Kuşlar, insanların çok sevdiği canlı türleridir. Bu sevimli canlılar, sahiplerine çok iyi dost olurlar. Varlıkları ile insanları mutlu ederken, aynı zamanda neşelendirmeyi başarırlar. Kuş sahiplenen insanlar, onların sağlığı için gerekli olan her türlü bakımı üstlenirler. Kuş bakımı ciddiye alınması gereken bir sorumluluktur. Sahiplenen insanların kuşlara yeteri derecede sevgi ve şefkati göstermeleri gerekir. Aynı zamanda sağlıklı beslenmelerini ve doğal içgüdüleri gereği ihtiyacı olan malzemeleri sağlamaları gerekir. Kuşlar için doğal ortamlarını aratmayacak çeşitli eşyalar mevcuttur. Öncelikle edinilmesi gereken ilk eşya kuş kafesidir. Sahiplendiğiniz kuşun cinsine uygun kafesi tercih etmek doğru bir yaklaşım olur. Örneğin bir papağan sahipleniyorsanız, kafesin ebatlarının buna göre olmasına özen gösterebilirsiniz. Çok çeşitli papağan kafesleri bulmak mümkündür. Bunlar arasında sehpalı, ayaklı ve askılı çeşitler bulunur. Sehpalı kafes çeşitleri, dövme demir malzemeden üretilir. Üstten açılır çatıya sahiptir ve eğitim sehpası olarak kullanılacak bir tasarımı vardır. Askılı kafes çeşitlerinin, kolay temizlenebilmesi için çekmeceli alt sistemi bulunur. Ayaklı modeller ise tekerlekli kafes çeşitleridir. Paslanmaz metalden üretilir ve yemlerin dağılmasını önleyen yan korumaları bulunur. Kanarya yada muhabbet kuşları gibi farklı cinsler için de kullanışlı ve her boyutta kuş yuvası çeşitleri bulunur. Kuş yuvalığı fiyatları materyal ve ebatlarına göre değişkenlik gösterebilir. Kafeslerin içinde bulunması gereken kuş yemliği çeşitleri farklı tasarımlarda olabilir. Çeşitler arasında akıllı yemlik olarak adlandırılan modeller, oldukça pratik kullanım imkanına sahiptir. Bu yemlik tasarımı sayesinde, yem kabukları direkt hazneye dökülerek size iş bırakmaz. Haznesinin çekmeceli olması özelliği ile de kolay temizleme imkanı verir. Kuş yemliği fiyatları oldukça uygun aralıklardadır.

Kuş Ürünleri

Kuş modelleri arasında bulunan banyo çeşitleri farklı ebatlarda bulunur. Muhabbet kuşlarının banyo yaparak temizlenmelerini sağlayan bu ürün, keyifli anlara şahitlik eder. Kuşların oldukça fazla sevdikleri banyo çeşitleri kaliteli plastikten üretilir ve kanca yardımıyla kafeslerine takılır. Hayvan sağlığı için zararlı bir madde içermez. Kuş banyosu fiyatları bütçe dostu olmasıyla sizi memnun edebilir. Ekonomik olması nedeniyle hayvan severleri mutlu eden kuş banyoluk fiyatlarını kolaylıkla inceleyebilirsiniz. Bir başka kuş eşyası da tünektir. Tünek çeşitleri farklı tasarım ve malzemelerde bulunabilir. Genellikle ahşap malzemeden üretilen tünek çeşitlerinin uzunlukları kafese göre seçilebilir. Kuşların severek kullandığı bu ürünlerin özel olarak yapılan kumlu modelleri bulunur. Kumlu ürünler, kuşların tırnaklarını ve gagalarını törpülemelerine yardımcı olur. Kuş tünekleri fiyatları oldukça uygun olması ile memnuniyet yaratır. Kuş malzemeleri arasında tasma çeşitleri de mevcuttur. Muhabbet kuşları ve papağanlar için uygun olan ayak tasması ile sevimli dostlarınızı havalandırmaya çıkarabilirsiniz. Kuş tasması farklı ölçü ve ağırlıklarda bulunabilir. Can dostlarınız için olmazsa olmaz malzemelerden biri suluk çeşitleridir. Kafeslere monte edilen suluk çeşitleri, akrilik malzemeden üretilir. Kuşların içtikleri suyun her daim temiz ve taze kalmasını sağlayan ürünler, farklı renk seçeneklerine sahiptir. Önemli bir görevi bulunan kuş suluğu fiyatları oldukça ucuz olmasıyla avantaj yaratır. Kuş ürünleri arasında balkona takılabilen ağ çeşitleri de sık tercih edilir. Bu ağ çeşitleri evdeki kuş dostlarınızın dışarı uçmasını engelleyip güvenlik oluştururken, dışarıdan kuş gelmesini de önlemiş olur. Açık balkonlar için avantaj sağlayan kuş ağı fiyatları ölçülerine göre değişebilir. Bunların dışında kuş lastik fiyatlarını da inceleyebilirsiniz.

