Tabure

Tabure Fiyatları

Kol ve sırt desteği bulunmayan üyesi tabureler kapalı ve açık mekânların en pratik kullanımlı mobilyalarındandır. Genellikle kısa dinlenmeler için tercih edilen bu işlevsel ürünler taşıyıcı iskelet, materyal, boyut, mekanizma ve renk açılarından çeşitlilik gösterir. Bu çeşitlilik tabure fiyatları arasındaki farklılığın temel sebebidir. Ahşap, metal, plastik ve tekstil bazlı yapılarıyla hemen her ortama rahatça uyum sağlayan taburelerin taşınması kolay, boyutu diğer mobilyalara kıyasla oldukça küçüktür. Oturma bölümleri kare, yuvarlak ya da dikdörtgen formlu, ayakları tasarıma bağlı olarak farklı sayılarda olabilir. Siz de tabure fiyatları ve modellerini karşılaştırarak istek ve ihtiyacınıza en uygunlarını kolaylıkla bulabilirsiniz

Klasik stilden moderne, sade olanlardan desenlilere geniş yelpazede üretilen tabureler açık ve kapalı mekânların şık birer tamamlayıcısıdır. Tek, üç ya da dört ayaklı modeller farklı taşıma kapasitelerine sahiptir. Basamak fonksiyonu da üstlenen zemin üstü türlerden en yüksek bar taburelerine kadar işlevine uygun ebatlarda tasarlanır. Katlanan, üst üste konularak depolanan tabureler yer tasarrufu açısından avantaj sağlar. Ev, ofis, ticari alanların kapalı, açık, yarı açık mekânları farklı modellerine ev sahipliği yapar. Banyolarda kullanılanlardan alışveriş merkezlerine, ofislerden mağazalara kadar farklı ihtiyaç ve zevklere hitap eden birçok modeli bulunur. Bahçe oturak seçenekleri arasında ise az yer kaplaması, hafif ve taşınabilir yapısı, şık aksesuar detaylarıyla vazgeçilmezler arasındadır.

Bahçe Taburesi Çeşitleri

Bahçe, balkon ve teras gibi açık alanlar taburelerin en sık kullanıldığı yerlerdendir. Farklı malzemelerle ve ölçülerde üretilen bahçe tabureleri hafifliği sayesinde istenilen alana kolayca taşınır ve ihtiyaç duyulmadığında kaldırılabilir. Fazla yer kaplamadığından en dar alanlarda bile kendine yer bulur. Ortama ve ihtiyaca göre tek tek alınabileceği gibi set halinde de edinilebilir. Tek tek alıp takım oluşturmakla hazır setlerden edinmek tabure fiyatları açısından fark edebilir. Üst üste dizilebilen plastik bahçe taburesi modelleri geniş bir oturma alanını bir anda tek bünyede buluşturabilir. Kullanılmadığında iç içe geçirilerek kaldırılır, böylelikle dış hava koşullarına daha az maruz kalırken aynı zamanda alandan kazandırır.

Bahçe taburesi çeşitleri yetişkin ve çocuklar için üretilen ayrı ayrı modelleriyle her yaştan ve zevkten insana hitap eder. Yetişkinler için çok fonksiyonlu modeller geniş kullanım alanı bulur. Çocuk modelleri canlı renkleri, figürlü formları, güvenlik detaylarıyla hem küçükleri hem de ebeveynleri mutlu eder. Kaydırmaz platformlar üstte hareketlerine uyum sağlarken, zeminde sabit durarak kazaları önler. Çocuklar için üretilenlerde metal malzemeler yerine ucu yuvarlatılmış ahşap ve plastikler öne çıkar. Evde, kreşte, ticari işletmelerin çocuk alanlarında rengârenk oturma köşeleri yaratmada yardımcıdır. Basamaklı modelleri ise yetişkinlerin erişebildiği yerlere ulaşmalarına yardımcı olur.

Her Ortama Uygun Şık Tabure Modelleri

Açık ve yarı açık ortamlarda kişiye özel konfor alanları oluşturmayı olanaklı kılan bahçe tabureleri zengin çeşitliliğiyle hemen her ihtiyaca yanıt verir. Çok işlevli formlarıyla kullanım çeşitliliği sunarken bulunduğunuz alanı özelleştirmenize yardımcı olur. Deniz kenarında, piknik alanlarında, seyahatlerde de güvenle kullanılır. Metal, ahşap ve plastik malzemelerden üretilen bahçe masa tabure modelleri dış hava koşullarına da uyumludur. Metal aksamlar paslanmaya karşı dayanımlarını artırmak amacıyla elektrostatik fırın boyalar ile kaplanır. Böylece uzun yıllar aşınma ve korozyona yakalanmadan güvenle kullanılabilir. Ahşap olanların dış yüzeyleri ise kaliteli cilalarla güçlendirilir. Bahçe oturakları fiyatları kullanılan ahşabın türü, işçilik detayları ve cilasına göre farklılık gösterir.

Klasik mekânlarda ahşap liderliğini korurken, modern ortamlarda metal aksam ve aksesuarlar hâkimdir. Bazılarının oturak kısımları uzun ve konforlu kullanım için çeşitli dolgu malzemeleriyle desteklenir. Güneş ışınları ve rutubete dayanıklı kumaşların içleri pamuk, silikon veya elyafla doldurulur. Leke tutmayan, kolay yıkanıp hızla kuruyan, güneşte solmayan kumaşlar oldukça popülerdir. Desenler, renk ve dokular tamamen kullanıcı isteğini karşılamaya yönelik olarak çeşitlendirilir. Düz renkler, çizgililer, floral desenler beğeniyle kullanılanlardandır. Bazılarının fermuarlı örtüleri çıkarılarak yıkanabilirken bazıları leke tutmadığından nemli bezle kolayca temizlenir. Tüm bu detaylar farklı markaların tabure fiyatları üzerinde etkilidir.

