Ayak Havlusu Fiyatları

Ayak havlusu, duştan çıktıktan sonra ayakları kurutmak için kullanılan ve banyo zeminine yerleştirilen bir havludur. Standart el ya da banyo havlularından farklı olarak daha yoğun bir dokumaya sahiptir. Ayak Havlusu Fiyatları, havlunun boyutuna ve dokuma kalitesine göre değişiklik gösterir. El ve banyo havlusu modelleri gibi oldukça geniş bir stil ve renk yelpazesinde sunulan ayak havlusu çeşitlerine avantajlı ve uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Ayak Havlusunun Farkı Nedir?

Ayak havluları, diğer havlu türlerinde olduğu gibi banyo konforunu tamamlamak için oldukça yumuşak ve emici şekilde dokunur. Havlunun üzerinde diğer havlulardan kolayca ayırt edilebilmesini sağlayan, genellikle ayak izi deseni ile karakterize desenler bulunur. Çok kullanışlı ve hijyenik olan ayak havluları duştan sonra ayaklarınızın soğuk zemine temas etmesini önleyerek konforunuzu artırır. Aynı zamanda zeminin ıslanmasını önler ve banyonuzun her duştan sonra temiz kalmasına yardımcı olur. Hem yetişkinler hem de çocuklar için güvenli bir banyo zemini oluşturur. Islak zemin nedeniyle oluşabilecek kayma gibi riskleri azaltır.

Ayak Havlusu Nasıl Seçilir?

Uzun ömürlü kullanım sağlamak için havlu alırken göz önünde bulundurmanız gereken üç özellik malzeme, ağırlık ve boyuttur. Ayak havlunuzun malzemesi havlunun yumuşaklığını, emicilik seviyesini ve dayanıklılığını belirler. Ayak havluları yoğun olarak doğal pamuk ipliğinden dokunur. Bununla birlikte suni ipek, bambu ve polyester karışımlı havlular da bulunabilir. Emicilik ve yumuşaklık bakımından pamuk havlular en iyi seçimdir. Birinci sınıf pamuktan dokunan uzun hava sahip ayak havluları; rahatlık, emicilik ve dayanıklılık isteyenler için popüler bir seçimdir. Organik pamuktan elde edilen havlular; zehirli böcek ilaçları, herbisitler ve gübreler kullanılmadan yetiştirilen pamuktan üretilir. Doğal ve çevre dostu özellikleriyle öne çıkan bambu havlular yüksek nem emiciliğinin yanı sıra hızlı kuruma ve hafiflik avantajına sahiptir. Antibakteriyel ve ipeksi yumuşaklıktadır.

Ayak Havlusu Nasıl Olmalı?

Ayak havlusunun ağırlığı diğer tüm havlu modellerinde olduğu gibi metrekare başına gram cinsinden ölçülür. Havlunun ağırlığı arttıkça yoğunluğu ve kalitesi de artar. Ayak havlusu için ortalama ağırlık 300-900 gram arasında değişmektedir. 300-400 gram aralığındaki havlular hafiftir ve hızlı kurur. Kullanıma bağlı olarak daha hafif bir havlu tercih edebilirsiniz. 400-620 gram ayak havlusu için ideal orta ağırlıktır. Ağırlık arttıkça havlu daha kalın ve daha emici olur. 620-900 gram ise birinci sınıf lüks havlulardır. Ağırlık dikkate alındığında bu havlular daha yoğun, daha kalın ve daha emicidir. Banyo havluları 50x70 cm, 45x65 cm, 50x80 cm ve 40x80 cm gibi diğer banyo tekstil ürünlerinde kullanılan boyutlarla uyumlu olacak şekilde standart ölçülere sahiptir. Havlular farklı büyüklükteki zeminlere kolayca yerleştirilebilmesi için dikdörtgen olarak tasarlanır. Öte yandan oval ayak havlusu modelleri de bulunur.

Ayak Havlusu İçin Bakım İpuçları

  • Uygun havlu bakımı ile ayak havlunuzun ömrünü uzatabilirsiniz. Yumuşaklığının ve emiciliğinin ilk günkü gibi kalmasını sağlayabilirsiniz.
  • İlk kullanımdan önce satın aldığınız ayak havlusunu yıkamalısınız. Havluyu yıkarken yumuşatıcı kullanmaktan kaçınmalısınız. Yumuşatıcı kullanımı havlu liflerinin doğal yapısını bozabilir ve emiciliğini azaltabilir.
  • Havluları çamaşır makinesinden çıkarttıktan sonra liflerin hava alması için sert bir şekilde silkelemelisiniz.
  • Havlu kumaştan üretilmiş havluların emiciliğinin azalmaması için ütülemeden kullanmaya dikkat etmelisiniz.
  • Ayak havlularını kurutucudan çıkarırken tamamen kuru olduğundan emin olmalısınız. Hafif nemli havlular çabuk küflenebilir ve pamuk liflerini tahrip edebilir.
  • Değerli havlularınızın lekelemesini ve ağarmasını en aza indirmek için havlularınızın cilt bakım ve makyaj ürünleri ile temasından kaçınmalısınız.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ayak Havlusu Fiyatları

514 ürün listeleniyor
Özdilek
Taç
Maisonette
Doqu Home
Madame Coco
Mira Home
Sevim
Meslina Home
Nurpak
Favora
MCN Tekstil
Alsuar
Varol
Baveno
Goldroom
Nuvomon
English Home
Neşe Home Collection
BBB
Casnack
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Toplam 37 / 514 ürün
Popüler Aramalar
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?