Kuş Kafesi Taşıma Kapları

Kuş Kafesi

Muhabbet kuşları ve papağanlar, evcil hayvan kategorisinde yer alan en sevimli ve hafif hayvanlardır. Rengarenk tüyleri ile cana yakın dostluklarıyla ve özellikle de taklit yetenekleriyle hem çocuklar tarafından hem de yetişkinler tarafından en sevilen evcil hayvanlar arasında bulunur. Neredeyse her evde bir dönem mutlaka bakılan kuşlar için çok özel tasarımlara sahip olan kuş kafesi modelleri mevcuttur. Kuşların kendilerini hem özgür hissedecekleri hem de gerçek manada evinde hissedecekleri kafeslerin bulunduğu ortamlar ve temizliği oldukça önemlidir. Bu nedenle kuşunuz ya da papağanınız için kafes temin ederken mutlaka doğru boyutlarda ve renklerde olmasına dikkat etmelisiniz. Kuşlar ve papağanlar insan ırkını en çok seven ve insanlar ile iletişimi en iyi olan hayvanlar arasında yer alır. Evcilleşmesi en kolay olan hayvanlardan birisidir. Üstelik insan sesini, zil sesini ve doğa seslerini çok kısa sürede içgüdüsüyle entegre ederek taklit eden muhabbet kuşları ve papağanlar artık ev halkından biri gibi olmaya başlar. Tamamen bir aile üyesi olarak kabul gören bu hayvanların ev içinde yaşadıkları alan onlara doğal bir alan olarak sunulmalıdır. Kendilerinizi evcil olarak kabul etmelerinin yanı sıra doğalarından uzak kaldıklarını da anlamamaları gerekir. Hem fiziksel açıdan rahat edecekleri hem de psikolojik açıdan zorluk çekmeyecekleri kafeslerde yaşamlarını sürdürmeleri gerekir. Kafeslerinin iç kısımları renkli döşenmeli ve onların eğleneceği, oyun oynayabileceği ve kendilerini izleyebileceği aynalarla, salıncaklarla ve asılı yemlik çeşitleri ile donatılmalıdır. Farklı boyutlarda tasarlanan kuş kafesi modelleri kuşların türüne, cinsiyetine ve miktarına göre tercih edilmelidir. Tek başına yaşayan kuşlar için büyük boyutlu kafesler almanıza gerek yoktur. Ancak çifti olan, yumurtlamaya müsait olan kuşlar için mutlaka büyük ve içinde yumurtlama alanı bulunan, birden fazla yemliğin ve suluğun asılabileceği kısımları bulunan modeller tercih edilmelidir. 

Kuş Kafesi Modelleri

Çeşitli renklere ve özelliklere sahip olan kafes modellerinde ahşaptan metale tüm malzemeleri görebilirsiniz. Bu kafeslerin içinde yaşayacak olan kuşların psikolojisi her zaman göz önünde bulundurulmalıdır. Kuşlar çok hassas evcil hayvanlardır ve beğenmedikleri bir alanda yaşadıkları zaman kısa sürede depresyona girebilir ve sonuç kayıp olabilir. Kuşlarınızın çok daha uzun yaşaması ve sağlıklı, hijyenik bir ortamda yaşamını sürdürebilmesi için kafes seçerken tüm özellikleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Kanaryalardan bülbüllere, sevda papağanından sultan papağanına, muhabbet kuşlarından saka türlerine varana kadar çok çeşitli evcil kuş cinsleri mevcuttur. Sizler de size en sevimli gelen kuşları temin etmeden önce özelliklerini araştırmalı ve cinslerine en uygun türde tasarlanan kafesleri temin etmelisiniz. Tek kişilik kafes modelleri mini boyutlara sahiptir. Üst kısımlarında askılık alanları bulunur ve duvara asılabilir. Tek kuşun yaşamasına uygun olan mini modellerde bir yemlik ve bir suluk taşıma kapasitesi bulunur. Mini modellerde çok küçük bir tür olan Hint bülbülleri ve büyümeyen muhabbet kuşlarını besleyebilirsiniz. Ancak muhabbet kuşları çift olduğunda, yavruları olduğunda ya da sevda ve sultan gibi yapı olarak daha büyük papağan türlerine sahip olduğunuzda büyük modelleri tercih etmelisiniz. Ölçüleri değişkenlik gösterse de, baktığınız zaman birden fazla kuşun yaşayabileceğini anladığınız modeller mevcuttur. Büyük boyutlara sahip olan modelleri masa ve sehpa üzerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu modellerin iç tasarımları biraz daha lükstür. Kuşların eğlenebileceği aynalar, gagalarını törpüleyebileceği taşlar ve odunlar, rahatlıkla dikilebilecekleri tünekler, kuluçkaya yatabilecekleri yumurtlama alanları, birden fazla suluk ve yemlik, salıncaklar ve dışkılarını toplayan tepsiler büyük modellerin içinde yer alır. Bu özelliklere sahip kafeslerde kuşlarınız çok daha özgür bir şekilde hareket edebilir, çiftleşebilir ve yavrularına bakabilirler. 

