Ayakkabı Kutusu Fiyatları

Ayakkabı kutusu dendiği zaman akılda plastik olanlar canlanmasına rağmen farklı organizer çeşitleri de bulunuyor. Plastik ayakkabı kutuları, genellikle hava deliği ve kapak kilit sistemine sahip, eş boyutta, iki dikdörtgen parçadan oluşuyor. Kadın, erkek ve çocuk ayakkabılarını saklamak ya da taşımak için kullanılabilir olan ürünler, işlevselliği ve pratikliği ile dikkat çekiyor. Ayakkabı saklama hurçları da yine sevilen organizer modelleri arasında yer alıyor. Özellikle kullanılmayanları kaldırırken, içi farklı sayıda bölmeye sahip, kapaklı ve fermuarlı hurçlar oldukça işlevsel oluyor. Ayakkabı saklama çözümlerinden biri de döner stand olarak biliniyor. Döndürüldüğünde farklı yerlerde bulunan ayakkabıların öne gelmesini sağlayan hurç tasarımları, günlük olarak sık kullanılanları düzenleme amacıyla gönül rahatlığı ile tercih ediliyor. Ev içinde hol girişinde ya da kapının dışarısında bulunan, kapaklı dolaplara monte edilerek kullanılan askı aparatları da düzenleyici öğeler arasında yer alıyor. Küçük bir eviniz varsa ve mekândan tasarruf etmek istiyorsanız kapı arkasına asılarak kullanılan çok cepli ayakkabı hurçları da ideal seçim oluyor. Tekli ve çiftli rampalar arasında sabit ve açı ayarlı olanlar bulunuyor. Rafa dizme sırasında kullanım alanını iki katına çıkartması ile dikkat çekiyor. Saklama konusunda avantaj sağlayarak, evin düzenlenmesine yardım eden ayakkabı kutusu modelleri ile dekorasyonu küçük sorunlar yüzünden bozmanız gerekmiyor. Gardrop içi, tezgâh altı, raf ve sandıklarda ayakkabı kutusu kullanarak eşyalar saklandığında, düzenli ve temiz bir alan yaratmak kolay oluyor. Materyaline ve paket içeriğine göre farklı fiyatlara sahip olan ürünler, kullanıcı avantajına olacak şekilde değerlendiriliyor. Ekonomik ve işlevsel ürünler, ayakkabı çeşidi, boyutu ve sayısına göre farklı çeşitlerde imal ediliyor.

Ayakkabı Kutusu Kullanımı

Popüler ev düzenleyici ürünler arasında yer alan ayakkabı kutuları, farklı formlarıyla çeşitli olanaklar sağlıyor. Kullanımı modele göre değişiklik gösteren ürünlerin tamamı ortak bir amacı hedefliyor. Yazlık ve kışlık, farklı boyut ve formlara sahip ayakkabıların, deforme olmadan saklanabilmesi için kullanılan ürünler, kutu, rampa ve hurç çeşitlerinden oluşuyor. Kutuların kullanımı öncesinde ayakkabının tekrar ne zaman giyileceği önemli oluyor. Eğer yaz ya da kış mevsimi nedeniyle ayakkabınızı uzun süre ortalıktan kaldırmak için kutuya koymayı planlıyorsanız, öncesinde bazı işlemler yapmanız gerekebiliyor. Uzun süreli kullanım yüzünden ayakkabı içinde koku ve ter lekeleri oluşuyor. Mantara sebep olan canlıların üremesi de ayakkabı içerisinde sıklıkla gerçekleşiyor. Uzun süre kapalı bir ortamda saklanacağı için, ayakkabının temizlenmesi ve mümkünse iç astarının olduğu yerlere talk pudrası dökülmesi gerekiyor. Dezenfektan spreylerinin kullanımı da yine organizmaların üremesini önlemek ve kalıcı koyu oluşumunu azaltmak için uygulanan yöntemler arasında yer alıyor. Ayakkabının dış çeperinde toz, kir ve pislik bulunması da yine uzun süreli beklemede sorun yaratarak, renk ve doku bozulmalarına yol açıyor. Dış kısmını da süet, deri ya da tekstil oluşuna göre uygun yöntemle temizlemeniz öneriliyor. Özellikle süet ve gerçek deri ayakkabıların üzerinde nem problem yaratıyor. Rutubet ve nem dolayısıyla bu materyaller, küf ve lekeye oldukça müsait oluyor. Ayakkabı kutusunu nemden uzak olan bir alanda konumlandırmak ve içine koymadan önce tamamen kuru olduğundan emin olmak tavsiye ediliyor. Çoğunlukla havalandırma deliği bulunan kutular, ayakkabıların havasızlık yüzünden sandık lekesi ve kokusu yaşamasını engelliyor. Eğer kısa süreli kullanım için kutu ve rampaları tercih ediyorsanız, ulaşılabilir bir alana ürünü yerleştirmeniz tavsiye ediliyor. Ayakkabı saklama çözümleri, günlük kullanılan modellerin karışık ve dağınık durmasını önlüyor, üst üste gelmesi dolayısıyla kirlenme ve deforme olmasını önlüyor.