Kuş Malzemesi Çeşitleri

Hayvan severler kuşlarının temizliğine oldukça önem verirler. Kuş sağlığına uygun olan temizleme malzemeleri edinerek, onlar için en iyisini yapmak isterler. Bu ürünler arasında bulunan kuş şampuanı, hem can dostlarınızı hem de sizleri memnun edebilir. Hijyeni önemseyen insanlar için oldukça rahatlatıcı bir ürün olabilir. Kuşların beslenmeleri hassasiyet gerektiren bir durumdur. Güvenilir yem çeşitleri ile beslenen kuş türleri oldukça uzun yaşayabilirler. Bu nedenle sağlıklı beslenmeleri için kuş yemi seçimi özenli yapılmalıdır. Güvenilir markaların kaliteli yemlerini tercih etmeniz halinde memnuniyetiniz artabilir. Yem alacağınız zaman kuşun cinsine uygun çeşitleri tercih etmeniz gerekir. Yem çeşitleri kuşların türüne göre özel olarak formüle edilip, gerekli olan tüm besin ve vitaminleri içerir. Muhabbet kuşu yemleri vitamin, mineral ve günlük enerji ihtiyaçlarını karşılayacak içeriğe sahiptir. Kaliteli yemleri can dostlarınıza gönül rahatlığı ile yedirebilirsiniz. Gereksinim duydukları tüm besinleri içeren yem çeşitleri, aynı zamanda oldukça lezzetlidir. Standart yemlerin dışında, yavru olan kuşların beslenmesi için kuş sütünden faydalanılır. Tüm kuş ve güvercinler için uygun olan kuş sütü, yüksek protein içermesi nedeniyle yavru kuşların hızlı gelişmelerini sağlar. Elle beslemeye uygun olan kuş sütü, yavruları besleyerek doğal gelişim göstermelerini sağlar. Kuş sütü fiyatları, faydaları göz önüne alındığında oldukça avantajlı olabilir. Malzemeler arasında bulunan salıncak modelleri, kuşların çok sevdikleri eşyalardandır. Salıncak çeşitleri, kuşları çok mutlu eden oyuncaklarıdır. Bu oyuncaklar ile eğlendiklerini ve neşelendiklerini izlemek sizi oldukça keyiflendirebilir. Farklı tasarımlarla üretilen salıncak çeşitleri, boncuklu ve rengarenk olabilir. Bunun yanı sıra zımpara özelliğine sahip modelleri de mevcuttur. Ayrıca dilerseniz aynalı dilerseniz merdivenli salıncak çeşitlerini de tercih edebilirsiniz. Çok farklı tasarım ve özelliklerde bulunan kuş salıncak fiyatları bütçenizi sarsmayacak aralıklarda bulunur.