Muhabbet Kuşu Kafesi Modelleri

Evlerde bakımı ve beslemesi, evcilleştirmesi en kolay olan kuş türü kuşkusuz muhabbet kuşlarıdır. Muhabbet kuşu kafesleri tek ve çift olarak yaşayabilecekleri şekilde tasarlanır. Birçok modern tasarım detayına sahip olan kafesler sayesinde muhabbet kuşları yaşam alanlarını daha çok severler. Bu kafes modelleri aynı zamanda kanaryalar, lovebirds türleri ve finches türleri için de uygundur. Boyutları küçük olan kuşların yaşamı için yeterli büyüklüğe sahiptir. Derin tabanları bulunan modellerin alt kısmı tepsi şeklinde bir tasarıma sahiptir. Bu tepsi üzerinde yer alan plastik labirent ise kuşların derin alana düşmemesini sağlar. Dışkıladıkları zaman dışkıları tepside birikir ve çok kolay bir şekilde temizlenebilir. Çekmeceli özelliği sayesinde temizlik yaparken tüm kafesi sökmenize gerek kalmadan yalnızca çekmeceyi çekerek yıkama yapabilirsiniz. Çeşitli boy, en ve yükseklik ölçüleri bulunan modellerde yatay ve dikey tel tasarımları mevcuttur. Tellerin kalınlığına bağlı olarak tel aralıkları da değişkenlik gösterebilir. Tellerde kullanılan boyalar kuşların sağlığını kesinlikle etkilemez ve tellere tünedikleri zaman ayakları rahatsız olmaz. Aynı zamanda kafeslerin dışında yükseltilmiş şeffaf alanlar bulunan modeller de mevcuttur. Bu özellik sayesinde kuşlar yemlerini yerken etrafa sıçratma gibi bir durum söz konusu olamaz. Kafeslerin alt tabanında yer alan havalandırma delikleri sayesinde kafes içinde küf, nem ya da koku birikimi meydana gelmez. Muhabbet kuşlarına özel tasarlanan modellerde yemlikler hem iç tarafa hem de dış tarafa asılabilecek özelliklere sahiptir. Estetik açıdan tercihe göre istediğiniz tarafa asabilirsiniz. Yemliklerin boyutları ise kafeslerin boyutları ile orantılıdır. Muhabbet kuşlarının kafa çapı baz alınarak tasarlanan yemliklere kafaları rahatlıkla girer ve boyunlarına hasar almadan yemlerini yiyebilirler. Gagaları oldukça küçük olan muhabbet kuşlarına özel suluklar da dar ağızlıdır. Böylece etrafa su saçmadan rahatlıkla sularını içebilirler. Kafes içinde yer verilen tünekler ise ahşap ya da sağlıklı plastikten elde edilir. Böylece tünedikleri zaman boyunca ayaklarına bir zarar gelmez ve kan dolaşımları düzenli hale gelir. Ayak mantarı gibi sorunlarla da karşılaşmazsınız. Kafes kapıları ise hem içeri doğru hem de dışarı doğru açılan modeller mevcuttur. Çift muhabbet kuşu kafesi modellerinde her şey iki adettir. Kuşların rahatlıkla çiftleşebilmesi, yumurtlama döneminde rahatlıkla tüneyebilmesi ve her kuşun kendine özel şekilde beslenebilmesi için kafes içinde iki adet tünek, iki adet yemlik ve iki adet suluk bulunur. 

