Dekoratif Hediyeler

Doğum günleri, sevgililer günü, yeni yıl gibi özel günler; hediye alışverişlerinin en çok yapıldığı günlerdir. Özenle hazırlanmış dekoratif hediyeler arasından seçim yapmanın zorlaştığı böylesi zamanlarda, önceden hediye listesi hazırlamak pratik bir çözüm önerisi olabilir. İçerikleri ve maddi değerleri ne olursa olsun, hediye önemsendiğini, sevildiğini hissetmektir. Dekoratif hediyelerin tüm hediye seçenekleri arasında en çok tercih edilenler arasında yer almalarının sebebi, her an göz önünde olmaları, genellikle kullanılarak eskimemeleri ve en azından bir parçalarının anı olarak yıllarca saklanabilmeleridir.

Hediye verme süreci, karar aşamasından hediye seçimine, zamanlamadan sunuma kadar özenle yürütüldüğünde, sonucun istenilen etkiyi yaratması kaçınılmaz olur. Çünkü hediye vermenin amacı bir ihtiyacı karşılamak bile olsa, dekoratif hediye sunumları ile o ihtiyaca güzellik katmak insanın elindedir.

Dekoratif Hediye Nedir?

Dekoratif hediye dendiğinde genellikle akıllara, biblolar, şamdanlar, mumlar, yapma çiçekler, çerçeveler, minik objeler, desenli yastıklar gibi sadece dekor olarak kullanılan, süsleme amaçlı hediyeler gelir. Oysa dekoratif hediyeler, sadece yaşam alanlarını süsleme amaçlı ürünler olarak sınırlandırılmamalıdır. Profesyonel hediye dünyası, süslenmiş her şeyi dekoratif hediye kapsamında değerlendiriyor. Örneğin özenle hazırlanmış, tüllerle bezenmiş bir hediye sepeti; içinde ister yiyecek, ister meyve, isterse cep telefonu olsun, dekoratif hediyeler kapsamında değerlendirilir. Dekoratif hediyeler, görüntü ve sunumları ile karşı tarafta pozitif etki yaratması amacıyla özenle hazırlanırlar. Akıllara gelebilecek en küçük şey bile estetik sunumla dekoratif değer ve anlam kazanan bir hediyeye dönüşebilir.

Hediye veren kişi, kendi beğenisine göre değil, karşı tarafın bakış açısı ve ihtiyaçlarına göre karar verdiğinde, hediye vermek çok daha anlamlı bir sonuç yaratır. Zamanlamayı iyi ayarlamak ve paketi dekoratif bir şekilde hazırlamakla tamamlanan hediye süreci, alan kişinin içten teşekkürü ile sonlandığında amaç da gerçekleşmiş olur.

Dekoratif Hediye Seçim Önerileri

Özenle hazırlanmış hediyeler arasından seçim yaparken, öncelikle kime hediye verileceği, ne amaçla ve ne zaman verileceği, hediye için nasıl bir bütçe ayrıldığı gibi soruların cevapları netleştirilmiş olursa; hediye satın alırken daha az zaman harcanır. Örneğin kız arkadaşa hediye alınacaksa ve hediye herhangi bir gün ve zamanda verilecekse, özel bir kutlama amacı güdülmüyorsa, öncelikle aşk temalı dekoratif hediye seçeneklerine göz gezdirmek yerinde bir karar olacaktır. Birbirinden şık kutularda ve sepetlerde, kalp desenli bardaklarla, kalp işlemeli havlularla, kalp figürlü ayıcıklarla, kalp şeklinde sabunlar ve mumlarla tamamlanan bu şık hediyelerin içindeki kırmızı zarif tüller, küçük süslemeler, özel notlar, çikolatalar, kırmızı inci taneleri, tam da kadınların hoşlanacağı şekilde özenle hazırlanıyor. Eğer sevgililer günü, yeni yıl, anneler günü gibi özel bir gün için hediye alınacaksa, zamanlama konusu biraz daha önem kazanıyor. Böyle özel günlerde hediye alırken erkenden harekete geçmek hediye alan kişiyi kargo bekleme stresinden koruyor ve oluşabilecek farklı aksilikleri telafi etmek için zaman kazandırıyor.

Dekoratif kutuların ya da dekoratif sepetlerin içine yerleştirilmiş hediyeler, kutuların veya sepetlerin işlevselliği sayesinde çöpe atılmayarak kullanılmasını, böylece hediyenin hep hatırlanmasını sağlıyor. Süslü bir sepet içinde gelen hediye, şıklığı ile gözleri doldururken; ambalajının bile atılmayıp kullanılması ile çevre dostu bir tercih olarak da ilgilenenlere güzel bir alternatif olarak sunuluyor.

Oscar heykelcikleri ise “Yılın En İyi Sevgilisi”, “Yılın En Mükemmel Babası”, “Yılın En Özel Annesi” gibi dönemsel seçenekleri ile tam anlamıyla dekoratif hediyeler sınıfında yer alıyor ve çok beğeniliyor.

Şık bir sunumla verilecek her hediyenin dekoratif anlamı olduğunu bilenler, sevdikleri için sadece biraz zaman ayırarak çok özel hediyeler seçebiliyorlar.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Dekoratif Hediyeler

10.000+ ürün listeleniyor
Hedizu
Talent
Xin Yue Zhang
Gui Xulian
Humble
Go İthalat
Decisive
3Ganbao
Archive
Sunshinee
Pabiflo
Ttt
Cynthia
Baltato
Gazechimp
XMARKETTR
Peanelife
Kigiwaa
Internet
Tuğra Ticaret
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?