Cazip Fiyatlarla Kuş Ürünleri

Kuş sahiplenmeye karar veren insanlar, gerekli olan tüm malzemeleri almak isteyebilirler. Farklı fiyat aralıklarında bulunan malzemeler, kampanya zamanlarında oldukça cazip hale gelebilir. Bu kampanya dönemlerini takip ederek, tüm malzemeleri bütçenize uygun şartlarda alabilirsiniz. İndirim zamanlarında kuş fiyatları sizi çok mutlu edebilir. İlk defa kuş sahipleniyor ve bu konuda yardıma ihtiyaç duyuyorsanız, müşteri yorumlarından faydalanabilirsiniz. Bu konuda tecrübeli olan insanların, ürünler hakkında paylaştıkları yorumlar size yol gösterebilir. Sevimli dostlarınız için almayı düşündüğünüz kuş kafesi fiyatları ekonomik olması ile memnuniyetinizi artırırken, dilediğiniz tasarıma sahip modelleri seçme imkanınız olabilir. Almayı düşündüğünüz kuş ürünlerinin kaliteleri ve işlevleri ile ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olmanızı sağlayan paylaşımları inceleyerek ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Kaliteli markaların gerçekleştirdiği indirimler sayesinde kuş kümesi fiyatları avantaj sağlayabilir. Böylece kaliteli bir alışveriş deneyimi yaşayarak, gereksinim duyduğunuz tüm kuş ürünlerini kolaylıkla elde edebilirsiniz. Sizi ve sevimli can dostlarınızı mutlu edecek olan bu alışveriş deneyimi için Hepsiburada’ya hemen göz atabilirsiniz.

Muhabbet Kuşu İçin Gaga Taşı Kullanmak Gerekli midir?

Kuşlar için gaga taşı kullanmak oldukça faydalıdır. Gaga taşı, kuşların mineral ihtiyacını karşılar. Ayrıca gagalarını törpülemeye yardımcı olduğu için gereklidir. Ürünler arasında tamamen doğal olan gaga taşı seçilmelidir. Doğal olarak üretilen gaga taşları kalsiyum, demir ve mineraller içerir. Doğal olan gaga taşları mürekkep balığı kemiğinden elde edilir. Bu ürünleri kafese kanca yardımıyla takarak kullanabilirsiniz.

Kuşlar İçin Vitamin Kullanılmalı mıdır?

Vitamin çeşitleri, özellikle yetersiz beslenmiş olan kuşlar için gerekli olabilir. Yetersiz beslenen kuşlar, çeşitli sağlık sorunları yaşayabilir. Buna sebebiyet vermemek için vitamin takviyeleri yapmak gerekebilir. Özellikle A vitamini eksikliği, tüm kuşlarda yaygın görülen bir durumdur. Kuşların ihtiyacı olan tüm bileşenleri içeren vitaminler, bu eksiklikleri gidererek sağlıklı gelişim göstermelerini sağlayabilir.

Kuş Kumu Ne İşe Yarar?

Kuş kumu, mide görevi üstlenerek, yedikleri yemin öğütülmesine yardımcı olur. Kuşların doğadaki ihtiyaçları göz önünde bulundurularak fırınlanmış olan bir ek besindir. Ayrıca taban kullanımlarında, kuşların sağlıklı olmasını sağlayan bir hijyen ürünüdür. Yem ile karıştırılmadan kullanılan kuş kumu, mamalıklara konularak verilebilir. Kum çeşidi, kuşların sağlıklı olmasına büyük destek verir.

Kuşların Antibiyotik Kullanması Zararlı mıdır?

Tıpkı insanlar gibi kuşlarında bazen antibiyotik kullanmaları gerekebilir. Fakat kullanılan antibiyotik çeşidinin doğal olması çok önemlidir. Veterinere danışarak kullanabileceğiniz doğal antibiyotik, kuşların hastalıklara karşı direncinin artmasını sağlayarak, bağışıklık sistemine destek olur.Ayrıca bakteriyel enfeksiyonlara karşı da oldukça etkili olabilir. Doğal antibiyotik çeşitlerinin zararı bulunmamasına rağmen, uzman kişilere danışılarak kullanılması daha doğru olabilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kuş Malzemeleri ve Fiyatları

Pet Shop
Pet Shop
Kuş
Kuş
Kuş Kafesleri & Aksesuarları
Kuş Kafesleri & Aksesuarları
Kuş Yemleri & Krakerler
Kuş Yemleri & Krakerler
Kuş Suluk & Yemlikleri
Kuş Suluk & Yemlikleri
Kuş Oyuncak & Tünekleri
Kuş Oyuncak & Tünekleri
Kuş Sağlık & Bakım Ürünleri
Kuş Sağlık & Bakım Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/2147483616/560338