Papağan Kafes Modelleri

Kuş türleri içerisinde en çok tercih edilen ve günümüzde neredeyse her evde bulunan papağanlar da evcil olmaya uygun hayvanlardır. Taklit yetenekleriyle, çeşitli ses çıkarmalarıyla, attıkları çığlıklarla ünlenen sevda ve sultan papağanları son dönemlerde herkes tarafından tercih ediliyor. Depresyona girme potansiyeli oldukça fazla olan papağanların yaşam alanları son derece ferah ve renkli olmalıdır. Bu özellikleri göz önünde bulundurarak boyutları daha büyük olan modelleri tercih edebilirsiniz. Boyutları büyük olan papağan kafesleri demonte olarak gönderilir. Kurulumu ise oldukça kolaydır. Biraz daha kalın tellerden tasarlanan modellerde ağırlık ön plandadır. Papağanların hem tek hem çift olarak yaşamasına olanak sunan genişliktedir. Oval, çatılı ve kare ya da dikdörtgen tasarımlara sahiptir. Papağanlar muhabbet kuşlarına oranla biraz daha ağır başlı ve hırçın olabilirler. Evcilleştirme süresinde, eğitimlerinde ve sevme aşamalarında kullanılan kafesler daha fazla öneme sahiptir. Sultan, Cennet ve Sevda papağanlarının boyları ve özellikleri birbirinden farklı olmasına rağmen yaşadıkları alanların ferah olması gereklidir. Gerek beslenme açısından gerekse dışkılama ve yıkanma açısından papağanlar dar alanları sevmez ve kısa sürede depresyona girerek hastalanabilirler. Papağanlarınızın daha uzun ömürlü olması, daha kısa sürede evcilleşebilmesi ve özellikle de kanat egzersizlerini daha özgür bir şekilde yapabilmesi için geniş alana sahip kafesleri temin etmeniz gerekir. Papağanların kanatları daha büyüktür ve sık sık kanat açma hareketi yaparlar. Bu hareket aslında uçmak istediklerinin bir göstergesidir. Ancak henüz ilk aşamalarda evcilleşmemiş olan papağanların uçmasına izin verilmez. Evi tam olarak keşfetmesi, nerede hangi eşyaların olduğuna dair gözlem yapması için en az 21 gün boyunca kafes içinde kalması gerekir. Bu süreci stressiz geçirebilmesi ve egzersizlerinin yarım kalmaması için de geniş kafeslerin tercih edilmesi gerekir. İster masa üzerinde duran büyük modelleri, ister duvara monte edilebilen dikdörtgen geniş modelleri, isterseniz de tavandan aşağıya sarkıtılan modelleri tercih edebilirsiniz. Modellerin her birinde mutlaka yer alan kuş kafesi askısı, kafesin tam üst noktasında merkezde bulunur. Bu kısım sarkıtmalı kullanmak istediğiniz zamanlarda devreye girer. Uygun bir ip ya da kemeri askı kısmına bağlayarak dekoratif ayaklıklarda kafesleri kullanabilirsiniz. 

Ahşap Kuş Kafesi Modelleri

Sağlıklı ve hijyenik modeller arasında yer alan kuş kafesi ahşap modeller, vernikli ya da verniksiz olarak tercih edilebilir. Açık ve koyu renkli ahşap malzemeler kullanılarak tasarlanan kafesler daha ağır özelliklere sahiptir. Bu modeller tek kuşların yaşaması için daha uygundur. Yemlik ve suluklar kafeslerin iç kısmında yer alır. Portatif olduğu için kuşunuzun beslenme anında aldığı pozisyonlara bağlı olarak suluğun ve yemliğin yerini değiştirebilirsiniz. Farklı boyutlara sahip olan ahşap kafes modelleri tüm kuş türlerinin yaşaması için uygundur. İdeal bir yaşam ortamı sunar. Büyük olan ahşap modeller içine kendi tercihinize bağlı olarak çiftleşme yuvası, kuluçka alanı, dinlenme alanı gibi kısımlar da ekleyebilirsiniz. Ahşap modellerde daha çok ev tasarımları ve çatı görünümleri karşınıza çıkar. Özellikle de verniklenmiş ve boyanmış olan modeller kuşlar için daha şık bir ortam hazırlar. Ahşap modellerde genellikle kapı ve pencere tasarımları bulunduğu için, telli modellerdeki gibi aralıklara yer verilmez. İç kısımları daha kapalı ve karanlıktır. Uykuyu çok seven ve genelde dinlenmekten yana tercih yapan kuş türleri için en uygun modellerdir. 

