Kuş Suluk Yemlikleri

Kuşlarınızın her zaman taze yiyecek ve suya erişebilmelerini sağlamak, günlük bakımlarının önemli bir parçasıdır. Özellikle kafes kuşları için hijyenik ortamda su ve yem sağlamak beslenme sağlığı açısından önemlidir. İç ve dış mekan ürünleri de dahil olmak üzere farklı türde yiyecek türleri ve su ihtiyacı için tasarlanmış yemlik ve suluk modellerini inceleyebilirsiniz.

Yemlik Modelleri Nelerdir?

Kuşunuz için en iyi yemlik modelini seçmek, büyük ölçüde kafes büyüklüğüne, kuş tipine ve beslenme rutinine bağlıdır. Yemlik modelinden bağımsız olarak, seçtiğiniz yemliğin  maksimum hijyen için kolay temizlenebilir olmasına dikkat etmelisiniz. İdeal bir yem ünitesi sağlam, tohumların kuru kalmasını sağlayan ve en önemlisi temizliği kolay olan yemliktir. Kuş yemliklerinde kullanılan başlıca malzemeler seramik, paslanmaz çelik ve plastiktir. Plastik yemlik modelleri, tohumları tutan ve kabın içeriğini koruyan şeffaf bir plastik korumaya sahiptir. İspinozlardan orta boy papağanlara kadar farklı büyüklükteki kuşların beslenme ihtiyaçlarına uyacak şekilde genellikle üç boyutta gelir.  Seramik ve çelik çizilme riski olmadığı için daha hijyenik ve uzun ömürlü kullanım avantajına sahiptir.

Tüp şeklindeki besleyiciler, besleyicinin alt kısmında sadece az miktarda yemin açığa çıkmasını sağlarken, yemin geri kalanını kapalı alanda muhafaza eder. Yemler aşağıdan alındığında, açıkta kalan tepsi bölümü, yukarıdan yavaşça gelen taze yiyeceklerle doldurulur. Başka bir çözüm olarak, kuşunuzun kafesine asılan çelik ya da seramik yemlik modellerini edebilirsiniz.  Böylece yemleri, kuş artıklarıyla temas etmeyecek şekilde muhafaza edebilirsiniz. Kolay kullanım için otomatik yemlik modellerini tercih edebilirsiniz. Böylece sürekli yem haznesini doldurmak zorunda kalmadan, kuşlarınızın yeme, her zaman ulaşabilmesini sağlayabilirsiniz.

Suluk Modelleri Nelerdir?

Su, tüm canlılar için vazgeçilmez bir maddedir. Bu nedenle evcil hayvanınızın sağlığını korumak için günlük taze su sağlamalısınız. Yetersiz su değişimi, suluğun içinde evcil hayvanlarınız için ciddi sonuçlara yol açabilecek bakteri üremesine neden olabilir. Birçok bakteri popülasyonu 2 ila 3 saat içinde ikiye katlar. Atık temasının neden olabileceği bakteri sorunları nedeniyle kuş suluklarında kapalı tasarıma sahip ürünlerin seçilmesi önemlidir. Bununla birlikte, kuşunuz su içtiği süre boyunca suda bakteri oluşması kaçınılmazdır. Bu nedenle kapalı sulukların bile günlük olarak değiştirilmesi gerekir.

Kuş sulukları genellikle kapalı tüp tasarımına sahiptir. Plastik ya da cam malzemeden üretilebilir. Dayanıklı plastikten yapılan suluk modelleri bulaşık makinesinde yıkanabilir. Yatay veya dikey kafes çubuklarına monte ederek çok yönlü kullanıma sahip modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Suluk satın alırken, kolay takılıp çıkarılmasına ve su değişimi sırasında sızıntı yapmayacak tasarımları tercih edebilirsiniz. Cam suluk modelleri çizilmeye karşı dayanıklı olduğundan daha hijyenik kabul edilir. Cam suluk modellerinin bir çoğunda suluk haznesi sterilizasyon için paslanmaz çelikten üretilir

Yemlik ve Suluk Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Seçtiğiniz suluğun ve yemliğin kullandığınız kafesin tipine ve alanına monte edilebildiğinden emin olun. Bazı modeller yatay veya dikey kafes çubuklarına monte edilmek için daha uygundur. Günlük temizlik ve yeniden doldurma için haznenin erişilmesi ve çıkarılması kolay olmalıdır. Birden fazla kuşunuz varsa, kuşlarınızın günlük ihtiyaçları için yeterli miktarda su ve yem kapasitesine sahip suluk ve yemlik almaya dikkat edin. Kuş suluklarını, çeşitli hastalık risklerinden korunmak için su temiz gibi görünse bile günlük olarak değiştirmeyi unutmayın. Birkaç gün boyunca değiştirilmeyen suluklar, bakteri üremesi için elverişli ortam oluşturur.

Muhabbet kuşu gibi türler için yemlik satın alırken, geniş bir yüzey alanına sahip yemlik modellerini tercih edin. Muhabbet kuşları görebildikleri tüm tohumları yeme konusunda çok iyidir ancak tohum kabuğunun altında kaldığında yemi göremeyecektir. Merkezi olarak yerleştirilmiş bir yemlik, muhabbet kuşu beslenmesi için iyi bir seçenektir. Yemliği kolayca çıkarılabileceğiniz bir yere yerleştirdiğinizden emin olun. Yem hijyenini sağlamak için yemlikleri tüneklerin altına yerleştirmemeye dikkat edin.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kuş Suluk Yemlikleri

2033 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 2033 ürün
DSACategoryId/2147483616/560338/24001705