Ayakkabı Kutusu Avantajı

Organizer olarak kullanılan ayakkabı düzenleyici ürünler kullanıcısına oldukça fazla avantaj sağlıyor. Ayakkabı organizerlerinin en belirgin faydası dağınıklığın giderilmesi ile ilgili oluyor. Evdeki herkesin birkaç çift ayakkabısı bulunsa bile sayısı oldukça fazla olduğundan düzenlemek zor oluyor. Portmanto ve ayakkabılık koymaya müsait olmayan küçük evlerde ya da bunların yeterli gelmediği zamanlarda düzen organizerle sağlanıyor. Kapı arkası, yatak altı, bazalar, dolap üstleri gibi birçok farklı yerde saklanabilir olan ürünler, başka mekânlarda da kullanılıyor. Yurtta kalan bir öğrencinin kendi ayakkabılarını düzenli ve ayrı tutması için ya da camilerde ibadete katılan kişilerinin ayakkabılarını saklanması için kullanılabiliyor. Dolap ve rafların yeterli olmadığı ya da bulunmadığı yerlerde düzenleyici olarak sıkça tercih ediliyor. Dağınıklığı önlüyor olmasının yanı sıra eşyaların formunu koruyarak, ömrünü uzatması da avantajları arasında yer alıyor. Ayakkabılar raflara ve dolaplara konsa dahi, yer olmadığından üst üste biniyor ve onlarca lira verdiğiniz eşyalar erken bir zaman diliminde eskimeye başlıyor. En sevdiğiniz beyaz ayakkabınızı tam giyeceğiniz sırada kirlenmiş bulmaktan sıkıldıysanız, kutular çözüm sunuyor. Kirlenme ve deforme olmayı önlediği gibi saklaması zor olan tasarımlara uygun modeller de bulunuyor. Çizmeler, uzun yapılı olduğundan dikey olarak yerleştirildiğinde bilek kısımları katlanıyor ve kısa sürede materyali zarar görüyor. Çizmelerinizi sağlam bir şekilde saklamak için yatay olarak koymanız gerekiyor, taban yönü nedeniyle bu durum da kirlenmeye yol açıyor. Kullanım sırasında ya da kaldırdığınız zaman çizme saklayabileceğiniz en güzel yöntem kutular oluyor. Topuklu ayakkabılar da yine saklanması zor ve meşakkatli modeller arasında bulunuyor. Özel rampalar ve kutular ise en farklı formlardaki ayakkabıların bile düzenli bir şekilde saklanmasına olanak tanıyor.

