Banyo Lambası & Avize Ürünleri

Hem estetik hem de konfor açısından ev içindeki önemli detaylardan olan banyo aydınlatma ürünleri farklı özelliklere sahip çeşitli modellerde kullanıma sunuluyor. Dekoratif çizgilerin ve tasarruflu özelliklerin ön plana çıktığı bu modeller arasından ihtiyacınıza ve zevkinize uygun olanları kolayca seçerek hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Banyo Aydınlatma Ürünlerinin Yapısı

Banyoda kullanıma uygun olarak üretilen aydınlatma ürünleri, banyonun tarzına ve büyüklüğüne göre değişkenlik gösteriyor. Banyo aydınlatmasının en önemli elemanlarından bir tanesi ana ışıklandırma oluyor. Ağırlıklı olarak en tepeye yani tavanın ortasına yerleştirilen ışıklar ana ışıklandırma olarak kabul ediliyor. Genellikle bu bölümde sarı renkler ve tonları kullanılıyor. Bu noktada güçlü ışık kaynağı kullanılması gerektiği için ürün modellerinin de buna uygun olarak seçilmesi önem taşıyor. Banyoda tavan aydınlatmasının yanı sıra farklı noktalarda da ışıklandırma yapılabiliyor.Örneğin aynanın içinden veya dışından yapılan ışıklandırmalar tercih edilen seçenekler arasında yer alıyor. Banyodaki ayna aydınlatmaları, yüzünüzü yıkarken ya da makyaj yaparken kolaylık sağlıyor. Genellikle pencere bulunmayan ve doğal ışık sağlanamayan banyolarda aydınlatma ürünleri seçimine özen göstermek gerekiyor. 

Banyo Aydınlatma Ürünleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Salon ya da yatak odasına kıyasla daha az özen gösterilen banyo aydınlatması, hem estetik hem de ışık kaynağı bakımından seçiminde itinalı davranılması gereken alanlardan oluyor. Bu noktada ilk olarak banyoların ıslak ve nemli alanlar olduğunu unutmamak gerekiyor. Dolayısıyla seçeceğiniz tüm aydınlatma ürünlerinin yüksek oranda IP korumalı olması önem taşıyor. Özellikle IP44 ya da daha yüksek oranda koruma sağlayan banyo aydınlatma ürünlerine yönelebilirsiniz. Ayrıca uzun ömürlü bir kullanım için ürünlerin metal olanlarının paslanmaya dayanıklı olan malzemelerden üretilmiş olmasına dikkat etmek, uzun vadeli kullanım fırsatı sunuyor. Aksi takdirde fazla miktarda su ya da su buharıyla karşılaşan ürünler kısa sürede paslanmaya başlayabiliyor.

Banyolarınızda aydınlatma seviyesi olarak 150 lüks tercih etmek yeterli oluyor. Daha küçük bir alan olan tuvaletlerinizde ise 100 lüks aydınlatma yeterli oluyor. Bunun yanı sıra banyo ya da tuvaletlerde evin diğer bölümlerinden çok daha kısa zaman harcandığı için o süre içerisinde ışığın tam parlaklığa ulaşması mümkün olmayabiliyor. Bu nedenle LED aydınlatma armatürü ya da LED lamba tercihi yaparak ortamda anında %100 performansta ışık sağlayabilirsiniz. Dolayısıyla banyolarınızda kullanacağınız aydınlatma ürünlerinin bu özelliklere sahip olmasına dikkat edebilirsiniz. Banyonuz için en az iki tane aydınlatma ürünü kullanmaya özen göstererek hem tasarruf yapabilir hem de daha estetik bir görünüm sağlayabilirsiniz. Örneğin, ana ışıklandırma ile birlikte tercih edeceğiniz ayna aydınlatması, hayatınızı kolaylaştırmakla kalmayıp banyonuzun atmosferini de bir anda değiştirebiliyor. 

Yaşlı insanların yaşadığı evlerde banyo aydınlatma ürünü seçimine daha fazla özen göstermek gerekiyor. Herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmamak için tercih edilen gece aydınlatrması sayesinde banyo ya da tuvalet kullanılmadığı zamanlarda bile ışıklandırma seviyesi %20'de kalması sağlanabiliyor. Böylelikle hiçbir zaman tam bir karanlık söz konusu olmuyor. 

Yaşam Alanına Uygun Banyo Aydınlatması Seçimi

Evlerde veya ofislerde kullanılmak üzere seçilen banyo aydınlatması ürünleri farklılık gösterebiliyor. Her ne kadar genellikle telli, florasan ve led aydınlatma ürünleri; insanların tercih ettiği çeşitler arasında yer alsa da bazı kullanım odaklı faydalar için yaşam alanına göre tercih yapmak gerekebiliyor. Özellikle ofis gibi, gün içinde banyoyu çok fazla insanın kullandığı alanlarda tasarruflu ve çevre dostu olan ürünlere yönelmek avantaj sağlıyor. Banyo aydınlatma ürünleri arasından tasarruflu, çevre dostu ve dekoratif modelleri seçerek, Hepsiburada.com ayrıcalığı ile bu ürünlere sahip olabilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Banyo Aydınlatma Ürünleri

107 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 107 ürün
DSACategoryId/60002028/455418/60004591