Telli Kuş Kafesi Modelleri

Demir, krom, pirinç ya da metal malzemeler kullanılarak tasarlanan kuş kafesi teli, modelleri daha havadar ve açık hale getirir. Kapı girişleri oldukça sert ve güvenilirdir. Kuşların gücü ile açılmaz. Bu özellikleri sayesinde kuşlarınızı kafesleri içinde açık alana da rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Böylece uçma ya da kaçma sorunu yaşamadan kuşlarınızın hava almasını sağlayabilirsiniz. Boyutlarına bağlı olarak sehpa üzerinde kullanabileceğiniz gibi tavana asılı, duvara monte ya da ayaklık modellerine asılı şekilde de kullanabilirsiniz. Yem alanı, suluk alanı ve banyo alanı bulunan telli modeller kuşlar için konforlu bir yaşam alanı sunar. Alt kısımlarında yer alan çekmeceli ızgara bölümleri ise kafesin çok basit bir şekilde temizlenmesini sağlar. İç kısmında tünekleri bulunur. Banyo bölümüne plastik yıkanma aparatlarını tercihe göre asabilir ya da sadece kullanacakları zaman asabilirsiniz. Bazı telli modellerin kapı tasarımları bulunmaz. Bu modeller üstten açılma özelliğine sahip olur. Boyut açısından büyük olan bazı modellerde ise tekerlek tasarımına yer verilir. Bu özellikleri sayesinde portatif şekilde evin istediğiniz her köşesine kafesleri taşıyabilirsiniz. 

Askılı Kuş Kafesi Modelleri

Minik kuşların yaşam alanı da kendileri gibi minik olduğunda daha heyecanlı ve kendi çaplarında daha eğlenceli hale gelirler. Ancak egzotik papağanlar ve daha büyük kuş türleri için kuş kafesi büyük tercih edilmelidir. Özellikle de askılı olan modellerde kuşların bulunduğu ortamı tam anlamıyla sevmesi ve evcilleşme süresi boyunca sorun çıkarmaması adına seçilen boyutların önemi oldukça fazladır. Kuşlar sallanmayı çok seven hayvan türleridir. Eğer kafeslerinin içi darsa ve salıncak asacak yerleri yoksa mutlaka askılı kafes modellerine bir göz atmalısınız. Esnek şekilde asılan bu kafes modelleri kuşların hareketlerine bağlı olarak sallanırlar. Bu özellik kuşların bir hayli hoşuna gider ve yaşam alanlarını daha fazla sevmelerine yardımcı olur. Sizler de kuşlarınızın oyun oynarken daha heyecanlı olması, evcilleşme sürecini daha hızlı şekilde tamamlaması ve çeşitli hareketler yapabilmesi için sallanan özelliğe sahip askılı kafes modellerini tercih edebilirsiniz. 

