Abajur

Abajur Modelleri

Yaşam alanlarını daha şık ve rahat bir hale getiren abajurlar aynı zamanda ortamda huzurlu bir şekilde vakit geçirebilmenizi de sağlar. Ev ve iş yerlerinin dekorasyonu içerisinde bu huzurunuzu etkileyebilecek pek çok farklı unsur vardır. Ortamda yer alan renkler, mobilyaların birbiriyle olan uyumu ve ışık bu unsurların en başında yer alır. Dekorasyonunuzu doğru ve şık şekilde yapmak için abajur modellerini doğru şekilde incelemeniz son derece önemlidir. İhtiyaçlarınıza ve dekorasyon stilinize uygun bir tercih yaptığınız zaman şık ve modern bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Dekorasyon Stilinizi Tamamlayan Abajur Modelleri

Kişisel tarzınızı yansıtabileceğiniz abajur modelleri geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Ürün çeşitliliği dekorasyon stilinin bir bütünlük kazanmasına da yardımcı olur. Kullanım alanlarına göre farklı şekilde tasarlanan abajur modellerini seçerken her odanın sahip olduğu tarzın farklı olduğunu asla unutmamalısınız. Odanın stiline uygun olabilecek tercihlerde bulunduğunuz zaman hayal ettiğiniz dekorasyon stilini gerçeğe dönüştürmeye başlayabilirsiniz.

Genellikle evlerin en önemli aksesuarlarından olan abajurlar, aydınlatma açısından da ele alınan en değerli parçalardandır. Abajur modelleri yumuşak bir ışık sunar ve gözlerinizin yorulmasını da engeller. Böylelikle akşamları kitap okumak ya da çalışmak için en doğru ışık kaynağına ulaşmış olursunuz. Ampulden çıkan ışığa perdeleme yaptıkları için güvenilir bir kullanım imkanı sunan abajurların ışık seviyeleri de seçeceğiniz ürünün teknik özelliklerine göre değişebilir.

Abajur Çeşitleri ve Özellikleri

Ayaklı ve masaüstü gibi temelde iki farklı modeli olan abajurlar, üretim malzemelerine göre farklılık kazanır. Kumaş ve kağıt türündeki malzemelerin kullanıldığı abajur çeşitleri en dikkat çeken seçenekler arasındadır. Abajur üretiminde taş, metal, cam, seramik ve plastik gibi farklı malzemelerden de sık sık yararlanılır. Klasik dekorasyon stiliyle mekanını tasarlayan kişiler için antika detaylı özel abajur modelleri de vardır.

Modern dokunuşlara sahip olan abajur modellerinden nostaljik dokunuşların izini taşıyan abajurlara kadar pek çok farklı seçenek vardır. Odaların renklenmesine ve kişilik kazanmasına büyük bir destek veren abajur modellerinin fiyatları marka ve modele göre farklılık gösterir. Aydınlatma ihtiyacınızı karşılarken aynı zamanda dekoratif bir şıklık elde edebileceğiniz abajurların ışık seviyelerini de kendiniz istediğiniz şekilde belirleyebilirsiniz.

Soru 1: Abajur nasıl temizlenir?

Cevap 1: Aydınlatmanın en önemli parçalarından olan abajurlar zaman içerisinde kirlenebilir ve tozlanabilir. Leke oluşumuna da yol açabilen bu ürünleri düzenli olarak temizlerseniz daha yüksek bir verimlilik elde edebilirsiniz. Abajurları temizlemeden önce şapka kısmı doğru şekilde çıkarılmalıdır. Abajur şapkasının üretim malzemesine göre nemli bir bezle silinerek tozu alınabilir. İskelet kısımları ise yine nemli bir bez yardımıyla temizlenebilir. Temizlikten önce ürünün tozunu alırsanız etrafın kirlenme olasılığı da azalır.

Soru 2: Abajur nerede kullanılır?

Cevap 2: Abajurları istediğiniz her alanda kullanabilirsiniz. Geniş bir salonda aydınlatmanızı desteklemek ve çok daha aydınlık bir görünüm elde etmek istiyorsanız daha büyük boyutlu olan ürünleri seçebilirsiniz. Bunun yanı sıra çocuk odası ve yatak odası gibi alanlarda da geceyi aydınlatması için abajurları tercih edebilirsiniz. Çalışma masalarının üzerinde kullanabileceğiniz seçenekler de tasarlanır. Ofis ve iş yeri gibi alanlara uygun olabilecek abajurlar da vardır.

Soru 3: Abajur seçerken unutulmaması gerekenler nelerdir?

Cevap 3: Seçeceğiniz abajur modelinin ihtiyaçlarınızı karşılaması gerekir. Mekanınızda kullandığınız mobilyalar ile uyumlu olması da dekoratif açıdan şık bir görünüm elde edilebilmesi için önemlidir. Seçiminizi yaparken, kablo uzunluğuna ve kullanılan ampul çeşidine göre tercihlerde bulunmalısınız. Ayrıca beğendiğiniz abajur modelinin boyutuna karar verirken kullanacağınız odanın boyutlarıyla orantılı olmasını sağlamalısınız.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Abajur Modelleri

1211 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 37 / 1211 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?