Kuş Yuvası & Kuluçka Makineleri

Ev ve bahçelerinizde bakımını üstlendiğiniz kuş, balık, tavuk, kaz, ördek gibi hayvanların en sağlıklı ortamda yaşayabilmesi ve doğal dengelerinin bozulmadan en verimli şekilde yavru alınabilmesi amacıyla hazırlanan; yaşam alanları ve kuluçka makineleri ile hem onlar hem de sizler için sağlıklı ve keyifli bir süreç oluşturabilirsiniz. Ev ortamında yetişen kuşlar için hazırlanan doğal ve kaliteli kafesler, bahçelerdeki kümes hayvanlarınız için korunaklı yaşam alanlarının yanı sıra yumurtlama dönemlerini verimli hale getiren aksesuarlardan da faydalanabilirsiniz. Kuşlar ve kümes hayvanlarının rahat yumurtlama yapabilmeleri için hazırlanan folluklar, yumurtlama dönemi sonrasında yüksek verim sağlayabileceğiniz kuluçka makineleri amatör ya da profesyonel olarak kanatlı hayvan bakım ve üretimi yapanlar için ideal ve pratik yardımcılardır. Aynı şekilde akvaryum balığı besleyenler ve üretimini yapanlara yönelik hazırlanan balık kuluçka makineleri de yavru kaybının önüne geçerek düzenli verim alınmasını sağlayan düzeneklerdir.

Kuş Yuvaları ve Kuş Kuluçka Makineleri

Ev ortamında en çok tercih edilen hayvanlardan biri de kuşlardır. Kuluçka makineleri muhabbet kuşları ve kanaryalar ile birlikte çok sayıda kuş türü için kullanılır. Kuluçka makineleri çeşitleri kuş yumurtalarının doğal sürelerine uygun olarak olgunlaşarak yavruların yumurtadan çıkmasını sağlar.

Kuş yuvaları ise kuş türüne, bulunacağı açık ve kapalı ortama göre farklı boyut ve yapıdan oluşur. Birbirinden farklı tasarıma sahip kuş yuvaları, sevimli kuş ve yavrularını huzurlu bir ortama kavuşturur. Her koşula dayanıklı yapıları sayesinde kuş yuvaları uzun süreli kullanılabilir. Kuluçka makinesi öncesi yumurtlama döneminin de en verimli şekilde geçebilmesi için kuşlara uygun tasarlanan folluk, yapay yumurtalar gibi aksesuarlarla uygun ortam sağlanır. 

Kümes Hayvanları için Folluk ve Kuluçka Makinesi

Folluk, kümes hayvanlarının yumurtlayabilmesini sağlayan yumuşak ot ya da samanlarla doldurulan kısımdır. Kümes hayvanları için özel hazırlanmış folluklar ile hem kümes hayvanlarının yumurta bıraktıkları yerleri ve zamanları takip etmeniz kolaylaşır hem de yumurtaların daha hijyenik ve korunaklı olmasını sağlarsınız. Folluklar, amatör ve profesyonel kümeslerde kullanılabilir. Ayrıca açık ortamda bulunan kümeslerde folluklardaki yumurtalara hiçbir şekilde yabani hayvan zarar veremez. Temizliği oldukça zahmetsizdir. Hafifliği ve az yer kaplayan yapılarıyla birlikte folluklar duvara asılı olarak da kullanılabilir.

Tavuk, kaz, ördek, hindi gibi kümes hayvanlarından sağlıklı yavrular elde edebilmek için kuluçka makineleri faydalı bir yardımcıdır.

  • Kuluçka makineleri bir kümes hayvanının yumurtaları üzerine yatarak kanatları ve tüyleriyle verdiği ısıyı tek seferde çok sayıda yumurtaya yayar.
  • Böylelikle yavruların yumurtadaki gelişimi sağlıklı bir şekilde tamamlanmış olur.
  • Aynı zamanda içerideki nem ve ısı eşit ortamda dağılır ve bu ısı sürekli kontrol edilerek kuluçka döneminin sorunsuz geçmesi sağlanır.
  • Kuluçka makinelerinde bulunan hazne, yumurtadan çıkacak olan yavru için gerekli nem miktarına bağlı olarak suyun depolanmasını sağlar.

Kuluçka makinelerinin ev ve endüstriyel ortamda olmak üzere iki çeşit tipi vardır. Ev tipi kuluçka makinesinde yumurta kapasitesi daha azdır ancak endüstriyel olarak kullanılan kuluçka makinelerinde kapasite daha fazladır.

Balıklar için Kuluçka Makineleri

Akvaryum balıklarının üretiminde kullanılan balık kuluçka makineleri ile farklı koşullara bağlı olarak gelişen yumurta kayıplarının önüne geçmek önemli derecede artış gösterir. Cam ya da plastikten üretilen kuluçka düzeneği akvaryumun içerisine kolaylıkla yerleştirilir. Doğaları gereği akvaryum balıkları yavrularını ağızlarında kuluçka yaparak korumaya çalışırlar. Anne balığın aç kalması ya da belirli bir yere kadar yumurtalarını ağızda taşıyabilmesi sebebiyle yavru kayıpları fazla olur. Ayrıca akvaryumda bulunan diğer balıklar korunmasız durumda olan yumurtalara zarar verebilir. Anne balıkların kusturularak ağzından alınan yumurtalar kuluçka bölümüne aktarılır. Bu aşamadan sonra yavaş yavaş oluşum aşamaları izlenebilir. Balıklar için kuluçka makineleri sayesinde:

  • Yumurtaların düzenli olarak havalanmasını ve hareketli kalmasını sağlayarak sağlıklı bir gelişim süreci ile tek seferde çok daha fazla yavru balık elde edilir.
  • Hassas durumda bulunan yumurtalar daha steril bir ortamda olurlarsa mantar, küf gibi koşullardan da etkilenmezler.
  • Kuluçka makinelerinin bir diğer faydası ise daha sık yavru üretimi yapılmasına olanak sağlamasıdır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kuluçka Makinesi

692 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 36 / 692 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?