Örtülü Kuş Kafesi Modelleri

Genel olarak tüm kafes modelleri örtülü şekilde kullanıma uygundur. Ancak bazı modellerde kuş kafesi örtüsü sabit şekilde kullanılır. İçten geçirilmiş olan bu örtülerin özelliği, kuşların yem yerken ya da su içerken etrafa sıçratmasını önlemektir. Üst tarafı lastikli olan bu örtüler çeşitli renklere sahiptir. Sabit ya da tak-çıkar özelliği bulunan çeşitleri mevcuttur. Tak-çıkar özelliği bulunan örtüler kullanımı daha pratik olan örtülerdir. Kirlendiği zaman hemen kafesin etrafından sıyırarak çıkarabilir ve elde ya da makinede yıkayabilirsiniz. Kuş kafesi seti içerisinde tünek, yemlik, suluk ve yuvanın yanı sıra örtü modelleri de bulunur. Sarıdan kırmızıya, pembeden maviye tüm renkli lastik kısımlarına sahip olan örtüleri kuşlarınızın cinsiyetine göre tercih edebilirsiniz. Çift kuşların yaşayacağı kafeslerde ise unisex renk tonlarından tasarlanan örtüleri kullanabilirsiniz. Tül yapıya sahip olan bu örtüler kafeslere çok kolay bir şekilde geçirilir. Üst kısmında yer alan lastikler oldukça esnek olduğundan tüm kafes boyutlarına da rahatlıkla uyum sağlar. İster örtüsüyle beraber satışa sunulan kafes modellerini tercih edebilir ister örtüleri ayrı bir ürün olarak temin edebilirsiniz. 

Kuş Kafesi Ölçüleri

Bir kuş türünü sahiplendikten sonra kuş kafesi ne kadar büyüklükte olmalıdır gibi sorular aklınızda yer edebilir. Kuşunuzun büyüme ve gelişme özelliklerini de göz önünde bulundurarak en uygun ölçülere sahip kafesleri temin etmeniz daha doğrudur. Yerden yüksekliği, genişliği, derinliği ve kilo açısından netliği tüm kafes modellerinde farklıdır. Kuşunuzun ya da papağanınızın en ferah şekilde yaşaması için onun boyuna ve yaşam alanına uygun ölçüleri seçmeniz gerekir. 15 cm genişlikten 50 cm genişliğe, 15 cm yükseklikten 30 cm yüksekliğe doğru değişen, artan ya da azalan çeşitli ölçüler vardır. Ölçüler, kafes tasarımlarında kullanılan tellerin kalınlığına bağlı olarak da değişkenlik gösterir. 

Kuş Kafesi Fiyatları

Standart ölçülere sahip tüm kuş kafesi fiyatları çok ucuzdur. Bütçenizi aşmadan, tüm kuş türleriniz için kuş kafesi fiyatları en ucuz olan modelleri inceleyebilirsiniz. Genel olarak kuş kafesi ucuz ürünler kategorisinde yer alır. 

Kuş Kafesleri Ne Kadar Arayla Temizlenmelidir?

Sağlıklı yaşam alanı için kuşlarınızın kafesini en az haftada bir kez temizlemeniz gerekir. Tüm parçalarını sabun ve su kullanarak yıkayabilir ve ardından kurulayarak yeniden kullanıma açabilirsiniz. 

Kuş Kafesleri Kuş Türüne Göre mi Alınmalıdır?

Elbette kuş türüne, boyutlarına ve özelliklerine göre alınmalıdır. Kuşların yaşam alanları türüne göre özgür şekilde tasarlanmalıdır. 

Kuş Kafesleri Nereye Konulmalıdır? 

Evinizin uygun köşelerine koyabilirsiniz. Ancak bu köşelerin aydınlık olması, hava alıyor olması, güneş görüyor olması kuşların sağlığı için oldukça önemlidir. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kuş Kafesi

5324 ürün listeleniyor
Pet Shop
Pet Shop
Kuş
Kuş
Kuş Kafesleri & Aksesuarları
Kuş Kafesleri & Aksesuarları
Kanarya Kafesleri
Kanarya Kafesleri
Papağan Kafesleri & Standları
Papağan Kafesleri & Standları
Muhabbet Kuşu Kafesleri
Muhabbet Kuşu Kafesleri
Kuş Yuvası & Kuluçka Makineleri
Kuş Yuvası & Kuluçka Makineleri
Kafes Aksesuarları
Kafes Aksesuarları
Shanhua Shop
EuroGold
Longbangdian Shop
Dayang
Elif
Qhpet
Efe Kuluçka Makineleri
Ciko Kafes
Trixie
İstanbul Kafes
Çotanaklar Kafes
Evcil Sanal Market
A.C.E.K Plastik
Quik
MH
Aqua Home
Fit Fly
Vision
Vivis
Ferplast
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 47 / 5324 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?