu havayı taçlandırır. Ev tarzında daha spor tarz avizeler kullanmayı tercih eden kişiler için metal salon avizeleri tasarlanarak kullanıcılara sunulur. Metal sarkıt avizeler, her evin tarzına yönelik çeşitlilik gösterir. Yuvarlak metal avize, oda alanı çok geniş olmayan, spor tarza sahip ev eşyalarının bulunduğu evler için daha uygun bir seçenek olabilir. Metal yuvarlak avizeler, büyüklük ve ağırlık olarak yüksek olmayan tavanlar için de uygundur. Yüksek tavanlı ve geniş odalar için metal kollu avize kullanımı tavsiye edilir. Modern bir tarzda düzenlenmiş evler için metal kafes avize modelleri dikkat çeker. Bu avize modelleri metal top avize modelleri ile kombine edilebilir. Metal avize modelleri her evin tarzına uygun olarak tasarlanır. Her evin duvar ve mobilya renkleri farklılık gösterir. Geniş renk yelpazesi ile sunulan metal avizeler, evin dekorasyonuna da katkı sağlar. Ev içerisinde daha nötr tonların kullanıldığı alanlarda, siyah metal avize modelleri tercih edilebilir. Siyah metal avizeler, hemen hemen her renge uyum sağlar. Bu alanlarda gri metal avizelerin kullanılmasıyla mobilyalar ile uyum sağlanır. Metal avize siyah rengi kullanılırken odanın renk tonlarının yanında kullanıcının tarzı ve zevki de önemlidir. Odaların büyüklüğü renk seçiminde bir diğer önemli unsurdur. Geniş olmayan odalarda beyaz metal avize tercihi, odanın ferah görüntüye sahip olmasını destekler. Metal beyaz avizeler, beyaz renkli duvar rengi ile bütünlük sağlayarak odanın geniş gözükmesini sağlar. Avizeler çocuk odaları için de kullanılır. Çocuk odalarında renkli mobilya ve evdeki duvar boyaları renklerine göre ile sarı metal avizeler tercih edilebilir.

Metal Avize Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Farklı türlerde birçok avize modeli üretilir. Metal avize seçimi ev ve oda dekorasyonu için önemli yer tutar. Tarzınızın yansımasının bir parçası olan metal avize seçimlerinde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur:

  • Metal avizenin seçiminde, eşya renkleri ve duvar renkleri ile uyum sağlanması oldukça önemlidir.
  • Evin tavan yüksekliğinin ölçülmesi, seçilen avize büyüklük ve ağırlığı nedeni ile önem taşır. Büyük avizelerin, metrekare olarak küçük alanlarda aydınlatma için kullanımı tavsiye edilmez.
  • Oda ölçüleri ve odada yer alan avize alanlarının sayısı bilinmelidir. Elektrik çıkışı bulunmayan alanlara avize bağlantısı sağlanamayabilir.
  • Avize ışık yeterliliği odanın büyüklüğüne göre belirlenmelidir. Ampül aydınlatma değerleri yüksek oranda seçilirse, göz sağlığı ve kullanım açısından zorluk yaşanmasına neden olacaktır.
  • Odada yer alan kapılar ile avizenin konumu iyi belirlenmeli, kapı açılışı sırasında avizeye çarpma gibi kazaların yaşanması engellenmelidir. Avize alanı yeterli değilse büyük avizeler yerine daha küçük boyda avize tercih edilmelidir.
  • Odada bulunan tavan yapısı, seçimler için önem arz eder. Kartonpiyer, asma tavan ve diğer tavan yapıları için uygun olan seçenekler seçilmelidir. Her yapı için montaj işlemi farklılık gösterebilir.
Metal Avize Fiyatları

Metal avize çeşitleri tasarlanırken, farklı malzemelerden yararlanılır. Gösterişi seven kişiler için pırlantalı, taşlı, zirkonlu ürünler de yer alır. Sadelikten yana olan kişiler için düz, karışık desene sahip olmayan, minimal ürünler tasarlanır. Metal avize fiyatları tasarım modellerine ve üretildiği markaya bağlı olarak, farklı aralıklarda yer alır. Fiyat aralıklarını belirleyen en önemli noktalardan biri, kullanılan malzeme yapısıdır. Modelde yer alan taşlar, boyanın maddesi, ampül çeşitleri, metal kısmının oranları, fiyatların değişim göstermesine neden olur. Metal avizeler, evlerin yanı sıra ofislerde de kullanılır. Metal avize ürün hediyelik eşya olarak da tavsiye edilir. Avize kategorisi, geniş ürün yelpazesine sahiptir. Çeşitli ev dekorasyonlarına ve farklı kullanıcıların zevklerine hitap eder. Fiyatlara etki eden bir nokta da mekanizmalı çeşitleridir. Mekanizma özelliğine sahip ürünlerde fiyatlar artış gösterebilir. Alacağınız ürünün fiyatından önce üretildiği malzeme yapısına, enerji sınıfı ampül kullanımlarına dikkat edilmesi tavsiye edilir.. Birbirinden şık tasarımlı ve kaliteli malzemelerle üretilen metal avize çeşitlerini Hepsiburada ile inceleyebilirsiniz. Çeşitli kullanıcı yorumlarını okuyarak, ürünler hakkında daha fazla fikir edinebilirsiniz.

En İyi Metal Avize Modelleri Hangileridir?

Metal avizeler arasından en uygun olan modeli seçerken, avizenin kullanılacağı odanın dekorasyonu ve ölçüleri göz önünde bulundurulmalıdır. Modern dekorasyona sahip bir oda için modern metal avizeyi tercih edebilirsiniz. Odaların büyüklüğü model seçimlerinde önemlidir. 3 lü metal avize modeli daha geniş alanlar için uygun bir seçenek olabilir. Daha dar alanlar için de tekli metal avize modelini tercih edebilir.

Metal Avize Seçimi Nasıl Yapılır?

Metal avize seçimi yapılırken kullanılacak odanın boyutu önemlidir. Odanın metrekaresini ve yüksekliğini ölçme, avizelerin takılacağı alanı belirlemelisiniz. Yüksek tavanlı oda ve avizenin takılacağı yer seçilen metal avize modeli için önem taşır. Geniş alanlar için üçlü metal avize kullanımı uygun olabilir. Metrekaresi daha az olan odalar için metal tekli avize tercih edilebilir. Metal avize seçiminde tarzınıza uygun seçimler yapabilirsiniz.

Metal Avize Kolay Montelemeye Uygun Mu?

Metal avizelerin monteleme sırasında kullanılmak üzere iki ya da üç kablosu bulunur. Duvarda bulunan avize alanına, kabloların birleşmesi sonrasında metal avizenin takılması sağlanır. Metal avize montajında, elektrik bağlantılarına dikkat edilmelidir.

Metal Avize Nasıl Takılır?

Metal avize takarken duvarın yapısı ve avize için ayrılan alan önemlidir. Alan belirlenir, bu alana kanca takılır. Metal avize kancası duvara sabitlenir. Metal avizenin monte edileceği yer, elektrik bağlantısı için kontrol edilir. Ampül takılmadan avize duvara monte edilir. Avizeye ait güç kabloları, elektrik bağlantıları ayarlanır. Avizeye uygun ampuller takılır. Avize tüm bu aşamalar sonucu kullanıma hazır hale gelir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Metal Avize Fiyatları ve Modelleri

10.000+ ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avize Başlık Sayısı
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003201/13003223/13003223