Çitler

Çit modelleri; bahçelerin, balkon veya terasların çevrelerini kapatmak, çiçeklerin, ağaçların ve diğer bitkilerin güvenliklerini sağlamak amacıyla kullanılır. Bahçe çitlerinin temel görevleri güvenlik olsa da görünümleri ile bahçelere daha şık bir görünüm katmak amacıyla da tercih edilirler. Güvenliğin önemli olduğu bahçeler için metal, bambu, ağaç veya sert plastik malzemelerden üretilen dayanıklı bahçe çit modelleri ile daha başarılı sonuçlar elde edilir. Görselliğin ön planda olduğu, çiçeklerin ve diğer bitkilerin ayrılmasının istendiği, düzenli ve özenli bahçeler için ise farklı renk, desen ve işlevselliğe sahip dekoratif çit modelleri kullanılır.

Dekoratif Bahçe Çitleri

Çiçek veya meyve ağaçlarıyla dolu, güzel görünümlü bahçelerin kenarlarının da şık bir görüntüye kavuşturulması amacıyla dekoratif çit modelleri kullanılabilir. Dekoratif çitler ağaç, bambu veya plastik malzeme kullanılarak pek çok renk ve desene sahip şekilde üretilir. Bahçe çitleri kolay taşınacak ve kolay monte edilecek biçimde üretilir; dolayısıyla bahçe kenarlarının çitle çevrilmesi işlemi son derece kolaydır. Bahçe çit modelleri, farklı kullanım amaçlarına uygun olacak şekilde farklı uzunluk ve yükseklik ölçülerine sahiptir. Bahçe duvarı olarak seçilen çitler daha yüksek olurken çiçeklik, sebzelik ve oyun alanı bölümlerini ayırmak için kullanılanlar daha az yüksek çit modelleri arasından seçilebilir. Bahçe etrafında doğal malzemeler kullanarak doğal bir görünüm elde etmek için bambu rulo bahçe çitleri kullanılabilir. Sağlam bir kullanım sunan ve estetik bir görüntü elde edilmesini sağlayan bambu çit modelleri, sadece bahçe etrafında değil teras ve balkon gibi ortamlarda da kullanılarak bu ortamlara şık bir görünüm kazandırır.

Sarmaşık Bahçe Çiti Modelleri

Bahçe ve balkonların dışarıdan görülmesini engellemek amacıyla yapay sarmaşık bahçe çiti modelleri kullanılır. Bu tür çitler bahçe ve balkonlara dekoratif zenginlik kazandırmak amacıyla da tercih edilen çitler arasındadır. İstenilen ölçülerde ve kolay uygulanabilen sarmaşık çit modelleri, değişiklik istendiği zaman yerlerinden kolayca çıkarılabilir. Çimli örgü telleri de bahçe, park, site bahçe duvarı, spor tesis çevresi ve eğlence mekânı gibi alanların dekorasyon ve peyzaj ihtiyaçlarının temini ve güvenliklerinin sağlanması amacıyla kullanılabilir. Yapay sarmaşık bahçe çiti çeşitleri hem yetişkin ağaçların etrafının çevrilmesinde ve estetik bir görüntü kazanmasında hem de yeni dikilmiş fidanların belirli bir büyüklüğe erişinceye kadar korunmasında etkili bir malzeme olarak kullanılır. Çimli çit modelleri; güneş, rüzgâr, yağmur ve kar gibi dış etkilere karşı dayanıklı malzemeler kullanılarak üretilir ve kullanıldıkları ortamlarda uzun süreler boyunca bozulmadan kalabilir.

Kırılmaz Bahçe Çitleri İle Uzun Süreli Koruma

İster ağaç malzeme kullanılarak ister plastik veya diğer malzemeler kullanılarak üretilmiş olsun çitlerin dış ortam koşullarına dayanımları yüksektir. Dış yüzeyleri olumsuz hava koşullarına karşı dayanıklı olacak şekilde üretilir. Sağlam ve esnek plastik malzeme kullanılarak imal edilmiş, kırılmaz bahçe çiti modelleri esnek yapıları ile dışarıdan gelecek darbelere karşı koruma sağlar ve uzun yıllar formları bozulmadan kullanılabilir. Güneş ışığına maruz kaldığında solmaz ve sağlamlığını kaybetmez. Bahçelerin dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı koruma altına alınmasında, örme çit teli kullanımı ilk sıralarda yer alır. Çimli örgü teli çeşitleri ile şık bir görünüm elde edilirken bahçenin dışarıdan görülmesi de engellenir. Çevresi geniş bahçelerin güvenliklerinin sağlanması söz konusu olduğunda dikenli tel, önemli bir alternatiftir. Uygulanması dekoratif plastik çit kadar kolay olmayan ve profesyonel yardım almayı gerektiren dikenli tel, daha sert bir güvenlik arayanların tercihleri arasındadır. 

Siz de bahçenizi dış etkilerden korumak, bahçe düzenini sağlamak, çiçek ve diğer bitkilerinizi belirli bir düzen içinde yetiştirmek için size yardımcı olacak rengârenk bahçe çit modellerinden dilediklerinizi kolayca satın alabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Çit Modelleri ve Fiyatları

1573 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Toplam 24 / 1573 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483601/60000382/34001264