Kuş Kafesi Taşıma Kapları

Kanarya, saka, Hint bülbülü, muhabbet kuşu ve papağan gibi evde bakılmaya uygun onlarca kuş türü bulunuyor. Her kuş türü için doğru yaşam alanı hazırlamak, sağlıklı bakımları için son derece önem arz ediyor. Kuş kafesi taşıma kapları, kuş yuvaları, folluk ve diğer kafes aksesuarları gibi yardımcı materyallerle evlerde kuş besleyebilmek mümkün hale geliyor.

Taşıma kabı olarak da adlandırılan taşıma kafesleri, kuşların belli bir yerden başka bir yere aktarılması gerektiğinde kullanılıyor. Genel olarak hafif malzemelerden üretilmiş olan taşıma kapları, kafes tasarımına sahip oldukları için kuşların tedirgin olma ve strese girme riskini ortadan kaldırıyor. Ürün çeşitleri, kuşların dış ortama bırakılıp serbestçe uçabilmesine de uygun olarak tasarlanıyor.

Kuş Türleri İçin İdeal Yaşam Ortamı Sağlayan Kafes Aksesuarları

Kafes aksesuarları, kuş kafesi taşıma kapları içerisinde bakılan ve tüm kuş türleri için ideal yaşam ortamı sağlamaya yardım ediyor. Kuş türlerinin, beslenme yerlerinden oyunlarına kadar birçok farklı gereksinimi, kafes aksesuarları aracılığıyla karşılanıyor. Her kafeste en az birer adet bulunması gereken yemlik ve suluk, kuşların beslenebilmesinde kilit rol oynuyor.

Boy seçenekleri bulunan kafes tülleri, yem artıklarının, kuş tüylerinin ve kafes içerisindeki pisliklerin dışarı çıkmasını engelliyor. Yuva kılı olarak Hindistan cevizi lifi gibi doğal malzemeler kullanılabiliyor. Kafes ayağı sayesinde kuş kafesi taşıma kapları, sabit bir zeminin üzerine konulmak yerine asılarak kullanılabiliyor. Salıncak, çiğneme oyuncağı, metal çan ve merdiven gibi kafes aksesuarları ise kuşların hareket edip enerjilerini atmalarına olanak tanıyor.

Kuş Türlerine Özel Malzeme, Ölçü ve Şekillerde Kafes Çeşitleri

Her kuş türü, farklı özelliklere ve boyutlara sahip olduğu için bakılacakları kafesler de değişkenlik gösteriyor. Kafeslerin üretim malzemeleri, ölçüleri ve şekilleri, kuş türüne göre belirleniyor. Kuş kafesi çeşitleri, genel olarak pirinç, krom, demir, çinko ya da ahşap malzemeler kullanılarak üretiliyor.

Kapı sayısı, çatı tasarımı, kafes ölçüsü ve şekilleri belirlenirken kuş türünün boyutu, tek mi yoksa eşli şekilde mi yaşayacağı gibi faktörler göz önünde bulunduruluyor. Kullanılacak kafes aksesuarları da kuş türü doğrultusunda seçiliyor. Katlı kafes türleri ise birden fazla kuşu birbirlerinden bağımsız şekilde beslemek isteyen kişiler için cazip bir alternatif oluyor.

Kuş Yuvası, Üretim Kafesi ve Folluk Kullanarak Yavru Üretimi

Doğal malzemeler kullanılarak üretilmiş olan, çeşitli boyut seçenekleriyle sunulan ve kafes içerisine konulabilen örme kuş yuvaları, yavrulama dönemindeki kuşlara rahat şekilde hareket etme olanağı sunuyor. Üretim kafesi olarak kullanılan kuş yuvaları ve folluklar, kuşların kolay yumurtlamasını ve yumurtaların bir arada durmasını sağlıyor.

Kuluçka makineleri, tavuk, kaz, ördek ve bıldırcın gibi sık şekilde yumurtlayan kanatlı kümes hayvanlarının yumurtalarından fire vermeden civciv çıkarmak amacıyla kullanılıyor. Otomatik döndürme yapan, su haznesiyle ideal nem dengesi sağlayan, sıcaklığı kontrol etme olanağı sunan ve önceden belirlenen süre zarfında işlem gerçekleştiren kuluçka makineleri, üreticiler için riski en düşük seviyeye indirmeye yardımcı oluyor.

Papağanlar İçin Stantlar, Açılır Çatılı Kafesler, Eğitim ve Oyun Setleri

Papağan, büyük boyutlu, uzun ömürlü ve zeki bir kuş türü olduğu için ihtiyaçları sadece büyük bir kafesle sınırlı kalmıyor. Açılır çatılı ve tünekli kafes modelleri, günün belli bölümlerinde kafesinden çıkmak isteyen papağan türlerinin yaşam kalitesini olumlu biçimde etkiliyor.

Papağan kafesleri ve stantları içerisinde sehpalı, ayaklı ve tekerlekli model alternatifleri bulunuyor. Böylelikle büyük kafes ve stantları hareket ettirmek sorun olmaktan çıkıyor. Eğitim ve oyun setleri, öğrenmeye açık bir kuş türü olan papağanın çeşitli pratikler yapmasına ve kafes dışında vakit geçirmesine olanak tanıyor.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Kuş Kafesi Taşıma Kapları

1.142 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Dayang Kuş Kafesi Taşıma Kapları
  2. Fit Fly Kuş Kafesi Taşıma Kapları
  3. Trixie Kuş Kafesi Taşıma Kapları
  4. Naturbird Kuş Kafesi Taşıma Kapları
  5. Mutlu Tavukçuluk Kuş Kafesi Taşıma Kapları
  6. Eastland Kuş Kafesi Taşıma Kapları
  7. Living World Kuş Kafesi Taşıma Kapları
  8. QH Pet Cage Kuş Kafesi Taşıma Kapları
  9. Hiday Kuş Kafesi Taşıma Kapları
  10. İstanbul Kafes Kuş Kafesi Taşıma Kapları
  11. İmac Kuş Kafesi Taşıma Kapları
  12. Elif Kuş Kafesi Taşıma Kapları
  13. Quik Kuş Kafesi Taşıma Kapları
  14. Vision Kuş Kafesi Taşıma Kapları
  15. Euro Garden Kuş Kafesi Taşıma Kapları
  16. Pet Door Kuş Kafesi Taşıma Kapları
  17. Değerli Hobi Kuş Kafesi Taşıma Kapları
  18. Hagen Kuş Kafesi Taşıma Kapları
  19. Hadihediye Kuş Kafesi Taşıma Kapları
  20. Pelagos Kuş Kafesi Taşıma Kapları
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Güncel Değerlendirme
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483616/560338/24001704
Başa dön