Ayakkabı Kutusu Temizlenmesi

Başarılı düzenleyici tasarımları arasında yer alan ayakkabı kutu ve organizerleri tekli ve set halinde bulunuyor. İhtiyaç duyduğunuz ürünleri, ayakkabı çeşitlerini göz önüne alarak, değişken sayılarda, tekli ya da paket halinde tercih etmenin avantajı oluyor. Ürünler, dışarıda yer ile devamlı temas halinde olan ayakkabıların, düzenlenmesi ve saklanması için kullanıldığından dolayı, temizliği de dikkat istiyor. Ayakkabı organizerleri, genellikle plastik ve tekstil malzemeden üretiliyor. Plastikten üretilen rampa ve kutuların temizliği ile kumaş ve karton içerikli hurçların temizliği birbirinden farklı şekilde yapılıyor. Plastik olan ürünlerin temizlenmesi sırasında bol miktarda su gönül rahatlığı ile kullanılıyor. Belirli periyotlarda ve ihtiyaç duyduğunuz anlarda, banyoda küvetin içinde ya da su dolu bir leğende temizlik yapılıyor. Deterjanlar ile hazırlanan bol köpüklü su ve detayları temizlemek için fırça kullanılıyor. Plastik olanların temizliği sırasında dikkat edilmesi gereken noktalar ise; aşırı sıcak su, ağır kimyasal içeren deterjan ve çok sert kıllı fırça kullanmamak oluyor. Kumaştan üretilen taşıma ve saklama hurçları ile kapı arkası organizerlerinin temizliği ise farklı bir şekilde yapılıyor. Genellikle hurç organizerlerde; şeffaf plastik bölme, karton gibi materyaller ise kapakda sabitlik için kullanılıyor. Ayakkabı hurcu temizliği sırasında eğer karton ve plastik varsa, nemli bez ve deterjanlı su kullanılıyor. Bu tip organizerde temizlik silerek yapılıyor, tam kuruma sağlandıktan sonra kullanılıyor. Sadece tekstilden üretilen bir hurç ya da kapı arkası askılığı varsa, elde ya da makinede yıkanabiliyor. Ürün bölmelerini oluşturan dikişlerin açılmaması için düşük devir ve sıcaklıkta, ağartıcı içermeyen deterjanlar ile makinede yıkanarak, kolay temizleniyor. Ürünlerin temizliği, üzerinde biriken tozun, rüzgâr ve klima gibi hava akımları ile evin içerisine saçılmaması için gerekiyor. Kapalı kutuların içerisindeki tozun dökülmemesi için kullanım öncesi, ağzın üst kısma gelecek şekilde tutulması öneriliyor.

Seyahat için Ayakkabı Kutusu

Ayakkabıların düzenli olması sadece ev içerisinde dağınıklığı önlemek için değil, seyahat ve taşınma sırasında yıpranmayı önlemek için de önemsenmesi gereken bir durum oluyor. Seyahat sırasında, valizde yer kaplamaması için ayakkabıları özel taşıma hurçlarında taşımak ideal bir çözüm oluyor. Fermuarlı ve tutacaklı olan bu modeller ile birden fazla ayakkabı tıpkı bir valiz gibi korunaklı biçimde taşınabiliyor. Koruyucu hurç kullanımı ile ev taşırken de ayakkabılarınızı düzen içerisinde tutarak, kaybolma ve çalınmanın önüne geçebiliyorsunuz. Eğer birkaç ayakkabı taşınacaksa, kutular da işlevsel ürünler arasında yer alıyor. Farklı renklere sahip şeffaf kutular, hem içindeki eşyanın görünmesini sağlıyor hem de kıyafetlerin kirlenmesini önlüyor. Uzun yolculuk sırasında, valizde ayakkabının ezilerek deforme olmasını önleyen, koruyucu kutular gittiğiniz yerde de kullanılıyor. Otel, apart otel ve çadır gibi alanlarda, ayakkabı koymak için ekstra bir alan bulunmuyorsa, seyahat süresi boyunca kutu içerisinde saklamak avantaj sağlıyor. Kutular, kilit sistemleri sayesinde, taşıma esnasında devrilme yaşansa dahi, içindekiler dışarı dökülmediğinden oldukça pratik oluyor. Sadece ayakkabıları koymak için ayrı bir valiz yapmayı planlıyorsanız, platform rampa da tercih ediliyor. Valiz içerisinde, altlı üstü raflar kullanılarak yerleştirilen modeller, birbirine temas etmediğinden, ezilme ve kirlenme olmadan taşınıyor. Ayakkabı valizinde rampa kullanılıyorsa, boşluk kalmayacak şekilde, sık bir düzende yerleştirmek tavsiye ediliyor. Sık dizilim, hareket sırasında sağa sola devrilmeyi önleyerek, yapılan sıralamanın korunmasını sağlıyor. Çiftli rampaların kullanımı, valiz içerisinde düzenin korunması konusunda avantaj sağlıyor. Taşınma sırasında rampa kullanılıyorsa da koli boyutu ile rampaların birbirine uyumlu olması ile hasarsız şekilde kullanım mümkün oluyor.