Bahçe Tabureleri

Taburelerin çok fonksiyonlu kullanımları sıklıkla tercih edilme nedenlerindendir. Yumuşak oturak alanına sahip olanlar koltuk önlerinde ayak uzatılarak puf görevini de üstlenebilir. Sert ve düz üst yüzeye sahip olanlarsa bahçe sandalyesi yanında sehpa görevi görerek yiyecek ve içeceklerinizi güvenle taşır. Masif ahşap lazer desenli tabure setleri uygun ölçüleriyle saksılarınız için şık stantlara dönüşerek yeşil köşeler yaratmanızı olanaklı hale getirir. Basamaklı olanlar özellikle yüksek alanlara ulaşmanızda merdiven işleviyle destek verir. Seramik ve porselenden imal edilenler zarif dekoratif görünümleriyle bahçenizin en dikkat çekici öğesi olmaya adaydır.

Bahçe masası etrafında kullanılacak tabureler uygun genişlik ve yükseklikte seçilmelidir. 72- 75 cm yüksekliğe sahip standart masalarda 42- 45 cm yükseklikteki orta boy tabureler yeterlidir. Ancak masalar yükselip banko boyutlarına ulaştığında bar taburesi olarak bilinen yüksek modellere geçilir. Bu formdaki tabure fiyatları malzemesi kadar taşıdığı aksesuarlara göre de belirlenir. Ayak koyma çubuğu, alçak bir sırtlık ya da yükseklik ayar mandalı konforu artıran aksesuarlardır. Sirkülasyonun yoğun olduğu ticari işletmelerde genelde metal taşıyıcılı ve deri minderli olanları daha dayanıklıdır.

Tabure Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Taburelerin üretiminde farklı taşıyıcı konstrüksiyonların zengin materyallerle donatılması geniş yelpazeli kombinasyonlar doğurur. Tabure fiyatları karşılaştırılırken marka, model, form ve fonksiyonları da kıyaslamak gerekir. Bahçe oturak seçeneklerinin pratik üyesi tabureleri satın alınırken bazı detaylara dikkat etmek sizin için en uygun seçeneği bulmanızı kolaylaştırabilir:

  • İlave bir oturma işlevi için alınıyorsa mevcut mobilyalara renk, form ve stil olarak benzemesi dekoratif bütünlük açısından olumlu olur.
  • Masa çevresinde kullanılacak olanlarda masanın yüksekliği ve ayak formuna uygun seçim yapmak ergonomi getirir.
  • Uzun yıllar dışarıda sabit olarak kalacak taburelerin güneş ışınları, yağmur, rüzgâr gibi dış hava koşullarına dayanımı ömrünü uzatır.
  • Yüksek bankolarda uzun süre kullanım söz konusu ise amortisörlü, kendi ekseni etrafında dönebilen, ayak koyma profiline sahip modeller kullanım konforu sağlar.
  • Özellikle umuma açık ortak alanlarda yüksekliği ayarlanabilir modeller seçmek her kullanıcının rahat edebilmesini kolaylaştırır.
  • Kullanım amacınıza uygun olarak taşıdığı maksimum ağırlığa dikkat etmek emniyet açısından önemlidir.
  • Küçük çocukların yoğun ve hareketli olduğu mekânlarda sert malzeme ve sivri köşelerden uzaklaşarak, daha yumuşak formlar ve yuvarlatılmış kenarlar tercih edilmelidir.

İşlevsel Tabure Seçenekleri

Katlanır tabureler kalabalık ortamlarda değerlendirmek için oldukça kullanışlı seçenekler sunar. Kullanmadığınızda katlayarak kaldırabileceğiniz bu seçenekleri dar alanlarda da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Uzun yürünen gezilerde dinlenirken, piknikte, mangal başında ya da balık tutarken konforlu oturma elemanları oluşturur. Arabanın bagajında, elde, valizde, sırtta rahatça taşınır. Katlanarak duvar kenarına, araba bagajına, karavana, denize, ormana ya da kamp alanlarına götürülebilir. Çantalı olanlarsa seyahatlerde ekstra taşıma ve muhafaza konforu sağlar. Tabure fiyatları bu ek fonksiyonlarla biraz artsa da rahat kullanım açısından bu özellikler avantaj kazandırır. Siz de bahçe tabure fiyatları ve modellerini inceleyebilir, ihtiyaçlarınıza uygun seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Seyahatlerde kısa süreli dinlenme için sırt çantasında taşınabilecek tabureler var mıdır?

Kumaş oturaklı katlanır modeller, hafifliği ve pratik kullanımıyla seyahatlerde de sıklıkla tercih edilenlerdir.

Restoran yerleşiminde farklı yüksekliklerdeki bankolar için hangi tabureler uygundur?

Yüksekliği ayarlanabilir kumanda kollu modeller farklı yüksekliklerdeki bankolarda kullanım esnekliği sağlar.

Çocuk tabureleri güvenli midir?

Çocuk tabureleri çevre ve insan sağlığına zararı olmayan plastik malzemeden kaymaz taban detaylı olarak üretildiğinden ıslak zeminlerde bile güvenle kullanılabilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Tabure Fiyatları

478 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 37 / 478 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?