Banyo Dolapları

Banyo dolapları, ev ya da ofis ortamlarında ıslak hacimlerdeki depolama ihtiyacına yönelik farklı şekillerde tasarlanmış kullanışlı saklama üniteleridir. Farklı model, renk ve boyut seçeneğine sahip olan banyo dolapları rafları sayesinde banyoda kullanılan eşyalar ve araç gereçler düzenli saklanabilir. Zemin ve duvar seramiklerine uygun olarak seçebileceğiniz banyo dolapları; boy dolaplar, lavabo altı dolapları, ayna arkası dolaplar, kapaklı ve çekmeceli olarak farklı tasarımlarla sunulur. Banyonuzu estetik hale getirirken banyonuzda alan açılmasını da sağlayacak olan banyo dolabı modellerini, göz alıcı seçenekler ve avantajlı fiyatlarla Hepsiburada.com’da bulabilirsiniz.

Banyo Dolabı Modelleri

Banyo dolabı fiyatları üzerinde belirleyici bir unsur olan banyo dolabı ölçüleri, genellikle 170 cm x 30 cm x 30 cm, 140 cm x 30 cm x 35 cm, 80 cm x 45 cm x 35 cm şeklinde değişir. Banyo rafı olarak bilinen kapaksız ve ayağı tekerlekli rafların boyutları ise; 90 x 54 x 10 cm, 85 x 45 x 30 cm ölçülerinde olur. Banyo dolapları ölçü bakımından olduğu gibi ürünün malzemesine, kullanım yerine ve amacına göre de farklı modellerdedir. Banyo dolabının yanında konumlandırılan ya da duvara monte edilerek kullanılan banyo boy dolapları genellikle havlular, yedekteki tuvalet kâğıtları, yedek kozmetik ve bakım ürünlerini saklamak için kullanılır. Lavabonun monte edildiği banyo tezgâhı olarak da bilinen asıl banyo dolabı modelleri; klasik banyo dolapları, modern ve spor banyo dolapları, avangard banyo dolapları gibi farklı çeşitlilikte sunulur. Duvara monte edilen aynalı banyo dolapları genellikle kişisel bakım ürünleri, diş fırçası ve diş macunu gibi sık kullanılan eşyaların yerleştirilmesi için kullanılır.

Banyo dolabı alırken dolabın kullanacağınız banyonun büyüklüğüne uygun olmasına ve hangi malzemeden üretilmiş olduğuna dikkat etmelisiniz. Banyolar, sürekli neme maruz kaldığı için banyo dolapları, neme ve buhara dayanıklı malzemeden üretilmiş olmalıdır. Plastik banyo dolapları, dilediğinizde değiştirme olanağı sunar. Küçük bir banyonuz varsa ve geçici olarak kullanabileceğiniz, uygun fiyatlı bir banyo dolabı arayışındaysanız plastik banyo dolapları arasında tercih yapabilirsiniz. Şıklığı ön planda tutuyorsanız sunta ve ahşap kaplamalı, ayaklı, çekmeceli dolapları tercih edebilirsiniz. Sunta ve MDF malzemeden üretilen banyo dolaplarını rutubetin yoğun olduğu alanlarda uzun süre kullanabilirsiniz. Tıraş olmak veya makyaj yapmak gibi rutin eylemleri banyoda gerçekleştiriyorsanız aydınlatmalı ve aynalı banyo dolapları tercih edebilirsiniz. Küçük banyolarda alanda tasarruf etmek için portatif, raflı ve tekerlekli banyo dolapları tercih edebilirsiniz. Banyo dolabı alırken tarzınıza ve evinizin genel havasına uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

Banyo Dolapları Nasıl Temizlenmeli?

Banyo düzenini sağlamak için kişisel bakım ürünleri ve deterjanlar gibi eşyaları kategorilere ayırarak yerleştirmeli, sürekli kullanılan malzemeleri ön bölgelere yerleştirmelisiniz. Banyo dolaplarıyla düzeni sağlarken temizlik konusunda da özenli olmalısınız. Banyo dolapları kullanım alanı ve kullanılış amacı nedeniyle çok sık kirlenebilir. Banyo dolabının uzun süre kullanılabilmesi ve ilk kullanımdaki görünümü koruyabilmesi için imal edildiği MDF veya lake yapısına göre temizlik malzemesi seçmeli ve temizlik esnasında çizilmemesine dikkat etmelisiniz. Yüzey temizleyici deterjanların çoğu içeriğindeki kimyasallar nedeniyle çiziklere yol açabilir. Bunun için doğal bileşenlerden sirke ile nemlendirilmiş yumuşak bir bezle temizlik yapabilirsiniz. Özellikle MDF, lake ahşap türünde yapılmış bölümlerin temizliğinde dolabın suyla temas etmemesine dikkat etmelisiniz.

Banyo Dolapları Fiyatları

Banyo dolabının boyut ve kapasite ölçüleri, imal edildiği malzemenin çeşidi, sağlamlığı ve aydınlatmalı, aynalı, raflı, tekerlekli, kapaklı gibi özelliklere sahip oluşu banyo dolapları fiyatları üzerinde etkilidir. Kaliteli ve dayanıklı materyallerle farklı tasarımlarda üretilen banyo dolabı modellerini, bütçenize uygun fiyatlarla Türkiye’nin en büyük online alışveriş sitesi Hepsiburada.com'dan sipariş edebilir ve banyo dolabınızın kapınıza kadar teslim edilmesini sağlayabilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Banyo Dolapları

28 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 28 / 28 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?