Ayakkabı Kutusu Yorumları

Ev düzenleme için kullanılan ayakkabı kutusu kullanıcı yorum ve tavsiyeleri, seçim ve saklama konusunda yol gösterici oluyor. Küçük evlerde, dar mekânlarda ve çok fazla ayakkabısı bulunan kişilerde oldukça işlevsel olan modelleri kullanırken uygulanan bazı tüyolar bulunuyor. Ayakkabının cinsi, ürün seçimi sırasında farklı modellere yönelmeyi gerektiriyor. Bir babet ile çizmenin saklandığı kutular birbirinden farklı ölçü ve boyutlara sahip oluyor. Doğru boyutu seçerken, ayakkabılarınızın sayısını ve modelini göz önünde tutmanız öneriliyor. Çizmeler için kullanılan modeller, korunaklı şekilde saklanmasını sağlıyor. Katlanmaya müsait olan çizmenin, ortadan kaldırılması sırasında uygulayabileceğiniz bazı ekstra yöntemler bulunuyor. Örneğin, denize girerken kullanılan sünger makarnalar, çizme boyunda kesilerek, içine yerleştirildiği zaman dolu oluyor ve formunu koruyor. Kaldırmadan önce gazete kâğıdı kullanmak da yine akıllıca bir çözüm oluyor. Topuklu ayakkabıları organizer içerisinde saklarken nasıl yerleştirdiğinize göre kullanım avantajı sunuyor. Ayakkabının topuğu ile beraber genel formunu bir üçgen olarak düşünürseniz, birbirinin tersi yönlerde konduğunda dikdörtgen bir hat elde ediliyor. Bu dikdörtgen hat mantığını uygulayarak kutuya konulursa, sığmama ya da temas yüzünden aşınma problemi ortadan kalkıyor. Hurç kullanımında, ayakkabıların düz kısmı olan tabanın dışa doğru yerleştirilmesi ezilmeyi önlüyor ve kavisli üst kısım hiçbir yüzeye temas etmiyor. Raflı organizerde, ayakkabının kaymadan tutunmasını sağlayan tırnak kısımları farklı yönlerde bulunuyor. Topuklu ayakkabı için ortada, diğer ayakkabılar için iki ve dört yönde bulunan tırnaklı modelleri tercih ettiğinizde, kayma önleniyor ve sabit düzen sağlanıyor. Seyahat sırasında kullanmayı istiyorsanız, birden fazla ayakkabıyı aynı anda taşımanızı sağlayan ve düzeni muhafaza eden hurçlar tercih ediliyor. Tutma sapı ve fermuarı bulunan modeller, taşınma sırasında oldukça fayda sağlıyor. Raflı modellerde, ayarlanabilir yüksekliğe sahip tasarımlar, farklı ayakkabılar için kullanılabilir olmasını sağlayarak öne çıkıyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ayakkabı Kutuları

477 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Boy
Toplam 37 / 477 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?